Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mana dla wojownika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    30-04-2021
    Postów
    21

    Pomysł Mana dla wojownika

    UWAGA! Jeśli preferujesz grę magiem - pomiń ten temat! Albo przynajmniej go nie krytykuj! (niedotyczy administracji)

    Jako, że wojownik to najlepsza klasa (wcale nie dlatego bo nią gram ), wpadłem na pomysł, aby urozmaicić nieco rozgrywkę.
    Niewiem jak inny, ale dla mnie wojownicy są nadzwyczaj ograniczeni. Mówię teraz o ataku. W porównaniu do takiego maga, prawdą jest,
    że mogą przeprowadzić praktycznie jeden atak. W teorii mamy zdolności tkj. "Pewny Cios", ale grając wojownikiem raczej nie skupiasz się wbijaniu many (chyba, że o czymś nie wiem ).
    Dlatego proponuję stworzenie zakładki ATAKI (podobnie jak ZAKLĘCIA). Przeniósłbym tam wszystkie zdolności zawierające w nazwie formułę "cios". Dodatkowo możebym coś dodał.
    Aby skorzystać ze zdolności/ataków specjalnych, używałbyś punktów SIŁY. Zastępowałyby one manę i miały np. kolor pomarańczowy.
    Dlaczego to proponuję? Ponieważ magowie (według mnie oczywiście) mają przewagę pod względem zoragnizowania. W przeciwnieństwie do postaci walczących wręcz, mają bardziej uporządkowany interfejs. Mam namyśli to, że magowie mają dwie zakładki w trakcie walki: zaklęcia i zdolności. W jednym mają coś do zadawania obrażeń, w drugim - ułatwienia i pomoce. Wojownicy natomiast muszą szukać (w tym małym menu) ataków specjalnych (które są wymieszane ze zdolnościami takimi jak leczenie).

    Pod koniec chciałbym dodać, że to tylko propozycja, proszę o rozsądne krytykowanie. To pierwszy tworzony przeze mnie temat. Liczę jednak na jakąś reakcję. Oczywiście niecały pomysł musi być wykorzystany.

    P.S. Jeżeli wbrew moim poradom, czytali to panowie czarodzieje, składam serdeczne przeprosiny tym, którzy poczuli się urażeni.
    Proszę o informację, jeśli ktoś zobaczyłby literówkę.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2019
    Postów
    8
    Być może jest lekko ograniczony, niby w trakcie walki może używać 1 atrybutu(z bronii), nie wliczając zdolności, a mag może mieć 3 atrybuty nie wliczając zdolności, no ale pakowanie wojownikowi wszystkich zdolności typu 'cios'(pewny cios, itd.) do zakładki 'atak' byłoby po prostu zbyt ryzykowne. Ewentualne zapakowanie tam zdolności żywiołowych (ognisty atak, itd.) oraz zdolności atrybutowych (cios włóczni, itd.) mogłoby mieć pewien sens, nie marnowałoby to miejsca na inne zdolności, no ale z drugiej strony -czy ktoś używa tych zdolności?- raczej mało który wojownik to robi.
    Co do
    Cytat Napisał krówka Zobacz post
    Ponieważ magowie (według mnie oczywiście) mają przewagę pod względem zoragnizowania. W przeciwnieństwie do postaci walczących wręcz, mają bardziej uporządkowany interfejs. Mam namyśli to, że magowie mają dwie zakładki w trakcie walki: zaklęcia i zdolności. W jednym mają coś do zadawania obrażeń, w drugim - ułatwienia i pomoce. Wojownicy natomiast muszą szukać (w tym małym menu) ataków specjalnych (które są wymieszane ze zdolnościami takimi jak leczenie).
    od tego jest możliwość ustawienia kolejności zdolności w czasie walki, nie widzę w tym nic trudnego, jedynie lenistwo-bo przecież jak ustawiasz zdolności to widzisz gdzie która jest '-'

  3. #3
    Zdolności atrybutowe stanowią ubermocne combo z wilczymi rękawicami (patrz- walki MoPa na 80 lvl)
    A co do propozycji z tematu- zbytnio nie widzę sensu :/.
    Za dużo ponownego balansowania walk, a raczej nic istotnego to nie wniesie do gry.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  4. #4
    Dla mnie to brzmi logicznie dla woja:
    > Chce łupnąć mocniej używam zdolności
    > Chce łupnąć zwyczajnie klikam atak

    Nie ma sensu dzielić

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2021
    Postów
    16
    Spokoo Krówka, nie będę Cię krytykować. Aczkolwiek twój pomysł jest tak głupi że aż szkoda mi słów. Jestem Jednym Z najbardziej doświatczonych Graczy MFO3 Po mnie są gracze (Atronis WeNotLoveThisGame Mop Czy Esq) i Nie oszukując się, ZNAM SIE NA PVP jak nikt inny. Zakładka Ataki to tak jakbyś poszedł do sklepu nic nie kupił i stał byś przy kasie ;3
    Ostatnio edytowane przez Xandir ; 13-05-2021 o 00:18 Powód: Siur

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    02-10-2020
    Postów
    17
    Zgadzam się z jednym z najbardziej doświadczonych graczy mfo3 pod względem pvp, Xandirem. Nie jest to najlepszy pomysł

  7. #7
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Nie wiem czy wiesz, ale możesz sobie uporządkować zdolności, na górze zdolności ofensywne a na dole defensywne, lub odwrotnie : P
    Nie chce banaa

  8. #8
    Użytkownik Avatar JarseQ
    Dołączył
    11-04-2020
    Postów
    234
    Cytat Napisał krówka Zobacz post
    W przeciwnieństwie do postaci walczących wręcz, mają bardziej uporządkowany interfejs. Mam namyśli to, że magowie mają dwie zakładki w trakcie walki: zaklęcia i zdolności. W jednym mają coś do zadawania obrażeń, w drugim - ułatwienia i pomoce. Wojownicy natomiast muszą szukać (w tym małym menu) ataków specjalnych (które są wymieszane ze zdolnościami takimi jak leczenie).
    Przecież magowie też mają zdolności jak HP pocisk w zakładce zdolności więc no
    say gex

  9. #9
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał krówka Zobacz post
    Mówię teraz o ataku. W porównaniu do takiego maga, prawdą jest, że mogą przeprowadzić praktycznie jeden atak.
    No tak jakby nie do końca, magowie mają np. pociski i inne zdolności na wyłączność które polegają na atakowaniu. Różnicą w tym wypadku między profesjami jest to, że wojownicy atakują sobie podchodząc, a magowie rzucając zaklęcie.

    Cytat Napisał krówka Zobacz post
    Dlatego proponuję stworzenie zakładki ATAKI (podobnie jak ZAKLĘCIA). Przeniósłbym tam wszystkie zdolności zawierające w nazwie formułę "cios". Dodatkowo możebym coś dodał.
    Aby skorzystać ze zdolności/ataków specjalnych, używałbyś punktów SIŁY. Zastępowałyby one manę i miały np. kolor pomarańczowy.
    Dlaczego to proponuję? Ponieważ magowie (według mnie oczywiście) mają przewagę pod względem zoragnizowania. W przeciwnieństwie do postaci walczących wręcz, mają bardziej uporządkowany interfejs. Mam namyśli to, że magowie mają dwie zakładki w trakcie walki: zaklęcia i zdolności. W jednym mają coś do zadawania obrażeń, w drugim - ułatwienia i pomoce. Wojownicy natomiast muszą szukać (w tym małym menu) ataków specjalnych (które są wymieszane ze zdolnościami takimi jak leczenie).
    Zdolność to pojęcie ogólne, a nie coś przeznaczonego dla maga. Obie profesje mają ataki specjalne, które są w tej grze opisywane właśnie jako zdolność. Tak samo jak wojownicy, mają np. klątwę krwi i trujący atak wymieszany z resztą, tak samo mają to wymieszane magowie z np. trującym pociskiem i wredną chmurą. Zanim zacznie się porównywać dwie rzeczy, polecam je obie przed tym ogarnąć.

    Punkty siły totalnie wpłynęłyby na balans gry, więc przy mechanizmie opartym na manie nie ma co tu ruszać.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •