Zobacz wyniki ankiety: Opinia na temat pomysłu

Głosujących
10. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Wprowadzenie wszystkiego

    4 40.00%
  • Wprowadzenie ze zmianami

    3 30.00%
  • Chaty mają się dobrze

    3 30.00%
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Chaty w grze - moderacja i ujednolicenie zasad

  1. #1
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347

    Chaty w grze - moderacja i ujednolicenie zasad

    Proponuję:
    1. Wprowadzić moderację chatów w grze - kilka osób otrzymałoby uprawnienia moderowania chatów (Dyskusje, Handel, Pojedynki, Pomoc) - usuwanie wiadomości, czy też blokowanie na ustalony czas (funkcja taka, aby nie było nadużywania swoich możliwości - bany na te 4 chaty tylko w razie konkretnego spamu).
    2. Ujednolicenie zasad do czego służy konkretny chat, aby nie dochodziło do sytuacji, że ktoś spamuje na chacie przeznaczonym do czegoś innego.
    HANDEL - Sprzedaż, kupno, wymiana EQ/zdolności/zaklęć/MF/przedmiotów w grze.
    POJEDYNKI - Wszystko związane z walkami PvP
    POMOC - Wymiany minibossów/prośba o pomoc z potworkami wszelakiej maści, pytania dot. mechaniki gry, questów itd.
    DYSKUSJE - Luźne rozmowy na każdy temat - MFO3 i nie tylko.
    Zadaniem moderacji będzie usuwanie wiadomości, które nic nie wnoszą do danej kategorii np. handlowanie w kategorii pomocy, a także banowanie na chat osób, które nagminnie nie przestrzegają zasad.

    Na ten moment widać na chatach lekki chaos, bo nikt nad tym nie panuje.

    Zachęcam do przedstawiania swojej wizji :P
    ***** ****

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Praktycznie mało co się dzieje, a jak już to nuda i nie widz różnicy po za dodatkowym pilnowaniem czatu, który jest bez sensu to pilnowania. Jeśli już to maxymalnie 1 osoba wystarcza w zupełności. To jest nie potrzebne wskrócie.

  3. #3
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Pustka Zobacz post
    Praktycznie mało co się dzieje, a jak już to nuda i nie widz różnicy po za dodatkowym pilnowaniem czatu, który jest bez sensu to pilnowania. Jeśli już to maxymalnie 1 osoba wystarcza w zupełności. To jest nie potrzebne wskrócie.
    Ja myślę, że śmietnik na nich zniechęca ludzi do korzystania z nich. Gdyby był porządek, to znalazłoby się więcej chętnych do regularnego korzystania z nich.
    ***** ****

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Ja myślę, że śmietnik na nich zniechęca ludzi do korzystania z nich. Gdyby był porządek, to znalazłoby się więcej chętnych do regularnego korzystania z nich.
    Na pewno jest to wystarczająco łatwe nawet dla 1 osoby, by to przypilnować, ale to już też kwestia chęci kogo kolwiek, a zbyt dużo osób nie ma

  5. #5
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    576
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Ja myślę, że śmietnik na nich zniechęca ludzi do korzystania z nich. Gdyby był porządek, to znalazłoby się więcej chętnych do regularnego korzystania z nich.
    pierw znajdź więcej chętny do aktywnego grania w mfo
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  6. #6
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Lucy Gray Zobacz post
    pierw znajdź więcej chętny do aktywnego grania w mfo
    57 w dzień, 100 wieczorem. Nie ma cudów, ale patrząc na to, że na chatach przez 2 godziny potrafią pisać tylko 2 osoby, to pytanie gdzie są pozostałe ;P

    Na pewno jest to wystarczająco łatwe nawet dla 1 osoby, by to przypilnować, ale to już też kwestia chęci kogo kolwiek, a zbyt dużo osób nie ma
    Nie ma problemu, dla mnie pilnowanie porządku na chatach byłoby przyjemnością, a nie obowiązkiem.
    ***** ****

  7. #7
    Użytkownik Avatar Dark
    Dołączył
    27-05-2020
    Postów
    54
    Lepiej usunąć wszystkie obecne czaty "tematyczne", w zamian dodać czat globalny dla całej gry z jakimiś sensownymi regułami: czasowy limit wiadomości, zapisywanie większej liczby wypowiedzi niż w normalnych czatach (by się dało poscrollować trochę), cenzura wulgaryzmów etc. Mógłby się automatycznie otwierać po wejściu na postać - by więcej graczy go przeglądało, ale zachować opcję zamknięcia go.

  8. #8
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Dark Zobacz post
    Lepiej usunąć wszystkie obecne czaty "tematyczne", w zamian dodać czat globalny dla całej gry z jakimiś sensownymi regułami: czasowy limit wiadomości, zapisywanie większej liczby wypowiedzi niż w normalnych czatach (by się dało poscrollować trochę), cenzura wulgaryzmów etc. Mógłby się automatycznie otwierać po wejściu na postać - by więcej graczy go przeglądało, ale zachować opcję zamknięcia go.
    Tylko czy tematyka handlu, pomocy, pojedynków nie będzie się ze sobą za bardzo gryzła?
    Limit wiadomości by się przydał, ale do tego edytowanie swoich wiadomości i usuwanie, aby nieaktualne rzeczy znikały.
    Do tego automatyczne otwarcie się chatów, które uzna się za potrzebne.
    ***** ****

  9. #9
    Bez sensu, już lepiej byłoby zrobić nowe miasto i dobrą reklamę najpierw żeby w ogóle było dla kogo robić takie rzeczy xd
    Bo teraz w godzinach szczytu jest 100 graczy na krzyż i nie ma to za bardzo sensu

  10. #10
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał I Miss Extasy Zobacz post
    Bez sensu, już lepiej byłoby zrobić nowe miasto i dobrą reklamę najpierw żeby w ogóle było dla kogo robić takie rzeczy xd
    Bo teraz w godzinach szczytu jest 100 graczy na krzyż i nie ma to za bardzo sensu
    W kwestii hierarchii zmian no to cóż... chciało im się zmieniać ikonki w zdolnościach, to czemu nie mieliby poprawić jakości komunikacji w grze między graczami ;d
    ***** ****

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2020
    Postów
    4
    Myślę, że część nowych graczy nawet o nich nie wie, włączyć je u każdego jak coś się pojawia to się świeci jako wiadomość z możliwością blokady ich i tyle wystarczy

  12. #12
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    576
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    57 w dzień, 100 wieczorem. Nie ma cudów, ale patrząc na to, że na chatach przez 2 godziny potrafią pisać tylko 2 osoby, to pytanie gdzie są pozostałe ;P



    Nie ma problemu, dla mnie pilnowanie porządku na chatach byłoby przyjemnością, a nie obowiązkiem.
    Bo ludzi nie obchodza czaty globalne. Jak ktos chce z kims gadac idzie na dc lub pisze na czacie grupy/druzyny.
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Oczywiście za tak, ponieważ chcę jakiś itemek kupić jakiś to muszę pisać do każdego gracz pisać osobna wiadomość.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    576
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Oczywiście za tak, ponieważ chcę jakiś itemek kupić jakiś to muszę pisać do każdego gracz pisać osobna wiadomość.
    Lepiej napisać na dc niż spamić do każdego. Na dc masz pewność że jak ktoś jest AFK to to przeczyta.
    Co do tego całego legendarnego czatu "Handel" to jak czasem ręka mi się omsknie i tam zajrzę to zastanawiam się czy dana wiadomość napisana o np. 12:10 to jest z dzisiaj czy sprzed tygodnia, tak ten czat jest martwy.

    Osobiście bym te czaty wywalił kompletnie, opcjonalnie zostawił tylko jeden i każdy gracz miałby go odpalonego automatycznie
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  15. #15
    Cytat Napisał Dark Zobacz post
    Lepiej usunąć wszystkie obecne czaty "tematyczne", w zamian dodać czat globalny dla całej gry z jakimiś sensownymi regułami: czasowy limit wiadomości, zapisywanie większej liczby wypowiedzi niż w normalnych czatach (by się dało poscrollować trochę), cenzura wulgaryzmów etc. Mógłby się automatycznie otwierać po wejściu na postać - by więcej graczy go przeglądało, ale zachować opcję zamknięcia go.
    +1 jeden główny globalny powinien sie augtomatycznie otwierac. Tam jakis moderator co to kontroluje, ew jakis CDek na pisanie i cyk

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •