Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Zmiany w arenie dla zachęcenia graczy do zapisów

  1. #1
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17

    Pomysł Zmiany w arenie dla zachęcenia graczy do zapisów

    Mam trzy następujące propozycje:
    1. Brak kar za aktywność na arenie jeśli osoba była zapisana do wypisania przez cały tydzień niezależnie od przedziału
    2. Możliwość walk na arenie bez stawki złota (podobnie jak atakowania)
    3. Nie wypisywanie z areny za brak złota
    Edit: (argumentacja)
    Obecnie prawie nikt się nie zapisuje na arenę, bo wtedy przegrywa się większość walk i się to nie opłaca (przez przewagę atrybutów osób atakujących i rezet rankingu ludzi mających uzbrojenie +8)
    Kary za nieaktywność powinny być wymierzone w osoby, które unikają walk lub mają ranking ze starego przedziału poziomowego, a nie do osób które chcą walczyć i są zapisane 24/7 (obecna sytuacja powoduje głębokie zażenowanie i wzbudza niechęć do walk)
    Ostatnio edytowane przez Aerion ; 04-04-2022 o 09:07 Powód: Argumentacja

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,336
    W końcu ktoś poruszył temat.
    1. Z jednej strony moja wina, że moje postacie z areną offline mają 39 i 71 poziom (tuż przed i po poziomie rankingowym) co nie zmienia faktu, że jestem chętny na walki z każdym, kto mnie zaatakuje na arenie. Karać należy osoby unikające walk- moje postacie do nich nie należą. Dzisiaj dostałem karę za "brak aktywności" na obu postaciach tracąc ranking mimo areny 24/7.
    2. Trochę bez sensu, i tak jak przegrasz walkę to nie boli Cię stracone złoto a 50% mikstur które użyłeś. Bardziej punkt 3, żeby nie trzeba było wyciągać złota z depozytu po przegranej walce.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    1. Za
    2. Nie sądzę żeby było potrzebne.
    3. Bez sensu.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    1. Za
    2. Nie sądzę żeby było potrzebne.
    3. Bez sensu.
    Nie bez sensu, gdy mając 0/1 punkt rankingowy się zapiszesz na 80poziomie do wypisania mając uzbrojenie średnio +3 stracisz blisko 100k golda w pierwszy dzień. Gracze nie chcą tracic golda to się nie zapisują, a mogliby i inni i tak by sobie nabili ranking. Nie wiem czemu osoby z uzbrojeniem +6/7/8 siedzą w aspirancie
    Ostatnio edytowane przez Aerion ; 04-04-2022 o 09:56 Powód: Składnia i literówki

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    33
    Jestem za! nie raz jestem zapisany z przymusu mając 1 pkt ranku... wystarczy raz zawalczyć żeby potem prześladowało to przez całą grę, nie nasza wina że tak mało osób walczy na arenie i karanie tej mniejszości wpisując ich na siłę do obrony topki mimo że mają 1 ranku to absurd. Nie raz musiałem poddać walkę bo mnie łapał ktoś w trakcie wymianki mini, no przecież nie będę kazał komuś czekać nie wiadomo jak długo aż skończę tylko poddaję...

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Aerion Zobacz post
    Nie bez sensu, gdy mając 0/1 punkt rankingowy się zapiszesz na 80poziomie do wypisania mając uzbrojenie średnio +3 stracisz blisko 100k golda w pierwszy dzień. Gracze nie chcą tracic golda to się nie zapisują, a mogliby i inni i tak by sobie nabili ranking. Nie wiem czemu osoby z uzbrojeniem +6/7/8 siedzą w aspirancie
    ad. 3 Oczywiście, że bez sensu. Odniosłeś się zresztą do 2 punktu, gdzie mój komentarz "bez sensu" odnosił się do 3 punktu. Innymi słowy manipulujesz moją wypowiedzią, czego sobie nie życzę. W kwestii punktu 2 uważam, że od tego jest depozyt lub inwestowanie złota. Zresztą na 80 nie ma problemu, że mając 1 punkt możesz być na autozapisie, więc gdy zapisujesz się to świadomie zgadzasz się na potencjalną stratę pewnej ilości złota w przypadku przegranej. Jeśli już naprawdę masz tego złota tyle, że ryzyko jest za duże to pozostaje jeszcze opcja pojedynku.

    Gracze nie zapisują się bo nie chcą przegrać, a nie że stracą paręnaście k ;] Wiesz ile osób mi odmawiało pojedynków O NIC argumentując, że pewnie i tak wygram?

    Poza tym naruszasz regulamin. Namawiasz do przekazywania rankingu:
    Gracze nie chcą tracic golda to się nie zapisują, a mogliby i inni i tak by sobie nabili ranking
    Punkt 23 regulaminu -> Wykaz wybranych kar za złamanie regulaminu gry My Fantasy Online -> Punkt 6: Celowe/wielokrotne przelewanie punktów rankingowych (w jakikolwiek sposób) oraz inne nadużycia godzące w system rozgrywki.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17
    Walki pvp to nie celowe przelewanie rankingu, zachęcam do zapisywania się na arene, aby silniejsi gracze poszli do wyższych lig i dali spokój osobom z aspirantu którzy jeszcze nie posiadają uzbrojenia +8 pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    361
    Wnosiłbym też o zrobienie coś z sytuacją, gdy wyskakuje komuś arena w momencie wymian minibossów itd.
    Nie dałoby się to jakoś "odraczać" o kilka/naście minut? Czemu cała ekipa w takim momencie ma czekać na czyjąś walkę? Szkoda marnotrawstwa czasu.
    ***** ****

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,336
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Wnosiłbym też o zrobienie coś z sytuacją, gdy wyskakuje komuś arena w momencie wymian minibossów itd.
    Nie dałoby się to jakoś "odraczać" o kilka/naście minut? Czemu cała ekipa w takim momencie ma czekać na czyjąś walkę? Szkoda marnotrawstwa czasu.
    Wtedy łatwo możnaby unikać walk z wybranymi przeciwnikami. Robisz anty woja i za każdym razem, kiedy trafiasz maga odraczasz walkę o parę minut i logout.
    Pewnie byłby jakiś limit na to, ale wciąż możnaby unikać walk z wybranymi przeciwnikami. Oczywiście takie coś bardzo by się przydało, sam codziennie wymieniam mini bossy na postaci z top 15 manu i auto i zazwyczaj wymiana zostaje przerwana. TOP 15 powinno zostać usunięte, ELO nie działa przy tak niskiej ilości graczy. Zazwyczaj czyszczę arenę jak przerzucę eq z drugiej postaci i chętnie walczę z każdym. Problem w tym, że TOP 15 zmusza do walki niezależnie od tego, czy masz czas i ochotę walczyć.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Wtedy łatwo możnaby unikać walk z wybranymi przeciwnikami. Robisz anty woja i za każdym razem, kiedy trafiasz maga odraczasz walkę o parę minut i logout.
    Pewnie byłby jakiś limit na to, ale wciąż możnaby unikać walk z wybranymi przeciwnikami. Oczywiście takie coś bardzo by się przydało, sam codziennie wymieniam mini bossy na postaci z top 15 manu i auto i zazwyczaj wymiana zostaje przerwana. TOP 15 powinno zostać usunięte, ELO nie działa przy tak niskiej ilości graczy. Zazwyczaj czyszczę arenę jak przerzucę eq z drugiej postaci i chętnie walczę z każdym. Problem w tym, że TOP 15 zmusza do walki niezależnie od tego, czy masz czas i ochotę walczyć.
    Nom, usunięcie obrony to najlepsza i najprostsza opcja.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    261
    Odnośnie obrony to temat był poruszany i ktoś potwierdzał że są podejmowane działania w tym temacie (nie chce mi się szukać tematu na forum). Najlepiej nie tyle usunięta co ucięta to TOP3.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał Aerion Zobacz post
    Walki pvp to nie celowe przelewanie rankingu, zachęcam do zapisywania się na arene, aby silniejsi gracze poszli do wyższych lig i dali spokój osobom z aspirantu którzy jeszcze nie posiadają uzbrojenia +8 pozdrawiam
    Żeby być wyżej wcale nie potrzeba mieć +8 :/
    Proste jak...

  13. #13
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17
    Oczywiste jest, że w przeciętnym +6 idzie utrzymac srebro lub wbić złoto auto

  14. #14
    Przymusowe zapisy na arenę są absurdem poprzez fakt istnienia bójek. Gdyby bójki tak wyglądały, to prawie każda mapa byłaby bójkowa łącznie z miastami, można byłoby zaatakować gracza bez łapania na mapie poprzez sprawdzenie jego profilu, ignorowałoby czas ochrony gracza i w wypadku walk automatycznych można byłoby atakować graczy niezalogowanych.
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Aerion
    Dołączył
    12-04-2020
    Postów
    17
    W końcu nie wiem, wydaje mi się, że poparcie jest duże, nie chodzi nawet o nie same, a o korzystny wpływ takich drobnych zmian. Skoro można atakować nie mając złota to czemu nie można się zapisać? Proszę o rozpatrzenie propozycji, pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •