Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ubezpieczenie konta

  1. #1
    Użytkownik Avatar lain
    Dołączył
    24-12-2021
    Postów
    43

    Ubezpieczenie konta

    Dobry wieczór/ dzień dobry? Sam nie wiem, nie sypiam dobrze.
    No ale do rzeczy. Chciałbym w tym temacie przedstawić moja propozycje dotycząca „ubezpieczenia konta”. Problem ten sam mnie dotknął, przez co straciłem dość ważne dla mnie konto, które posiadałem od właściwie początku tej gry i nie chciałbym by przytrafiło mi się (lub komuś z was) kolejny raz. Propozycja dotyczy tego by ubezpieczyć swoje konto przed automatycznym skryptem kasujacym nieaktywne konta. Najlepiej by było, by każde konto, które wykupiło punkty MF było w jakoś sposób chronione przed kasacja, ale zdaje sobie sprawę, że nie żyjemy w idealnym świecie. Dlatego proponuje również zakup takiego ubezpieczenia za sam nie wiem.. 100mf? Wykupienie slotu na postać kosztuje 50, dlatego uznałem 100MF za cenę, która samemu bym zapłacił. Wydaje mi się, ze taka usługa powinna być jednorazowa, bo co nam da wydłużenie okresu kasacji konta, jak nie logujemy się kilka lat. No a wiele przykładów mi pokazuje, że ludzie wracają do tej gry cyklicznie i często logują się „z palcem w nocniku”, musząc zakładać nowe konto. Dla wielu pewnie propozycja wyda się zbędna, bo wystarczy logować się co kilka miesięcy, jednak czasem gracz dostaje to mityczne „życie” i musi pójść do pracy, wyjść z kolegami lub dziewczyną i o grze zapomina nawet na ładne pare lat. No a potem wiadomo - depra, zamykanie okien by nie kusiło za bardzo i granie w maj fantazi. W skrócie: jak ktoś wydał na grę przykładowo te 1000MF, powinien mieć te usługę gratis, jak mniej to 100mf i ma spokojna głowę. Dajcie znać co o tym myślicie, bo może to mnie tylko tak życie skrzywdziło jak zawsze. Pamietajmy na jakim etapie fabuły jesteśmy, wiec ciężko przewidzieć kiedy dożyjemy jej końca, a strach czasem inwestować swój czas i pieniądze by pół roku nieaktywności nam to wszystko skreśliło. Dobranoc lub miłego dnia!

  2. #2
    Według mnie nie powinno być automatycznej kasacji kont. Gra z taką ilością graczy nie może sobie na to pozwolić. Zawsze może ktoś wrócić po tych kilku latach, a jak okaże się, ze jego konta już nie ma to może nie wrócić nigdy. A jedna wracająca osoba z 50lv jest więcej warta niż 100, które się zarejestrują i nie wyjdą nawet z dilli.

    No i też powinna być obowiązkowa aktywacja maila, żeby nie było problemów z zapomnieniem hasła.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    "Aktywuj swój e-mail by dostać dodatkowe 100pkt energii" brzmi spoko
    Ogólnie konta 50lv+ nie powinny być raczej usuwane

  4. #4
    Użytkownik Avatar lain
    Dołączył
    24-12-2021
    Postów
    43
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Według mnie nie powinno być automatycznej kasacji kont. Gra z taką ilością graczy nie może sobie na to pozwolić. Zawsze może ktoś wrócić po tych kilku latach, a jak okaże się, ze jego konta już nie ma to może nie wrócić nigdy. A jedna wracająca osoba z 50lv jest więcej warta niż 100, które się zarejestrują i nie wyjdą nawet z dilli.

    No i też powinna być obowiązkowa aktywacja maila, żeby nie było problemów z zapomnieniem hasła.
    Myśle tak samo i tbh straciłem swoje poprzednie konto bo nie wierzyłem, ze ten skrypt na kasacje w końcu wprowadzą do gry. Pamietam, że straszone nim było kilka lat i zlekceważyłem przez to sytuacje. Nie jestem jakimś programistą by w tym temacie się udzielać no ale… konto gracza naprawdę tyle wazy by tak chłodno do tego podchodzić? Algorytm skryptu i tak w pierwszej kolejności usunie te małe levele, ale na tym bym poprzestał. Kasowanie kont powyżej urkaden/eliar, jest dla mnie trochę strzałem w kolano. Powinno zostać to przebudowane ale nie do końca wiem w jaki sposób. Można wprowadzić wyżej wspomniane ubezpieczenie lub jakiś warunek do skryptu kasującego, który uwzględniałby ilość zakupionych mf podczas kasacji konta czy coś.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    162
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    "Aktywuj swój e-mail by dostać dodatkowe 100pkt energii" brzmi spoko
    Ogólnie konta 50lv+ nie powinny być raczej usuwane
    +1

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    "Aktywuj swój e-mail by dostać dodatkowe 100pkt energii" brzmi spoko
    Ogólnie konta 50lv+ nie powinny być raczej usuwane
    Z drugiej strony popatrz na to z tej strony, że mfo to zrobiłby się cmentarz z takimi kontami.

    Chociaż sam nie wiem czy ten czas po jakim konto się kasuje działa, bo jest sporo kont gdzie logowania nie było od bardzo dawna, mimo to wciąż są na liście.

  7. #7
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Chociaż sam nie wiem czy ten czas po jakim konto się kasuje działa, bo jest sporo kont gdzie logowania nie było od bardzo dawna, mimo to wciąż są na liście.
    Wystarczy zalogować się do konta, wtedy czas do usunięcia konta się resetuje a w grze nie ma informacji o ostatnim logowaniu.
    A jeżeli masz podejrzenia, że ktoś nie wchodzi do panelu a wciąż konto nie jest usunięte to jest to błąd (chyba z 2 lata temu była taka sytaucja)
    ***** ***

  8. #8
    Tak jak tu poprzednicy mówią, konta od właśnie np. 50 lvl nie powinny automatycznie kasowane, ale i te konta które mają już powiedzmy 3-5 lat, bo ciężko mi sobie wyobrazić, że właśnie z różnych powodów życiowych, konto kogoś kto gra od lat 11-16 zostaje po jakimś czasie usunięte, tylko dlatego, że przestał się logować. Rozumiałbym kasowanie postaci innych niż główna, reset poziomu bez straty ekwipunku i dóbr materialnych, ale żeby od razu kasować konto? Nie wiem w sumie, czy nawet opcja zawieszenia konta byłaby dobra, bo nawet jeśli ktoś ma aktywowany adres e-mail, to mógł mu się utracić dostęp do niego (NIBY jest jeszcze kod bezpieczeństwa).

    Generalnie, każda propozycja anulująca automatyczną kasację kont będzie na plus.
    Le tits now

  9. #9
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    114
    Imo konta co mają wbity lvl cap z poprzedniego miasta nie powinny być usuwane niezależnie od dni nieobecności.
    Czyli obecnie 65, dodadzą scythe no to 80 itd
    Dla takich ludzi zawsze powinna być furtka do obadania "nowego" contentu nawet po przerwie 3-4 lat.
    This is a certified hood classic

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •