Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za opcją nr 1.

    5 27.78%
  • Jestem za opcją nr 2.

    13 72.22%
  • Jestem na NIE.

    4 22.22%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Uzyskiwanie pomocy z minibossami w prostszej formie

  1. #1
    Użytkownik Avatar Rupimek
    Dołączył
    02-10-2021
    Postów
    20

    Post Uzyskiwanie pomocy z minibossami w prostszej formie

    Proponowałbym wprowadzenie do gry jednego z dwóch rozwiązań, z czego jedno już było proponowane wcześniej, ale nie do końca w takiej formie.

    1) Dodanie specjalnego tagu pozwalającego na uzyskanie w js informacji o obecnym stanie energii użytkownika w celu umieszczania tego w prezentacji. Sam jestem chętny pomagać w wielu walkach z minibossami, ale nie zawsze posiadam energię na taką opcję. Podejrzewam, że dodanie tagów typu
    #<unikalne_id_użytkownika>_gold
    #<unikalne_id_użytkownika>_energy
    #<unikalne_id_użytkownika>_mf
    pozwalałoby na urozmaicenie wielu prezentacji i uproszczenie komunikacji między graczami, bo aktualnie potrafi napisać do mnie wielu graczy z tekstem "pomożesz tu i tu?", a gdyby pojawiła się taka opcja to w samej prezentacji można by prosto wyjaśnić, że pomagam z danym minibossem, jeżeli mam więcej niż x energii. Wcześniej czytałem, że są pewne zastrzeżenia odnośnie tego rozwiązania, ze względu na zbyt częste odświeżanie, ale samo odświeżanie odbywa się tylko w momencie włączenia prezentacji przez innego gracza, więc nie jest to tak przeciążające serwer(a jeżeli nie jest to w ten sposób rozwiązane, to i tak łatwo da się to w taki właśnie sposób zmienić).

    2) Zamiana tablic umieszczonych w każdym z miast, które służą do pomocy z minibossami na tablicę globalną, będącą panelem, gdzie można zaznaczyć z jakimi minibossami chce się pomóc, od jakiej do jakiej godziny(jeżeli gracz się wyloguje to z automatu czas ten się zakończy) i ewentualnie dodać warunek, że jeżeli energia spadnie poniżej danego poziomu to także gracz wypada z takiej tabeli. Rozwiązanie to mogłoby posiadać filtry podobne do funkcjonowania aukcjonera. Aktualnie gracze z poziomem wyższym średnio chcą wracać do każdego z miast, by zapisywać się do pomocy na tablicach, ale jak już ktoś do nich napisze, to raczej są w stanie pomóc, ale by ten efekt uzyskać trzeba napisać do wielu osób, a nie każdy chce ciągle otrzymywać spam podobnych wiadomości. Przykładem takiego minibossa, na którego ciężko jest kogokolwiek znaleźć do pomocy jest Bogini Dnia i Nocy, z racji na jej lokalizację i poziom trudności. Dobrze by było gdyby w takim panelu była także opcja tworzenia grup do zapisów, np. Fenris 1/4 20:00 ➕ i po kliknięciu na takiego plusa można się zapisać do danej ekipy robiącej Fenrisa o danej godzinie, oczywiście po wylogowaniu zostaje się wyrzuconym z takiego zespołu.

    Określam to w jednym, a nie w dwóch propozycjach, gdyż obydwie te metody służą do rozwiązania tego samego problemu, czyli walki z minibossami.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Harriours
    Dołączył
    24-10-2017
    Postów
    122
    Cytat Napisał Rupimek Zobacz post
    Proponowałbym wprowadzenie do gry jednego z dwóch rozwiązań, z czego jedno już było proponowane wcześniej, ale nie do końca w takiej formie.

    1) Dodanie specjalnego tagu pozwalającego na uzyskanie w js informacji o obecnym stanie energii użytkownika w celu umieszczania tego w prezentacji. Sam jestem chętny pomagać w wielu walkach z minibossami, ale nie zawsze posiadam energię na taką opcję. Podejrzewam, że dodanie tagów typu
    #<unikalne_id_użytkownika>_gold
    #<unikalne_id_użytkownika>_energy
    #<unikalne_id_użytkownika>_mf
    pozwalałoby na urozmaicenie wielu prezentacji i uproszczenie komunikacji między graczami, bo aktualnie potrafi napisać do mnie wielu graczy z tekstem "pomożesz tu i tu?", a gdyby pojawiła się taka opcja to w samej prezentacji można by prosto wyjaśnić, że pomagam z danym minibossem, jeżeli mam więcej niż x energii. Wcześniej czytałem, że są pewne zastrzeżenia odnośnie tego rozwiązania, ze względu na zbyt częste odświeżanie, ale samo odświeżanie odbywa się tylko w momencie włączenia prezentacji przez innego gracza, więc nie jest to tak przeciążające serwer(a jeżeli nie jest to w ten sposób rozwiązane, to i tak łatwo da się to w taki właśnie sposób zmienić).

    2) Zamiana tablic umieszczonych w każdym z miast, które służą do pomocy z minibossami na tablicę globalną, będącą panelem, gdzie można zaznaczyć z jakimi minibossami chce się pomóc, od jakiej do jakiej godziny(jeżeli gracz się wyloguje to z automatu czas ten się zakończy) i ewentualnie dodać warunek, że jeżeli energia spadnie poniżej danego poziomu to także gracz wypada z takiej tabeli. Rozwiązanie to mogłoby posiadać filtry podobne do funkcjonowania aukcjonera. Aktualnie gracze z poziomem wyższym średnio chcą wracać do każdego z miast, by zapisywać się do pomocy na tablicach, ale jak już ktoś do nich napisze, to raczej są w stanie pomóc, ale by ten efekt uzyskać trzeba napisać do wielu osób, a nie każdy chce ciągle otrzymywać spam podobnych wiadomości. Przykładem takiego minibossa, na którego ciężko jest kogokolwiek znaleźć do pomocy jest Bogini Dnia i Nocy, z racji na jej lokalizację i poziom trudności. Dobrze by było gdyby w takim panelu była także opcja tworzenia grup do zapisów, np. Fenris 1/4 20:00 ➕ i po kliknięciu na takiego plusa można się zapisać do danej ekipy robiącej Fenrisa o danej godzinie, oczywiście po wylogowaniu zostaje się wyrzuconym z takiego zespołu.

    Określam to w jednym, a nie w dwóch propozycjach, gdyż obydwie te metody służą do rozwiązania tego samego problemu, czyli walki z minibossami.
    Co do 1 opcji mam mieszane uczucia. Większość graczy nie czyta prezentacji tylko leci po kolei spamiąc do każdego o wymianę. Wątpię, że po wprowadzeniu tych 'liczników' sytuacja się zmieni, dlatego uważam że jest to zbędne.
    2 opcje czytam teraz, sekundka
    -----
    Druga propozycja nie jest zła. Problemem jest to, że tylko garstka graczy korzysta z tych tablic, więc nie wiem czy jest sens coś modyfikować. Na początku trzeba by było zrobić coś, żeby te tablice były używane przez co najmniej połowę graczy, a potem myśleć o zmienianiu.
    To tyle.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Harriours ; 06-01-2022 o 18:50

  3. #3
    Użytkownik Avatar Rupimek
    Dołączył
    02-10-2021
    Postów
    20
    Cytat Napisał Harriours Zobacz post
    Co do 1 opcji mam mieszane uczucia. Większość graczy nie czyta prezentacji tylko leci po kolei spamiąc do każdego o wymianę. Wątpię, że po wprowadzeniu tych 'liczników' sytuacja się zmieni, dlatego uważam że jest to zbędne.
    2 opcje czytam teraz, sekundka
    -----
    Druga propozycja nie jest zła. Problemem jest to, że tylko garstka graczy korzysta z tych tablic, więc nie wiem czy jest sens coś modyfikować. Na początku trzeba by było zrobić coś, żeby te tablice były używane przez co najmniej połowę graczy, a potem myśleć o zmienianiu.
    To tyle.
    Pozdrawiam
    Ludzie nie korzystają z tablic, bo nie mają ich pod ręką, jak zrespisz sobie np. Fenrisa to nie widzi mi się z tym lecieć do Nordii specjalnie tylko po to, by poszukać ludzi do wspólnego bicia i sam wolę pisać do każdego po kolei i sprawdzam w prezentacjach czy chcą wymienić/ubić tego minibossa. Tak więc taki mobilny panel trochę by zmienił.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Druga propozycja zdecydowanie na tak. Tablice Ogłoszeniowe okazały się niewypałem, ponieważ nie ma ich pod ręką oraz informacje na nich zawarte trzeba codziennie odświeżać (czyli trzeba codziennie do nich podchodzić i wpisywać treść). Pojawienie się nowego panelu (np. w zakładce "Gra" po lewej stronie od okna gry) znacznie by pomogło i usprawniło pomoc/ wymianę mini bossów czy potworów unikatowych.
    Natomiast implementacja takiego rozwiązania może być trudna i długo zająć, ale myślę, że poprawiła by komfort graczy.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Propozycja 1 nie ma sensu, ludzie szukający nie czytają prezentacji.
    Możesz walnąć w prezentacji maksymalną czcionką nie pomagam / nie walczę / nie handluje - a i tak każdego dnia dostaniesz dziesiątki "spamowych" wiadomości o pomoc.
    Ja nie mam jeszcze devos ukończonego a każdego dnia mam 15 propozycji na mini w Nordii. Wyjaśnianie, ignorowanie, blokowanie nie pomaga, zawsze wracają i to zwykle ci sami gracze. Ludzie po prostu spamuja na oślep ale to już wina źle zrobionej gry.

    Propozycja druga może być, w końcu te tablice miałyby jakiekolwiek zastosowanie. O ile masz na myśli zamianę tablic lokalnych na panel do którego mamy dostęp w dowolnym miejscu. Co i tak nie rozwiąże problemu braku chętnych do pomagania.

    Powolny rozwój gry powoduje skupienie się większości społeczności tylko na ostatnim mieście i mini. I to zwykle tylko tych najbardziej opłacalnych. Z resztą ilość graczy jest taka że niedługo będzie więcej mini do wyboru niż aktywnych graczy. EQ na niższe lvle jest często mniej dostępne a nawet droższe niż eq na 80 lvl bo nikt po prostu tych mini nie bije. Przez to znaczna część wcześniejszej zawartości gry jest bezużyteczna bo nikomu nie chce się pomagać w poprzednich miastach (koszt podróży i relatywnie niewielki zysk). Problem będzie się tylko pogłębiał.
    Dwa rozwiązania:
    1.
    Utworzyć globalną listę na której będą się pojawiały walki w których ktoś wzywa sos z opcjami sortowania. Umożliwić pomoc "na dystans" np. poprzez błyskawiczną teleportację na miejsce walki poprzez kliknięcie na tej liście. Ewentualnie dodać taką opcję w tym legendarnym już pakiecie VIP za punkty mf który ma się pojawić od 1000 lat.
    Dlaczego proponuję tak drastyczne uproszczenie, naruszenie świętości teleportacji w określonych punktach?
    Bo to jedyny realny sposób na uratowanie tej umierającej aktywności w grze i ułatwienie gry nowym graczom przechodzącym fabułę. Jeśli pomoc innemu graczowi będzie wymagać tylko jednego kliknięcia to nawet ja bym się wysilił Sami twórcy uparli się na robienie minibossów niemożliwych do ubicia solo (albo prawie niemożliwych przez głupie zdolności typu skamienienie).
    Więc jak się uparcie wymusza na graczach współpracę to teraz trzeba jakoś zapewnić graczom że będzie miał im kto pomóc, w tej chwili trzeba spamować i błagać o pomoc losowych graczy... średnia zachęta do gry.

    2.
    Przerobienie mini-bossów z poprzednich miast na możliwe do ubijania solo tzn. odebranie im zdolności pokonujących gracza na jeden strzał. Nawet patrząc z punktu widzenia rpg-owego to śmieszne że wywerna pokonuje 80 lvl. Niby masz ją na strzała ale jak dostaniesz na start skamienienie...
    Skoro tych mini i tak prawie nikt nie bije to może warto je "uprościć" i troszkę ożywić w tym względzie grę.
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 06-01-2022 o 21:42

  6. #6
    Użytkownik Avatar Vendetta
    Dołączył
    31-03-2020
    Postów
    119
    Druga opcja bardziej do mnie przemawia.

  7. #7
    Co do propozycji, 1 - nie, 2 - tak, argumenty podzielam z poprzednikami, jednak:

    Cytat Napisał Rupimek Zobacz post
    Przykładem takiego minibossa, na którego ciężko jest kogokolwiek znaleźć do pomocy jest Bogini Dnia i Nocy, z racji na jej lokalizację i poziom trudności.
    nie do końca bym był pewien, że to jedyny powód, bo akurat ten mini wymaga przyzwania (jeżeli ktoś nie spełnił warunków na ciągłe respienie), więc niektórym pewnie nie chce się po prostu biegać po to

    wracając jednak do propozycji, jeżeli by wdrożyć to co napisał Kagome (sam jestem tego zwolennikiem), można by w takim panelu pododawać jakieś nagrody za progi pomocy z wymianą, może to by zachęciło graczy do pomocy (chociaż z drugiej strony po co nagroda skoro z mini coś może wypaść )
    Le tits now

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    12-11-2021
    Postów
    26
    Sam miałem na myśli aby napisać o czymś takim, ale już mnie uprzedziłeś zgadzam sie z obiema propozycjami

  9. #9
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    1. Pomysł na tak, a na pewno nie widzę logicznych kontrargumentów. Przydatne.
    2. Z jednej strony są te tablice, a z drugiej strony są o kant... Zamysł wstępny był dobry, ale ostatecznie ich użytkowanie wymarło. Istnieje niby temat na forum czy na discordach są listy osób chętnych do wymian, ale to wciąż mało profesjonalne. Taka tablica w grze dużo bardziej pomogłaby w rozwoju serwera. Tym bardziej, że chaty pomocy itd. też coraz bardziej są wylęgarnią spamu.
    ***** ****

  10. #10
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Obie opcje, mi by najbardziej odpowiadała opcja pierwsza, można by było napisać na prezentacji od jakiej ilości posiadanej energii idę na wymianę i by był spokój

  11. #11
    Użytkownik Avatar Asteronitum
    Dołączył
    11-03-2021
    Postów
    170
    Pomysł dobry jednak mało osób patrzy na prezentacje, tylko spami po kolei, tak samo tablice mało kto ich używa.
    Dobrym pomysłem było by skalowanie mini bossa do osób ile bije, tak by dało się je solować i z lootem działało by to analogicznie, im mniej osób biję tym gorszy łup.
    Z Bogiem.

  12. #12
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Takie coś nigdy nie wejdzie, przynajmniej w formie jakiej napisałeś, może jest szansa że będzie się skrypt skalował pod 3/4 osoby ale na pewno nie będzie że solo czy w dwójkę na auto bo to przecież mini boss, trzeba mieć większą grupę A co do graczy spamujących jest sposób walić ignora na maksymalnie długi czas i spokój c:

  13. #13
    Postać Mroku
    Konto usunięte
    Druga propozycja byłaby bardzo dobra, a ludzie by zaczeli korzystać z tablic , zapomnieliście o biuletynach??? Tanie są... Wystarczy kupić 20 na dosyć duży czas starczy, a tanie jak nie wiem co, kupcie biuletyny i po sprawie, co za kłopot????
    Ostatnio edytowane przez Postać Mroku ; 08-01-2022 o 23:18

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Przecież rozwiązanie jest o wiele bardziej proste, wystarczyłoby miejsce np. pod wiadomościami "Ogłoszenia" i tam każdy mógłby się zapisywać np.:
    - miniboss (wybierany z listy) - ilość - wybór rodzaju (wymiana / pomoc) [usuń]
    Do tego wyszukiwarka według nazwy (?), tu nie jestem pewny, bo niektórzy szukają na swój przedział poziomowy różnych rodzajów mini, więc może według miasta / poziomu.

    Czyszczenie tablicy raz na dobę z możliwością wpisów stałych i po problemie. Od razu byłoby widać że ktoś chce np. wymienić Fenrisa i szybko grupa 4 osób by się zebrała. Równie dobrze i ogłoszenia typu handel na podobnej zasadzie mogłyby tam funkcjonować przez co kanały globalne mogłyby zostać zamknięte.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •