Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [Inne] Czy gra używa grafik legalnie?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2022
    Postów
    2

    [Inne] Czy gra używa grafik legalnie?

    Mam problem z: Czy gra używa grafik legalnie?

    Opis problemu:
    Tak się zastanawiam, bo słyszałam że w grze używane są grafiki z RPG Makera, ale sama gra już w tym silniku tworzona nie jest (no chyba że pomyliłam pojęcia i czegoś nie zrozumiałam). I tak sobie myślę, czy grafiki z RPG Makera są 'kradzione', czy używanie w legalny sposób? Bo z tego co wiem, to nie wolno używać RTP z RPGM poza samym programem.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Silver Zobacz post
    Mam problem z: Czy gra używa grafik legalnie?

    Opis problemu:
    Tak się zastanawiam, bo słyszałam że w grze używane są grafiki z RPG Makera, ale sama gra już w tym silniku tworzona nie jest (no chyba że pomyliłam pojęcia i czegoś nie zrozumiałam). I tak sobie myślę, czy grafiki z RPG Makera są 'kradzione', czy używanie w legalny sposób? Bo z tego co wiem, to nie wolno używać RTP z RPGM poza samym programem.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Wszystko jest legalne.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2022
    Postów
    2
    A to dobrze wiedzieć, dzięki

  4. #4
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Bo z tego co wiem, to nie wolno używać RTP z RPGM poza samym programem.
    To fakt, ale istnieje bądź istniała możliwość zakupienia osobnej licencji na komercyjny użytek tzw. RTP. Została ona wykorzystana przez twórców naście lat temu, bo pełnia zasobów była używana już w poprzednich wersjach gry. W tej wersji w sumie używa się tylko spritów i paru dźwięków, tilesety są autorskie bądź pochodzą z odrębnych licencji.
    ***** ***

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •