Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 72

Temat: Sposoby na ożywienie gry

  1. #16
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Cytat Napisał koyar aXe Zobacz post
    Hej, odpowiem jako nowy gracz (gram w to może z dwa tygodnie)

    1/2 Boost na początek (XP, gold, ena) byłby super. Mnie jako nowego gracza najbardziej denerwowało to, że nawet wykorzystując te 400 eny dziennie nie jestem w stanie dużo wbić tego expa (i najczęściej kończy się to na jej dokupywaniu + bonusów do XP xd). Pozwoliłoby to też szybko przeskoczyć początkowe lvle, na których i tak w zasadzie nikt nie gra. Boost za pomaganie nowym z mini byłby super, na początkowych mini trudno jest znaleźć gracza na miejscu do pomocy, więc o ile nie jestem w stanie ubić go z przewagą samemu, no to jest problem.

    3. Patrząc na to, że obecnie w godzinach szczytu jest 50-60 graczy, obawiam się, że drugi serwer po jakimś czasie byłby jeszcze bardziej martwy.

    Jeżeli chodzi o wbijanie poziomu to się z Tobą zgodzę, nie można wykluczyć że to był celowy zamysł twórców aby za szybko nie przechodzić gierki, tylko że ja bym się skupił na wyższych poziomach. Na niskim poziomie jeszcze wbija się wyższe przyjemnie problem się zaczyna od 40-50 wtedy ten poziom wchodzi zdecydowanie za wolno.
    Nowy świat zdecydowane nie, raz dużo, bardzo dużo pracy która hamowałaby rozwój gry na którą Tomi i tak ma mało czasu po drugie to rozwiązanie by rozbiło i tak małą grupkę graczy na dwa serwery i byłyby jeszcze większe pustki w miastach. Uważam że wszelkie usprawnienia dotyczące expienia czy czegokolwiek mogą równie dobrze być dodane do obecnego serwera. Z tego co pamiętam to Tomi mówił że nie będzie innych serwerów, dużo pracy po prostu a może się nie przyjąć.


    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    1. tak
    2. tak
    wszystko oczywiście po dokładnym opracowaniu by nie przegiąć
    3. Otwarcie 2 nowych światów: safe oraz hardcore:
    safe - brak bójek na znanych nam mapach, te dostępne tylko na specjalnej arenie (dla wszystkich chcących się wyżyć), reszta zgodnie z zasadami normalnego świata
    hardcore - bójki wszędzie, łącznie z miastem (do dopracowania kwestia questów fabularnych, gdzie istnieje ryzyko, że śmierć oznaczać będzie powstanie błędów przy odblokowywaniu czegoś), śmiało można też tam przywrócić szansę na wypadnięcie czegoś więcej poza zwojami, przedmiotami itd.
    I jak wspomniano co 1-2 miesiące otwierać dalsze miasta, aby przeżyć wszystko jeszcze raz
    Co do Pana wypowiedzi uważam że świat w którym nie byłoby bójek jest bez sensu zwłaszcza że aktualnie jest coś takiego jak ochrona i po przegranej walce można się spokojnie wyexpić (mało kto ma tyle energii że potrzebuje więcej czasu), natomiast świat gdzie by były wszędzie również jest bez sensu, nie wziąłeś pod uwagę mapek gdzie one i tak by nie mogły być (w niektórych lokacjach są wyłączone nie bez powodu). Ja bym poszedł w taką stronę że fajnie by było jakby tych bójkowych było więcej niż obecnie

    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    śmiało można też tam przywrócić szansę na wypadnięcie czegoś więcej poza zwojami, przedmiotami itd.
    Co do wypadania eq byłbym bardzo za żeby przywrócili bo obecnie bójki nie cieszą się popularnością i w niczym nie różnią się od pojedynku (poza możliwością SOSa oczywiście) jeśli chodzi o drop. Może nie od razu całe eq ale tak do +3 hmmmm czemu nie?
    Pamiętajmy że najwięcej aktywności w tej grze było dzięki bójkowcom, pamiętam te czasy Eliar szkoda że teraz to tak umarło.

    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    I jak wspomniano co 1-2 miesiące otwierać dalsze miasta, aby przeżyć wszystko jeszcze raz
    Tak szczerze to wydaje mi się że ludziom by się nie chciało boo... mi by się nie chciało. Dużo razy tą grę przeszedłem całą i nowy świat bym mógł za darmo zagrać szósty raz z maksymalną energią 200? Yyyy no nie....

    Pamiętajcie że to jest tylko moja opinia jak ja to widzę.

    Zapraszam do dyskusji
    Miłego dnia

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    162
    Zwiększenie zasobów na start to dobry pomysł. 1000 golda i 200 energii to trochę XD patrząc na to, ile potrzeba, aby dojść do Nordii. Gra jest niby free to play, aczkolwiek jest to tak zrobione, że każdy itak musi kupić MF, żeby mieć przyjemność z grania i szybszego wbijania lvli. Zapewne nic nie zostanie z tym zrobione, bo kto lubi uszczuplać sobie portfel, ale to tu zostawię. Sugerowałbym zwiększyć ilość golda, dodać jakieś bonusy, zmniejszenie cooldownu na odnawianie energii, aby nie wbijać 80 lvlu grając F2P około roku, coś w tym stylu bym kombinował, jeżeli chodzi o zasoby dla nowych osób.

    Podejrzewam, że wiele osób, gdyby teraz miało stracić konto i zaczynać od zera, czyli od 200 punktów energii i 1000 golda, to przestałoby grać, gdyż uzupełnianie limitu energii, depozyt itd to dosyć sporo pieniędzy, a przypomnę, że 1MF to 50 groszy.
    Ostatnio edytowane przez Varvinex ; 17-05-2023 o 07:08

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    32
    ja bym dodał nagrody za codzienne logowanie, im więcej dni z rzędu jesteśmy w grze tym lepsze

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    162
    Cytat Napisał Alien Zobacz post
    ja bym dodał nagrody za codzienne logowanie, im więcej dni z rzędu jesteśmy w grze tym lepsze
    Oooo, to jest dobry pomysł. Myślę, że część graczy wróciłaby do częściejszego logowania, wiedząc, że np za 100 zalogowań z rzędu jest unikalna kolekcjonerka, lub coś w tym stylu

  5. #20
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    114
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Jeżeli chodzi o wbijanie poziomu to się z Tobą zgodzę, nie można wykluczyć że to był celowy zamysł twórców aby za szybko nie przechodzić gierki, tylko że ja bym się skupił na wyższych poziomach. Na niskim poziomie jeszcze wbija się wyższe przyjemnie problem się zaczyna od 40-50 wtedy ten poziom wchodzi zdecydowanie za wolno.
    Nowy świat zdecydowane nie, raz dużo, bardzo dużo pracy która hamowałaby rozwój gry na którą Tomi i tak ma mało czasu po drugie to rozwiązanie by rozbiło i tak małą grupkę graczy na dwa serwery i byłyby jeszcze większe pustki w miastach. Uważam że wszelkie usprawnienia dotyczące expienia czy czegokolwiek mogą równie dobrze być dodane do obecnego serwera. Z tego co pamiętam to Tomi mówił że nie będzie innych serwerów, dużo pracy po prostu a może się nie przyjąć.
    Nie wierzę że to mówię ale muszę się zgodzić z DawidXD, bójki to jedyna rzecz która sprawiała że ludziom faktycznie chciało się grać no bo zawsze było ryzyko że coś z ciebie spadnie więc naturalnie brałeś pomoc i wywiązywała się nierzadko zabawna potyczka 4v4, i mógł w tym wziąść udział każdy nawet z miernym eq bo to taktyka i umiejętności, niekiedy saboty sprawiały że się wygrywało a nie jak w pvp to kto ma więcej punktów i współczynników wygrywa z tobą bo ma lepsze eq i lepsze pojęcie jak ubrać postać więc zawsze jest się miażdżonym.
    Teraz jeśli nie bierzesz udziału w pvp i cię to nie jara to gra nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Bijesz mini bossy dla samego bicia ich więc ludzie szybko rzucają grę.
    Powiedziałbym że "wychowuje" się w dzisiejszych czasach potulnych graczy którzy jedyne co robią to wbijają max lvl pobiją mini bossy może zbierają bezużyteczne karty i przestają grać bo pierwsza osoba na arenie kogo mają do bicia to filterr który spuszcza im łomot w eq +7 i porzucają temat, globale to po dłuższym czasie jedynie nużąca aktywność zarobkowa no i sam fakt że 50 lvl kiedyś to miesiąc aktywnego grania a teraz by wbić poziom na którym coś się dzieje potrzebujesz rok i w scythe jeszcze dłużej sprawia, że w okolicach 50-69 masa graczy przestaje grać.
    Według mnie ta gra jest skazana na taki stan jak jest obecnie poprzez niektóre głupie zmiany w przeszłości i nie da się z tym nic zrobić nawet jak podbije się drop z bójek, a propozycje przedstawione w tym temacie tylko pogorszą/nie zmienią dosłownie nic.

    Jedyne co mogę dać od siebie to proponuję jakąś linię questów fabularnych związanych z kg który przygotuje gracza jak w to grać, to spoko tryb dla początkujących graczy bo próg wejścia jest przecież zerowy i można poskładać nawet największych czempionów kg mając niewielki staż w grze, a wiele osób ze świeżo wbitym 80 nie wie o jego istnieniu.
    This is a certified hood classic

  6. #21
    Cytat Napisał Alien Zobacz post
    ja bym dodał nagrody za codzienne logowanie, im więcej dni z rzędu jesteśmy w grze tym lepsze
    Samo w sobie logowanie- na nie.
    Wejście i wyjście tylko dla tej korzyści to nader kusząca opcja.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Violetta Valery Zobacz post
    Samo w sobie logowanie- na nie.
    Wejście i wyjście tylko dla tej korzyści to nader kusząca opcja.
    To może jakieś może nie questy (bo te już są) ale nagrody za aktywności dzienne? Np. za zbicie 5 mini ileś tam punktów, za zbieractwo rydzy/pereł, za walnięcie globala? I w zależności od tego jak duzo tego to tak duża nagroda za aktywność dzienną.

  8. #23
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał DawidXD Zobacz post
    Nowy świat zdecydowane nie, raz dużo, bardzo dużo pracy która hamowałaby rozwój gry na którą Tomi i tak ma mało czasu po drugie to rozwiązanie by rozbiło i tak małą grupkę graczy na dwa serwery i byłyby jeszcze większe pustki w miastach. Uważam że wszelkie usprawnienia dotyczące expienia czy czegokolwiek mogą równie dobrze być dodane do obecnego serwera. Z tego co pamiętam to Tomi mówił że nie będzie innych serwerów, dużo pracy po prostu a może się nie przyjąć.
    Błędne spostrzeżenie. Znam przynajmniej parenaście osób, które chętnie wróciły by do gry na nowym serwerze. W obecnej sytuacji im się nie opłaca, bo w momencie jak pokończyli gry na etapie eliar/devos jest już zbyt duża przepaść materialna by gonić topkę. Poza tym jak dużo pracy? Jeżeli celujemy w serwer z ograniczeniem na low level 20/30 skierowany głównie pod pvp i bójki (wszystkie mapy poza miastami czyli również mapa świata byłyby bójkowe. Każdy mógłby atakować każdego np 30 lv vs 5 lv.) Dodać do tego igrzyska śmierci, brak możliwości ulepszania eq (limit do +3 które można zdobyć tylko z mini-bossow) i mamy mega ciekawy serwer na którym z pewnością grałbym aktywniej. Taki serwer powoduje, że i tak ludzie będą grali na s1 by móc przechodzić fabułę i poznawać świat gry dalej. Dodatkowo co każdy następny update próg levelowy na s2 mógłby się zwiększać np wraz z wypuszczeniem Oasis na s1 na s2 limit zostanie zwiększony do 40lv itd. możnaby też przemyśleć większy przelicznik expa na s2 w takim rozrachunku. Z czasem wprowadzić jakieś systemowe turnieje PvP lub na chama wyznaczyć z 1-2 osoby ktore by takowe organizowały.

    Poza tym s2 daje również dużo plusów w kwestii zarobkowych, na pewno znajdzie się pare osob które z chęcią zakupią co trzeba żeby tylko szybciej się wybić i zdobyć jako pierwsi top1.
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 17-05-2023 o 16:44
    Moja pierwsza świadomość - piętnastak (piętnastak)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, rola w tym własna (w tym)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, ale zrobić jak mam (ja)
    Jestem w dupie, gdzieś na wiosce, z dala od miasta
    Dosyć mam fleszy, dosyć twarzy na melanżach (brrr)
    Dosypali jej do drinka, i wyszła prawda
    W koło ostry melanż, tak mi minął osiemnastak
    Tak mi minął osiemnastak
    Woaaah, jestem śliczny
    Naprawdę wiem co się dzieje, nie jestem naiwny (nie)
    Ale mam blizny (woaaah)

  9. #24
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    To może jakieś może nie questy (bo te już są) ale nagrody za aktywności dzienne? Np. za zbicie 5 mini ileś tam punktów, za zbieractwo rydzy/pereł, za walnięcie globala? I w zależności od tego jak duzo tego to tak duża nagroda za aktywność dzienną.
    No zbieractwa same w sobie oferuja niezłe nagrody xd
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    576
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Błędne spostrzeżenie. Znam przynajmniej parenaście osób, które chętnie wróciły by do gry na nowym serwerze.
    Też bym chętnie na takim serwerze grał.
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  11. #26
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Błędne spostrzeżenie. Znam przynajmniej parenaście osób, które chętnie wróciły by do gry na nowym serwerze. W obecnej sytuacji im się nie opłaca, bo w momencie jak pokończyli gry na etapie eliar/devos jest już zbyt duża przepaść materialna by gonić topkę. Poza tym jak dużo pracy? Jeżeli celujemy w serwer z ograniczeniem na low level 20/30 skierowany głównie pod pvp i bójki (wszystkie mapy poza miastami czyli również mapa świata byłyby bójkowe. Każdy mógłby atakować każdego np 30 lv vs 5 lv.) Dodać do tego igrzyska śmierci, brak możliwości ulepszania eq (limit do +3 które można zdobyć tylko z mini-bossow) i mamy mega ciekawy serwer na którym z pewnością grałbym aktywniej. Taki serwer powoduje, że i tak ludzie będą grali na s1 by móc przechodzić fabułę i poznawać świat gry dalej. Dodatkowo co każdy następny update próg levelowy na s2 mógłby się zwiększać np wraz z wypuszczeniem Oasis na s1 na s2 limit zostanie zwiększony do 40lv itd. możnaby też przemyśleć większy przelicznik expa na s2 w takim rozrachunku. Z czasem wprowadzić jakieś systemowe turnieje PvP lub na chama wyznaczyć z 1-2 osoby ktore by takowe organizowały.

    Poza tym s2 daje również dużo plusów w kwestii zarobkowych, na pewno znajdzie się pare osob które z chęcią zakupią co trzeba żeby tylko szybciej się wybić i zdobyć jako pierwsi top1.

    Ja mówiłem o swoich spostrzeżeniach że mi by się nie chciało a jak mi to innym pewnie też. Co do drugiego świata pod pvp będą tam jakieś resety świata co jakiś czas albo coś co jest w mfo2?
    Nie wydaje mi się żeby nowy świat wyszedł, bardziej prawdopodobne by było jakby już cała gra była zrobiona. Ale byłbym za jeżeli byłby to taki specyficzny serwer a nie drugi taki sam do "normalnej gry" albo przyspieszonej, tak jak wspomniałem wyżej wszystkie usprawnienia w expie i tym podobne mogą śmiało być implementowane bez drugiego serwera.
    Miłego dnia

  12. #27
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Rozbudowa Targu o kilka bardzo istotnych elementach takich jak:
    Sprzedawanie na sztuki (wystawiamy jedną ofertę a kupujących jest z 10 i każdy zadowolony bo kupił tyle ile potrzebował)
    Wystawianie oferty kupna danego itemka (gracz potrzebuje czegoś co nie ma na targu? wystawia ofertę i czeka na chętnego)
    Zwiększenie slotów na wystawianie na targu (gracze kiszą itemki bo po prostu nie maja sposobu jak się tego pozbyć, a chętnych jest wielu)
    Podsumowując
    Te 3 punkty na pewno nie zaszkodzą a mogą tylko pomóc aby nowy gracz miał możliwość w miarę normalnie kontynuować fabułę bez większych problemów. Czyli dojść na max lvl w miarę przystępnie czasowo.
    A pomoc z Mini przy pomocy botów to nie tędy droga ;)
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  13. #28
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Rozbudowa Targu o kilka bardzo istotnych elementach takich jak:
    Można również dodać możliwość, aby przedmiot był wystawiony na targu do czasu, gdy ktoś go kupi.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  14. #29
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    Można również dodać możliwość, aby przedmiot był wystawiony na targu do czasu, gdy ktoś go kupi.
    Kiedyś już pisałem na ten temat aby zwiększyć to do 2 tygodni.
    Ale jak widać są większe priorytety niż zmienić/dodać jedną wartość do opcji.
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  15. #30
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Większość większych gier ma daily rewards za samo logowanie. To jest po to, żeby zatrzymać graczy przy grze po tym, jak już się zalogują.

    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Kiedyś już pisałem na ten temat aby zwiększyć to do 2 tygodni.
    Ale jak widać są większe priorytety niż zmienić/dodać jedną wartość do opcji.
    No niestety realia są takie, że w 2023 roku wypadałoby się samych siebie zapytać czy admini chcą cokolwiek zmieniać w tych sprawach. Bo takie tematy powtarzają się już pewnie od 10 lat i skoro niczego nie zmieniają, to najwidoczniej adminom odpowiada tak jak jest i nie ma podstaw żeby myśleć, że jest inaczej.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •