Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Temat: Propozycje zmian w pomocy

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - ktoś oferuje ci "darmowe" walki z mini, ale Ty masz ograniczoną szansę na drop - korzystasz z tej okazji czy nie?
    W moim przypadku - pomogę tylko, jeśli ktoś ma min. 3+ minibossy i już gotową, ogarniętą ekipę. Myślałem, że inni gracze mają podobne podejście, ale się myliłem. Napisałem do ~15 osób o wymianę 1x fenrisa i mniej więcej połowa graczy odpisała i była chętna do pomocy od razu. Skoro tak jest, to podniesienie dropu dla inicjującego walkę jest prawdopodobnie niezłym rozwiązaniem.

    Jeśli połączy się to z jakimiś zmianami, które ułatwią szukanie osób do pomocy, to pewnie część osób z tego skorzysta.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    32
    moim zdaniem najprościej nie dzielić droopu, to czy kogoś wezmę czy nie, nie zmniejsza mojej szansy na droop, po prostu ja mam swoją szansę a kolega co pomaga ma swoją i jego szansa i moja nie są ze sobą zależne ani w żaden sposób powiązane. W ten sposób każdy będzie chciał pomagać, każdy będzie brał pomoc, dobry układ dla wszystkich

  3. #18
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Moim zdaniem dzielenie dropu bardziej zaszkodzi, zawsze można wziąć osobę która odda/taniej sprzeda item jak jej wypadnie.
    Jakbym miał mieć 1/3 dropu z walk to bym każdemu low lvl odpisywał ''nie opłaca mi się''

    - - - - - - - - - -

    Dlatego lepiej zrobić ranking pomocnych graczy, na których można by było zagłosować zwiększając ich miejsce w rankingu, mniej czasochłonna zmiana i pomagać się opłaca. Można też przewidzieć jakieś nagrody za miejsce w takim przykładowym rankingu.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    32
    ranking pomocnych graczy też mi się podoba, im więcej mini pomogłeś tym wyżej jesteś w rankingu, tylko żeby za wysokie miejsca rankingowe były jakieś nagrody poza prestiżem typu medal który w sumie absolutnie nic nie daje

  5. #20
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    znaleźli by się chętni pomagający dla medalu haha ;D
    O jakichś nagrodach można by pomyśleć jak większość osób była by za takim rozwiązaniem
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    190
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    znaleźli by się chętni pomagający dla medalu haha ;D
    O jakichś nagrodach można by pomyśleć jak większość osób była by za takim rozwiązaniem
    No jeśli już mielibiśmy dodawać nowe medale i dodać za nie nagrody, to myślę, że za każdy rodzaj topki w rankingu złoto, arena, doświadczenie itd. trzeba byłoby też dać nagrody (oczywiście nie wszędzie takie same, ale współmierne)

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.
    Fajnie, w końcu będzie możliwość ubicia solo słabszych bossów bez obawy że padnę od absurdalnego skamienienia.
    Każda zmiana w systemie mini będzie mile widziana, projektowania mini pod walki grupowe w grze gdzie liczba graczy jest mniejsza od liczby bossów od dawna było bez sensu. Może teraz ktoś w końcu będzie bił mini z poza najnowszego miasta.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    190
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Fajnie, w końcu będzie możliwość ubicia solo słabszych bossów bez obawy że padnę od absurdalnego skamienienia.
    Każda zmiana w systemie mini będzie mile widziana, projektowania mini pod walki grupowe w grze gdzie liczba graczy jest mniejsza od liczby bossów od dawna było bez sensu. Może teraz ktoś w końcu będzie bił mini z poza najnowszego miasta.
    Trzeba też zastanowić się jaką siłę powinien mieć ten pomocnik. Byłoby zdecydowaną przesadą, gdyby mógł pomóc solo 50lvlowi z orkiem, solo 65lvl z wdową albo solo 80lvl z gigantem/arktosem. Pomocnik mógłby być naszym klonem? Czy może np. gra by obliczała siłę gracza na podobnym poziomie do naszego z eq na jakimś ustalonym plusie uzbrojenia?

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Nie potrzeba żadnych zmian w pomocy, MFO3 jest doskonałe w każdym pixelu, każdego cala.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    210
    podkręćcie drop i tyle, nie trzeba żadnych NPCów

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    190
    Cytat Napisał Hydrei Zobacz post
    podkręćcie drop i tyle, nie trzeba żadnych NPCów
    W sumie nie wiem, czy ogólny drop warto, ale drop +7/+8? Jestem przekonany, że kilka/kilkanaście razy więcej to eq zostało wykute niż wydropione, możnaby to zmienić. Chociaż z drugiej strony może zbyt łatwo wtedy byłoby o +8.

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Po co podkręcać drop? Złota i EQ w grze i tak jest za dużo, problem leży w tym że całe to złoto i eq jest w rękach kilku graczy bo cała reszta w ogóle nie bije mini.
    Samo zwiększenie dropu jeszcze bardzie pogłębi problem.

  13. #28
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Nie wiem czy dodawanie botów pomagających to dobry pomysł, bo za chwilę każdy będzie wolał bić z botami bo ma 100% dropu z mini bossa, nawet jakby było z kim bić.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Nie wiem czy dodawanie botów pomagających to dobry pomysł, bo za chwilę każdy będzie wolał bić z botami bo ma 100% dropu z mini bossa, nawet jakby było z kim bić.
    Cytat Napisał Tomi
    Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.
    Wydaje się oczywiste że ignorując chętnych graczy nie dostaniesz pomocy bota.

  15. #30
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Wydaje się oczywiste że ignorując chętnych graczy nie dostaniesz pomocy bota.
    Co jeśli na minibossa o 50 lvl zgłosi się do pomocy gracz o 30 lvl? Jaki jest sens przyjmowania takiej pomocy?
    To tak jakby 15 lvlowi z Wywerną chciał pomóc 7.
    ***** ****

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •