Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Ban za PvP pod żetony

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post

    Ogólnie będzie zabawnie jak wejdzie takie coś bo welov się spłakał, a sam zbija rank by mieć jak najwięcej wygranych ������
    Zbija rank ?? Ciekawe w jaki sposób, czy widziałeś, żebym przegrał jakaś walkę nie zakładając eq lub coś innego ??
    Nie masz pojęcia w ogóle o PvP i się wypowiadasz.

    W dodatku to nie ja łamię regulamin, więc wystarczy mieć czyste sumienie i grać zgodnie z regulaminem.
    Gram 1 postacią i jakoś mi żetków nie brakuje. Od początku wbicia 80 lvl stoję w mieście i nic nie wymieniam, a mam kosmos wszystkiego.

    A to, że PvP umiera to wiadomo od dawna. Jednym problemem jest fakt, że mało osób się stara coś osiągnąć, a dwa że walczenie PvP kilkoma postaciami blokuje inne walki.

    Gdyby każdy mógł walczyć tylko 1 postacią to walk powinno być więcej. W dodatku obecna zmiana systemu obrony topki jest słaba bo ludzie unikają walk i trzeba trafić na moment kiedy nie mają ochrony.

  2. #17
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    PvP tą zmianą na pewno nie ożywicie.
    Po pierwsze osobom które nie mają EQ +6/7 nie opłaca się walczyć, ponieważ każdy na arenie ma pokute EQ i większość walk będzie przegrana, czyli nie opłaca im się.
    Druga sprawa osoby resetujące rank (typu enek), one nie dość że zniechęcają nowe osoby do walk, to spychają silniejsze osoby w dół, przez osoby ze słabszym EQ mają jeszcze więcej przegranych i przez co rezygnują z pvp.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  3. #18
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    PvP tą zmianą na pewno nie ożywicie.
    Po pierwsze osobom które nie mają EQ +6/7 nie opłaca się walczyć, ponieważ każdy na arenie ma pokute EQ i większość walk będzie przegrana, czyli nie opłaca im się.
    Druga sprawa osoby resetujące rank (typu enek), one nie dość że zniechęcają nowe osoby do walk, to spychają silniejsze osoby w dół, przez osoby ze słabszym EQ mają jeszcze więcej przegranych i przez co rezygnują z pvp.
    Raczej wątpliwe jest że osoby grające od dłuższego czasu nie mają eq +6/7, po drugie usługa resetowania rankingu po coś jest i nie tylko ja jej używam? Gdzie są te pokrzywdzone osoby które jak napisałeś rezygnują z pvp? Nie widziałem nikogo nowego od bardzo dawna, poza tym ty sam nigdy nie walczyłeś a najwięcej masz do powiedzenia i ciągle na coś stękasz.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    W dodatku to nie ja łamię regulamin, więc wystarczy mieć czyste sumienie i grać zgodnie z regulaminem.
    Masz rację. Wystarczy zalegalizować wymianę żetków. Wtedy każdy będzie grał z czystym sumieniem i zgodnie z regulaminem. Gracze zadowoleni, bo mogą wymieniać żetki, Ty zadowolony, bo nikt nie łamie regulaminu. Rozwiązanie idealne.

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Odrazu pisze z mojej osoby ja tylko wymieniam żetony kiedy potrzebuje na jakieś ew. A tak to kiedy nie chce to nie robię tego. Nawet jest parę osób co mnie ciągle pyta czy wymienię żetony, a ja takim osobom nie odpisuje zazwyczaj bo nie chce. A tak to wolę głównie normalnie zawalczyć :P

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Prawdopodobnie zostanę zlinczowany przez większość, bo spora liczba osób tak robi, ale może w końcu Tomi coś ogarnie i zastosuje się do regulaminu MFO.

    Wiele osób walczy w PVP typowo pod żetony - tzn. ustawia skrypt na używanie przedmiotów, aby szybko nabić żetony - przeciwnik robi to samo lub oddaje walkę.

    Zgodnie z regulaminem jest to oszustwo. Liczę, że administracja w końcu coś z tym zrobi, bo są to notoryczne przypadki i niektórych graczy.
    To ja bym w takim wypadku skoncentrował się też na osobach: przelewających ranking żeby zdobyć ligę / nabijać medale 24h, itp.

    Chociaż prawdę mówiąc, szukacie dziury w całym, zaraz Tomi zrobi algorytmy i będzie wysyp niezadowolenia "a ta walka to wcale nie była pod żetony", a osoby chcące nabijać żetony wymyślą inny sposób by to dalej robić.

  7. #22
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Raczej wątpliwe jest że osoby grające od dłuższego czasu nie mają eq +6/7, po drugie usługa resetowania rankingu po coś jest i nie tylko ja jej używam? Gdzie są te pokrzywdzone osoby które jak napisałeś rezygnują z pvp? Nie widziałem nikogo nowego od bardzo dawna, poza tym ty sam nigdy nie walczyłeś a najwięcej masz do powiedzenia i ciągle na coś stękasz.
    Nie każdy musi płakać na forum w przeciwieństwie do niektórych osób
    Za mało osób gra w tą grę, długo się czeka na jakąkolwiek walkę (nie wspominając o niższych przedziałach gdzie walki może nie być nawet i prawie tydzień)
    jako tako na auto jeszcze się da ale na manu to dramat Dodam że większości graczy się po prostu nie chce i tyle.

    Róbcie co chcecie róbcie algorytmy i tak wszystko da się obejść
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    PvP tą zmianą na pewno nie ożywicie.
    Po pierwsze osobom które nie mają EQ +6/7 nie opłaca się walczyć, ponieważ każdy na arenie ma pokute EQ i większość walk będzie przegrana, czyli nie opłaca im się.
    Druga sprawa osoby resetujące rank (typu enek), one nie dość że zniechęcają nowe osoby do walk, to spychają silniejsze osoby w dół, przez osoby ze słabszym EQ mają jeszcze więcej przegranych i przez co rezygnują z pvp.
    Ja z eq +6/7 wbiłem złoto auto i srebro manu.

  9. #24
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Uważam że temat do zamknięcia, nic to nie zmieni i tak nadal będzie brakowało osób do walk na arenie a ludzie co nabijają i tak to obejdą. Osoby które nie chcą walczyć logiczne że się poddadzą bo nie mają z tego tytułu żadnych konsekwencji... Dodanie loterii nic nie zmieniło w tym temacie.
    Osobiście jestem za tym aby nic nie robić, zawsze coś się komuś nie spodoba albo zmiana nie przyniesie oczekiwanych skutków, co w tym przypadku jest bardzo prawdopodobne. Nawet całkowite zablokowanie nabijania żetonów przez pojedynki nie sprawi że te osoby zaczną walczyć na arenie.
    Problemem pvp moim zdaniem jest to że jest mało osób aktywnie grających, poza tym pvp jest nudne, walki ciągle z tymi samymi osobami na przedziale (brak nowych osób), szybko się nudzi i wypompowuje potki specjalne. Fakt mało walczyłem ale jeżeli osoby które nie biją amy się wypowiadały pod limitem to ja tutaj też się wypowiem.

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Z 3 strony musze specjalnie randomow łapać żeby wbic głupi brąz manu i auto. Lub srebro manu i auto. Obecny stan pvp jest tak żalosny że lubię się boją walczyć z innymi ludźmi xd

  11. #26
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Z 3 strony musze specjalnie randomow łapać żeby wbic głupi brąz manu i auto. Lub srebro manu i auto. Obecny stan pvp jest tak żalosny że lubię się boją walczyć z innymi ludźmi xd
    Taki stan jest od dawna, sam tak robiłem jak walczyłem na przedziale 50lvl.

  12. #27
    Zacznijmy od tego, że 3/4 gry dostanie bana(w tym ja i praktycznie wszystkie osoby które znam), więc z tego punktu widzenia jest to nielogiczne, naprawdę chcesz mieć 10 osób aktywnych na grze?? Nabijanie żetonów idzie łatwo wykryć i cofnąć wynikające z tego korzyści, proste.
    Kara nie musi działać wstecz.

    Jak dla mnie to szukanie dziury w całym, gdzie walka "wymiana żetonów" wcale nie jest według mnie szkodliwa dla rozgrywki innych graczy, a osoby, które nie lubią typowo walk na arenie i nie sprawia im to przyjemności mają szansę te żety nabić ALE
    No taka prawda, większości graczy to nie przeszkadza, i nie psuje to jakoś rozgrywki, nie ma zbytniego sensu zmieniać tego systemu.
    Wymiany żetonów to toksyczne zjawisko, które pozwala graczom nie walczącym PvP osiągać podobne korzyści do graczy, którzy aktywnie uczestniczą. Dodatkowo właściwie nie wymaga zaangażowania/eq/czasu.
    Druga sprawa transformacja poty -> żetony jest jedną z bardziej opłacalnych aktywności w grze.

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Wymiany żetonów to toksyczne zjawisko, które pozwala graczom nie walczącym PvP osiągać podobne korzyści do graczy, którzy aktywnie uczestniczą.
    Wymiany żetonów pozwalają graczom osiągać o wiele większe korzyści od graczy aktywnie walczących. Nie trzeba mieć eq, żetonów dostaje się więcej i 6 walk trwa minutę, walk można stoczyć więcej ze względu na większą ilość dostępnych przeciwników. Dla porównania do walk manu na poziomie top 5 potrzeba przynajmniej uzbrojenia +6/7 oraz ~30 minut czasu na jedną walkę, a za wygraną dostaje się mniej żetonów niż za jedną ich wymianę w aspirancie. Oczywiście można też przegrać, a wtedy straty są jeszcze większe. Tygodniowe nagrody za aktywność nie rekompensują strat. Nie da się temu zaradzić w efektywny sposób.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Poszły pewne zmiany, z oczywistych względów nie powiem jakie dokładnie, ale obniżenie mnożnika żetonów za "niefajną" walkę powinno być odczuwalne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •