Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Opcja kupna przedmiotów poprzez targ

  1. #1
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668

    Opcja kupna przedmiotów poprzez targ

    Nie wiem czy była taka propozycja i na ile jest realna do wprowadzenia, ale wydaje mi się, że pomogłaby uniknąć obecnego spamu między graczami.

    Moja propozycja to wprowadzenie opcji Kupna przedmiotów poprzez wprowadzenie na targ danego przedmiotu wraz z kwotą jaką jesteśmy w stanie za niego zaoferować, wiele osób często szuka jakichś kart, przedmiotów kolekcjonerskich, przedmiotów do PvP czy ekwipunku. Kwota oferowana przez gracza znikałaby z jego ekwipunku do momentu zakupu przedmiotu lub anulowania zakupu. Zawsze mogłoby dojść do interakcji między graczami co do kwoty, ale ułatwiłoby to znajdywanie zarówno kupujących jak i sprzedających. Przy ekwipunku nie wiem jak możnaby uniknąć problemu z bonami czy gracz mógłby wybrać punkty statystyk, bo tu jedynie pojawić się może spory problem.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 24-01-2022 o 21:25

  2. #2
    tzn. takie ogłoszenia typu "kupie karte osy za 1k"?
    Le tits now

  3. #3
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Opcje sklepu KUP dostępne są w wielu grach, możliwe nawet że kiedyś proponowałem, ale chyba ludziom się nie spodobało :P
    Oczywiście należałoby wprowadzić limity, by nie żerować na nowych graczach.
    ***** ****

  4. #4
    Użytkownik Avatar lain
    Dołączył
    24-12-2021
    Postów
    43
    Ciekawa propozycja, zwłaszcza na levelach mniejszych od end gejmowych, na których ciężko coś znalezc, zwłaszcza tak do 40 poziomu targ świeci pustkami bo ludzie wolą sprzedać szybko do pociary niż marnować energie i depozyt na wystawianie tych rzeczy. To by może coś zmieniło. Tylko widzę też tu scenariusz, w którym całkowicie targ opustoszeje, bo wizja instant zarobku sprawiłaby, że mało kto wystawiałby eq na aukcje, a szukał gotowych ofert wystawianych przez graczy. To by windowało mega ceny, bo pewnie oferta z najwyższym zaproponowanym goldem byłaby wyświetlana jako pierwsza i enjoy monopolizacja a potem bunt proletariatu...
    what's your blood type, what does it taste like?

  5. #5
    Dobra propozycja, powinno być to już dawno w grze, jestem za

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    W sumie spoko propozycja. Jestem za.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Golden Fish
    Dołączył
    04-01-2019
    Postów
    111
    Genialny pomysł, jestem za

  8. #8
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Można zrobić tak jak w Tibii. Tzn dodać PACCa (tak zwane konto premium). Kupuje się je za bonusową walutę w grze (punkty MF), na określony czas (30 dni, 60 dni i tak dalej). I tylko posiadacze PACCa będą mogli korzystać z tej nowej opcji kupowania przedmiotów.

  9. #9
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Można zrobić tak jak w Tibii. Tzn dodać PACCa (tak zwane konto premium). Kupuje się je za bonusową walutę w grze (punkty MF), na określony czas (30 dni, 60 dni i tak dalej). I tylko posiadacze PACCa będą mogli korzystać z tej nowej opcji kupowania przedmiotów.
    No bez jaj...
    Pomysł na tak, ale nie szukajcie już sposobów do zarobku dla admina na siłę...

    Jeśli już to niech darmowi gracze mają możliwość wystawiania 3 sklepów KUP, a płatni z 10 ;p
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 27-01-2022 o 13:50
    ***** ****

  10. #10
    Dobre to.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2021
    Postów
    29
    mozna kupic mf na targu jednak wątpie że sprzedających mf wystarczy zeby kazdy kto chce bedzie mogl takie konto premium zakupic czyli pozostaje nic tylo wydawac realne pieniadze,a w tibi mozna bylo kupic tibia coiny na markecie i byly tego wystaraczajace ilosci

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Szczerze powiedziawszy to propozycja może i spoko, ale takich chętnych do trolowania znajdzie się całkiem sporo.

    Lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie modyfikacji aukcjonera, niż tworzenie takich ofert kupna, bo problem leży wyłącznie po stronie aukcjonera. Kilka punktów zmiany targu (temat już wielokrotnie się przewijał) i na 100% pojawiłoby się więcej akcji z przedmiotami lov lvl i pobudziłby się handel w grze. Obecnie łatwiej sprzedać u NPC lub wrzucić ogłoszenie na forum, bo to jest o wiele mniej kosztowne i czasochłonne niż targ.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    W teorii genialne i proste, w praktyce złe, bo premiuje bogatych i z koneksjami. Dla Kowalskiego oznacza mniejsze możliwości zarobku.
    Lepszym sposobem byłaby możliwość wystawienia itemu nie tylko za gotówkę, ale również z alternatywnymi płatnościami - użytkowymi, składnikami, żetonami oraz dodanie opcji dopisania krótkiej notatki do aukcji. Przynajmniej ja tak uważam.

  14. #14
    Użytkownik Avatar JarseQ
    Dołączył
    11-04-2020
    Postów
    234
    Cytat Napisał Lauriel Zobacz post
    W teorii genialne i proste, w praktyce złe, bo premiuje bogatych i z koneksjami. Dla Kowalskiego oznacza mniejsze możliwości zarobku.
    Premiuje bogatych? Niby jak? Przecież da to szanse tym mniej bogatym na pozbycie się z ekwipunku ''śmieci'' za jakiś hajs bo może ktoś będzie chciał to kupić.
    Ostatnio edytowane przez JarseQ ; 29-01-2022 o 10:01
    say gex

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Problem leży w tym, że szaraczki nie są w stanie kupować za kwoty, które 80 lvl płacą - kupują okazyjnie lub w formie bezpośredniej z uwzględnieniem barteru. Stały popyt na targu przy cenach, których nie są przebić będzie oznaczał dla nich mniejszą podaż towarów (a i tak już jest z tym źle) i wzrost własnego wkładu przy zakupie. Ograniczy możliwość barteru. Taki nowy gracz nie ma aż tyle towaru żeby miał problem z jego upłynnianiem - dla niego zysk z tej propozycji będzie tylko w postaci źródła natychmiastowej, awaryjnej gotówki. Jest to znaczny plus, bo pozwala korzystać lepiej z okazji, ale jeśli tych okazji nie ma to wartość takiej zalety drastycznie spada.

    Oczywiście jest argument, że to rozrusza handel, ale podejrzewam, że jedynie w bardzo niewielkim stopniu. Śmieciówki nikogo nie urządzają, podaż użytkowych w dużej mierze jest bez znaczenia dla takich graczy, a handlu lepszymi itemami to w żaden sposób nie rozrusza. Problem z handlem na niższych i średnich lvl polega na tym, że starzy gracze po prostu nie chcą sprzedawać przedmiotów - nie reklamują się, wołają zawyżone ceny, zostawiają sobie bo przecież to grosze, a może się przydać. Nowi z kolei, ponieważ mają ograniczoną podaż dobrych przedmiotów, trzymają itemy do oporu dopóki istnieje jeszcze jakakolwiek szansa, że się przyda.
    Jeśli chcesz coś kupić konkretnego to nie kupujesz na rynku, bo nie dostaniesz, ale idziesz pytać i negocjować - ale zazwyczaj nie cenę, a możliwość sprzedaży lol
    Tak jak grałam bez pomocy finansowej od początku tj. od listopada to na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje, gdzie cena była za wysoka od kogoś poniżej 80 lvl. Od 80 lvl - często. Zawsze się dogadasz z kimś na podobnym lvl, z maxem niekoniecznie bo nie zależy im na sprzedaży.
    Przykład: szukałam ostatnio przez tydzień butów Kalva +2/+3 i pierścienia Kalva +1/+2 na kanale handlu i na forum. Nic. Przerzuciłam się na handel obwoźny i znalazłam oba itemy w ciągu 3 godzin od podobnych lvl. W obu przypadkach problemem nie była cena (buty dostałabym nawet za darmo), a sam fakt sprzedaży. Dlaczego zatem zaistniała potrzeba negocjacji sprzedaży? Otóż dlatego, że podaż jest za niska, może się "jeszcze przydać" i nie ma na co wydawać gotówki, bo dobrych itemów na rynku brak. A brak dlatego, że 80 lvl trzymają graty na kontach i windują ceny w tych rzadkich przypadkach sprzedaży. Możliwość sprzedaży śmieciowych itemów lub upłynnienia obrotu użytkowymi nic tu nie da. Jeśli cokolwiek to zniechęci jeszcze bardziej maxy do wystawiania zachomikowanych gratów, bo upłynni im przepływ gotówki. Ergo propozycja pogorszy sytuacje nowych graczy.

    Szczerze mówiąc to nie wiem co by należało zrobić żeby uzdrowić rynek, poza zwiększeniem napływu nowych graczy i obniżeniem wymagań expa na lvl, ale ta jest mimo wszystko chybiona. Za wszystkie patologie jesteście odpowiedzialni wy: 80 lvl. To wy psujecie rynek i handel. Nowi gracze o dziwo go ratują. Wymyślcie coś ;]


    Edit. W sumie to cofam - jest bardzo prosty sposób na uzdrowienie handlu. ale oczywiście mocno inwazyjny. Ograniczenie pojemności plecaka na ekwipunek 50 slotów na całe eq i już handelek śmiga Boli 80-tki? Ma boleć. Wyskakiwać z gratów i niech pieniążek płynie. Pozdrawia ta, która jako jedyna wprowadziła komunizm w historii mfo.
    Ostatnio edytowane przez Lauriel ; 29-01-2022 o 12:17

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •