Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: MFO2 - co dalej?

  1. #1
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347

    Pytanie MFO2 - co dalej?

    Witam.

    Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że priorytetem jest teraz MFO3. Wszelkie nowości i ściąganie graczy na serwer ma sens obecnie tylko w przypadku MFO3. W MFO2 gra tak mało ludzi, że aukcje tętnią pustkami (to i tak dobrze, że są aukcje GMów).
    Niewiele osób wie jakie są plany na MFO2 - zamknięcie lub zostawienie bez aktualizacji, a może jakieś aktualizacje, które pomogą "resztce" graczy wykonać fabułę. Na forum MFO2 obecnie jest nuda, w grze nie ma spisu Administracji, nie wiadomo nawet do kogo pisać w razie problemów z grą.
    Tym samym proponuję kilka rozwiązań:
    1. Stare forum MFO2 potraktować jako archiwalne.
    2. Na tym forum zrobić jeden mały dział poświęcony MFO2, aby nadal był kontakt między graczami a administracją. Co prawda zmusi to graczy z MFO2 założyć konto na MFO3, ale to zawsze może być zachęta by tu zagrać
    3. Być może MFO2 potrzebuje ułatwień, bo nie uwierzę że komuś chciałoby się grać na serwerach niemoderowanych ze starym expem. Chyba tylko świat szybki ma sens, gdzie realnie w krótkim czasie wykonamy fabułę. Ostatnio czytałem o braku na aukcji mikstur, co utrudnia znacznie grę, zapewne podobnie bywa z EQ. Są aukcje GM, ale może dodanie do niektórych miast mikstur dałoby pozytywnego kopa graczom którzy chcą iść do przodu?
    4. Myślę, że gracze potrzebują jasnego stanowiska co do przyszłości pozostałych wersji MFO. Wiem, że w jedynce nie ma już wsparcia, także obowiązuje róbta co chceta. W dwójce zasady jeszcze ponoć są egzekwowane, ale nie wiadomo czy opłaca się zakładać postać. Myślę, że nie są potrzebne nowe mapy czy bossy, ale może ułatwienia/zmiany dostosowane pod te 5-20 osób online.
    5. Na koniec kwestia konkursów, bo jak pamiętam na Facebooku kiedyś odbywały się częste konkursy, gdzie do wygrania były MF czy przedmioty. Tego obecnie nie widać, a szkoda, bo zachęcało ludzi do gry.


    Mam nadzieję, że post dot. MFO2 na MFO3 nie zostanie odebrany źle, wręcz przeciwnie. W końcu to tutaj teraz tętni życiem.
    Na pewno zależy mi na rozeznaniu jakie są plany na MFO2.
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 02-07-2021 o 23:10
    ***** ****

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Centralizacja dobra jest do pewnego stopnia, pewnie byłoby łatwiej zarządzać wszystkim.
    Jeśli forum mfo2 musiałoby być zamknięte, najpierw może warto byłoby zrobić ankiete (czy chcę tego gracze), i zrobić przekierowanie forum mfo2 do odpowiedniego działu na forum mfo3. Na pewno przez pewien czas musi być jeszcze forum mfo2 dostępne, minimum do 31.07.2021.

  3. #3
    Kininia
    Konto usunięte
    5. Nie wiem czy chodzi o mfo2, ale aktualnie jest konkurs na wygranie nowego skina w mfo3.

  4. #4
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    UP
    Czy administrator przeglądał chociaż temat i mógłby się do niego odnieść? ;P
    Kwestia przeniesienia tematyki MFO1 i MFO2 tutaj (do małego działu), bo pozostałe fora świecą pustkami + jest jeden wielki spam botów.
    Do tego kwestia co dalej z serwerami, a także może jakiś powrót aktywności na FB? Reklama gry, zdjęcia, filmiki graczy, konkursy. Coś co zachęci nowych ludzi do przyjścia tutaj.
    ***** ****

  5. #5
    Co do MFO2 były proponowane rewolucje update mapy EQ przez Mita chyba, ale sodówka udrzyła do głowy i zaczął pajacować a z tego co wiem to chyba miał dostep do narzędzi MF2, Tomi pisał już wiele razy że MFO2 niech sobie leży i przejdzie w stan spoczynku jak MFO1 tylko że z MFO2 jeszcze jakiś dochód jest. MFO2 nie będzie rozwijane ani reklamowane na siłe, bo próbowalismy wiele razy reklamować grę. Kwestia GM też już nie są potrzebni bo zgłoszeń jeszcze za moich ostatnich dni było 2-3 na 2 tygodnie więc nie ma sensu, MFO2 miało złote lata i tego nie da się ukryć, nie będzie wspierane w żaden sposób

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Można by było chociaż dodać kilka zmian QoL, na przykład mikstury o miasto lub dwa wcześniej (zwłaszcza dotyczy to mikstur z obozu Lanceros i z Ballis - przed dojściem do tych miast kupno mikstur na targu jest niemal konieczne żeby pokonać bossów) i może drobne osłabienie potworów. Chętnie bym też zobaczył lokacje podobne do Moczar, gdzie jest większa częstotliwość walk z potworami.
    ::::​)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •