Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 20.00%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    4 80.00%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [P2] prowizja w depozycie mimo wykupienia usługi

  1. #1
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197

    [P2] prowizja w depozycie mimo wykupienia usługi

    Od kilku dni zauważyłem dość ciekawą rzecz, mianowicie prowizja w depozycie dalej się nabija mimo wykupionej usługi powiększenia depozytu bez prowizji i zapełnionego darmowego limitu z prowizją. Z tego co zauważyłem to prowizja nie nabija się jeśli wrzucam golda którego przed chwilą wypłaciłem, a nabija się gdy wkładam golda zdobytego z mobów (prawdopodobnie też kalendarza, moby sprawdziłem na 100%). Nie wygląda mi to też na jakiś błąd graficzny czy coś bo kwota wpłacona faktycznie odjęła sobie prowizje.

    screeny tutaj: https://imgur.com/a/qQISdJ1

    Przeglądarka/OS: firefox

  2. #2
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Z tego co widać na podanym przez ciebie screenie, masz zapełniony limit bez prowizji a nie z nią. Depozyt "premium" ma pierwszeństwo przed depozytem zwykłym, dlatego przy wyjmowaniu pieniędzy z niego zmniejsza Ci się ilość golda bez prowizji, i zapełniasz ją priorytetowo. Dlatego nawet jak masz troche golda w depo prowizyjnym, to najpierw ci wyjmuje bez niego.

    tl;dr - bledu nie ma, pierwszenstwo ma depozyt bez prowizji (najpierw z niego sie wyjmuje hajs i jego sie uzupelnia jako 1st)
    ***** ***

  3. #3
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Z tego co widać na podanym przez ciebie screenie, masz zapełniony limit bez prowizji a nie z nią. Depozyt "premium" ma pierwszeństwo przed depozytem zwykłym, dlatego przy wyjmowaniu pieniędzy z niego zmniejsza Ci się ilość golda bez prowizji, i zapełniasz ją priorytetowo. Dlatego nawet jak masz troche golda w depo prowizyjnym, to najpierw ci wyjmuje bez niego.

    tl;dr - bledu nie ma, pierwszenstwo ma depozyt bez prowizji (najpierw z niego sie wyjmuje hajs i jego sie uzupelnia jako 1st)
    jak pierwszy się uzupełnia to okej, myślałem że uzupełnia się w takiej kolejnosci jaka jest podana w info, tylko trochę to dziwne, bo depozyt miałem cały zapełniony i wykupiłem sobie kilka dni temu kolejny limit, więc teoretycznie nie powinienem mieć prowizji az do wymaxowania go
    chyba, że limit się podniósł a ten dodatkowo kupiony milion który był już w depozycie już nie ma naniesionej prowizji?

  4. #4
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    213
    problem jest w tym że cały czas levelujesz, z każdym wbiciem poziomu na głownej lub pobocznej powiększasz limit z prowizją

  5. #5
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał shayne Zobacz post
    jak pierwszy się uzupełnia to okej, myślałem że uzupełnia się w takiej kolejnosci jaka jest podana w info, tylko trochę to dziwne, bo depozyt miałem cały zapełniony i wykupiłem sobie kilka dni temu kolejny limit, więc teoretycznie nie powinienem mieć prowizji az do wymaxowania go
    chyba, że limit się podniósł a ten dodatkowo kupiony milion który był już w depozycie już nie ma naniesionej prowizji?
    W sumie to nigdzie nie ma informacji, że depozyt premium ma priorytet, nie zaszkodzi taką informację gdzieś dodać.
    Z tego co wiem to pieniądze pomiędzy depozytami same się nie przelewają - czyli np. masz zapełnione 3kk bez prowizji i 1kk z prowizją, to po dokupieniu 1kk limitu premium dalej to 1kk jest w depozycie prowizyjnym. Aby przenieść pieniądze z depozytu prowizyjnego do premium, musiałbyś wyjąć całe 4kk i wsadzić ponownie.

    W sumie nie widzę powodu dlaczego tych depozytów nie można by rozdzielić na 2 oddzielne, ale to mogłoby być problematyczne i czasochłonne - taka luźna idea.
    ***** ***

  6. #6
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał Hydrei Zobacz post
    problem jest w tym że cały czas levelujesz, z każdym wbiciem poziomu na głownej lub pobocznej powiększasz limit z prowizją
    okej, tego to akurat nie wiedziałem, kiedyś faktycznie tak było, lecz w pamięci mi zapadło, że było coś z tym zmieniane (?)

    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    W sumie to nigdzie nie ma informacji, że depozyt premium ma priorytet, nie zaszkodzi taką informację gdzieś dodać.
    Z tego co wiem to pieniądze pomiędzy depozytami same się nie przelewają - czyli np. masz zapełnione 3kk bez prowizji i 1kk z prowizją, to po dokupieniu 1kk limitu premium dalej to 1kk jest w depozycie prowizyjnym. Aby przenieść pieniądze z depozytu prowizyjnego do premium, musiałbyś wyjąć całe 4kk i wsadzić ponownie.

    W sumie nie widzę powodu dlaczego tych depozytów nie można by rozdzielić na 2 oddzielne, ale to mogłoby być problematyczne i czasochłonne - taka luźna idea.
    intuicyjnie myślałem (według drugiego screena, info podanego przez grę), że depozyt nabija się: Podstawowa pojemność >>> Za poziomy dodatkowych postaci >>> Wykupione usługą, więc dla komfortu również proponuję wprowadzić zmianę. Dwa depozyty też brzmią dobrze

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,743
    Tak naprawdę to są dwa osobne depozyty, tylko:

    1) wizualnie są połączone wskaźniki napełnienia, choć wcale nie musi być zawsze tak, że premium jest pełny, aby cokolwiek było w niepremium. Można by to wyraźnie przedzielić.

    2) jest automatyczna decyzja "gry" z którego wyjmować i do którego wkładać. Można by to było oddzielić na dwa osobne przyciski, ale automatyczne działanie jest optymalne - tj. zawsze próbuje uniknąć prowizji jeśli to jest możliwe

    ============
    Zakup usługi przy zapełnionych obu depozytach uwolni miejsce w tym premium, także nie widzę tu żadnego błędu.


    Z tego co wiem to pieniądze pomiędzy depozytami same się nie przelewają - czyli np. masz zapełnione 3kk bez prowizji i 1kk z prowizją, to po dokupieniu 1kk limitu premium dalej to 1kk jest w depozycie prowizyjnym. Aby przenieść pieniądze z depozytu prowizyjnego do premium, musiałbyś wyjąć całe 4kk i wsadzić ponownie.
    Dokładnie - to są osobne "szufladki". Jak coś już jest w prowizyjnym, to tam zostanie i nie ma tu znaczenia wykupowanie usług. Jeśli nie chce się mieć prowizji, to nie można nic wkładać do prowizyjnego.

    ====
    Jeśli mamy sytuację, że jest jeszcze miejsce w premium (bo np. go właśnie zwiększyliśmy), a mamy też coś w zwykłym i chcielibyśmy przenieść, to trzeba wypłacić sumę równą całej pojemności premium i następnie ją wpłacić.

  8. #8
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    w takim razie wszystko wyjaśnione

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •