Zobacz wyniki ankiety: Czy to dobra propozycja?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dobra porpozycja

    17 56.67%
  • Nie podoba mi się

    13 43.33%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Symulacja graczy botami

  1. #16
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Głównym problemem moim zdaniem jest to że walczy bardzo mało osób przez co dużo mocnych graczy jest w niskich ligach i taki nowy gracz co nie ma mocnego EQ (ma np. do +3/4) dostaje porcje od każdego z kim zawalczy na arenie, po czym stwierdza "głupie to pvp" i przestaje walczyć. Na 50 i 65 poziomie topka jest w aspirancie i jak tu ma walczyć osoba co się dopiero uczy walczyć nie mówiąc o posiadaniu eq i dobrymi statystykami.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    255
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Głównym problemem moim zdaniem jest to że walczy bardzo mało osób przez co dużo mocnych graczy jest w niskich ligach i taki nowy gracz co nie ma mocnego EQ (ma np. do +3/4) dostaje porcje od każdego z kim zawalczy na arenie, po czym stwierdza "głupie to pvp" i przestaje walczyć. Na 50 i 65 poziomie topka jest w aspirancie i jak tu ma walczyć osoba co się dopiero uczy walczyć nie mówiąc o posiadaniu eq i dobrymi statystykami.
    Kolego, słowo "porcja" mogą używać tylko najlepsi wojownicy tacy jak "Bartolome" no i w sumie poza barto to więcej tak dobrych nie ma.
    Co do botów bez szans do wprowadzenia, za dużo roboty z zaimplementowaniem. Za mało rentowny projekt.
    Moim zdaniem propozycje Tomiego nie rozwiążą problemu to tak jakby przykładać worek z lodem na złamaną rękę. Może i chwilowo ból złagodzi ale problem tkwi głębiej a brzmi on "licznik graczy poniżej 100". A ten problem nie do rozwiązania bo po pierwsze argument wyżej. Po drugie nawet jak się pojawia nowy gracz to widzi bardzo toksyczną społeczność która przy pierwszej lepszej okazji zwyzywa go od CIOT. (POZDROWIENIA DLA KAIDANA). No i po 3 wreszcie jest systematyczny odpływ graczy którzy po prostu nie logują lub tylko wyłącznie wegtują bez zadnych aktywność poza wywaleniem eny na potworkach x3.

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    51
    Dobra by była też opcja kupowania części wystawionych przedmiotów np. wystawiam 100 szt. przedmiotu xx w cenie yy za sztukę. I kupujący sam sobie wybiera ile z tego kupi.
    dla licytacji atrakcyjniejsze prowizje od KT
    auto powtórki niesprzedanych aukcji (+opcja z obniżką ceny za każdym odświeżeniem)
    ogłoszenia typu "chcę kupić" (anonimowe) na które można odpowiedzieć aukcją (dla EQ tylko różnicowanie plusem, nie co do pkt stat ; ewentualnie kierunek bonusu)
    Bardzo dobre propozycje. Jedynie do ostatniej mam pewne wątpliwości - jednakże, jeżeli przy takiej konfiguracji wyrażenie chęci kupna EQ po wystawieniu aukcji nie będzie skutkowało automatycznym zakupem, to wtedy będzie to bardzo dobra opcja. Im wyższy poziom, tym wyższy rozstrzał punktowy dla danego itemka - a i tak odbija się to na średniej cenie przy różnicowaniu plusem.

    aukcje "od mistrza gry" przedmiotów low lvl (nie z bieżącego upka), których aukcji brakuje, a jest na nie zgłoszone zapotrzebowanie.
    Aukcje od mistrza gry mają sens tylko przy kolekcjonerkach, jeżeli założeniem albumu faktycznie jest uzupełnienie go w 3 lata - w tym przypadku trzeba by było jeszcze poprawić kwestię z certyfikatami próby miłości z eventu walentynkowego.

    Deficyt itemków na niski poziom jest spowodowany wieloma rzeczami - przez niższe poziomy przechodzi się sprawnie i szybko. EQ na poziomy do 30lvla mają tak małą wartość, że wystawianie go na aukcję przy wyższym poziomie postaci jest bezsensowne, jeśli ma się mniej dostępnych slotów. Sprzedaż też często trwa dłużej, ponieważ gracze na niskim poziomie, zanim dorobią się na dane itemki, to przebiją już ten item poziomem.

    Graczy jest mniej, a obecnie maksymalny poziom to 80. Naturalnym jest, że przedmioty na niższy poziom będą się pojawiały rzadziej. Dodatkowo, przedziały między poziomami są coraz większe - w taki sposób expiąc będzie coraz więcej czasu na skompletowanie ekwipunku na wyższy poziom - przy update Scythe pojawi się jeszcze większy deficyt eq, ponieważ to właśnie aktualizacja będzie priorytetem.

    Niby brzmi to jak argument za wprowadzeniem aukcji, natomiast zbyt rzadkie aukcje nie zmieniłyby w temacie tak naprawdę nic, zbyt częste w sumie też uśmierciłyby niektóre lokacje - bo po co bić szczurołaka raz dziennie, skoro eq (które będzie o wiele tańsze) można zdobyć z aukcji. Dodatkowo uśmierci to handel, skoro i tak aukcja będzie pewna. Kucie eq również byłoby prostsze. Ale w sumie po co, skoro i tak mało kto walczy.

    Eq szczurołaka czy orka pojawia się rzadziej, ponieważ te minibossy są ograniczane dziennym limitem + dodatkowym respieniem (a przy szczurołaku nawet pierwszego minibossa trzeba zrespić).
    Ok, na itemek z setu orka mamy szansę osiągając próg 1000 rydzów - 100 dni dziennego zbierania, dawno będziemy poza targetem. Może też wylecieć ze świetlików - natomiast szansa jest dość mała. Eq szczurołaka leci za wymianę rybek. Przy orku jest gorzej z zastępowaniem tego eq - nie dość, że miniboss jest trudniejszy do wymian, to dodatkowo albo mamy do wyboru eq herszta (ze wzorca, gdzie, notabene, respiąc składniki zazwyczaj będziemy pomijać kluczowe minibossy. Ewentualnie jednorazowo z dropu Herszta), albo kalvadora, którego jedna część wyleci ze skrzynki w Devos: Części Przemysłowej, druga jako drop z Kalvadora.

    Faktyczny problem widzę przy setach Koralowym i Pajęczym - ponieważ progres po odblokowaniu Nordii jest szybki i choć respienie tych minibossów daje znaczny progres w poziomie, to znaleźć graczy wymieniających te minibossy jest ciężko. A w Nordii jest masa dobrych expowisk, które nie wymagają obecności innych graczy. Nie zapominając o tym, że jeżeli ktoś chce wymieniać te minibossy z niższym poziomem, to lepiej by było mieć porządniejsze eq. I gemy (a to już w sumie odrębny temat przy expieniu). Takie trochę błędne koło.


    Od siebie dodam parę opcji, które widzę za sensowne w kwestii usprawnienia handlu/gry niższym postaciom:
    - Możliwość wyszukiwania aukcji wystawionych przez daną postać/konto.
    - Zniesienie dziennego limitu respienia szczurołaka/orka, ponieważ w dalszym ciągu trzeba wykorzystać energię na resp
    - Ewentualne dodanie/modyfikacja aktywności, gdzie można pozyskać eq szczurołaka/orka/pajęcze/koralowe. Zapomniałem o najnowszych dziennych zadaniach - dwa dni w miesiącu podczas robienia zadań dziennych i to przy określonym poziomie to również za mało.

    ^ Żeby nie było, że przeczę sobie w kwestii naprawy deficytu takich itemków - w dalszym ciągu dane aktywności wymagałyby czyjegoś zużycia energii, a nie tylko sztucznego generowania itemków dla odpływu znikomej ilości pieniędzy z gry - i to zazwyczaj byłoby wycelowane w graczy o niższym poziomie.
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; 19-04-2023 o 05:16

  4. #19
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    260
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Wiem, że to akurat Tobie by się bardzo przydało, ale myślę, że to zły pomysł. Już wystarczająca możliwość zdobywania rzeczy z przeszłych lat jest poprzez dodanie tych przedmiotów do normalnych dropów z eventu.
    Mi nie chodzi o wystawianie czegos co wypada z globala tylko rzeczy typu Swiateczna skarpeta z 2012 ktora z zadnego mini/globala eventowego nie wyleci

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał RaZoR Zobacz post
    Mi nie chodzi o wystawianie czegos co wypada z globala tylko rzeczy typu Swiateczna skarpeta z 2012 ktora z zadnego mini/globala eventowego nie wyleci
    hmm, ,skoro nie leci z niczego to możnaby niby pomyśleć o tym.


    - Możliwość wyszukiwania aukcji wystawionych przez daną postać/konto.
    - Zniesienie dziennego limitu respienia szczurołaka/orka, ponieważ w dalszym ciągu trzeba wykorzystać energię na resp
    - Ewentualne dodanie/modyfikacja aktywności, gdzie można pozyskać eq szczurołaka/orka/pajęcze/koralowe. Zapomniałem o najnowszych dziennych zadaniach - dwa dni w miesiącu podczas robienia zadań dziennych i to przy określonym poziomie to również za mało.
    fajny pomysł, szczególnie na 40, gdzie eq magiczne leci z odnawialnego codziennie mini, a fizyczne trzeba respić i do tego można tylko raz dziennie

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2020
    Postów
    1
    dla mnie te boty powinny nazywać się Mirek, Łucja i Jakub, wtedy byłoby łatwiej dla mnie i dla was

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2017
    Postów
    90
    Ja to bym wprowadził przycisk "Odnów wszystkie aukcje" i odnawia je na określony czas, pobiera daną liczbę energii, jednak nie musimy się bawić w wystawianie każdego przedmiotu ponownie - jest to problematyczne dla osób z dużą ilością slotów.

  8. #23
    Użytkownik Avatar musaraj
    Dołączył
    14-04-2021
    Postów
    108
    Chyba nieuniknione, że w grach trzeba symulować choć część graczy botami. Pytanie, jak daleko - pomoce z minibossami? Walki PvP? Aukcje nieistniejących przedmiotów na targu?

    (NPC pomagający z minibossem i niekradnący dropu brzmi jak zaskakująca dobra opcja za MF, aż myślę czy gdzieś tego nie rozpisać w innym temacie)

  9. #24
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Część postów została wydzielona do nowego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...zmian-w-pomocy
    ***** ***

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •