Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 33.33%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 66.67%
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: [P?] Brak możliwości wymiany emblematów

  1. #1
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26

    [P?] Brak możliwości wymiany emblematów

    A więc mój problem polega na tym, że nie mogę wymienić emblematów od smoka u kowala w Eliar na zwoje zdolności (jestem nimi bardziej zainteresowany niż 199k złota, więc proponuje mu 200k). Tak, posiadam 2 emblematy:
    https://i.imgur.com/qv7mQDg.png
    Pokonałem również smoka, według poradnika kowal po zaproponowaniu 200k złota powinien złożyć ofertę losowej zdolności w zamian za emblematy, a tak się nie dzieje, gdyż po zrobieniu tego mówi:
    https://i.imgur.com/ce45Bbu.png
    Nie wiem tak właściwie co mam zrobić - gra uznaje że jednak mam 1 emblemat i kowal myśli ze chce go oszukać? Bo jeżeli tak, to na to wygląda że musiałbym pokonać herszta banitów, bo emblemat może być w jednym z namiotów, w domku szamana i we wiatraku mietka. Ja znalazłem go we wiatraku, więc powinienem mieć możliwość wymiany. Czy to jest błąd gry czy ja coś źle robię? Z tego co pamiętam można było to normalnie wymienić jeżeli drugi emblemat został znaleziony we wiatraku czy w domku szamana.
    Tutaj screen z tego co jest napisane w solucji gry (Eliar):
    https://i.imgur.com/tuDAzcl.png
    Nie było problemu z wymianą smoczej runy.

    Przeglądarka/OS: Google Chrome, Windows 10

  2. #2
    Nie składałeś mu wcześniej żadnych innych ofert?
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26
    Nie składałem, nie gadałem z nim przed znalezieniem 2 emblematu ( w sensie - gadałem z nim jak miałem 1 emblemat, żeby mi powiedział że potrzebuje 2 żebym mógł go znaleźć, ale nie składałem mu żadnych ofert) jedynie jak miałem 2 emblematy to już mu oferowałem 200k złota ale zanim pokonałem smoka i myślałem że walka ze smokiem ma na to wpływ, tak jak na wymianę smoczej runy u szamana, więc pokonałem smoka wymieniłem smoczą runę, następnie pobiegłem do kowala, a tu znowu to samo tak jak przed walką ze smokiem. Bo właśnie coś mi się kojarzy gdy się miało 1 emblemat w plecaku i coś mu się oferowało z tym to właśnie mówił frazę taką jaką mi mówi(czyli gra myśli że mimo wszystko mam 1 emblemat a nie 2 tak jak to powinno być)

  4. #4
    Skoro masz opcję wpisania ceny to gra wie, że masz dwa emblematy. Spróbuj wpisać coraz mniejsze oferty, może uda się jeszcze coś wskurać, chociaż wątpię.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #5
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26
    Dobrze, ale nie chcę tego wymieniać zbytnio na pieniądze, bo chyba zwrotów za takie coś nie ma, ale spróbuję
    P.S jak ci powiem jak mi poszło to byś trochę zredagował to z tymi cenami w poradniku w miarę możliwości

    EDIT: spróbowałem, wpisałem 199 999 oraz 199 998 i 198k już powinien zaakceptować cenę, a nadal robi to samo, bo nawet jeżeli się nie ma drugiego emblematu to można mu powiedzieć że się ma dwa i zaproponować cenę, a po zaproponowaniu kowal "zauważa" brak tego drugiego i pewnie tak to działa, czyli musiało mi się coś zbugować najprawdopodobniej :/ Sam pamiętam że po zaproponowaniu 200k według poradnika oferował zdolności, więc chyba proponowanie coraz mniejszych ofert nie ma zbytnio sensu, jeżeli błąd tkwi w kodzie gry i Tomi mógł się wywalić o jedno zero czy coś (a jeśli tak, to nie chce dostać 20k za te emblematy bez gwarancji zwrotu)
    Ostatnio edytowane przez Pierrozek ; 10-08-2021 o 13:23 Powód: po zaoferowaniu niższych cen

  6. #6
    Przy składaniu oferty większej niż 100000, ale nie przekraczającej 200000 mamy opcję wymiany na zwój. Jeżeli nie masz takiej możliwości to musiałeś coś sobie popsuć.

    nawet jeżeli się nie ma drugiego emblematu to można mu powiedzieć że się ma dwa i zaproponować cenę, a po zaproponowaniu kowal "zauważa" brak tego drugiego i pewnie tak to działa, czyli musiało mi się coś zbugować najprawdopodobniej :/
    Nie działa to w ten sposób.
    Mamy jeden emblemat, idziemy do kowala, dowiadujemy się o drugim i dopiero gdy go znajdziemy pojawia się opcja dialogowa.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26
    Właśnie gdy miałem jeden emblemat to poszedłem do niego, dowiedziałem się, zebrałem go i wróciłem z nim, więc wszystko zrobiłem poprawnie - nie szukałem emblematu zanim z nim o nim nie zacząłem gadać, jedyne co próbowałem zrobić to mu oddać te 2 emblematy przed pokonaniem smoka, a on powiedział że nie jest idiotą, ale po pokonaniu smoka nadal to samo, więc pewnie musiałem coś popsuć...

  8. #8
    Może nagraj filmik/zrób skriny okien dialogowych z kowalem
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Może nagraj filmik/zrób skriny okien dialogowych z kowalem
    https://i.imgur.com/gPmHvEp.png
    https://i.imgur.com/GuK00jY.png
    https://i.imgur.com/l1W5dCu.png

    Nie mam programu do nagrywania a nie chce mi się specjalnie tylko po to go konfigurować, to robię screeny całego tego jak to przebiega

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2021
    Postów
    42
    Miałem identycznie. Wpisywałem za każdym razem 200k i reagował tak samo. Chciałem zobaczyć co się stanie, jak zaproponuję mniejszą sumę, więc odjąłem jedno zero - 20k. Spodziewałem się okna dialogowego w stylu: "Czy na pewno chcesz sprzedać te emblematy za 20 000?", ale niestety kowal od razu zabrał mi te emblematy xD.

  11. #11
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Pierrozek
    Dołączył
    08-07-2021
    Postów
    26
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Spróbowałem i wpisywałem kolejno - 250k i nic, 200k dalej nic i przy 150k miałem odrobinę nadziei i.... jakby to powiedzieć nadal nie jest idiotą... Nie wiem już od czego to zależy jak nawet 150k nie chce brać pod uwagę :/

  13. #13
    Bo już wpisywałeś za dużo razy i popsułeś.
    Żółwie tańczą jak szalone...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •