Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Ban za PvP pod żetony

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402

    Ban za PvP pod żetony

    Prawdopodobnie zostanę zlinczowany przez większość, bo spora liczba osób tak robi, ale może w końcu Tomi coś ogarnie i zastosuje się do regulaminu MFO.

    Wiele osób walczy w PVP typowo pod żetony - tzn. ustawia skrypt na używanie przedmiotów, aby szybko nabić żetony - przeciwnik robi to samo lub oddaje walkę.

    Zgodnie z regulaminem jest to oszustwo. Liczę, że administracja w końcu coś z tym zrobi, bo są to notoryczne przypadki i niektórych graczy.

  2. #2
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Zacznijmy od tego, że 3/4 gry dostanie bana(w tym ja i praktycznie wszystkie osoby które znam), więc z tego punktu widzenia jest to nielogiczne, naprawdę chcesz mieć 10 osób aktywnych na grze?? Nabijanie żetonów idzie łatwo wykryć i cofnąć wynikające z tego korzyści, proste.
    Nie chce banaa

  3. #3
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Nie wiem o co masz ból dupska, jak to jest opłacalne też tak rób a nie. Mi to tam rybka niech Tomi zbanuje całą grę, najlepiej będzie, nikt nie będzie płakał o gówna w gierce.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  4. #4
    Łukasz
    Konto usunięte
    Faktycznie jest to niemały problem w realiach gry, że większość serwera korzysta z teoretycznie zakazanej techniki dlatego, że jest opłacalna. Najlepszą opcją byłoby wprowadzenie alternatywy, która sprawi, że nikomu nawet by się nie chciało tego robić (Chociaż warto nadmienić, że w grze nie brakuje sposobów na zdobycie tychże żetonów.)

  5. #5
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    687
    Ogólnie nie da się stworzyć systemu który wykryje w 100% sztuczną walkę, jak ktoś bardzo chce to nabije żetony.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Jestem za. Zbanujmy wszystkich, w tym Denola - koordynatora walk (i wsadźcie go do aresztu w Eliar). https://mfo3.pl/r/b379d1ba6

    A tak poważnie no to szanujmy się. Co najmniej połowa aktywnych graczy zostałaby zbanowana, więc to bez sensu. A skoro takie rzeczy robią osoby, które tę grę tworzą, to tym bardziej bez sensu, bo musielibyśmy ich zwolnić i zabanować wraz z pozostałymi graczami, a potem szukać nową kadrę testerów z pozostałych 10 graczy, którzy żetonów nie wymieniali ALBO pozwolić tylko testerom na takie przywileje, co byłoby nie fair wobec zwykłych graczy.

    Ciężko o jakieś rozwiązanie, które będzie sprawiedliwe dla wszystkich i które sprawi, że zdobywanie żetonów będzie równie opłacalne, co w przypadku takich wymian.
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 22-10-2022 o 18:53
    Idę robić sobie cash, money - nie kaszę mannę
    Moi ludzie to klasyk
    Do zobaczenia mordziaty tymczasem

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Mogę zaproponować obcięcie nagród za walki jako takie i zwiększenie za odpowiednio wysoką ligę/tygodniówkę. To z tych bardziej skutecznych metod.

    Inna to zabawa w kotka i myszkę - algorytm próbujący odróżnić walkę ustawioną od prawdziwej vs. skrypty udające prawdziwą walkę coraz lepiej. Coś tam można pokombinować, aby te najprostsze sposoby nie działały, ale nie wiem czy ostatecznie nie będzie to strata czasu.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Od czegoś trzeba zacząć, obniżenie nagród za takie walki to już coś

  9. #9
    Użytkownik Avatar Golden Fish
    Dołączył
    04-01-2019
    Postów
    111
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Mogę zaproponować obcięcie nagród za walki jako takie i zwiększenie za odpowiednio wysoką ligę/tygodniówkę. To z tych bardziej skutecznych metod.

    Inna to zabawa w kotka i myszkę - algorytm próbujący odróżnić walkę ustawioną od prawdziwej vs. skrypty udające prawdziwą walkę coraz lepiej. Coś tam można pokombinować, aby te najprostsze sposoby nie działały, ale nie wiem czy ostatecznie nie będzie to strata czasu.
    A co z osobami które walczą na nierankingowych poziomach? Taka zmiana zabije graczy którzy chcą raz na jakiś czas zawalczyć sobie pvp, gdy ich głównym celem jest wbicie 80lvl. Wtedy będzie trzeba specjalnie się blokować na rankingowym poziomie, aby pvp było opłacalne.

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Golden Fish Zobacz post
    A co z osobami które walczą na nierankingowych poziomach? Taka zmiana zabije graczy którzy chcą raz na jakiś czas zawalczyć sobie pvp, gdy ich głównym celem jest wbicie 80lvl. Wtedy będzie trzeba specjalnie się blokować na rankingowym poziomie, aby pvp było opłacalne.
    Tutaj mogę zaproponować mechanizm:

    - poziomy pomiędzy przedziałami uczestniczą w tygodniówkach pod warunkiem, że wbiły poziom w ostatnich X dniach, aby wyeliminować osoby, które celowo stoją tygodniami na tym samym poziomie.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Mogę zaproponować obcięcie nagród za walki jako takie i zwiększenie za odpowiednio wysoką ligę/tygodniówkę. To z tych bardziej skutecznych metod.
    Po takich zmianach o wiele efektywniejsze stanie się posiadanie paru postaci w tym samym przedziale rankingowym i walczenie jednej walki z różnymi przeciwnikami na każdej postaci. Tym sposobem otrzymamy wysokie bonusy tygodniowe bez walczenia więcej niż to konieczne gdzie de facto tracimy na każdej dodatkowej walce. Już teraz paru graczy tak robi, a dostają pełną sumkę żetonów niezależnie od tego na której postaci walczą.
    Najwięcej stracą na tym gracze walczący regularnie na 1 postaci, bo to co napisałem wyżej tyczy się również osób wymieniających żetony. Wystarczy posiadać więcej postaci na 80 poziomie i wbijać na nich co tydzień ligę brązową.

    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Od czegoś trzeba zacząć, obniżenie nagród za takie walki to już coś
    Mowa tu o wszystkich walkach, nie tylko o wymianach żetonów które nie zawsze da radę wykryć. Ty również na tym stracisz, a przynajmniej będziesz tracił trochę po każdej dodatkowej walce z tym samym graczem. Równie dobrze mógłbyś tych walk nie odbywać i dostawać takie same żetony za aktywność pod koniec tygodnia, jednocześnie zachowując mikstury na walki konieczne do zdobycia nagród tygodniowych za aktywność w przyszłym tygodniu.
    Ostatnio edytowane przez Apollyon ; 22-10-2022 o 23:44
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  12. #12
    Jak dla mnie to szukanie dziury w całym, gdzie walka "wymiana żetonów" wcale nie jest według mnie szkodliwa dla rozgrywki innych graczy, a osoby, które nie lubią typowo walk na arenie i nie sprawia im to przyjemności mają szansę te żety nabić ALE

    Już wliczanie tych osób do tej loterii za walki możnaby ukrócić, bo to że ktoś zawalczy 1-3 razy i wygrywa żetony, np. dzięki samej wymianie mija się z celem, bo loteria faktycznie powinna być dla osób, które tych walk trochę zrobiły i są aktywne arenowo.

    Może warunek, że trzeba zawalczyć z określoną liczbą użytkowników?

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Eresmel Zobacz post
    Zróbcie ankietę, tylko welov płaczek da na tak, 99% graczy czyli reszta na nie no i essa
    No taka prawda, większości graczy to nie przeszkadza, i nie psuje to jakoś rozgrywki, nie ma zbytniego sensu zmieniać tego systemu.

  14. #14
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Moim zdaniem gmyranie w algorytmach jeszcze bardziej zabije (martwe w tej grze pvp). Każda zmiana mająca na celu ożywnienie pvp w efekcie je jeszcze bardziej dobijała, ja bym nic nie zmieniał, każdy algorytm da się obejść i wyjdzie tak, że ci co będą nabijać.
    To że nabijanie żetonów jest najopłacalniejszą formą ich pozyskiwania to nie jest wina graczy tylko systemu w grze, że jak ktoś nie ma dobrego eq to nawet nie opłaca mu się walczyć i lepiej nabijać. Inne pozwalkowe sposoby nabijania żetonów są zbyt czasochłonne oraz małoefektywne w porónaniu z nabijaniem sobie (6walk po 60 żetonów każda = 360 żetów)

    Ogólnie będzie zabawnie jak wejdzie takie coś bo welov się spłakał, a sam zbija rank by mieć jak najwięcej wygranych

    Ja bym zaproponował nie brać postów płaczków pod uwagę i sprawa załatwiona, mniej niepotrzebnej roboty, która i tak nic nie da, tylko może zaszkodzić
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    254
    Zgadzam się z tym co wyżej. Moim zdaniem najbardziej opłacalne powinno być wymienianie Żetków w walce manualnej. Ale niestety nigdy nie zostanie wprowadzone nara

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •