Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Konkurs ---- Karty

  1. #1
    Użytkownik Avatar Amancjusz
    Dołączył
    24-06-2015
    Postów
    38

    Konkurs ---- Karty

    Ogłaszam konkurs

    Zacznę od nagrody, ponieważ to najważniejsze. Zwycięzcy przekażę wszystkie zgromadzone dotychczas przeze mnie karty.

    Proszę o przeczytanie dokładnie zasad, wiem jest ich dużo, ale nagroda jest tego warta.

    Zasady konkursu:
    1. Polega na odgadnięciu o co, bądź kogo chodzi autorowi tekstu.
    2. Odpowiedzi należy przesyłać przez wiadomość prywatną na forum, inne formy przesyłania nie będą brane pod uwagę.
    3. Limit dzienny wiadomości na konto wynosi 4. Przekroczenie tej liczby przez danego gracza skutkuje anulowaniem wszystkich wysłanych wiadomości danego dnia przez owego gracza, nawet jeżeli znajdowała się w nich prawidłowa odpowiedź. Wszystko będzie weryfikowane.
    4. Dwukrotne przekroczenie limitu wiadomości, skutkuje brakiem możliwości udziału w konkursie na okres następnych 3 dni. (Nie będę sprawdzał wiadomości od tych graczy przez ten okres)
    5. W wiadomości należy zawrzeć tylko odpowiedź, odpowiedź nie składa się z więcej niż 3 wyrazów, więc przekroczona liczba słów o więcej niż 3 lub wysłanie losowych słów nie powiązanych ze sobą, również będzie odpowiedzią błędną.
    6. Możliwe odpowiedzi przyjmuję dopiero od dnia następnego od ogłoszenia konkursu od godziny 15:00. Wiadomości wysłane wcześniej nie będą brane pod uwagę.
    7. Udział w konkursie mogą wziąć osoby, których konto zostało założone minimum dzień wcześniej przed rozpoczęciem konkursu (data publikacji postu) oraz osoby, które posiadają na swoim koncie nie mniej niż jedną postać, która ma minimum 80 lvl.
    8. Proszę zwracać uwagę na literówki (np. podwojenie literki, mała litera zamiast dużej i odwrotnie, lub niewłaściwy znak oraz brak ewentualnych polskich znaków), błędy ortograficzne (np. chełm – niepoprawnie, hełm – poprawnie), odpowiedź poprawna zawierająca, któryś z podanych błędów będzie odpowiedzią błędną.
    9. Co jakiś czas od daty rozpoczęcia, przy braku poprawnej odpowiedzi, będą dodawane podpowiedzi, nie będą jakoś mega pomocne, ale nakierują, w którą stronę szukać.
    10. Podpowiedzi będą umieszczane w tym poście na samym dole poprzez edycję.
    11. Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli zdarzy się więcej niż jedna poprawna odpowiedź, decyduje godzina wysłania wiadomości.
    12. Zastrzegam sobie prawo do zmiany zasad konkursu, w zależności od potrzeby.
    13. Trwa do 30 czerwca włącznie.

    A oto wierszyk:

    Rodzina króla dziczy
    W dole obco krzyczy
    Że miejsce w kości obfite
    Przy wodzie wzbite
    Pogromcą mórz atakuje
    I z trunkiem biesiaduje



    Zmiany zasad:
    Zmiana w punkcie 3. Zmiana limitu z 2 na 4 wiadomości dziennie.
    Zmiana w punkcie 13.


    Podpowiedzi:

    1. Nie jestem istotą żywą, aby mnie znaleźć północą się kieruj.

    2. Podpowiedź nr 2 w czwartek w godzinach rannych.

    Otrzymałem poprawną odpowiedź. Zwycięzca - kone.
    Gratuluję

    Prawidłową odpowiedzią jest Kattegat.

    A teraz w roli wyjaśnienia, omówię wierszyk:

    Rodzina króla dziczy - królem dziczy jest lew, który należy do rodziny kotowatych, czyli kot
    W dole obco krzyczy - inaczej dół można nazwać dziurą, połączenie słów z pierwszej linijki i drugiej daje kocią dziurę, słowo obco należy rozumieć, że nie jest to polskie słowo, wiec trzeba je przetłumaczyć
    Że miejsce w kości obfite - wikingowie używali rogów jako kubków i porozumiewania się przez dmuchanie w nie
    Przy wodzie wzbite - Kattegat znajduje się nad wodą
    Pogromcą mórz atakuje - Pogromca mórz - inaczej statek
    I z trunkiem biesiaduje - to już mówi samo za siebie, wikingowie często pili

    Ogólnie kto oglądał Wikingów ten się pewno by domyślił.

    Zagadka wyjaśniona, zwycięzca ogłoszony, za zbędne komentarze podziękuję, zagadka była trudna, ale jak widać udało się.
    Ostatnio edytowane przez Amancjusz ; 06-06-2022 o 22:59

  2. #2
    kristi
    Konto usunięte
    O thangara

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    255
    Nie żeby coś ale piszesz :"A oto i wcześniej wspomniany wierszyk:"
    A nic nie wspominasz wcześniej o wierszyku.
    Każdy raczej wie o co chodzi, ale myślę że powinieneś to poprawić

  4. #4
    halfdann
    Konto usunięte
    o mnie

  5. #5
    kristi
    Konto usunięte
    Thanarg

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    10-01-2016
    Postów
    8
    Cytat Napisał kristi Zobacz post
    Thanarg
    ''2. Odpowiedzi należy przesyłać przez wiadomość prywatną na forum, inne formy przesyłania nie będą brane pod uwagę.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Amancjusz
    Dołączył
    24-06-2015
    Postów
    38
    Zmiana w punkcie 3. Limit wynosi 4 wiadomości.
    Jak narazie brak poprawnej odpowiedzi.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Amancjusz
    Dołączył
    24-06-2015
    Postów
    38
    Temat można zamknąć.

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    ale nie powiem jaka odpowiedz

  10. #10
    Użytkownik Avatar Amancjusz
    Dołączył
    24-06-2015
    Postów
    38
    Odpowiedż podałem edytując pierwszy post

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •