Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: [FAKE] Planowane wyłączenie gier MFO & MFO2

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2021
    Postów
    4

    [FAKE] Planowane wyłączenie gier MFO & MFO2

    Cześć.
    Na wstępie powiem, że wiem, że temat jest offtopem. Przepraszam. Będę się starał poruszyć niebo i ziemię, żeby dotrzeć do graczy, GM-ów, a przede wszystkim do admina Jacka.

    Dowiedziałem się dziś z karczmy w MFO, że gry MFO & MFO 2 zostaną wyłączone z końcem tego roku. Wiem, dla Was, którzy gracie w MFO 3 to żadna strata.
    Nadal jest jednak sporo graczy (co najmniej kilkudziesięciu aktywnych każdego dnia, codziennie rejestrują się też nowi), którzy pozostali przy starszych wersjach gry. Gdy 10 lat temu uruchamiano MFO3, wyczekiwaliśmy tej wersji z niecierpliwością. Mnie osobiście nie przypadła do gustu, więc po dłuższej chwili zrezygnowałem z grania, zostając jeszcze na jakiś czas przy MFO2. Wielu z graczy przeniosło się na stałe do trójki - i super, pewnie część z nich gra do dziś.
    Do MFO2 wróciłem po niecałych dziesięciu latach. Odkrywam grę na nowo, a zakładając konto ledwo pamiętałem nazwy miast. Chciałbym przejść fabułę, cieszę się każdym questem i każdym pokonanym bossem. W MFO2 mam dopiero 56 lvl, więc szans na przejście fabuły do końca roku raczej nie ma.

    Piszę ten post, bo wiem, że to forum jest najbardziej aktywne i najwięcej ludzi tu jeszcze zagląda. Jeżeli graliście kiedyś w MFO czy MFO2 i chcecie sobie przypomnieć te gry - odkopcie passy lub załóżcie nowe konta. Tam też jest dużo frajdy Jeżeli nigdy nie próbowaliście - dajcie im szansę, zanim będzie za późno. Te gry, choć bardziej tekstowe, niż wizualne, mają swój niepodrabialny klimat. Dość powiedzieć, że zaczynałem w nie grać, gdy byłem jeszcze w podstawówce (jeśli dobrze pamiętam - w piątej klasie). W tym roku kończę studia, a to i tak z przerwą A MFO2 znów cieszy mnie tak, jak wtedy.

    Jeszcze wiadomość do Jacka i osób z jego otoczenia. Wiem, że graczy w MFO&MFO2 nie jest wielu. Kilkadziesiąt osób dziennie to zaledwie cień tego, czym kiedyś były te gry i ich społeczności. Rozumiem, że wszystko się kiedyś kończy. Z tą zmianą jednak naprawdę trudno mi się pogodzić. Zapewne nie tylko mi, choć pewnie niewielu przeczytało jeszcze wiadomość z karczmy w MFO1 (ja trafiłem na nią zupełnie przypadkowo). Jestem przekonany, że jeżeli zdecydujecie się pozostawić grę, nawet bez wsparcia technicznego (MFO go nie ma, w MFO2 jest, przynajmniej w teorii), to dacie nam szansę na to, żeby nadal odkrywać tę grę. Koszty utrzymania serwerów z pewnością nie są wysokie, zwłaszcza, że ich obciążenie jest dużo niższe, niż kiedyś. Ze swojej strony deklaruję, że jeżeli zostanie podjęta decyzja o utrzymaniu gry przy życiu, to na pewno wesprę Administrację. Czy to kupując punkty MF, czy też przekazując jakąś dotację. Szczerze, mogę nawet płacić niewielki abonament za możliwość grania, choć zgaduję, że w takim modelu byłbym pewnie jedną z kilku osób, które zostaną.

    Podsumowując, proszę Administrację o przemyślenie i zmianę decyzji, która została podjęta. Z jednej strony zupełnie Was rozumiem. Z drugiej... ta gra to moje dzieciństwo, do którego wróciłem niecałe dwa miesiące temu. Dajcie się nim cieszyć!
    A wszystkich, którzy przeczytali ten post, raz jeszcze proszę: spróbujcie gry w MFO i MFO2. Nawet, jeśli początkowo nie będziecie zachwyceni, to nadal sposób na zabicie czasu w przerwie na odnowę ruchów w MFO3. Nie dajmy umrzeć tej grze, do której siadały setki, czy może tysiące dzieciaków każdego dnia.

    Przepraszam za ten offtop, dla mnie sytuacja jest wyjątkowa, dlatego uprzejmie proszę o nieusuwanie tematu.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, jak dotrzeć do Jacka, żeby zmienił swoją decyzję, to będę wdzięczny za propozycję. Przed chwilą wysłałem mu też wiadomość na twitterze, choć tego nie polecam - zostawmy mu trochę prywatności, ja byłem zbyt wzburzony emocjami, żeby się powstrzymać

    Pozdrawiam

  2. #2
    Nie widzę, żadnego komunikatu o wyłączeniu MFO2.

    - - - - - - - - - -

    Ktoś ci naściemniał.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Nie widzę, żadnego komunikatu o wyłączeniu MFO2.

    - - - - - - - - - -

    Ktoś ci naściemniał.

  4. #4
    Może ktoś się włamał na jacka?
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #5
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    hmmm mfo2 najlepsza gra przeglądarkowa, musimy to zatrzymać
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Administracja powinna niezwłocznie takie informacje potwierdzić lub zaprzeczyć. Gracze muszą widzieć czy inwestowanie MFów w MFO1/MFO2 nie jest wyrzucaniem pieniędzy, gdy gra ma zostać zamknięta. Sam oczywiście popieram zamknięcie MFO1 i MFO2. Każdy kto chciał to już przeszedł i wystarczy. Wszystkie siły administracji powinny być skupione na MFO3, dzięki temu szybsze update'y.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Takie informacje powinny być zamieszczone na stronie głównej gry. Na te chwilę nie jestem w stanie w to uwierzyć.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2021
    Postów
    4
    Wątpię, żeby to była kwestia włamu, taki scenariusz nie ma w ogóle sensu.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Administracja powinna niezwłocznie takie informacje potwierdzić lub zaprzeczyć. Gracze muszą widzieć czy inwestowanie MFów w MFO1/MFO2 nie jest wyrzucaniem pieniędzy, gdy gra ma zostać zamknięta. Sam oczywiście popieram zamknięcie MFO1 i MFO2. Każdy kto chciał to już przeszedł i wystarczy. Wszystkie siły administracji powinny być skupione na MFO3, dzięki temu szybsze update'y.
    Ja osobiście przyjąłem już do wiadomości, że to prawdziwa informacja. Myślę, że po prostu musimy działać, żeby Jacek zmienił decyzję Nie zgadzam się z Tobą w tym, że zamknięcie MFO&MFO2 jest dobrym rozwiązaniem - uważam, że można spokojnie zostawić te gry, ale poinformować o wyłączeniu wsparcia. Kto będzie chciał, ten będzie grał dalej. Rozumiem, że flagowym projektem jest MFO3 i to ta gra powinna być aktualizowana. Zgadzam się z tym, ale to nie wyklucza zasadności istnienia poprzednich wersji, na których nie trzeba wprowadzać żadnych nowości.

    Zgaduję, że podstawową kwestią jest rentowność projektu, czyli dopóki pokrywają się koszty serwerów, utrzymanie gier ma sens. Nie mam pojęcia jakie to koszty, natomiast jak pisałem wcześniej - chętnie wspomogę administrację w utrzymaniu serwerów, żeby nadal móc grać. Na pewno nie tylko ja, bo ta gra to nadal świetna rozrywka dla starszych graczy

  9. #9
    Użytkownik Avatar Asteronitum
    Dołączył
    11-03-2021
    Postów
    170
    Myślę że jacek napisał to po pijaku lub ktoś włamał mu się na konto, gdyby miało faktycznie zostać zamknięte to by została umieszczona o tym informacja.
    Z Bogiem.

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Ktoś się dostał na stare konto Jacka (lub bardziej prawdopodobne - wykorzystał jakąś lukę, aby pisać jako on na chacie MFO1).

    Informacja nieprawdziwa.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2021
    Postów
    4
    Kamień z serca!
    Gdybyście kiedyś nie daj Boże wpadli na taki pomysł... to nie wpadajcie

  12. #12
    Użytkownik Avatar Vendetta
    Dołączył
    31-03-2020
    Postów
    119
    Wszystko zostało wyjaśnione.. temat do zamknięcia

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •