Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Reorganizacja forum mfo2

  1. #1
    Kukson
    Konto usunięte

    Reorganizacja forum mfo2

    Witam serdecznie,
    na wstępie chciałem z góry przeprosić wszystkich graczy trzeciej wersji gry gdyż moja propozycja nie będzie bezpośrednio z nią związana.
    Nie ma co się oszukiwać, żyjemy w 2023 roku i druga wersja gry jest mocno przestarzała, pełna błędów wynikających z upływu lat, porzuconych uaktualnień i w ogóle mało zachęcająca do rozgrywki. Niemniej, na przekór wszystkim, jakaś część graczy ciagle zaciekle w nią gra, finansuje jej utrzymanie i wzajemnie świetnie się bawi. Ja do tych graczy raczej już nie należę jednak z ciekawością co jakiś czas zaglądam na grę która dała mi masę funu w swoich czasach świetności i znajomosci które trwają do dziś.
    W związku z powyższym strasznie ciężko patrzy mi się na to co się dzieje z druga wersja, gra pozostawiona na pastwę losu kilka lat temu(po odejściu MiT który ostatni chyba coś próbował robić - co trzeba mu przyznać, mimo niechęci większości środowiska do niego samego), właściwie istnieje tylko dlatego, że kilka osób ją utrzymuje i w sumie jakoś nie przeszkadza.

    Zmierzając do brzegu, moja propozycja jest taka - jeżeli jest to możliwe, fajnie by było utworzyć jeden dział dla poprzednich wersji gry na tym forum i zamknąć martwe forum wersji drugiej. Zdaje sobie sprawę, że aktualny projekt zawsze będzie priorytetem ale skoro ciagle mfo2 istnieje to co szkodzi usprawnić komunikacje w tym temacie miedzy administracja, a graczami?
    Wydaje mi się, że takie rozwiązanie przyniesie tylko pozytywne skutki, a może i zachęci graczy do migrowania miedzy wersjami gry.

  2. #2
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    361
    Proponowałem 2 lata temu przerzucenie niektórych ważnych treści MFO2 na to forum i zamknięcie tamtego, bo jest po prostu przestarzałe. Niestety propozycja delikatniej mówiąc nie została ciepło przyjęta (żeby nie powiedzieć, że lekko olana ......).
    ***** ****

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Zdecydowanie popieram takie przeniesienie, ostatnio nawet skasowałem konto - polecam wszystkim chętnym jego skasowanie, może to zachęci admina do zamknięcia tego forum. Zalety takiego rozwiązania to admin miałby mniej rzeczy do zajmowania się tym forum, więcej czasu będzie na MFO3 - update. Kolejność powinna być mniej więcej taka: ogłoszenie decyzji o zamknięciu forum MFO2 podając konkretną datę, zablokowanie możliwości rejestracji, całkowite wyłączenie z przekierowaniem do odpowiedniego działu do Forum MFO3. Cały okres przejściowy trwałby ok. 2-3 miesięcy. Można przekopiować najważniejsze treści z forum mfo2 do mfo3. Musi także pozostać dział dla MFO1-OLD. Forum MFO2 ma już chyba ok. 20 lat.
    Przeniesienie z Windows XP też nie było łatwe, ale czas podjąć ten krok i zakończyć ten anachronizm.

  4. #4
    Kukson
    Konto usunięte
    Moi zdaniem spokojnie forum drugiej wersji gry może służyć jako informacja dla graczy, jak ktoś już tam wchodzi to zazwyczaj wie czego szuka i raczej to znajdzie, po prostu chodziło mi o to żeby przekierować resztki jakiejś inwencji twórczej graczy i skierować je w jedno miejsce. Dla graczy drugiej wersji oznaczało by to, że ich pomysł chociaż zostanie przeczytany.

    Przy tej okazji na pewno jakiś mod zostałby oddelegowany do zajęcia się działem(bo aktualnie nikt chyba nie czuwa nad druga wersja), więc i dyskusja wyglądała by lepiej.

    Przy tym wszystkim oczywiście rozumiem, że trzecia wersja ma we wszystkim priorytet, ale skoro ciagle druga wersja istnieje i jest kilku ludzi chętnych działać to co stoi na przeszkodzie

  5. #5
    Kukson
    Konto usunięte
    Mam rozumieć, że temat porzucony? Nie akceptuje nikt odpowiedzi w tym temacie, admin też jak widzę nie zajął stanowiska w sprawie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Strona forum mfo2 nie działa https://forum.mfo2.pl nie wiem tylko czy tymczasowo czy na stałe? Można np. wyznaczyć datę zamknięcia forum na np. 30.06.2023 i koniec.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    102
    Pierwsza wersja gry też nie działa

    Nazwa:  logomf.png
Wyświetleń: 1680
Rozmiar:  102.3 KB
    Ostatnio edytowane przez Pregnant ; 31-03-2024 o 09:11

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •