Zobacz wyniki ankiety: Czy chcecie taką zmianę?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem na tak

    7 36.84%
  • Jestem na nie

    6 31.58%
  • Jak większość dziewczyn w Polce, propozycja 4/10

    6 31.58%
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Propozycja dotycząca handlowania

  1. #1
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    210

    Propozycja dotycząca handlowania

    Witam
    Wychodzę z propozycją, która oczywiście będę chciał żebyście również upiększali jeżeli się przyjmie.
    A więc przechodząc do rzeczy, proponuje dodanie "terminu" trwania aukcji do "bezterminowa". Oczywiście pod pewnymi warunkami:
    - Taka aukcja mogłaby odnowić się po upływie miesiąca od zakończenia ostatniej aukcji tego typu. (czytaj. jedna aukcja na miesiąc? chyba że dany przedmiot nie będzie długo schodził to wiadomo że dłużej)
    - Tylko "kup teraz".
    - Nawet po anulowaniu tej aukcji, nadal termin oczekiwania na następną taką wiadomo 30 dób.
    - W profilu akcji widniałoby (stan aukcji/sprzedawca?((ponieważ również chciałbym zaproponować możliwość wyboru czy sprzedawca chce być ujawniony czy ukryty jak przy mfach))/termin wystawienia/cena) oczywiście termin wystawienia miałby takie znaczenie, że gdy odświeżałoby się sortuj według->najnowsze to ta sama aukcja nie zmieniałaby swojej pozycji nawet pomimo wystawienia w późniejszym czasie innej aukcji której data jest później niż owego itemka, a gdy ktoś inny wystawiłby w tym trybie, po prostu byłby pod nim zasadą daty...
    - Po zakończeniu takiej aukcji, normalnie widoczne byłoby "bezterminowe" lecz po najechaniu na niego, widniałby dopisek "następna aukcja odnowi się za 29d 23h 59min 59s lub mniej, w zależności po upływie ilu była ostatnia taka aukcja.
    Zapytacie się, jaki cel jest takiego czasu wystawienia?
    Moim zdaniem warto wystawić jakiś item na aukcję i chęć żeby widniał na bazarze nawet po upływie tygodnia bez ponownego wystawania po upływie tygodnia. Daje duży "cooldown", żeby powiedzmy, był to jednak termin, który w żaden poważniejszy sposób nie zakłócał niczego, ot taki dodatek do handlu, i był na swój sposób wyjątkowy a nie wybierany co chwile, ponieważ bazarek by bzika dostał...
    Napiszcie co sądzicie, zadawajcie pytania i wyraźcie swoją opinię
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Hydrei ; 24-03-2022 o 20:16

  2. #2
    Czekaj, czyli jakby ktoś chciał wycofać i zmienić cenę i dać na te 30 dni czy więcej, to musiałby czekać 30 dni? :/
    Le tits now

  3. #3
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    210
    Tak

  4. #4
    Empiryk
    Konto usunięte
    W tej formie jest to jeszcze bardziej bezsensowna propozycja od tych wychodzących od Lauriel (chociaż nawet od niej niektóre postulaty mają sens).

    Wystawienie aukcji to jest 1 punkt energii i 1G na jeden slot, więc jeżeli po tygodniu itemek się nie sprzeda, to na spokojnie można poświęcić te parę sekund na ponowienie oferty. Ograniczanie slotu jest bardzo niepożądanym zjawiskiem - a i tak bardzo łatwo o bugi związane z depozytem. Koszt dodatkowego slotu na zwykłych aukcjach to jest 10MF, taka opcja też musiałaby mieć odpowiedni koszt.
    Blokowanie aukcji poprzez slot premium też jest uciążliwe, ponieważ mogłyby występować problemy z sortowaniem, no i w takiej formie szukanie najnowszych itemków byłoby za każdym razem aż męczące.
    Ukrywanie sprzedawcy uważam, że w takim przypadku mogłoby przynosić zysk multikontom, ponieważ trudniej byłoby zweryfikować, od kogo pochodzi dana aukcja.

    Samo połączenie wszystkich postulatów - czasu bezterminowego, priorytetowego traktowania takich aukcji oraz ukrywania nicku sprzedawcy mogłaby prowadzić do masy anonimowych aukcji z kwotą 4294967295G.

    Jestem wyłącznie za przedłużeniem czasu trwania aukcji, ale maksymalnie do miesiąca - i to wyłącznie w przypadku, gdyby była osoba mogąca kontrolować aukcje i trollowe oferty.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    W tej formie jest to jeszcze bardziej bezsensowna propozycja od tych wychodzących od Lauriel (chociaż nawet od niej niektóre postulaty mają sens).

    Wystawienie aukcji to jest 1 punkt energii i 1G na jeden slot, więc jeżeli po tygodniu itemek się nie sprzeda, to na spokojnie można poświęcić te parę sekund na ponowienie oferty. Ograniczanie slotu jest bardzo niepożądanym zjawiskiem - a i tak bardzo łatwo o bugi związane z depozytem. Koszt dodatkowego slotu na zwykłych aukcjach to jest 10MF, taka opcja też musiałaby mieć odpowiedni koszt.
    Blokowanie aukcji poprzez slot premium też jest uciążliwe, ponieważ mogłyby występować problemy z sortowaniem, no i w takiej formie szukanie najnowszych itemków byłoby za każdym razem aż męczące.
    Ukrywanie sprzedawcy uważam, że w takim przypadku mogłoby przynosić zysk multikontom, ponieważ trudniej byłoby zweryfikować, od kogo pochodzi dana aukcja.

    Samo połączenie wszystkich postulatów - czasu bezterminowego, priorytetowego traktowania takich aukcji oraz ukrywania nicku sprzedawcy mogłaby prowadzić do masy anonimowych aukcji z kwotą 4294967295G.

    Jestem wyłącznie za przedłużeniem czasu trwania aukcji, ale maksymalnie do miesiąca - i to wyłącznie w przypadku, gdyby była osoba mogąca kontrolować aukcje i trollowe oferty.
    Moje postulaty mają sens prawie zawsze ;p Wystarczy spojrzeć co się dzieje obecnie na targu - prawie nie istnieje. Itemów nie idzie sprzedać za 50% wartości.
    Zmiany są potrzebne radykalne, przekrojowe, a nie jakieś kosmetyczne. Ta jest kosmetyczna i do tego jak słusznie piszesz zła i jak słusznie piszesz prowadziłaby do absurdów. Ukrywanie sprzedawcy też niezbyt dobre, bo zdarza się, że nie chcemy kupić od konkretnej osoby itemu, nawet jeśli byśmy w normalnych warunkach go wzięli. Nawet opcja wystawienia na miesiąc w obecnych warunkach nie ma najmniejszego sensu, bo co nie zejdzie w ciągu 3 dni od wystawienia ma minimalne szanse zejścia. Skończy się na zaśmiecaniu rynku i mniejszej liczbie ofert, bo ludzie będą wystawiać na miesiąc i z lenistwa część zostawią, nawet jak nie będzie schodzić.

  6. #6
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Nie rozumiem Ciebie dopiero płakałaś że nie idzie kupić, teraz że nie idzie sprzedać XD Więc jak mają na sprzedaż wpłynąć twoje wcześniejsze propozycje z limitami EQ? Nie zeszło by bo każdy by się pozbywał.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Nie rozumiem Ciebie dopiero płakałaś że nie idzie kupić, teraz że nie idzie sprzedać XD Więc jak mają na sprzedaż wpłynąć twoje wcześniejsze propozycje z limitami EQ? Nie zeszło by bo każdy by się pozbywał.
    Nie idzie kupić = nie idzie sprzedać. Pomyśl na jakiej zasadzie. Wciąż czekam na Twój pierwszy błyskotliwy post.

  8. #8
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Cytat Napisał Hydrei Zobacz post
    Po zakończeniu takiej aukcji, normalnie widoczne byłoby "bezterminowe" lecz po najechaniu na niego, widniałby dopisek "następna aukcja odnowi się za 29d 23h 59min 59s lub mniej, w zależności po upływie ilu była ostatnia taka aukcja.
    Zapytacie się, jaki cel jest takiego czasu wystawienia?
    Moim zdaniem warto wystawić jakiś item na aukcję i chęć żeby widniał na bazarze nawet po upływie tygodnia bez ponownego wystawania po upływie tygodnia.
    Już mi się nie podoba ta zmiana, spójrz na to z tej strony co to wniesie od gry? Absolutnie nic. Już widzę rzeszę ludzi którzy korzystają z akucji bezterminowej i potem czekają miesiąc, ukrywanie nicków sprzedawców nie wchodzi w grę.

    Podsumowując wydłużenie czasu akcji może być no ale bez przesady żeby robić z tego usługę premium, chociaż według mnie 2 tyg maks mogłaby aukcja trwać. Nieraz mi się zdarzało że po drugim wystawieniu itemka który nie zszedł przez tydzień za taką samą cenę schodził w drugim tygodniu.

    Drastyczne zwiększenie długości aukcji nie ma sensu bo to tylko zaśmieci targ.

  9. #9
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Nie idzie kupić = nie idzie sprzedać. Pomyśl na jakiej zasadzie. Wciąż czekam na Twój pierwszy błyskotliwy post.
    Problemem jest to że duża część osób ma czego chciała i nie chce jej się zdobywać więcej rzeczy i ich sprzedawać (limity na golda w depo)
    Problemem w tej grze nie jest targ czy jego zasada działania, problemem jest to że każdy jak coś kupi/zdobędzie to może przerzucić na inną postać i już tego nie potrzebuje, brakuje nowych graczy co sprowadza się do tego że nie ma komu sprzedać (bo wyjadacze wszystko mają), więc itemy tracą na wartości a co za tym idzie nie opłaca się tego na targ wystawiać i jak pojawia się nowa osoba to przez to nie ma od kogo kupić oraz ma problem z uzyskaniem pomocy z mini bossem bo jak wiadomo nie opłaca się innym tego bić dla nic nie wartych przedmiotów

  10. #10
    Empiryk
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Moje postulaty mają sens prawie zawsze ;p Wystarczy spojrzeć co się dzieje obecnie na targu - prawie nie istnieje. Itemów nie idzie sprzedać za 50% wartości.
    Zmiany są potrzebne radykalne, przekrojowe, a nie jakieś kosmetyczne. Ta jest kosmetyczna i do tego jak słusznie piszesz zła i jak słusznie piszesz prowadziłaby do absurdów. Ukrywanie sprzedawcy też niezbyt dobre, bo zdarza się, że nie chcemy kupić od konkretnej osoby itemu, nawet jeśli byśmy w normalnych warunkach go wzięli. Nawet opcja wystawienia na miesiąc w obecnych warunkach nie ma najmniejszego sensu, bo co nie zejdzie w ciągu 3 dni od wystawienia ma minimalne szanse zejścia. Skończy się na zaśmiecaniu rynku i mniejszej liczbie ofert, bo ludzie będą wystawiać na miesiąc i z lenistwa część zostawią, nawet jak nie będzie schodzić.
    Dokładnie, prawie zawsze ;p ograniczanie plecaka (znam tylko trzy przypadki, w których ilość przedmiotów blokowała graczowi rozgrywkę) i przeliczniki bonusów w eq były wtopami, z resztą kwestii raczej można się zgodzić.
    Sprzedaję sukcesywnie za ~80% średniej ceny, zauważyłem problemy tylko w sprzedaży luckowego eq poniżej 80 lvla i mniej potrzebnego uzbrojenia (sety: muszelkowe, koszmarne, antracytowe, kalvadora i lewiatana. Również rzeczy wykonywane od Czeladnika, eq mythrilowe oraz harpie - ale od tego w sumie jest pociara :P). Mam dość dużo slotów, więc wszystko idzie płynnie. Co więcej, od czasu twoich postów na temat "ekonomii mfo" poszło mi około 1500 itemków przez same aukcje (!), a ilość rzeczy na targu wzrosła. Nie mam na myśli tutaj ostatnich paru dni ze względu na bonus do dropu. Tu akurat muszę obalić tezę, że targ nie istnieje - niestety jestem to w stanie potwierdzić tylko poprzez zawartość mojej skrzynki na wiadomości w grze.

    W sumie widzę jedną opcję, która mogłaby być przydatna. Przeciwieństwo ukrywania sprzedawcy - możliwość wyszukania aukcji od danej osoby i dodawania sprzedawców do ulubionych. Takie aukcje mogłyby być chociażby oznaczane innym kolorem. Z drugiej strony byłaby to też możliwość oznaczenia osób, od których nie chcemy kupować towarów, bo również by się to odznaczało kolorem.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    W sumie widzę jedną opcję, która mogłaby być przydatna. Przeciwieństwo ukrywania sprzedawcy - możliwość wyszukania aukcji od danej osoby i dodawania sprzedawców do ulubionych. Takie aukcje mogłyby być chociażby oznaczane innym kolorem. Z drugiej strony byłaby to też możliwość oznaczenia osób, od których nie chcemy kupować towarów, bo również by się to odznaczało kolorem.
    Wyszukawianie po sprzedawcy- jak najbardziej. Nie wiem jak miałoby wyglądać dodawanie sprzedawców do ulubionych, ale chętnie bym zobaczył taką opcję w grze (maybe nowa zakładka/kolor aukcji/sortowanie aukcji <ulubieni sprzedawcy najpierw>).
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    Dokładnie, prawie zawsze ;p ograniczanie plecaka (znam tylko trzy przypadki, w których ilość przedmiotów blokowała graczowi rozgrywkę) i przeliczniki bonusów w eq były wtopami, z resztą kwestii raczej można się zgodzić.
    Sprzedaję sukcesywnie za ~80% średniej ceny, zauważyłem problemy tylko w sprzedaży luckowego eq poniżej 80 lvla i mniej potrzebnego uzbrojenia (sety: muszelkowe, koszmarne, antracytowe, kalvadora i lewiatana. Również rzeczy wykonywane od Czeladnika, eq mythrilowe oraz harpie - ale od tego w sumie jest pociara :P). Mam dość dużo slotów, więc wszystko idzie płynnie. Co więcej, od czasu twoich postów na temat "ekonomii mfo" poszło mi około 1500 itemków przez same aukcje (!), a ilość rzeczy na targu wzrosła. Nie mam na myśli tutaj ostatnich paru dni ze względu na bonus do dropu. Tu akurat muszę obalić tezę, że targ nie istnieje - niestety jestem to w stanie potwierdzić tylko poprzez zawartość mojej skrzynki na wiadomości w grze.

    W sumie widzę jedną opcję, która mogłaby być przydatna. Przeciwieństwo ukrywania sprzedawcy - możliwość wyszukania aukcji od danej osoby i dodawania sprzedawców do ulubionych. Takie aukcje mogłyby być chociażby oznaczane innym kolorem. Z drugiej strony byłaby to też możliwość oznaczenia osób, od których nie chcemy kupować towarów, bo również by się to odznaczało kolorem.
    Odnośnie sprzedawcy - świetny pomysł i gorąco popieram. Byłoby bardzo użyteczne. Świetny pomysł.

    Co do ograniczenia plecaka to wiesz, że to megakontrowersyjne. Problemem w grze jest jednoczesna nadpodaż i deficyt. Taki system funkcjonuje, ale tylko jeśli jest spora pula graczy - im mniej graczy tym bardziej będzie kulał, a graczy bez 80 ostatnio mało.

    Ja osobiście sprzedaje już po 1/2 - 2/3 wartości rynkowej (a sporo pewnie uzna moją wartość rynkową za zaniżoną) i w ciągu ostatnich 3 tygodni sprzedałam 9 itemów mając non stop 6 aukcji + handel poza rynkiem ;p Ponieważ nic nie sprzedaje to i popyt z mojej strony spadł niemal do 0. Mój przypadek jest o tyle ciekawy, że mam od groma ignorów dla graczy z postaciami 80 lvl (ok. 50?), co by sugerowało, że popyt rynkowy jest sztucznie pompowany chomikarstwem, natomiast realny popyt jest de facto na bardzo niskim poziomie. Dlatego muszę się nie zgodzić z Tobą, nawet uwzględniając ten wspaniały wskaźnik 1500 itemów. Być może źle się wyraziłam, bo chodziło mi o prawdziwy popyt a nie redystrybucję towarów. Dzięki temu, że mam w ignorach połowę ludzi z 80 lvl'a mam lepszy przegląd ;p Sypiąc ignorami udało mi się doprowadzić do sytuacji, że sztucznie ograniczyłam sobie target i teraz "czuję" popyt po odjęciu 80-tek. Coś czego ty, bez urazy , nie jesteś w stanie zrobić bez weryfikacji i podliczania każdego nabywcy ^^ Dlatego zdanie podtrzymuje.

    Wg moich obserwacji 75%-80% obrotu rynkowego to redystrybucja dóbr bez realnego zapotrzebowania, wynikająca z a) chomikarstwa b) chęci zysku c) braku celów na pozbycie się gotówki d) kolekcjonerstwa. Kolejny, świetny argument na limitowaniem plecaka, skoro cały kulejący rynek opiera się tylko i wyłącznie na nieograniczonym plecaku Wprowadzenie limitu = nowe reguły. Handel jest żywym trupem, podtrzymywanym setkami respiratorów. Tego się nie da uratować (wyłączywszy duży napływ nowych graczy nie wiadomo skąd) bez radykalnego kroku - będzie jak jest bez końca, nieważne ile mikroudogodnień się wprowadzi. Po prostu fundamenty są wypaczone i nie zbudujesz na nich zdrowej konstrukcji.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Cytat Napisał Arczan Zobacz post
    W sumie widzę jedną opcję, która mogłaby być przydatna. Przeciwieństwo ukrywania sprzedawcy - możliwość wyszukania aukcji od danej osoby i dodawania sprzedawców do ulubionych.
    Taka opcja byłaby według mnie bardzo użyteczna.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •