Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 85

Temat: Kowal

  1. #31
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Jako, że niedługo ma wejść kowalstwo oraz żetony PvP, a gra boryka się z brakiem zainteresowania PvP, proponuję aby przedmioty z plusem można było naprawiać tylko i wyłącznie za złoto + żetony.

    Powinno to zmotywować graczy do walk, natomiast gdy ktoś gra wyłącznie pod PvE, to brak plusa w przedmiotach raczej nie robi mu wielkiej różnicy. Dodatkowo proponuję, aby przy handlu przedmiot z plusem ulegał automatycznemu zniszczeniu, czyli jego zużycie rosło do 100% - aby było bardziej estetycznie można to nazwać umagicznieniem, albo energią jakąś, a żetony można zmienić na kamienie mocy magicznej ( to tak na super szybko wymyślona nazwa, mam nadzieję, że każdy wie o co chodzi).

    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 15-04-2012 o 02:44

  2. #32
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Bellator Zobacz post
    Proponuję aby przedmioty z plusem można było naprawiać tylko i wyłącznie za złoto + żetony.
    Popieram w 100 procentach , zdecydowana większość graczy gra tylko dla fabuły , po czym "uruchamia się" monotonia związana z ciągłym biciem tych samych mini-bossów. W skrócie? PvP wręcz nie istnieje.
    Dla przykładu : Ksiliath , czy Scavenger (w gronie forumowiczów znany jako Bellator , którego wyżej zacytowałem) po prostu nie mają z kim walczyć , wszystkich o swoim poziomie rankingu powybijali , wzbili się na wyżyny , a ci , których mogliby bić zyskując ranking - chowają głowy w piasek.
    Do czego zmierzam? Ano do tego , że jeśli do gry będzie się wprowadzać coraz więcej tzw. "zależności PvP od PvE" , to gracze będą więcej walczyć , a co za tym idzie - zdobywać więcej rankingu , przez co nie będzie już "niepokonanych" graczy , którzy mają za dużo rankingu , by ci jedyni , którzy potrafią ich ubić , nie mieli szansy zbicia im owych punktów rankingu.
    Podsumowując - jestem jak najbardziej ZA wprowadzeniem napraw za żetony.
    Scav , dostałbyś reputa , ale mi się skończył dla Ciebie

  3. #33
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Dla przykładu : Ksiliath , czy Scavenger (w gronie forumowiczów znany jako Bellator , którego wyżej zacytowałem) po prostu nie mają z kim walczyć , wszystkich o swoim poziomie rankingu powybijali , wzbili się na wyżyny , a ci , których mogliby bić zyskując ranking - chowają głowy w piasek.
    Może co do mnie nie do końca ze wszystkimi udało mi się zawalczyć/wygrać, bo nie jestem niepokonany. Ale to nie o mnie temat.
    Tu chodzi o rozruszanie ogólne PvP poprzez zachęcenie graczy do walczenia. Realne korzyści to czynnik, który może pchnąć graczy w tą stronę.
    Wielu nawet nie próbuje grać PvP, gdyby znaleźli do tego jakąś motywację, to z całą pewnością wielu z nich by się w tym odnalazło.
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 15-04-2012 o 04:17

  4. #34
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Bellator Zobacz post
    proponuję aby przedmioty z plusem można było naprawiać tylko i wyłącznie za złoto + żetony.
    natomiast gdy ktoś gra wyłącznie pod PvE, to brak plusa w przedmiotach raczej nie robi mu wielkiej różnicy.
    Zapraszam do dyskusji.
    Skorzystam z zaproszenia do dyskusji, tym bardziej, że mnie brak plusa zrobi różnicę ( czytaj: nie będę z tego zadowolony ).

    Jeden przykład: plus może czasem pomóc przy walkach z bossami i mini-bossami.
    Dlaczego walczący PvP mają mieć łatwiej przy walkach PvE?


    Cytat Napisał Bellator Zobacz post
    Tu chodzi o rozruszanie ogólne PvP poprzez zachęcenie graczy do walczenia. Realne korzyści to czynnik, który może pchnąć graczy w tą stronę.
    Wielu nawet nie próbuje grać PvP, gdyby znaleźli do tego jakąś motywację, to z całą pewnością wielu z nich by się w tym odnalazło.
    Nie gram i nie zamierzam grać PvP. Gram tylko i wyłącznie PvE. W jaki sposób zamierzasz zmusić mnie do walk PvP, jeśli zupełnie mnie one nie bawią?
    Czy tak ma wyglądać ogólne rozruszanie PvP?

    Na pewno nie tędy droga.
    Ilość graczy zachęconych do PvP, będzie znikoma w porównaniu z niezadowolonymi graczami, którzy chcą grać tylko PvE.
    Nie można faworyzować jednej grupy kosztem drugiej - musi być zachowany balans ( podobnie jak to jest w przypadku woja i maga ).
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 15-04-2012 o 05:49

  5. #35
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Skorzystam z zaproszenia do dyskusji, tym bardziej, że mnie brak plusa zrobi różnicę ( czytaj: nie będę z tego zadowolony ).

    Jeden przykład: plus może czasem pomóc przy walkach z bossami i mini-bossami.
    Dlaczego walczący PvP mają mieć łatwiej przy walkach PvE?

    Jak już Tomi gdzieś tam napisał, a ja się z tym całkowicie zgadzam, trzeba być uniwersalnym graczem. Tak samo jak gracze PvP nie poradzą sobie bez PvE, tak samo gracze PvE powinni mieć chociażby trudniej, decydując się na grę całkowicie bez walk PvP.

    Poza tym ,brak plusa nie jest aż tak wielką bolączką w przypadku walk z minibossami, nie czarujmy się. W PvE mamy dużo więcej kombinacji, jako że przeciwnik "nie myśli" a wykonuje skrypt, dzięki czemu nie dostosuje się do Twojej strategi gry.




    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Nie gram i nie zamierzam grać PvP. Gram tylko i wyłącznie PvE. W jaki sposób zamierzasz zmusić mnie do walk PvP, jeśli zupełnie mnie one nie bawią?
    Czy tak ma wyglądać ogólne rozruszanie PvP?
    Zmusić Cię nie mogę, ale mogę zachęcić na przykład moją propozycją. Nie będziesz chciał, nie będziesz walczył ale coś za coś. Ty na przykład nie pójdziesz w stronę ulepszania broni, tylko w stronę czystego PvE. Proszę bardzo. Inni jednak nie zdecydowani wybiorą ulepszanie broni, bo jednak każdy ma chęć budowania coraz mocniejszej postaci, między innymi przez ekwipunek.


    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Na pewno nie tędy droga.
    Ilość graczy zachęconych do PvP, będzie znikoma w porównaniu z niezadowolonymi graczami, którzy chcą grać tylko PvE.
    Nie można faworyzować jednej grupy kosztem drugiej - musi być zachowany balans ( podobnie jak to jest w przypadku woja i maga ).
    Którędy w takim razie jest droga Twoim zdaniem ?
    Co do ilości zadowolonych graczy. Nie jednokrotnie sytuacja wymaga rozwiązań, które nie wszyscy przyjmują z entuzjazmem. Jednak nie czarujmy się. Przełknąłbyś to i grałbyś dalej, bo nie wierzę, że bez braku +2 w ekwipunku, będziesz musiał zmienić ekspowiska, czy też nie pokonasz pokonywanych z łatwością do tej pory minibossów.

    Dodatkowo, grając stricte PvE można zoptymalizować statystyki pod ten rodzaj gry, a wtedy to już jest dziecinnie łatwo.

    Na koniec dodam, chodź wiem, że ma to małe znaczenie. Na chwilę obecną już się da expić na powiedzmy 2 x wilczy sługa, zużywając 1 miksturę many lwl 1 na walkę ! Na 40 lvl Małe utrudnienie nam nie zaszkodzi
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 15-04-2012 o 06:43

  6. #36
    benerit
    Konto usunięte
    Nie będzie to tak rozwiązane... Można zachęcać i sprawiać aby pvp było atrakcyjniejsze ale nie można zmuszać!

    Ideą żetonów pvp jest obniżenie kosztów walk (za żetony bedzie można w sklepie kupić sobie itemki, oraz lekkie wsparcie przy kowalu (dzięki nim będą powstawały trochę lepsze przedmioty). Osobiście sądzę, że ponieważ żetonów nie będzie można sprzedawać, transferować, oraz kowal nie będzie ulepszał itemków o lv wyższym niż nasz własny to będzie to wystarczająca zachęta do walk pvp dla przynajmniej wielu graczy.

    Osobiście chciałbym wprowadzenia żetonów jeszcze przed kowalem aby właśnie przez intensywne pvp uzbierać sobie ich jakaś ilość.
    Można dyskutować też o innym użyciu żetonów, (jak choćby do nabijania AP w zdolnościach i czarach), ale musi być to na zasadzie ułatwienia gry dla osób posługujących się żetonami (walącymi pvp) a nie utrudniania dla tych którzy tego nie robią.

    Nie ważne co zrobimy progu 20% graczy pvp nigdy nie przekroczymy (teraz to jest na poziomie 2-3%)

  7. #37
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Można zachęcać i sprawiać aby pvp było atrakcyjniejsze ale nie można zmuszać!
    Moim zdaniem nie jest to w żaden sposób zmuszanie do walk PvP. Nie blokuje nam to w żaden sposób możliwości rozgrywki, patrz wyżej co napisałem o obecnych kosztach walk z potworami.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Ideą żetonów pvp jest obniżenie kosztów walk
    Z jednej strony czytam, że gracze PvP muszą walczyć PvE, żeby zarobić na koszta walk, a z drugiej strony wprowadzane jest rozwiązanie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania na zarabianie złota przez PvE dla graczy PvP.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    (za żetony bedzie można w sklepie kupić sobie itemki, oraz lekkie wsparcie przy kowalu (dzięki nim będą powstawały trochę lepsze przedmioty).
    Mówisz trochę lepsze No to już w takim razie w ogóle się zmian nie spodziewam po wprowadzeniu kowala.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Osobiście sądzę, że ponieważ żetonów nie będzie można sprzedawać, transferować, oraz kowal nie będzie ulepszał itemków o lv wyższym niż nasz własny to będzie to wystarczająca zachęta do walk pvp dla przynajmniej wielu graczy.
    Jakie znaczenie ma to, że kowal nie będzie ulepszał przedmiotów o poziomie większym niż nasz własny to nie wiem. Jeżeli ktoś myśli, że osoby które będą chciały ulepszyć itemy nie posiadając żetonów a posiadając gotówkę, nie będą w stanie tego zrobić, to raczej śmiem się z tym nie zgodzić.
    Co ma być zachętą w takim razie ? Skoro za żetony nie będziemy mieli żadnych praktycznie realnych profitów, których nie będzie się dało osiągnąć bez nich.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Osobiście chciałbym wprowadzenia żetonów jeszcze przed kowalem aby właśnie przez intensywne pvp uzbierać sobie ich jakaś ilość.
    Można dyskutować też o innym użyciu żetonów, (jak choćby do nabijania AP w zdolnościach i czarach), ale musi być to na zasadzie ułatwienia gry dla osób posługujących się żetonami (walącymi pvp) a nie utrudniania dla tych którzy tego nie robią.
    Zamiast iść w stronę zazębienia PvP i PvE, obecnie gra idzie w stronę izolowania tych dwóch stylów rozgrywki.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Nie ważne co zrobimy progu 20% graczy pvp nigdy nie przekroczymy (teraz to jest na poziomie 2-3%)
    O jakim progu 20% my mówimy. Na chwilę obecną nie widzę żadnej możliwości dla osiągnięcia takich wyników.



    Ja jeszcze w ramach takiego mojego przemyślenia napiszę tak.

    To jak wygląda gra kształtuję ogół graczy którzy w nią grają. Obecnie na rynku jest wiele gier MMO. Przykładowy nowy użytkownik, wchodzi do gry. Zapoznaje się z jej aspektami, ocenia wedle własnej skali i zostaje bądź nie. Teraz, jeżeli gra jest dostosowana bardziej dla rozgrywki PvE, gracz który przychodzi w celu grania PvE zostaje, natomiast gracz który szuka PvP odchodzi. Spójrzmy na MFOv2. Tam nie było absolutnie żadnego podziału pomiędzy PvE/PvP nie licząc Salamandrii. Teraz zastanówmy się, jaki tam był odsetek osób aktywnie walczących PvP. Na moje oko około 50%

    Stanowisko administracji jakie jest takie jest, niczego się nie przeforsowuję na siłę. Starałem się tylko przedstawić mój pomysł, oraz punkt widzenia.
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 15-04-2012 o 07:56

  8. #38
    benerit
    Konto usunięte
    Mówisz trochę lepsze No to już w takim razie w ogóle się zmian nie spodziewam po wprowadzeniu kowala.
    Nie będę pisał ile, bo tego nie wiadomo. Dostosuje się to tak aby zachęta była wystarczająca.

    Jakie znaczenie ma to, że kowal nie będzie ulepszał przedmiotów o poziomie większym niż nasz własny to nie wiem.
    Gigantyczne, gdyż ludzie nie będą robili sobie postaci 10-20lv gdzie pvp jest łatwe do nabijania żetonów i przerabiania broni z wyższych lv. Zasada będzie taka, że jak chcesz mieć lepsze EQ na dany poziom to musisz na nim walczyć.

    Jeżeli ktoś myśli, że osoby które będą chciały ulepszyć itemy nie posiadając żetonów a posiadając gotówkę, nie będą w stanie tego zrobić, to raczej śmiem się z tym nie zgodzić.
    A kto ma tak myśleć? Za gotówkę tu wszystko można sobie załatwić, ale to będzie kolejny plus dla walczących pvp. Zdobywając żetony będą mogli je pośrednio "sprzedawać" po przez ulepszanie itemków innym.

    Co ma być zachętą w takim razie ? Skoro za żetony nie będziemy mieli żadnych praktycznie realnych profitów, których nie będzie się dało osiągnąć bez nich.
    Ale się czepiłeś tego "trochę", które napisałem wcześniej. Nie będę podawał liczb ani procentów, ale pomimo, iż praktycznie nie będzie różnicy w tym co można osiągnąć bez żetonów a tym co możesz mieć z nimi, to jednak szybkość z jaką to osiągniesz (tudzież łatwość) będzie zdecydowanie inna.
    Niektórzy na kompletowanie dobrego EQ +3 będą wydawać kasę lub też sami na nie polować pomagając w biciu bossów, inni powalczą pvp i użyją kowala.

    Teraz zastanówmy się, jaki tam był odsetek osób aktywnie walczących PvP. Na moje oko około 50%
    Na MFO2. Nigdy nie przekroczył on 10%, co więcej w rankingach masz setki "pomników" czyli osób które walczyły ale już przestały.

  9. #39
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Nie będę pisał ile, bo tego nie wiadomo. Dostosuje się to tak aby zachęta była wystarczająca.



    Gigantyczne, gdyż ludzie nie będą robili sobie postaci 10-20lv gdzie pvp jest łatwe do nabijania żetonów i przerabiania broni z wyższych lv. Zasada będzie taka, że jak chcesz mieć lepsze EQ na dany poziom to musisz na nim walczyć.


    A kto ma tak myśleć? Za gotówkę tu wszystko można sobie załatwić, ale to będzie kolejny plus dla walczących pvp. Zdobywając żetony będą mogli je pośrednio "sprzedawać" po przez ulepszanie itemków innym.



    Ale się czepiłeś tego "trochę", które napisałem wcześniej. Nie będę podawał liczb ani procentów, ale pomimo, iż praktycznie nie będzie różnicy w tym co można osiągnąć bez żetonów a tym co możesz mieć z nimi, to jednak szybkość z jaką to osiągniesz (tudzież łatwość) będzie zdecydowanie inna.
    Niektórzy na kompletowanie dobrego EQ +3 będą wydawać kasę lub też sami na nie polować pomagając w biciu bossów, inni powalczą pvp i użyją kowala.



    Na MFO2. Nigdy nie przekroczył on 10%, co więcej w rankingach masz setki "pomników" czyli osób które walczyły ale już przestały.
    tu sie nie zgodze. jesli chodzi o mfo2 bez salamandri tam była sieka aż miło. salamandria= (lokacje bez walk) wiele zmienila i to na gorsze. pojawiły się "pomniki" bo nie było rozwoju ja sam na s2 nabilem tylko 100lv bo wyzej to juz tylko slamandria. a na arkadii mozna troche połapać, wiec wiecej osob automatycznie robi sie pod pvp
    Ostatnio edytowane przez siata ; 15-04-2012 o 11:31

  10. #40
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał siata Zobacz post
    tu sie nie zgodze. jesli chodzi o mfo2 bez salamandri tam była sieka aż miło. salamandria= (lokacje bez walk) wiele zmienila i to na gorsze. pojawiły się "pomniki" bo nie było rozwoju ja sam na s2 nabilem tylko 100lv bo wyzej to juz tylko slamandria. a na arkadii mozna troche połapać, wiec wiecej osob automatycznie robi sie pod pvp
    Tu też jest pełno lokacji z bójkami, ale ludzie z nich nie korzystają. Na żółwiu można godzinami stać i nikt Cię nie zaatakuje.
    Co ciekawe lokacje z bójkami to właśnie te gdzie jest najwięcej graczy. Może to kwestia mentalności i już nikt nie chce bójek tylko wolą pvp.
    W MFO2 większość walk to były bójki. Umówionych pojedynków było zdecydowanie mniej.

  11. #41
    W mfo2 nie było portali :P Dlatego łatwiej było złapać kogoś ( no i jeszcze jak komuś ruchów zabrakło i stał w jakimś odkrytym miejscu ). Te portale bolą najbardziej , w atakowaniu ludzi
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  12. #42
    TufuTufu
    Konto usunięte
    Widzę, że temat o kowalu zmienił się w temat o bójkach Odnośnie kowala, od siebie chciałem dodać, że wolałbym, żeby była jakaśtam szansa na zniszczenie ulepszanego przedmiotu, przecież już teraz mamy w grze masę ekwipunku... Będzie jeszcze więcej, eq bez plusa będzie szło za psie pieniądze, bo większość będzie biegać z ulepszeniami. Przecież chodzi o to, żeby te przedmioty były PRAWDZIWYMI unikatami. Ja sam gram na fabułę, ale też zbieram itemy z + w miarę możliwości. Nie lubię dostawać w ciery jak mnie ktoś łapie, więc pokazuję, że umiem się obronić, jeśli już o bójkach mowa Podsumowując, warto byłoby coś zrobić, żeby usunąć część unikatów, bo jak dla mnie jest ich zdecydowanie za dużo. Wiadomo, im ciężej zdobyć, tym większa frajda z gry

  13. #43
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Do ulepszenia będzie trzeba łączyć itemki, dzięki czemu zmaleje liczba eq w grze. Eq sklepowe powinno dostać po 1 slocie, wtedy może byłoby ciekawą alternatywą wartą ulepszenia.

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    Pomysł, ten to kolejna proba podniesienia PvP z kolan, a i tak natrafia na maskaryczna krytyke. Ktos mi powie, ze mam bojki, ale po co mi to jak ludzi w moim przedziale rankingowym jest 7, z tego 6 boi sie wyjsc z miasta, a jak juz jakims cudem pojawia sie na jeziorze (lubi nnej lokazji, gdzie moge "chycic") to trzyma portal.
    Rankingi powinny byc elastyczne - jendego dnia 100, drugiego 1000. Powinna konczyc sie jedna walka, 5 minut i zaczynac druga, a nie tak jak teraz jak mam wlake na 3 dni to jestem zadowolony.

    PvP jest w 100% uzaleznione od PvE, a staty pod PvP bardzo utrudniaja np. bicie Czaszek, lub wampirow (zrodla dochodow). Wiekszosc graczy nie walczy "bo nie ma eq". Nic nie poradzimy, juz sie przekonalem ze nie ma co sie łódzic, ze bedzie lepiej, i ze wyjdziemy z tego 1% walczacych.

  15. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    Oczywiuiscie pomysl popieram, ale to i tak nic nie zmieni :>

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •