Zobacz wyniki ankiety: Propozycja:

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Opcja 1

    7 20.00%
  • Opcja 2

    3 8.57%
  • Opcja 3

    5 14.29%
  • Opcja 4

    6 17.14%
  • Nic nie zmieniać

    26 74.29%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Przypadkowe wchodzenie w potwory.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2018
    Postów
    19

    Przypadkowe wchodzenie w potwory.

    Propozycja dotycząca problemu z którym zetknął się każdy. Otóż niezwykle denerwujące jest, gdy sterując postacią za pomocą myszki, ta obiera optymalną trasę do punktu który wybraliśmy i nie zmienia jej, gdy potwór dosłownie wchodzi nam w drogę. Jest to tym bardziej irytujące gdy mamy dokładną ilość energii na wymianę mini, wchodzimy przypadkiem w grupę 3x, i reszta drużyny do wymiany musi czekać 10 minut by móc wymieniać. Rozwiązań tego problemu jest mnóstwo, przykładowo:
    - zdjęcie dolnego limitu na częstość walk (zakładając 4 gemy bierności mielibyśmy 0% - rozwiązanie idealne wymagające dosłownie jednej zmiany w kodzie);
    - opcja pozwalająca na wyłączenie ruchu losowego potworów (więcej pracy + potwory blokujące drogę nadal mogą powodować ten problem bo metoda włącz-wyłącz widoczność nie jest idealna);
    - zmiana interakcji z potworami, gdy te NIE są celem (zamiast automatycznie staczać walkę nasza postać zatrzymywałaby się w miejscu lub je omijała - dużo więcej pracy, ten sam problem co w powyższej propozycji);
    - jeżeli nadal byłoby to niezgodne z ideą twórców (czego naprawdę bym nie zrozumiał) jest jeszcze opcja widocznego "ostrzeżenia", że potwór będzie się przemieszczał, przykładowo 3 sekundy przed zmianą położenia obracałby się w stronę przemieszczenia (sporo pracy, niewielkie efekty)

    Zachęcam do głosowania i komentarzy.

  2. #2
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Ja bym w ogóle wprowadził opcję zaznaczenia [X] walki bez energii, dzięki czemu nie będziemy tracić enki, ale w walce także nic nie dostaniemy. Opcja idealna gdy przechodzimy między jakimiś mapami.
    Jednak nie łudźmy się, że coś będzie dodane.
    Raz że się nikomu nie chce, a dwa że prędzej zostaniesz zhejtowany albo dostaniesz 10x NIE i nikt ci nie raczy napisać co ma przeciwko.
    Zresztą sam widzisz, 3 osoby dały NIE i nawet nie umieją określić dlaczego.
    ***** ****

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Ja bym dorzucił jeszcze światła przed potworami i zebrę żeby były miejsca wyznaczone którędy najlepiej przechodzić nie zagrażając ruchowi potworów.

    Oczywiście że na nie, a jeśli chcesz ograniczyć wpadanie w potworki to wystarczy ubrać gemy bierności / EQ które ogranicza liczbę walk.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    gemy bierności działają w tej grze jak "balans denola" dla ciebie

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    lub totem nietykalnosci

  6. #6
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17
    Ciekaw jestem co kieruje ludźmi głosującymi na nie, mam ubaw drodzy państwo. Opcja 1 brzmi fajnie moim skromnym zdanie.
    Edit: Sensei ciekawe czy to w ogóle przeczytał skoro tutaj widzę przypomina o podstawowym problemie, którego temat został rozwinięty w propozycji. Mnie denerwuje jak idę po zwieszonym moście i tracę 8 energii mając 25% częstotliwosci, zgodzę się więc z Cooliakiem.
    Ostatnio edytowane przez Aerion ; 02-06-2022 o 22:16

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Aerion Zobacz post
    Ciekaw jestem co kieruje ludźmi głosującymi na nie, mam ubaw drodzy państwo. Opcja 1 brzmi fajnie moim skromnym zdanie.
    Edit: Sensei ciekawe czy to w ogóle przeczytał skoro tutaj widzę przypomina o podstawowym problemie, którego temat został rozwinięty w propozycji. Mnie denerwuje jak idę po zwieszonym moście i tracę 8 energii mając 25% częstotliwosci, zgodzę się więc z Cooliakiem.
    Polecam nie chodzić po zwieszonym moście, albo używać łba
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Jotson
    Dołączył
    09-02-2019
    Postów
    20
    Wystarczy trochę pomashować myszką i dobierze nam optymalną drogę, nawet jak potworek się przemieści

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał Piotrollinex Zobacz post
    Propozycja dotycząca problemu z którym zetknął się każdy. Otóż niezwykle denerwujące jest, gdy sterując postacią za pomocą myszki, ta obiera optymalną trasę do punktu który wybraliśmy i nie zmienia jej, gdy potwór dosłownie wchodzi nam w drogę.
    Stój przy grupce i czekaj, aż się ruszy - do kolejnego ruchu zapewne minie dłuższa chwila.

    Cytat Napisał Piotrollinex Zobacz post
    Jest to tym bardziej irytujące gdy mamy dokładną ilość energii na wymianę mini, wchodzimy przypadkiem w grupę 3x, i reszta drużyny do wymiany musi czekać 10 minut by móc wymieniać.
    Rozwiązania:
    - poddaj się i wróć za chwilę,
    - niech do Ciebie ktoś wbije i Ci pomoże,
    - zawsze możecie chodzić w grupie i zabić potworka
    Co nie zmienia faktu - nie wiem w jaką grupę musiałbyś wejść żeby bić ją 10 minut. Chyba przy żadnym minibossie wymienialnym nie ma takich mocnych grupek.

    Cytat Napisał Piotrollinex Zobacz post
    - zdjęcie dolnego limitu na częstość walk (zakładając 4 gemy bierności mielibyśmy 0% - rozwiązanie idealne wymagające dosłownie jednej zmiany w kodzie);
    - zmiana interakcji z potworami, gdy te NIE są celem (zamiast automatycznie staczać walkę nasza postać zatrzymywałaby się w miejscu lub je omijała - dużo więcej pracy, ten sam problem co w powyższej propozycji);
    Tutaj jak sam napisałeś - efekt ten sam. Propozycja już przerabiana i nie przeszło, dlaczego? Idziesz na wyklętą górę i sobie omijasz wszystkie potworki.

    Cytat Napisał Piotrollinex Zobacz post
    - opcja pozwalająca na wyłączenie ruchu losowego potworów (więcej pracy + potwory blokujące drogę nadal mogą powodować ten problem bo metoda włącz-wyłącz widoczność nie jest idealna);
    Przecież taka jest mechanika, tak ta gra działa, tak jak pisałem - światła i zebra.

    Cytat Napisał Piotrollinex Zobacz post

    - jeżeli nadal byłoby to niezgodne z ideą twórców (czego naprawdę bym nie zrozumiał) jest jeszcze opcja widocznego "ostrzeżenia", że potwór będzie się przemieszczał, przykładowo 3 sekundy przed zmianą położenia obracałby się w stronę przemieszczenia (sporo pracy, niewielkie efekty)
    Ostrzegam Cię, potwór będzie się przemieszczał.

    Nie wiem jak to sobie wyobrażacie, wyłączacie potworki i chodzicie po mapkach? Przecież ta gra idzie tak na rękę wszystkim, łopatologicznie wszystko jest opisane, a teraz jeszcze chcecie potworki wyłączyć, bo trudno go ominąć, bo szkoda 8 energii. Skoro szkoda Ci na skrzaty to leć tepem, chociaż popatrz na opłacalność - z Ogra nie leci nic super to chyba faktycznie szkoda na niego chodzić.

    Cytat Napisał Cumliak Zobacz post
    gemy bierności działają w tej grze jak "balans denola" dla ciebie
    Nie wiem w czym balans, chociaż Ty mówisz bardziej o losowości, bo na temat szerokiego balansu bardziej można go powiązać z PvP, a na niego nie mam wpływu więc raczej się nie udzielam.

    Cytat Napisał Aerion Zobacz post
    Ciekaw jestem co kieruje ludźmi głosującymi na nie, mam ubaw drodzy państwo.
    Oczywiście że każdemu byłoby to na rękę, tylko niedługo dojdzie do tak absurdalnych propozycji jak "usuńmy bossy, bo przecież nie wszyscy sobie z nimi radzą".
    Kwestia podejścia - Ty masz podejście aby ułatwiać grę, więc masz ubaw, bo ktoś ma odmienne zdanie. Tutaj masz rozwiązanie:
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Polecam nie chodzić po zwieszonym moście, albo używać łba

  10. #10
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Sensei chyba nie zrozumiał drugiego punktu...
    ***** ****

  11. #11
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Ja się zgadzam w 100% z senseiem, ta gra aż za bardzo idzie na rękę graczom, nawet globale jak się respią to krzyczą "hej zabij mnie", nie wspominając o tym że wszystko jest opisane na forum i nie trzeba się wysilać żeby cokolwiek znaleźć. I tak cieszcie się że jest możliwość zmniejszenia częstotliwości walk z potworami na 25 i działa na widocznych potworach ( ile się nie mylę, dawniej działało tylko na niewidocznych) i straty wtedy nie są kosmiczne, chociaż sam znam ból jak energia się pali bo potworki wchodzą, no ale taki urok gier RPG
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 03-06-2022 o 02:17

  12. #12
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Ja bym dorzucił jeszcze światła przed potworami i zebrę [...]
    Mnie śmieszy, zwłaszcza zebra.

    --------

    Zawsze myślałem, że rolą przeciwnika jest być przeciwko, nie wiem czy my realizm online poradziłoby sobie z protokołem "proszę mnie nie atakować pan potwór, ponieważ sobie tego nie życzę".

    I skąd się wzięła ta odwrócona logika, że skoro ja coś proponuję, to znaczy że od każdego kto się ze mną nie zgadza wymaga się, żeby wyjaśnił motywy swojego postępowania? Jak ktoś jest na "nie", to widocznie nie przekonują go argumenty, jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie po to wprowadzono ankiety, żeby każdy kogo nie przekonują, a ma jakąś opinię, mógł ją wyrazić kliknięciem zamiast smarować pod propozycjami.
    30 czerwca, dzień graczy wyklętych, w oborze zamkniętych[*]

  13. #13
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Absolutnie na nie, potwory po to zachodzą Ci drogę lub całkowicie ją blokują, abyś stracił energię. W odpowiedzi możesz zastosować gemy bierności, które jednak nadal nie dadzą Ci pełnej ochrony. Przykładowo zbieranie gazów na wyklętej jest o tyle stresujące, że w każdej chwili mogą się na ciebie rzucić cyklopsy.
    Według mnie jakiekolwiek formy ograniczenia ruchu potworów czy brak strat w zarówno energii jak i dropach mogą zostać wprowadzone jedynie jako płatna usługa.
    Reputy tutaj

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    18-08-2022
    Postów
    9
    Wiem, że kwestia poruszana w czerwcu ale teraz czytam więc się wypowiem. Jestem na nie. Może jeszcze opcje dodać: przejdź za mnie całą grę

    Jak Cię denerwują potwory wchodzące Ci pod nogi na tyle, że Cię zniechęca do gry to weź wyłącz, daj sobie chwilę bądź jeśli dalej to nie pomaga przedłóż do nieskończoności i nie wracaj.

  15. #15
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Memekino Zobacz post
    Wiem, że kwestia poruszana w czerwcu ale teraz czytam więc się wypowiem. Jestem na nie. Może jeszcze opcje dodać: przejdź za mnie całą grę

    Jak Cię denerwują potwory wchodzące Ci pod nogi na tyle, że Cię zniechęca do gry to weź wyłącz, daj sobie chwilę bądź jeśli dalej to nie pomaga przedłóż do nieskończoności i nie wracaj.
    odpowiadając na temat sprzed 4 miesięcy w taki sposób mogłeś w ogóle nic nie pisać.
    ***** ****

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •