Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 76

Temat: Nieznikanie średnich cen na targu

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    Na tym polega ogólnie handel. Rosnący popyt i malejąca podaż = rosnąca cena. Szkoda, że wiele osób tego nie rozumie.
    No to raczej ty nie rozumiesz ekonomii mfo, jak zresztą niemal każdy tutaj W mfo poza itemami na 80 praktycznie nie ma czegoś takiego jak rosnący popyt. Jedynie incydentalnie trafiają się sytuacje gdy szybko rosnący popyt ma realny wpływ na cenę przedmiotu. Poza 80 lvl praktycznie wszystko jest w kategorii stałej nadpodaży lub stałego deficytu. Wyjściowe ceny z tego powodu są stałe, po ich pierwotnym określeniu. Oczywiście sprzedawca czy kupiec mogą zażądać/zaoferować inną cenę, ale żądają wtedy mniej lub więcej niż cena rynkowa przedmiotu. Pragnę zauważyć, że nie należy mylić "ceny rynkowej" z "potencjalną ceną rynkową" tj. z sytuacją gdy ludzie źle ewaluują potencjał przedmiotu i go nie chcą, doprowadzając do sytuacji nadpodaży zamiast potencjalnego deficytu. Natomiast wyznacznikiem "pierwotnej ceny" jest średnia rynkowa, która odpowiada umownej wartości przedmiotu. Oczywiście przy eq jest tez poprawka na bonusy, którą muszą indywidualnie ocenić obaj gracze.

    Dlatego też, o ile zachodzi odpowiednia próba to cena średnia jest zobowiązująca i co najwyżej podlega modyfikacji, ale nie zmianie. Stąd zachowanie jak największej próby byłoby pożądanym zjawiskiem. Szczególnie, że przy deficytowych itemach faktycznie obecnie tych średnich brak. Nawet jak są w obiegu to większość idzie handlem poza rynkiem.

    Jak zresztą widać w grze jest multum scammerów - choćby Majkel czy Patryk, którzy absolutnie się z tym nie kryją. Średnie ceny bronią innych graczy przed takimi osobami. Ile to razy miałam problem kupić coś bo było za mało średnich i tacy scammerzy wołali po 3x realną cenę przedmiotu. Gdyby średnia była roczna to nie wykorzystywaliby aż tak bardzo braku informacji, kupiłabym za te 1,5x i zaoszczędziłabym tonę czasu straconego na szukanie itemu w adekwatnej cenie.
    Propozycja zdecydowanie na tak.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Według mnie w ogóle nie powinno być średniej, zawsze coś jest warte tyle ile ktoś da. A popyt w zależności od wielu czynników jest malejący albo rosnący w danym okresie. Jak widzę, że przez tydzień danego itemka nie ma na targu to czemu mam go nie wystawić drożej . Przecież są ludzie, którzy specjalnie czekają na taką akcję. A potem masz masę wiadomości od graczy, którzy go chętnie kupią, ale za średnią . Dlatego właśnie tej średniej nie powinno być bo ludzie nie ogarniają czego ona wypadkową jest. Zobaczcie sobie średnie ceny pyłów iluzji, np Panna Młoda. Co prawda średnia jest tylko z kilku sztuk i może wynikać z pomyłki (wątpliwe) , ale obecnie bardziej się opłaca to sprzedać u pociary niż na targu a gracze mogą mieć opór kupna tego itemka w rozsądnej cenie (powiedzmy 70k) bo przecież średnia to 48 w wyniku czego możesz nigdy nie zobaczyć tego itemka na targu bo komuś bardziej się go opłaca sprzedać w sklepie, komuna w mfo . Jeśli danego itemka jest na targu mnóstwo, to 'nieuczciwi' choć ja nazwałbym ich 'przedsiębiorczy' gracze nie są w stanie zmanipulować ceny. Jak jest mało średnich cen, to znaczy że itemek jest rzadki, więc średnia cena nie obowiązuje. Tak jak pisałem, dla mnie nie powinno jej w ogóle być, a jak już to powinna się pokazywać dopiero po sprzedaży danej ilości w miesiącu np. 10 sztuk. Jak jest sprzedane mniej to nie ma średniej i wtedy nie masz wrażenia, że jesteś oszukany

  3. #18
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Jak zresztą widać w grze jest multum scammerów - choćby Majkel czy Patryk, którzy absolutnie się z tym nie kryją. Średnie ceny bronią innych graczy przed takimi osobami. Ile to razy miałam problem kupić coś bo było za mało średnich i tacy scammerzy wołali po 3x realną cenę przedmiotu. Gdyby średnia była roczna to nie wykorzystywaliby aż tak bardzo braku informacji, kupiłabym za te 1,5x i zaoszczędziłabym tonę czasu straconego na szukanie itemu w adekwatnej cenie.
    Propozycja zdecydowanie na tak.
    Jeśli produktu nie ma na rynku i ciężko go dostać to głupstwem by było sprzedawać go za średnią rynkową, nie ma to nic wspólnego ze scamowaniem. Osoba posiadająca przedmiot na sprzedaż może sobie zaśpiewać za niego ile chce, nawet te 3 razy więcej ba, nawet 10 razy więcej - na tym polega rynek. Opieranie się sztywno na średnich byłoby absurdalne.

    Jeśli chodzi o propozycję jestem na nie, ograniczyło by to możliwości manewrowania cenami (co jest dobre i zdrowe).
    Ostatnio edytowane przez Fresher ; 01-03-2022 o 18:24
    Reputy tutaj

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    Jeśli produktu nie ma na rynku i ciężko go dostać to głupstwem by było sprzedawać go za średnią rynkową, nie ma to nic wspólnego ze scamowaniem. Osoba posiadająca przedmiot na sprzedaż może sobie zaśpiewać za niego ile chce, nawet te 3 razy więcej ba, nawet 10 razy więcej - na tym polega rynek. Opieranie się sztywno na średnich byłoby absurdalne.

    Jeśli chodzi o propozycję jestem na nie, ograniczyło by to możliwości manewrowania cenami (co jest dobre i zdrowe).
    No i dlatego średnie muszą być i to z jak najdłuższego okresu. Za dużo w mfo jest wyłudzaczy jak ty i Tobie podobni. Dzisiaj np. ESQ napisała do mnie z "ofertą handlową" gdzie chciała 2,5x wartość przedmiotu - wyłapała ignora w 2 minuty, bo ja bloczę oszustów Żądanie 2x czy 3x ceny rynkowej w prywatnym handlu [...] jest niemoralne.

    Problem z handlem mfo jest taki, że on się różni od handlu w codziennym życiu i nie można przykładać do niego równej miary. Mnóstwo osób tego nie rozumie i średnie ceny są tak naprawdę jedynym środkiem obrony przed całkowitym załamaniem rynku dla mniej zamożnych. Tak naprawdę to o czym piszesz jest jednym z głównych czynników dla których gracze odchodzą z gry.

    Osobiście jestem zdania, że w grze powinna być opcja zgłoszenia wypowiedzi prywatnych pod kątem obrazy/próby wyłudzenia i za zaoferowanie sprzedaży przedmiotu po cenie 3x i wyżej od rynkowej powinien być przynajmniej dwutygodniowy ban na konto. Za wystawienie na rynku w cenie 3x i wyżej ban z automatu.
    Z zastrzeżeniem, że przy braku średniej na dany + pokazywana jest najwyższa średnia z niższych + (swoją drogą opcja warta wprowadzenia). Bo powiedzmy to sobie szczerze: jeśli średnie na dany przedmiot występują na rynku (tj. jest próba) to żaden, absolutnie żaden item, z jakimkolwiek bonusem - choćby było krystalicznie czyste +3 w najlepszą statystykę - nie przekroczy 3x tej ceny. I mam w pośladkach prywatne zdanie Twoje i innych wyłudzaczy, bo z faktami się nie dyskutuje.

    Alternatywnie jak już sugerowałam wcześniej - ograniczenie pojemności plecaka do 50 sztuk uzbrojenia o różnej nazwie (czyli ten sam przedmiot +0 i +1 policzy jako 1 slot). Gdy brak miejsca to na czerwono (nie można używać czy przekładać) i 24h na opróżnienie - jak jest dłużej niż 24h na czerwono to delete przedmiotu. To rozwiązałoby natychmiast bolączki handlowe mfo, bo zmusiłoby was do sprzedaży po konkurencyjnych cenach. Problem polega na tym, że to 80-lvl zepsuły gospodarkę mfo i stanowicie taki beton, że inaczej się tego nie da naprawić jak kijem. Od 50 lvl licząc (czyli już 12 lvl) handlowałam (obojętnie kupno czy sprzedaż) z 3 osobami na 80 poziomie. 3x tyle zdążyło dostać ignora za "oferty" 2,5x i wyżej. Z osób poniżej 80 nikt nie dostał ignora z tego powodu. Ludzie na poziomach 40-65 odchodzą z gry bo zwyczajnie nie mogą nic kupić po cenach rynkowych. "Wy" macie swoje ceny, a oni mają swoje (realne) ceny. Częściowym powodem jest fakt, że zysk w złocie za 1 ene jest całkowicie różny dla was i dla nich, a większość graczy ma też postacie na niższych lvl. Tego się nie da zmienić i dlatego potrzebne są brutalne metody kontroli cen. Praktycznie każda gra o podobnej strukturze handlu/kont jak mfo ma jakieś mechanizmy kontroli (w niektórych nawet handel jest zabroniony), ale w mfo jedną, jedyną są średnie i jest to miękki sposób kontroli. Jak widać niewystarczający.

    Rozszerzenie średnich to absolutne minimum uważam. Docelowo jednak powinno wam się dopierniczyć takie utrudnienie, że nie mielibyście żadnych opcji trzymania itemów po x miesięcy z wołaniem za nie x rynkowej kwoty. 1/3 odchodzących graczy odchodzi właśnie przez to. Pozostałe 1/3 przez grind z expem i 1/3 bo zwyczajnie gra nie podeszła. Wy po prostu okradacie Tomiego, samemu nawet nie mając z tego solidnych profitów :> Mam nadzieję, że Tomi to w końcu zrozumie i postawi was do pionu. Dałabym sobie rękę uciąć, że nawet gdyby czysto teoretycznie usunąć wszystkie konta z postacią 80 lvl to w pół roku gra ma więcej aktywnych graczy niż obecnie. To co robicie jest po prostu zabijaniem gry.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:02

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    No i dlatego średnie muszą być i to z jak najdłuższego okresu. Za dużo w mfo jest wyłudzaczy jak ty i Tobie podobni. Dzisiaj np. ESQ napisała do mnie z "ofertą handlową" gdzie chciała 2,5x wartość przedmiotu - wyłapała ignora w 2 minuty, bo ja bloczę oszustów Żądanie 2x czy 3x ceny rynkowej w prywatnym handlu [...] jest niemoralne.

    Problem z handlem mfo jest taki, że on się różni od handlu w codziennym życiu i nie można przykładać do niego równej miary. Mnóstwo osób tego nie rozumie i średnie ceny są tak naprawdę jedynym środkiem obrony przed całkowitym załamaniem rynku dla mniej zamożnych. Tak naprawdę to o czym piszesz jest jednym z głównych czynników dla których gracze odchodzą z gry.

    Osobiście jestem zdania, że w grze powinna być opcja zgłoszenia wypowiedzi prywatnych pod kątem obrazy/próby wyłudzenia i za zaoferowanie sprzedaży przedmiotu po cenie 3x i wyżej od rynkowej powinien być przynajmniej dwutygodniowy ban na konto. Za wystawienie na rynku w cenie 3x i wyżej ban z automatu.
    Z zastrzeżeniem, że przy braku średniej na dany + pokazywana jest najwyższa średnia z niższych + (swoją drogą opcja warta wprowadzenia). Bo powiedzmy to sobie szczerze: jeśli średnie na dany przedmiot występują na rynku (tj. jest próba) to żaden, absolutnie żaden item, z jakimkolwiek bonusem - choćby było krystalicznie czyste +3 w najlepszą statystykę - nie przekroczy 3x tej ceny. I mam w pośladkach prywatne zdanie Twoje i innych wyłudzaczy, bo z faktami się nie dyskutuje.

    Alternatywnie jak już sugerowałam wcześniej - ograniczenie pojemności plecaka do 50 sztuk uzbrojenia o różnej nazwie (czyli ten sam przedmiot +0 i +1 policzy jako 1 slot). Gdy brak miejsca to na czerwono (nie można używać czy przekładać) i 24h na opróżnienie - jak jest dłużej niż 24h na czerwono to delete przedmiotu. To rozwiązałoby natychmiast bolączki handlowe mfo, bo zmusiłoby was do sprzedaży po konkurencyjnych cenach. Problem polega na tym, że to 80-lvl zepsuły gospodarkę mfo i stanowicie taki beton, że inaczej się tego nie da naprawić jak kijem. Od 50 lvl licząc (czyli już 12 lvl) handlowałam (obojętnie kupno czy sprzedaż) z 3 osobami na 80 poziomie. 3x tyle zdążyło dostać ignora za "oferty" 2,5x i wyżej. Z osób poniżej 80 nikt nie dostał ignora z tego powodu. Ludzie na poziomach 40-65 odchodzą z gry bo zwyczajnie nie mogą nic kupić po cenach rynkowych. "Wy" macie swoje ceny, a oni mają swoje (realne) ceny. Częściowym powodem jest fakt, że zysk w złocie za 1 ene jest całkowicie różny dla was i dla nich, a większość graczy ma też postacie na niższych lvl. Tego się nie da zmienić i dlatego potrzebne są brutalne metody kontroli cen. Praktycznie każda gra o podobnej strukturze handlu/kont jak mfo ma jakieś mechanizmy kontroli (w niektórych nawet handel jest zabroniony), ale w mfo jedną, jedyną są średnie i jest to miękki sposób kontroli. Jak widać niewystarczający.

    Rozszerzenie średnich to absolutne minimum uważam. Docelowo jednak powinno wam się dopierniczyć takie utrudnienie, że nie mielibyście żadnych opcji trzymania itemów po x miesięcy z wołaniem za nie x rynkowej kwoty. 1/3 odchodzących graczy odchodzi właśnie przez to. Pozostałe 1/3 przez grind z expem i 1/3 bo zwyczajnie gra nie podeszła. Wy po prostu okradacie Tomiego, samemu nawet nie mając z tego solidnych profitów :> Mam nadzieję, że Tomi to w końcu zrozumie i postawi was do pionu. Dałabym sobie rękę uciąć, że nawet gdyby czysto teoretycznie usunąć wszystkie konta z postacią 80 lvl to w pół roku gra ma więcej aktywnych graczy niż obecnie. To co robicie jest po prostu zabijaniem gry.
    Nie rozumiesz czym jest cena średnia cena i skąd się ona bierze . To nie jest tak, że administracja ustala średnią cenę przedmiotu, a potem gracze mają się do tego przyporządkować. W takim wypadku faktycznie, można by osobę sprzedającą item po cenie 2x albo 3x większej nazwać oszustem, no ale tak nie jest. Pomysły, które proponujesz są mega słabe i założę się, że po ich wprowadzeniu zrezygnowałaby duża ilość graczy.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:03

  6. #21
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    No i dlatego średnie muszą być i to z jak najdłuższego okresu. Za dużo w mfo jest wyłudzaczy jak ty i Tobie podobni. Dzisiaj np. ESQ napisała do mnie z "ofertą handlową" gdzie chciała 2,5x wartość przedmiotu - wyłapała ignora w 2 minuty, bo ja bloczę oszustów Żądanie 2x czy 3x ceny rynkowej w prywatnym handlu [...] jest niemoralne.

    Problem z handlem mfo jest taki, że on się różni od handlu w codziennym życiu i nie można przykładać do niego równej miary. Mnóstwo osób tego nie rozumie i średnie ceny są tak naprawdę jedynym środkiem obrony przed całkowitym załamaniem rynku dla mniej zamożnych. Tak naprawdę to o czym piszesz jest jednym z głównych czynników dla których gracze odchodzą z gry.

    Osobiście jestem zdania, że w grze powinna być opcja zgłoszenia wypowiedzi prywatnych pod kątem obrazy/próby wyłudzenia i za zaoferowanie sprzedaży przedmiotu po cenie 3x i wyżej od rynkowej powinien być przynajmniej dwutygodniowy ban na konto. Za wystawienie na rynku w cenie 3x i wyżej ban z automatu.
    Z zastrzeżeniem, że przy braku średniej na dany + pokazywana jest najwyższa średnia z niższych + (swoją drogą opcja warta wprowadzenia). Bo powiedzmy to sobie szczerze: jeśli średnie na dany przedmiot występują na rynku (tj. jest próba) to żaden, absolutnie żaden item, z jakimkolwiek bonusem - choćby było krystalicznie czyste +3 w najlepszą statystykę - nie przekroczy 3x tej ceny. I mam w pośladkach prywatne zdanie Twoje i innych wyłudzaczy, bo z faktami się nie dyskutuje.

    Alternatywnie jak już sugerowałam wcześniej - ograniczenie pojemności plecaka do 50 sztuk uzbrojenia o różnej nazwie (czyli ten sam przedmiot +0 i +1 policzy jako 1 slot). Gdy brak miejsca to na czerwono (nie można używać czy przekładać) i 24h na opróżnienie - jak jest dłużej niż 24h na czerwono to delete przedmiotu. To rozwiązałoby natychmiast bolączki handlowe mfo, bo zmusiłoby was do sprzedaży po konkurencyjnych cenach. Problem polega na tym, że to 80-lvl zepsuły gospodarkę mfo i stanowicie taki beton, że inaczej się tego nie da naprawić jak kijem. Od 50 lvl licząc (czyli już 12 lvl) handlowałam (obojętnie kupno czy sprzedaż) z 3 osobami na 80 poziomie. 3x tyle zdążyło dostać ignora za "oferty" 2,5x i wyżej. Z osób poniżej 80 nikt nie dostał ignora z tego powodu. Ludzie na poziomach 40-65 odchodzą z gry bo zwyczajnie nie mogą nic kupić po cenach rynkowych. "Wy" macie swoje ceny, a oni mają swoje (realne) ceny. Częściowym powodem jest fakt, że zysk w złocie za 1 ene jest całkowicie różny dla was i dla nich, a większość graczy ma też postacie na niższych lvl. Tego się nie da zmienić i dlatego potrzebne są brutalne metody kontroli cen. Praktycznie każda gra o podobnej strukturze handlu/kont jak mfo ma jakieś mechanizmy kontroli (w niektórych nawet handel jest zabroniony), ale w mfo jedną, jedyną są średnie i jest to miękki sposób kontroli. Jak widać niewystarczający.

    Rozszerzenie średnich to absolutne minimum uważam. Docelowo jednak powinno wam się dopierniczyć takie utrudnienie, że nie mielibyście żadnych opcji trzymania itemów po x miesięcy z wołaniem za nie x rynkowej kwoty. 1/3 odchodzących graczy odchodzi właśnie przez to. Pozostałe 1/3 przez grind z expem i 1/3 bo zwyczajnie gra nie podeszła. Wy po prostu okradacie Tomiego, samemu nawet nie mając z tego solidnych profitów :> Mam nadzieję, że Tomi to w końcu zrozumie i postawi was do pionu. Dałabym sobie rękę uciąć, że nawet gdyby czysto teoretycznie usunąć wszystkie konta z postacią 80 lvl to w pół roku gra ma więcej aktywnych graczy niż obecnie. To co robicie jest po prostu zabijaniem gry.

    Nie masz obowiązku kupowania od osoby która Ci w danym czasie ofaruje drożej niż jest średnia.
    Im mniej towaru na rynku tym łatwiej manipulować ceną (bo jest mniej alternatyw, albo nie ma wcale)
    Chcesz taniej to pilnuj aukcji i tyle, a jak nie ma to albo kupujesz drożej albo wcale nikt nie będzie mieć zamiaru użerać się z osobą która próbuje stawiać warunki sprzedającemu i się obraża jak sprzedawca zarząda więcej bo jest deficyt na rynku, więc oni mogą sprzedać komuś innemu, a ty dalej zostajesz bez towaru
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:03

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Czitosik Zobacz post
    Nie rozumiesz czym jest cena średnia cena i skąd się ona bierze . To nie jest tak, że administracja ustala średnią cenę przedmiotu, a potem gracze mają się do tego przyporządkować. W takim wypadku faktycznie, można by osobę sprzedającą item po cenie 2x albo 3x większej nazwać oszustem, no ale tak nie jest. Pomysły, które proponujesz są mega słabe i założę się, że po ich wprowadzeniu zrezygnowałaby duża ilość graczy.
    Nie, nie rozumiem skąd się biorą średnie To przecież takie skomplikowane. To wy nie rozumiecie mechanizmów w grze, bo wykraczają poza wasze ograniczone zdolności poznawcze. Nie ma znaczenia czy średnia jest adekwatna czy nie jeśli ma wystarczającą próbę i WSZYSCY sprzedają po średniej lub w odniesieniu do niej.
    To jest cena umowna, a precyzyjniej cena wyjściowa od pierwszych paru sztuk, za które ktoś był w stanie zapłacić żądaną kwotę. Jeśli wszyscy sprzedają za kwotę, którą jest w stanie zapłacić 1 czy 2 zainteresowany przedmiotem to wszyscy na tym zyskują. Nawet jeśli teraz sprzedasz taniej, to potem także kupisz taniej, a jest aktywny obrót towarem. Jeśli sprzedajesz za 3x wartość tej umownej ceny to nie tylko traci na tym cała społeczność (spadek obrotu towarem - niechęć do wystawiania przedmiotów przy istnieniu kominów cenowych), ale jesteś też wyłudzaczem (bo społeczność umówiła się już na pewną kwotę) i tworzysz szkody Tomiemu aktywnym zachęceniem do odpływu graczy. Jesteś [ciach].

    A moje propozycje jak zawsze są genialne i wyprzedzają wasz sposób myślenia o lata świetlne Żadna, ale to żadna, z moich propozycji która weszła do gry nie zawiodła, nieważne jak kontrowersyjna by nie była (a podejrzewam, że całe top 3 najbardziej kontrowersyjnych zmian w mfo3 jest "moje"). Tylko strach pomyśleć jak dobra byłaby ta gra, gdyby wprowadzić wszystkie moje propozycje z tych 10 lat gry

    [ciach]
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:05

  8. #23
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    No i dlatego średnie muszą być i to z jak najdłuższego okresu. Za dużo w mfo jest wyłudzaczy jak ty i Tobie podobni. Dzisiaj np. ESQ napisała do mnie z "ofertą handlową" gdzie chciała 2,5x wartość przedmiotu - wyłapała ignora w 2 minuty, bo ja bloczę oszustów Żądanie 2x czy 3x ceny rynkowej w prywatnym handlu [...] jest niemoralne.
    To gracze tworzą średnią, jeśli mam 10 skrzydeł rusałek mogę za nie zażądać 500k i nie jest to w najmniejszym stopniu oszustwo - jak nie chcesz nie kupuj, zażądam za dużo to nikt nie kupi i tyle. Powtarzam, jeśli jest deficyt danego przedmiotu to niesamowitym idiotyzmem jest sprzedawanie przedmiotu po śmiesznej średniej. Oczywiście nikt Ci nie broni być wspaniałomyślnym człowiekiem i wystawić tanio.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Problem z handlem mfo jest taki, że on się różni od handlu w codziennym życiu i nie można przykładać do niego równej miary. Mnóstwo osób tego nie rozumie i średnie ceny są tak naprawdę jedynym środkiem obrony przed całkowitym załamaniem rynku dla mniej zamożnych. Tak naprawdę to o czym piszesz jest jednym z głównych czynników dla których gracze odchodzą z gry.
    Jeśli gracz na małym poziomie ma trochę pomyślunku i jest zaradny to taki problem nie występuje. Zanim napiszesz, że może niektórzy dadzą sobie radę ale słabsi czy młodsi gracze przecież będą do tyłu - Bardzo dobrze bo tak powinno być, gracz zaradny ma mieć przewagę nad tym mniej zaradnym.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Bo powiedzmy to sobie szczerze: jeśli średnie na dany przedmiot występują na rynku (tj. jest próba) to żaden, absolutnie żaden item, z jakimkolwiek bonusem - choćby było krystalicznie czyste +3 w najlepszą statystykę - nie przekroczy 3x tej ceny. I mam w pośladkach prywatne zdanie Twoje i innych wyłudzaczy, bo z faktami się nie dyskutuje.
    Rozumiem, że jeśli jakiś mózg sprzeda np. pasiasty hełm +3 za 20k to wedle Ciebie nie mam prawa takiego czystego sprzedać za nawet 60k.

    Przedostatni akapit oczywiście nie ma sensu biorąc wszystko co napisałem wyżej.

    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    1/3 odchodzących graczy odchodzi właśnie przez to.
    Sprawdzałaś czy po prostu tak Ci się wydaję?

    Powtarzam - żądanie np. trzykrotnej ceny za dany przedmiot nie ma związku ze scamaowaniem, jeśli przedmiotu nie ma a go chcesz to jesteś zmuszona zapłacić więcej i tak działa rynek, tak działa osoba przedsiębiorcza i nie jest to zjawisko złe. Jeśli danego przedmiotu jest przesyt to musisz zachęcić do kupna akurat tego twojego, więc cenę obniżasz. Do tego problem który przytoczyłaś odnośnie zbyt dużych cen dla niskich poziomów nie istnieje. Dlaczego słabszy gracz ma mieć unikaty na każdy poziom? Dlaczego ma mieć wszystkie zdolności? Może w Twoim wyśnionym świecie 50lv ma mieć wszystkie gemy v2 nabite bo przecież teraz za drogie i on zakończy grę przez ich brak. Tak samo 30lv nie musi mieć wszystkich unikatów na swój poziom jak 80lv nie musi mieć całego uzbrojenia +6.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:07
    Reputy tutaj

  9. #24
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Totalny brak limitów na EQ w plecaku to jest faktycznie pewien problem - z mojej strony głównie techniczny, bo takie plecaki po 2k+ itemów dają się mocno we znaki serwerowi.
    Ale skoro jest zerowy koszt chomikowania to nie ma co się dziwić. Podejście przyda się kiedyś, jeść nie chce itp.
    Nieraz już dochodziło do sytuacji permanentnej zacinki postaci z przeładowania.
    Nawet były jakieś przymiarki do limitów z tego powodu.
    Z technicznego punktu widzenia limit do przynajmniej 1000 byłby wskazany, ale to spora ingerencja w system.

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    Nie, nie rozumiem skąd się biorą średnie To przecież takie skomplikowane. To wy nie rozumiecie mechanizmów w grze, bo wykraczają poza wasze ograniczone zdolności poznawcze. Nie ma znaczenia czy średnia jest adekwatna czy nie jeśli ma wystarczającą próbę i WSZYSCY sprzedają po średniej lub w odniesieniu do niej.
    To jest cena umowna, a precyzyjniej cena wyjściowa od pierwszych paru sztuk, za które ktoś był w stanie zapłacić żądaną kwotę. Jeśli wszyscy sprzedają za kwotę, którą jest w stanie zapłacić 1 czy 2 zainteresowany przedmiotem to wszyscy na tym zyskują. Nawet jeśli teraz sprzedasz taniej, to potem także kupisz taniej, a jest aktywny obrót towarem. Jeśli sprzedajesz za 3x wartość tej umownej ceny to nie tylko traci na tym cała społeczność (spadek obrotu towarem - niechęć do wystawiania przedmiotów przy istnieniu kominów cenowych), ale jesteś też wyłudzaczem (bo społeczność umówiła się już na pewną kwotę) i tworzysz szkody Tomiemu aktywnym zachęceniem do odpływu graczy. Jesteś zwyczajną pazerną świnią działającą na szkodę całego community

    A moje propozycje jak zawsze są genialne i wyprzedzają wasz sposób myślenia o lata świetlne Żadna, ale to żadna, z moich propozycji która weszła do gry nie zawiodła, nieważne jak kontrowersyjna by nie była (a podejrzewam, że całe top 3 najbardziej kontrowersyjnych zmian w mfo3 jest "moje"). Tylko strach pomyśleć jak dobra byłaby ta gra, gdyby wprowadzić wszystkie moje propozycje z tych 10 lat gry

    Ja swoje posty piszę hobbystycznie z intencją żeby pokazać inteligentnej mniejszości forum jak wyglądałaby lepsza wersja mfo. Nie mam ambicji żeby cokolwiek zostało wprowadzone, bo wiem, że jesteście za głupi - wybacz za brutalną szczerość - żeby poprzeć dobre zmiany. Community forum to w większości ćwierćinteligenci i ekstremalnie samolubne osoby, które nie poprą niczego co nie da im korzyści. Kiedyś było to w znacznie mniejszym stopniu, dzisiaj jest w takim, że nie ma sensu prowadzić merytorycznej dyskusji. Ja propozycję przedstawiam raczej jako fan-fiction: "co by było gdyby...", dla osób pokroju Laina, które jeszcze wierzą w ludzi z forum (ja dawno w was przestałam wierzyć) i przedstawiają bezinteresownie swoje spontaniczne spostrzeżenia z gry, po czym odcinają się od tematu widząc wasz wysyp umysłowego plugastwa. Ja pisze posty dla nich nie oczekując odzewu (bo takie osoby nie odpisują). Zdanie waszej klitki mam naprawdę w głębokim poważaniu.
    No właśnie nie rozumiesz czym jest średnia . Piszesz o o 'cenie umownej'. No nie ma czegoś takiego. Cena umowna jest u pociary w sklepie. Nie ma ceny umownej dla danego przedmiotu.

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Cytat Napisał Fresher Zobacz post
    To gracze tworzą średnią, jeśli mam 10 skrzydeł rusałek mogę za nie zażądać 500k i nie jest to w najmniejszym stopniu oszustwo - jak nie chcesz nie kupuj, zażądam za dużo to nikt nie kupi i tyle. Powtarzam, jeśli jest deficyt danego przedmiotu to niesamowitym idiotyzmem jest sprzedawanie przedmiotu po śmiesznej średniej. Oczywiście nikt Ci nie broni być wspaniałomyślnym człowiekiem i wystawić tanio.



    Jeśli gracz na małym poziomie ma trochę pomyślunku i jest zaradny to taki problem nie występuje. Zanim napiszesz, że może niektórzy dadzą sobie radę ale słabsi czy młodsi gracze przecież będą do tyłu - Bardzo dobrze bo tak powinno być, gracz zaradny ma mieć przewagę nad tym mniej zaradnym.



    Rozumiem, że jeśli jakiś mózg sprzeda np. pasiasty hełm +3 za 20k to wedle Ciebie nie mam prawa takiego czystego sprzedać za nawet 60k.

    Przedostatni akapit oczywiście nie ma sensu biorąc wszystko co napisałem wyżej.



    Sprawdzałaś czy po prostu tak Ci się wydaję?

    Powtarzam - żądanie np. trzykrotnej ceny za dany przedmiot nie ma związku ze scamaowaniem, jeśli przedmiotu nie ma a go chcesz to jesteś zmuszona zapłacić więcej i tak działa rynek, tak działa osoba przedsiębiorcza i nie jest to zjawisko złe. Jeśli danego przedmiotu jest przesyt to musisz zachęcić do kupna akurat tego twojego, więc cenę obniżasz. Do tego problem który przytoczyłaś odnośnie zbyt dużych cen dla niskich poziomów nie istnieje. Dlaczego słabszy gracz ma mieć unikaty na każdy poziom? Dlaczego ma mieć wszystkie zdolności? Może w Twoim wyśnionym świecie 50lv ma mieć wszystkie gemy v2 nabite bo przecież teraz za drogie i on zakończy grę przez ich brak. Tak samo 30lv nie musi mieć wszystkich unikatów na swój poziom jak 80lv nie musi mieć całego uzbrojenia +6.
    Przejrzałam właśnie CAŁY targ pod kątem cen. 2 osoby sprzedają cokolwiek za mniej niż 90% średniej. Lain, autor tematu i Cumliak. Około 1/3 przedmiotów jest sprzedawanych za minimum 125% średniej - maks do 250%. Olbrzymia większość przez graczy 80 lvl. Anomalie z 1 przedmiotu pomijam. A potem zdziwienie, że nie ma graczy, skoro nawet to co na targu jest (a jest niewiele) jest stosunkowo drogie. Percepcja nowego gracza jest taka, że na nic go nie stać, a wszystko w mfo jest drogie. I słusznie, bo handel z graczami z 80 z małymi wyjątkami jest stratą czasu.

    "Rozumiem, że jeśli jakiś mózg sprzeda np. pasiasty hełm +3 za 20k to wedle Ciebie nie mam prawa takiego czystego sprzedać za nawet 60k. "
    Jeśli parę mózgów go za tyle sprzeda (tj. 1 sprzeda, a następnych paru skopiuje) to tak, nie masz prawa zażądać więcej niż 60k. Co najwyżej możesz poczekać na zmianę średniej. Przynajmniej w tej czysto teoretycznej propozycji.

    Ty nie rozumiesz co tworzy średnią. Średniej nie tworzy popyt i podaż, bo prawo popytu i podaży w mfo nie obowiązuje. Niemal wszystko w mfo jest albo deficytowe albo w nadpodaży. Gracze, kupując i sprzedając de facto umawiają się, że zawieszamy prawo popytu i podaży jako nieadekwatne do sytuacji. Wszystkie itemy sprzedawane po "średniej" i same średnie (minus te które zaburzacie) są de facto określone w ten sposób. Jeśli teraz ty wystawiasz skrzydła rusałki za niebotyczną kwotę to próbujesz podburzyć "umowę społeczną" na jakiej opiera się handel w mfo wykorzystując prawo popytu i podaży. Ty próbujesz z niej skorzystać, ale samemu oczekujesz kupna opierającego się na tej umowie - Kali ukraść krowę dobrze, Kaliemu ukraść krowę źle. To jest Wasza mentalność.

    Ja osobiście sprzedaje niemal wszystko za 80% średniej rynkowej, do tego znajomym nie raz jeszcze taniej, a i tak chodzę w full +6/+7 z wymiennymi itemami od 38 poziomu. Jakoś nie biednieje trzymając się swoich zasad handlowych ;] I nawet ja, mając full +6/+7 non stop się wkurzam na brak itemów w adekwatnych cenach.
    Nawet nie wyobrażam sobie jak sfrustrowana musi być osoba, której szkoda czasu na kombinowanie i chcę sobie kupić jakiś lepszy grat za zaskórniaki i raz po raz spotyka się z wołaniem przez was ceny 2x i wyżej. Ona tego nie kupi i tak, a po którymś razie stwierdzi, że ma to w dupie i zawiesi grę na parę miesięcy. Rozmawiałam z takimi osobami. Czemu pvp powyżej 50 nie istnieje wśród graczy, którzy nie grają regularnie pvp? Bo nikt nie jest ubrany lol Biegają w +1/+2 i nie chcą się władować w kogoś kto ma +6 wzwyż od góry do dołu. Widziałam przypadki (tak, liczba mnoga), gdzie gracz ma 5kk na koncie, a i tak biega w +1 bo "wszystko jest za drogie". No bo jest, jak się nie wie kto sprzeda z plecaka po średnich. W końcu, z mojego doświadczenia, 3/4 transakcji jest poza rynkiem.

    Temat-rzeka. 80 lvl psują do takiego stopnia rynek, że to po prostu brak słów. Większość graczy woli się nawet nie fatygować z szukaniem eq, bo wie że wieki zajmie zanim dostaną w dobrych cenach. A potem dochodzą do trudniejszych bossów na późniejszych etapach gry i mają wrażenie, że są nie do przejścia bez x lvl. Porzucają, zawieszają grę lub wchodzą w tryb "spal jak najszybciej ene i wyjdź".

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Totalny brak limitów na EQ w plecaku to jest faktycznie pewien problem - z mojej strony głównie techniczny, bo takie plecaki po 2k+ itemów dają się mocno we znaki serwerowi.
    Ale skoro jest zerowy koszt chomikowania to nie ma co się dziwić. Podejście przyda się kiedyś, jeść nie chce itp.
    Nieraz już dochodziło do sytuacji permanentnej zacinki postaci z przeładowania.
    Nawet były jakieś przymiarki do limitów z tego powodu.
    Z technicznego punktu widzenia limit do przynajmniej 1000 byłby wskazany, ale to spora ingerencja w system.
    Ja wiem, że to jest problem. Stąd moja propozycja żeby upiec 2 pieczenie na 1 ogniu
    Limit 50 na uzbrojeniu to oczywiście drakońska liczba, ale chodzi o zasadę: zmusić ludzi do opróżniania plecaków w konkurencyjnych cenach i odciążyć przy okazji serwer. Sam wiesz najlepiej na ile limitu można sobie pozwolić. Chodzi jednak o to, żeby nie była to głównie kosmetyka i niedogodność tylko dla paru największych chomików, ale niedogodność dla zdecydowanej większości 80 lvl.

    Poza tym... zawsze wpadnie ci parę mfów za sloty na tworzenie nowych postaci tylko i wyłącznie dla trzymania gratów
    Come on Tomi, zrób to dla serwera, dla nowych graczy, dla siebie i dla ogólnopojętej społeczności MFO. To, że banda egoistów straci nikogo prócz nich nie poruszy Popsioczą jak zawsze, a grać i tak dalej będą A wszyscy prócz nich zyskają na odczuwalnych limitach.
    Ostatnio edytowane przez Lauriel ; 02-03-2022 o 21:24

  12. #27
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Przestań proponować zmiany pod siebie ''ja nic nie mam to będę płakać na forum żeby każdy nic nie miał''
    Nie po to ludzie gromadzili rzeczy np. żeby potem robić +8 i się tego pozbywać bo ktoś płacze na forum że nie może czegoś kupić z targu.
    Masz ból dupy że za drogo, co stoi na przeszkodzie popatrzeć jak to zrobić/zdobyć i wytworzyć samemu?

    Tak jak wspominał Tomi za duża ingerencja w system, powinno zostać tak jak jest.
    Np. na jedną rzecz +8 jeżeli nie mamy farta i przetapiamy/łączymy to nieraz trzeba po 20< itemów a ty móisz o śmiesznym limicie 50 na postać XD

    - - - - - - - - - -

    Ludzie trzymają EQ też na swoje inne postacie, to nie jest tak że każdy kisi po to żeby nikomu nie dać

  13. #28
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    No i dlatego średnie muszą być i to z jak najdłuższego okresu. Za dużo w mfo jest wyłudzaczy jak ty i Tobie podobni. Dzisiaj np. ESQ napisała do mnie z "ofertą handlową" gdzie chciała 2,5x wartość przedmiotu - wyłapała ignora w 2 minuty, bo ja bloczę oszustów Żądanie 2x czy 3x ceny rynkowej w prywatnym handlu [...] jest niemoralne.

    Problem z handlem mfo jest taki, że on się różni od handlu w codziennym życiu i nie można przykładać do niego równej miary. Mnóstwo osób tego nie rozumie i średnie ceny są tak naprawdę jedynym środkiem obrony przed całkowitym załamaniem rynku dla mniej zamożnych. Tak naprawdę to o czym piszesz jest jednym z głównych czynników dla których gracze odchodzą z gry.

    Osobiście jestem zdania, że w grze powinna być opcja zgłoszenia wypowiedzi prywatnych pod kątem obrazy/próby wyłudzenia i za zaoferowanie sprzedaży przedmiotu po cenie 3x i wyżej od rynkowej powinien być przynajmniej dwutygodniowy ban na konto. Za wystawienie na rynku w cenie 3x i wyżej ban z automatu.
    Z zastrzeżeniem, że przy braku średniej na dany + pokazywana jest najwyższa średnia z niższych + (swoją drogą opcja warta wprowadzenia). Bo powiedzmy to sobie szczerze: jeśli średnie na dany przedmiot występują na rynku (tj. jest próba) to żaden, absolutnie żaden item, z jakimkolwiek bonusem - choćby było krystalicznie czyste +3 w najlepszą statystykę - nie przekroczy 3x tej ceny. I mam w pośladkach prywatne zdanie Twoje i innych wyłudzaczy, bo z faktami się nie dyskutuje.

    Alternatywnie jak już sugerowałam wcześniej - ograniczenie pojemności plecaka do 50 sztuk uzbrojenia o różnej nazwie (czyli ten sam przedmiot +0 i +1 policzy jako 1 slot). Gdy brak miejsca to na czerwono (nie można używać czy przekładać) i 24h na opróżnienie - jak jest dłużej niż 24h na czerwono to delete przedmiotu. To rozwiązałoby natychmiast bolączki handlowe mfo, bo zmusiłoby was do sprzedaży po konkurencyjnych cenach. Problem polega na tym, że to 80-lvl zepsuły gospodarkę mfo i stanowicie taki beton, że inaczej się tego nie da naprawić jak kijem. Od 50 lvl licząc (czyli już 12 lvl) handlowałam (obojętnie kupno czy sprzedaż) z 3 osobami na 80 poziomie. 3x tyle zdążyło dostać ignora za "oferty" 2,5x i wyżej. Z osób poniżej 80 nikt nie dostał ignora z tego powodu. Ludzie na poziomach 40-65 odchodzą z gry bo zwyczajnie nie mogą nic kupić po cenach rynkowych. "Wy" macie swoje ceny, a oni mają swoje (realne) ceny. Częściowym powodem jest fakt, że zysk w złocie za 1 ene jest całkowicie różny dla was i dla nich, a większość graczy ma też postacie na niższych lvl. Tego się nie da zmienić i dlatego potrzebne są brutalne metody kontroli cen. Praktycznie każda gra o podobnej strukturze handlu/kont jak mfo ma jakieś mechanizmy kontroli (w niektórych nawet handel jest zabroniony), ale w mfo jedną, jedyną są średnie i jest to miękki sposób kontroli. Jak widać niewystarczający.

    Rozszerzenie średnich to absolutne minimum uważam. Docelowo jednak powinno wam się dopierniczyć takie utrudnienie, że nie mielibyście żadnych opcji trzymania itemów po x miesięcy z wołaniem za nie x rynkowej kwoty. 1/3 odchodzących graczy odchodzi właśnie przez to. Pozostałe 1/3 przez grind z expem i 1/3 bo zwyczajnie gra nie podeszła. Wy po prostu okradacie Tomiego, samemu nawet nie mając z tego solidnych profitów :> Mam nadzieję, że Tomi to w końcu zrozumie i postawi was do pionu. Dałabym sobie rękę uciąć, że nawet gdyby czysto teoretycznie usunąć wszystkie konta z postacią 80 lvl to w pół roku gra ma więcej aktywnych graczy niż obecnie. To co robicie jest po prostu zabijaniem gry.
    Podziwiam Twoją inteligencję, drogi użytkowniku forum. Przejrzałeś nas na wylot. Wyłudzamy w grze jak najwięcej od innych graczy, by wyciągnąć tyle złota ile się da, co jest normalnie nie do pomyślenia w grze MMORPG. Właśnie tylu graczy odchodzi od tej gry, bo my czerpiemy jak najwięcej przyjemności kosztem innych graczy.

    Zgadzam się, że pomysł z automatycznym banem za wystawienie przedmiotu po 3 razy wyższej cenie powinien być wprowadzony. Chętnie umówię się z Majkelem i innymi zainteresowanymi graczami, by powystawiać sobie nawzajem różnorodne przedmioty po cenie 1G by zniżyć średnią dla jak największej ilości przedmiotów w taki sposób, że żaden gracz nie mógłby wystawić ich po 3G ani wyżej.

    Pomysł z ograniczeniem plecaka też mi się podoba. Znając podobne gry, większość graczy zwykle sprzedaje u NPC nadmiar przedmiotów niż szukając innych graczy więc i tutaj u pociary wszystko pójdzie zwłaszcza, że mogąc jedynie wystawić na targ pojemność depozytu, bez pociary się nie obejdzie. Wtedy zostanie ta zawartość depozytu to już się spróbuje sprzedać tak wysoko, jak dotąd sprzedawaliśmy albo i to pójdzie do pociary.

    Tylko jeszcze wytłumacz mi, jak doszedłeś do wniosku, że okradamy Tomiego, bo nie rozumiem? Jak żądamy wysokie ceny, to i podatek jest wysoki, a to raczej dobrze dla gry.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 04-03-2022 o 02:09
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  14. #29
    Użytkownik Avatar DawidXD
    Dołączył
    28-12-2012
    Postów
    121
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Pomysł z ograniczeniem plecaka też mi się podoba. Znając podobne gry, większość graczy zwykle sprzedaje u NPC nadmiar przedmiotów niż szukając innych graczy więc i tutaj u pociary wszystko pójdzie zwłaszcza, że mogąc jedynie wystawić na targ pojemność depozytu, bez pociary się nie obejdzie.
    Oczywiście, niech będzie tak bo w innych grach tak jest, najlepiej żeby gry były takie same bo tak, idąc tym tokiem rozumowania trzeba wyrzucić ochronę przed atakami z gry bo w podobnych grach tak nie ma, usunąć wszystkie limity. Fakt MFO to gra MMORPG ale bez przesady żeby była taka bo w innych grach tak jest...

  15. #30
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Zgadzam się, że pomysł z automatycznym banem za wystawienie przedmiotu po 3 razy wyższej cenie powinien być wprowadzony. Chętnie umówię się z Majkelem i innymi zainteresowanymi graczami, by powystawiać sobie nawzajem różnorodne przedmioty po cenie 1G by zniżyć średnią dla jak największej ilości przedmiotów w taki sposób, że żaden gracz nie mógłby wystawić ich po 3G ani wyżej.
    Na nie, gra nie rozróżnia rozwalonych +3 od czystych (które potrafią być więcej warte niż +6 a czasem porównywalnie z +7) i osoba która zrobi/wypadnie jej czyste +2/+3 ma dostać bana tylko dlatego że za włożony wkład w przetapianie/losowanie/bicie mini bossa chce coś odzyskać a nie sprzedać w cenie złomu (gwarantuje że ilość aukcji czystych itemów spadnie )

    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Pomysł z ograniczeniem plecaka też mi się podoba. Znając podobne gry, większość graczy zwykle sprzedaje u NPC nadmiar przedmiotów niż szukając innych graczy więc i tutaj u pociary wszystko pójdzie zwłaszcza, że mogąc jedynie wystawić na targ pojemność depozytu, bez pociary się nie obejdzie. Wtedy zostanie ta zawartość depozytu to już się sprzeda tak, jak dotąd sprzedawaliśmy albo i to pójdzie do pociary.
    Również na nie, ponieważ nie po to ktoś grał dłużej i bił mini bossy nawet mając wszystko wykute by mu teraz to zabrano durną aktualizacją, bo to nie sprawiedliwe, że osoba co gra dłużej ma przewagę, no ludzie w tego typu grach poświęcenie czasu na zdobywanie rzeczy musi być wynagradzane, znowu będzie że gra karze graczy tylko dla tego że uczciwie mają zdobytą przewagę nad osobami co nie biją mini/nie robią EQ tylko chcą jak najtaniej kupić i tyle.


    Podsumowując: Jak chcecie coś zaproponować to najpierw należy się dobrze zastanowić jak to wpłynie nie tylko na nas i graczy dookołą ale również na całą gospodarkę gry (targ, handel, zbieractwo, itp).

    I na koniec ktoś może powiedzieć ''A w Margonem jest limit na przedmioty i nikt nie narzeka''
    Tutaj odpowiem prosto: Żeby mieć hera/legi nie trzeba gromadzić po 20/30 sztuk JEDNEGO uzbrojenia by zrobić, tylko wystarczy kupić z targu, mieć trochę szczęścia itp.
    W margonem jest większy depozyt (o tem w mfo możemy pomarzyć)

    I przede wszystkim: MFO to nie Margonem, to zostało pokazane na wielu płaszczyznach (karanie za bicie globali, limity, chronienie słabszych graczy wyłączając całkowicie drop z bójek oraz godzinna ochronka, nawet na mapkach z mini bossami globalnymi)

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Totalny brak limitów na EQ w plecaku to jest faktycznie pewien problem - z mojej strony głównie techniczny, bo takie plecaki po 2k+ itemów dają się mocno we znaki serwerowi.
    Ale skoro jest zerowy koszt chomikowania to nie ma co się dziwić. Podejście przyda się kiedyś, jeść nie chce itp.
    Nieraz już dochodziło do sytuacji permanentnej zacinki postaci z przeładowania.
    Nawet były jakieś przymiarki do limitów z tego powodu.
    Z technicznego punktu widzenia limit do przynajmniej 1000 byłby wskazany, ale to spora ingerencja w system.
    Zacinki to już problem osób które mają za dużo przedmiotów, ogólnie można by zrobić że jak postać się zacina to może wyskakiwać komunikat (nie wiem czy jesteście w stanie takowy wprowadzić, chociaż na słabe połączenie sieciowe jest), np. ,,Postać się zacina z powodu przeciążenia serwera: zbyt dużej ilości przedmiotów!''

    Jak te osoby chciały by płynniejszej rozrywki to muszą sobie sami dać radę
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 02-03-2022 o 23:05

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •