Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za wprowadzeniem takiej funkcji?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    21 91.30%
  • NIE

    2 8.70%
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Licznik zdobywanych przedmiotów (surowców) w widżecie

  1. #1

    Post Licznik zdobywanych przedmiotów (surowców) w widżecie

    Siemka,

    Propozycja bardziej skierowana jest do osób powiedzmy z Eliar/Devos wzwyż, ale i na mniejszych okaże się to przydatne.
    Mianowicie, proponuję o dodanie nowego widżetu po prawej stronie (lub przebudowa obecnego "Użyj przedmiotu" na "Przedmioty"), w którym moglibyśmy ustawić sobie kilka lub bez ograniczeń przedmiotów, głównie moja propozycja się tyczy z zakładki "Inne", chociaż można i pomyśleć o innych przedmiotach których nie możemy używać, czy to z walki (jak np. antidotum, kamienie, runy), czy karty.

    Propozycja tyczy się wszystkich przedmiotów które możemy zdobyć w grze podczas walki oraz w aktywnościach pobocznych (kopanie, zbieranie, zrywanie etc.). Przykładowo, dla Lodowego Szlamu który można zdobyć na jednej z map krain Nordyjskich, prezentowałoby się to tak:

    Nazwa:  przebudowa 2.png
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  228.1 KB

    Licznik by oczywiście rósł wraz ze zmieniającą się ilością danego surowca

    Myślałem jeszcze, o wprowadzeniu czegoś takiego w odniesieniu do map, tzn. tak jak na powyższej mapie, mielibyśmy tylko widoczność Lodowego Szlamu, zaś w np. Jaskini Wędrowców tylko Kruszony Lód, a w miastach powiązanych z danymi potworkami, wyświetlały by się dane surowce (wcześniej wymienione w Nordii i Azarad, a już np. Żądła Szerszenia tylko w Eternii - ale byłoby to raczej zbyt problematyczne z wprowadzeniem i utrzymaniem, dlatego zostaję przy pierwszej propozycji.

    Ktoś spyta, po co? Można sprawdzać w ekwipunku zawsze - tak i owszem, zgodzę się, ale już teraz (etap gry) jest sporo surowców do zdobycia (praktycznie każdy potworek z Nordii i Azarad coś dropi, a jak nie to dlatego że respi mini lub unikata), w dalszej części gry na pewno będzie również sporo surowców do zdobywania, a wyszukiwarki podręcznej nie ma w grze, by szybko znaleźć interesujący nas przedmiot i sprawdzić ile obecnie mamy (często przydatne do kowala, gdzie potrzebna nam konkretna ilość danego surowca).

    Nie jest to na pewno rzecz (funkcja), bez której nie da się grać, jednakże niezmiernie ułatwiła i uprzyjemniłaby zdobywanie surowców (szczególnie podczas expienia i dłuższych przepraw jak np. przez Przełęcz Sześciu Ścieżek czy przez Diabelską Fortecę.

    Zapraszam do dialogu

    EDIT: Jazz, nie Lodowy Szlam tylko Niebieski Śluz, mb
    Ostatnio edytowane przez Tensa Zangetsu ; 08-02-2022 o 00:09
    Le tits now

  2. #2
    A tak w sumie po co?
    Mi na moim drewnianym sprzęcie wbicie w odpowiednią zakładkę w przedmiotach, kliknięcie ctrl+f i wpisanie nazwy itemka zajmuje z 5 sekund. Ludzie dysponujący przywoitymi komputerami nawet tyle czasu na to nie muszą marnować.
    Generalnie to bardziej by mi się podobało umieszczenie liczby posiadanych itemków w oknach dialogowych u każdego NPC (idk u którego tak jest, ale wiem że gdzieś jest).
    Ani mnie to grzeje, ani ziębi, żyję bez tego, chociaż jakby weszło to by było spoko.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  3. #3
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Jak najbardziej na tak, bardzo ciekawa propozycja

  4. #4
    F5
    Le tits now

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •