Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzasz się z propozycją:

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak - serwer trudniejszy

    7 28.00%
  • Tak - serwer łatwiejszy

    4 16.00%
  • Tak - inny serwer

    6 24.00%
  • Nie

    14 56.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: s2.mfo3.pl

  1. #1
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134

    Pomysł s2.mfo3.pl

    Witam,
    Jak pewnie większość się domyśla do Scythe jeszcze daleko. Niecałe 2 lata temu wyszedł update Nordia/Azarad, a w grze powoli zaczyna wiać nudą. Pomniejsze update'y typu rozbudowa Urkaden nie przyciągają nowych graczy, a starych wyjadaczy zaspokajają na niedługi okres czasu. Bez radykalnych zmian czekanie kolejnych 3-4 lat w takiej stagnacji zredukuje po raz kolejny ilość graczy na serwerze - dlatego przychodzę dziś z niecodzienną propozycją.

    Obecny serwer ma ponad 11 lat, a ilość przedmiotów jakich w tym okresie udało się wydropić jest przeogromna. Na nowym serwerze nie byłoby tego wszystkiego - rynek powstawałby od początku swoim naturalnym cyklem. Każdy zacząłby od początku, dlatego też i nowi gracze mieliby jakiekolwiek szanse aby rywalizować z pozostałymi.

    Oczywiście zdaje sobie sprawę, że postawienie identycznego nowego serwera taki jak s1, może nie wzbudzić większego zainteresowania, dlatego też chciałbym aby mechanika została nieznacznie zmieniona. W mfo2 też było do wyboru kilka serwerów, lecz dopiero później doszły serwery o zmodyfikowanej mechanice (speed, pvp). Nie jestem pewny czy gracze woleliby serwer łatwiejszy czy może trudniejszy, a może o jeszcze inny.
    Można pomyśleć nad stworzeniem serwera okresowego, który trwałby tylko przed określony czas, a kończył się turniejem PvP czy też innymi aktywnościami, za które osiągnięcia gracze zostaną wynagrodzeni na s1.

    Warto zaznaczyć, że rozpoczęcie rozgrywki na s2 nie koliduje z kontynuowaniem grania na s1. Można się świetnie bawić i tu, i tu. A dodatkowo jestem pewny że po ogłoszeniu startu s2 można liczyć się z powrotem graczy porównywalnym z ogłoszeniem Nordii


    Propozycja serwera trudniejszego:

    • Redukcja dropu przedmiotów unikatowych mniej więcej o połowę
    • Brak podbijania plusa za żetony
    • Włączenie bójek na większej ilości mapek
    • Zwiększenie szansy na drop uzbrojenia podczas bójek
    • I inne



    Propozycja serwera łatwiejszego:
    • Redukcja czasu odnowienia energii do 2,5 minuty
    • Podniesienie dropu, golda, ap, expa +25-50%
    • Nieznaczne osłabienie bossów i minibossów
    • I inne



    Powyższe jest tylko poglądową propozycją zmienionych mechanik - a nie stanowi clou całego tematu powstania s2!


    Tchnijmy w grę troszkę więcej życia w okresie czekania na kolejny update
    Ostatnio edytowane przez Misiak ; 03-04-2022 o 23:45
    i tak Pan Jezus powiedział.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    04-10-2020
    Postów
    44
    Wątpie, że ktoś kto ma aktualnie 80 lvl eq wykute itp, chciałby to robić po raz 2

  3. #3
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Myślę, że w dłuższym czasie uruchomienie drugiego servera spowodowałoby negatywny efekt. Zwiększona ilość graczy byłaby odczuwalna tylko przez krótki czas. Rozbiłoby to i tak niezbyt liczne grono grających.
    ***** ***

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Moim zdaniem efekt będzie odwrotny, aktywni gracze z serwera głównego rzucą się na rywalizację na nowym serwie i aktywność na minibossach / pvp serwera głównego stoczy się na dno. Przynajmniej tak by było gdyby serwer był czasowy, w formie wyścigu o nagrody dla najlepszych.
    Jeśli to będzie po prostu drugi serwer wystartowany od zera to nikomu nie będzie się chciało na nim grać od nowa po latach gromadzenia eq i kasy.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Ja bym z chęcią zagrała o ile byłby tam exp,gold,ap x2 z wszystkich źródeł. Drop mógłby być normalny albo wręcz zmniejszony o 50% (nawet byłoby lepiej). Chętnie usunęłabym obecne konto dla takiej możliwości. Założyłam wczoraj dla zabawy konto na mfo2 na serwerze x4 i... rewelacyjna zabawa pograć sobie na takiej prędkości w prawie wymarłą grę, gdzie nosisz eq co sam podniesiesz. Duzo większy fun niż mfo3 po 40 lvl.

    Problem w tym, że większość graczy nie będzie chciała grać od nowa nawet na expie x2. Oczywiście chciałabym się mylić ;/

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    W mfo2 nie ma limitu poziomu dlatego zwiększony exp ma sens, tutaj prędzej czy później i tak dochodzisz do ściany 80 lvla i znowu czekasz 5 lat na upka.
    Może w tą stronę pójść, serwer bez blokady max lvl tak jak to działało w trakcie rozwoju mfo2.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    W mfo2 nie ma limitu poziomu dlatego zwiększony exp ma sens, tutaj prędzej czy później i tak dochodzisz do ściany 80 lvla i znowu czekasz 5 lat na upka.
    Może w tą stronę pójść, serwer bez blokady max lvl tak jak to działało w trakcie rozwoju mfo2.
    Nie widzę problemu, że dojdziesz do limitu poziomu. Jeśli dojdziesz do max poziomu to najpewniej wrócisz na główny serwer, a grasz tylko dla przyjemności i sprawdzenia gameplay'u na innych opcjach i w innych realiach. Cała zabawa polega na tym by pograć w innych warunkach.
    Ewentualnie można by dać opcję jak w mfo2, gdzie po wbiciu max poziomu będziesz mógł zresetować poziom, a potwory uzyskają bonus do statystyk (+20% dobrze pamiętam?).

  8. #8
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    348
    Jeśli tworzyć drugi serwer, to tylko na zasadzie:
    * jeden z nich w pełni pvp (bójkowe mapy wszędzie poza miastem i arkadią)
    * drugi serwer no pvp jedynie z pojedynkami i areną

    Robienie drugiego serwera niewiele się różniącego nie ma sensu.

    #edit
    Dla tych którzy przyczepią się o moje anty-bójkowe nastawienie.
    Wyjaśnijcie mi czemu w Tibii jest masa serwerów, a akurat te no-pvp mają najwięcej graczy... Niektórzy mają inne nastawienie do pewnych spraw
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 03-04-2022 o 23:54
    ***** ****

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Nie widzę problemu, że dojdziesz do limitu poziomu. Jeśli dojdziesz do max poziomu to najpewniej wrócisz na główny serwer, a grasz tylko dla przyjemności i sprawdzenia gameplay'u na innych opcjach i w innych realiach. Cała zabawa polega na tym by pograć w innych warunkach.
    No nie, jak mam kolejny raz się zatrzymać na 80 lvlu to nie zagram wcale bo gra od nowa nie ma dla mnie sensu, mam przechodzić grę drugi raz ze zwiększonym expem... żeby szybciej wbić 80 lvl. Po co? Inne opcje i realia... Nie widzę tu nic innego poza resetem postępów z 10 lat gry i koniecznością męczenia się od nowa. Dla ciebie to pewnie wygodne bo wiemy jak cię wkurza przewaga starych graczy z eq +8 ale dla większości graczy to żadna zabawa.
    Żeby zachęcić ludzi do gry od nowa to musiałyby być jakieś naprawdę grube zmiany w mechanice gry a nie szybsze expienie czy większy drop. Ludzie na głównym serwerze mają już dość expa, golda i eq. Spora część graczy ma limity energii 9999 i olbrzymią wygodę gry. Tu trzeba czegoś rewolucyjnego żeby im się chciało grać od nowa.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    No nie, jak mam kolejny raz się zatrzymać na 80 lvlu to nie zagram wcale bo gra od nowa nie ma dla mnie sensu, mam przechodzić grę drugi raz ze zwiększonym expem... żeby szybciej wbić 80 lvl. Po co? Inne opcje i realia... Nie widzę tu nic innego poza resetem postępów z 10 lat gry i koniecznością męczenia się od nowa. Dla ciebie to pewnie wygodne bo wiemy jak cię wkurza przewaga starych graczy z eq +8 ale dla większości graczy to żadna zabawa.
    Żeby zachęcić ludzi do gry od nowa to musiałyby być jakieś naprawdę grube zmiany w mechanice gry a nie szybsze expienie czy większy drop. Ludzie na głównym serwerze mają już dość expa, golda i eq. Spora część graczy ma limity energii 9999 i olbrzymią wygodę gry. Tu trzeba czegoś rewolucyjnego żeby im się chciało grać od nowa.
    Nie wkurza mnie przewaga starych graczy z eq +8, wkurza mnie istnienie eq +8 w takiej ilości. Niby to samo, ale jednak nie.

    A co gdyby wprowadzić parametry statystyk wraz z implikacjami (tj. mechanika i bonusy stat z mfo2, brak limitu punktów, efektywność) na ten serwer? Jedynie dodana mana wraz z przeniesionym na nią ze szczęścia bonusem do nakładania/unikania statusów, połową wysokości bonusu w ataku i obronach, obniżonym gemem szczęścia do 4%/5% i gemami uników/cela bazującymi na %, a nie punktach procentowych? Itemy ze szczęściem mogłyby być twardo zakodowane z unikami/celnościami i nie trzeba by zmieniać żadnego eq w grze. Takie mfo 2,5 jeśli chodzi o budowę postaci?
    Nie jest trudne do zrobienia, a mogłoby być wystarczająco rewolucyjne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •