Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    3 42.86%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    2 28.57%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 28.57%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [P?] Szansa na kartę

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370

    [P?] Szansa na kartę

    Od dłuższego czasu (nie jestem w stanie określić czy kilka miesięcy czy kilka lat) nie wypadają mi karty z mrocznych elfów.
    Teoretycznie w przypadku zarówno mrocznych elfów jak i pędraków średnio karty powinny wypadać raz na 10k walk, oczywiście zdaję sobie sprawę z losowości i że nie musi wypaść.
    Problem w tym że po ubiciu około 700 tysięcy mrocznych elfów wypadło mi tych kart koło 20 (może więcej ale na pewno nie "statystyczne" 70), przy czym wszystkie wypadły mi dawno i po prostu widzę różnicę w tym jak wypadały kiedyś a jak nie wypadają wcale od długiego czasu.
    Natomiast pędraków ubiłem prawie 35000 i żadnej karty (a średnio powinno być 3,5). O ile pędraki zwalam na kwestie losowości i pecha to już przypadek nagłego braku kart z elfów wydaje mi się podejrzany.
    Może to jakiś nietypowy błąd że po x zdobytych kartach z elfów już mi nie wypadają?

    Będę wdzięczny adminowi za sprawdzenie czy to po prostu gigantyczny pech czy coś więcej.
    W załączniku statystyka ubitych mobków, część ubita bez energii ale to niewielki procent o ile w ogóle takie ubicia są liczone do tej statystyki.

    Nazwa:  P0005.jpg
Wyświetleń: 301
Rozmiar:  284.5 KB

  2. #2
    Użytkownik Avatar Rupimek
    Dołączył
    02-10-2021
    Postów
    20
    Nazwa:  Zrzut ekranu 2022-07-11 091040.png
Wyświetleń: 209
Rozmiar:  125.2 KB
    Nazwa:  Zrzut ekranu 2022-07-11 091012.png
Wyświetleń: 208
Rozmiar:  140.2 KB
    Sam czuję, że z kartami jest chyba coś nie tak, w teorii na karty unikatów jest 1%, u mnie nie dropnęła z kolei żadna karta Necrani, ani Plazmy, więc tu już chyba nie o fart chodzi, a coś jest nie tak, skoro występuje to u większej ilości osób.

  3. #3
    Użytkownik Avatar musaraj
    Dołączył
    14-04-2021
    Postów
    108
    Cytat Napisał Rupimek Zobacz post
    Nazwa:  Zrzut ekranu 2022-07-11 091040.png
Wyświetleń: 209
Rozmiar:  125.2 KB
    Nazwa:  Zrzut ekranu 2022-07-11 091012.png
Wyświetleń: 208
Rozmiar:  140.2 KB
    Sam czuję, że z kartami jest chyba coś nie tak, w teorii na karty unikatów jest 1%, u mnie nie dropnęła z kolei żadna karta Necrani, ani Plazmy, więc tu już chyba nie o fart chodzi, a coś jest nie tak, skoro występuje to u większej ilości osób.
    0,5%, nie 1%. Zresztą 373 walki to mała próba.



    Pytanie Bukłaka jest natomiast ciekawe, podbijam temat (intuicyjnie myślę, że coś jest nie tak raczej ze statystykami Mistrza Areny niż z dropem kart)

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Ja mam natomiast nadwyżkę kart z potworów zwykłych bo ubiłem łącznie na 2 postaciach może z 70k potępionych a wpadło z 9-10 kart jeśli dobrze pamiętam. Dodatkowo shakti zacząłem bić to mi 2 karty tych lodowych wróżek wpadło a ubiłem ich może z 2-4k.

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Tutaj przede wszystkim nie ubito 700k tylko 420k (nie należy brać pod uwagę grup, bo to dublowanie obliczeń).
    W połączeniu z niepewnością czy to było dokładnie 20 czy może 30 kart to już robi się bardzo możliwy wynik w granicach odchyleń.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Tomi czyli w tą statystykę mroczny elf A są również wliczane elfy ubite grupie? Jesteś tego pewien?
    Szansa na pędraka to 5% więc 35k pędraków to 5% właśnie z 700k.

    @edit
    Okej sprawdziłem i rzeczywiście tak to działa. To rzeczywiście jest 420k, wychodzi na to że miałem olbrzymiego farta z trafianiem pędraków (35k/420k = 8,3%). I jednocześnie olbrzymiego pecha z kartami.
    Dzięki za odpowiedź, pozostaje spędzić kolejne lata w poszukiwaniu karty
    Temat myślę że można zamknąć.
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 11-07-2022 o 16:39

  7. #7
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Tomi czyli w tą statystykę mroczny elf A są również wliczane elfy ubite grupie? Jesteś tego pewien?
    Szansa na pędraka to 5% więc 35k pędraków to 5% właśnie z 700k.
    Tak.
    Do statystyk moba 1x liczy się pokonany mob w grupie 1/2/3x, a w statystykach grup 2x tylko grupy 2x, dla grupy 3x identycznie.

    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    wychodzi na to że miałem olbrzymiego farta z trafianiem pędraków (35k/420k = 8,3%). I jednocześnie olbrzymiego pecha z kartami.
    Kiedyś pędrak miał inny % szans na trafienie, jeżeli expiłeś tam od paru lat to mogłeś mieć zawyżoną średnią (chyba grupa 3x przed zmianami miała 22,5% na trafienie pędraka)
    ***** ***

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Od jakiegoś czasu jest stałe 7% na pędraka licząc koszt energetyczny, bez względu na to czy bijemy 1/2 czy 3x grupy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •