Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    17 60.71%
  • Nie

    11 39.29%
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Przetapianie i Łączeniu Ekwipunku u Kowala dla niższych lvli

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    176

    Przetapianie i Łączeniu Ekwipunku u Kowala dla niższych lvli

    Wychodzę z propozycją, aby można było Przetapiać i Łączyć (tutaj bez opcji dodatkowego plusa za żetony) ekwipunek, który jest na większy poziom. Przykładowo: ktoś ma np. 70 lvl i aby była możliwość, że może przetapiać/ulepszać eq na 73 lvl. Niekoniecznie, aby 1 lvl mógł przetapiać/ulepszać eq na 80 poziomie, ale chociaż żeby było kilka lvli różnicy. Równie dobrze mogę dać komuś eq do przetopienia/połączenia i na to samo wyjdzie

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jak najbardziej na tak, nie wiem po co jest to ograniczenie.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    176
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Jak najbardziej na tak, nie wiem po co jest to ograniczenie.
    Dokładnie. Jestem ciekaw co sądzą na ten temat na przykład Ci, co dali w ankiecie na nie. Mam nadzieję, że to nie dlatego, że pomyśleli: "Mam maksymalny poziom, mnie ten problem nie dotyczy, a jak chcesz mieć taką możliwość, to prostu wbijaj lvl jak ja". Oczywiście z dystansem

  4. #4
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Żebyś na blokadzie postaci nie mógł kuć uzbrojenia

    Co do tematu - osobiście na tak, ale szansa na to że wejdzie jest praktycznie żadna
    A jaki to ma pozytywny skutek, bo ja nie widzę żadnego?
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Przecież to oczywiste, że nie przejdzie coś takiego.

    Zdobywanie żetonów na niższych przedziałach jest o wiele łatwiejsze / tańsze, różnica w miksturach, skuteczności walk i ich długości.
    Wbijanie poziomu to jest mocny "target" na który wszyscy są nastawieni.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    176
    Przecież na przetapianie i ulepszanie (prócz dodatkowego plusa) nie wydaje się wcale żetonów

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał EmiLowaTy Zobacz post
    Przecież na przetapianie i ulepszanie (prócz dodatkowego plusa) nie wydaje się wcale żetonów
    Ulepszanie kosztuje żetony, ale przetapianie mogło by przejść. Ewentualnie cena rosłaby wraz z różnicą poziomu uzbrojenia a poziomem gracza.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  8. #8
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Ewentualnie cena rosłaby wraz z różnicą poziomu uzbrojenia a poziomem gracza.
    To byłoby już okrucieństwo wobec niczego niespodziewających się nowicjuszy.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    To byłoby już okrucieństwo wobec niczego niespodziewających się nowicjuszy.
    Jakaś notka podczas kowalenia wystarczy.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Zdobywanie żetonów na niższych przedziałach jest o wiele łatwiejsze / tańsze, różnica w miksturach, skuteczności walk i ich długości.
    Wbijanie poziomu to jest mocny "target" na który wszyscy są nastawieni.
    Nie rozumiem. I tak wbijesz ten wyższy poziom naturalnie, a posiadanie eq +8 na 80 poziom na 20 poziomie nie daje dosłownie żadnej przewagi. Ułatwi to jedynie kucie itemków na banku, bo nie trzeba będzie wszystkiego przerzucać na główną, żeby kuć.

    Wyższym poziomom łatwiej żety bić, bo są niewyczerpalne opcje jak stara kopalnia, czy pvp na maxlvl, który to przedział jest najpopularniejszy do palenia miksów na żety. Jedynie przedział 20 lvl ma szanse konkurować, ale na 20 poziomie i tak nic nie wykujemy.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  11. #11
    Użytkownik Avatar Golden Fish
    Dołączył
    04-01-2019
    Postów
    111
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    na 20 poziomie nie daje dosłownie żadnej przewagi.
    Nie wypowiadaj się jeśli nie walczysz na 20lvl, przeważnie nad przebiegiem walki odpowiada jeden atak, i taki jeden atak możesz chybić ponieważ miałeś buty protekcji +0 a nie +3 w lucka lub uniki (mowa o woj vs woj, bo w sytuacji woj vs mag wojownik nie ma żadnych szans na wygraną, bo mag to OP kreatura)

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    176
    Cytat Napisał Destroyer Zobacz post
    Ulepszanie kosztuje żetony, ale przetapianie mogło by przejść. Ewentualnie cena rosłaby wraz z różnicą poziomu uzbrojenia a poziomem gracza.
    O jejku, zakładając temat z góry zaliczyłem gafę, bo chodziło mi o łączenie (trzecia opcja u kowala).

    Notka u kowala - nie oszukujmy się, mało kto to czyta, za dużo by było ludzi "mądrych po czasie"

    A jeśli chodzi o ulepszanie za żetony, to wiadomo, że tego lepiej nie zmieniać, bo na np. 40 lvl na samych walkach rankingowych można zdobyć wiele żetonów i jakby taki 40 lvl mógł ulepszać za te właśnie żetony eq na 80 lvl, to by jednak to nie miało sensu

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Golden Fish Zobacz post
    Nie wypowiadaj się jeśli nie walczysz na 20lvl, przeważnie nad przebiegiem walki odpowiada jeden atak, i taki jeden atak możesz chybić ponieważ miałeś buty protekcji +0 a nie +3 w lucka lub uniki (mowa o woj vs woj, bo w sytuacji woj vs mag wojownik nie ma żadnych szans na wygraną, bo mag to OP kreatura)
    Tak, ale eq na 80 lvl mając 20 lvl, nie założysz
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał EmiLowaTy Zobacz post
    O jejku, zakładając temat z góry zaliczyłem gafę, bo chodziło mi o łączenie (trzecia opcja u kowala).

    Notka u kowala - nie oszukujmy się, mało kto to czyta, za dużo by było ludzi "mądrych po czasie"

    A jeśli chodzi o ulepszanie za żetony, to wiadomo, że tego lepiej nie zmieniać, bo na np. 40 lvl na samych walkach rankingowych można zdobyć wiele żetonów i jakby taki 40 lvl mógł ulepszać za te właśnie żetony eq na 80 lvl, to by jednak to nie miało sensu
    Notka podczas każdego kowalenia, koło ilości żetonów masz notkę "coś tam coś tam kosztuje więcej bo masz niższy poziom niż poziom ekwipunku".
    Tak, to ostatnie co napisałem tyczyło się wszystkiego, w tym łączenia.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Pytanie jeszcze jak wpłynęłoby to na statystyki ilości tworzonych multi. Jeżeli masz możliwość przerzucenia sobie uzbrojenia na drugie konto i ulepszenia/połączenia go na niskopoziomowej postaci, to wbicie tego 20-tego czy 30tego poziomu i nabicie paru żetonów nie jest pewnie żadnym wyzwaniem.
    Obecnie można farmić żetony, kupować miksy u mistrza areny, przerzucać i nabijać żetony na głównym koncie, na jedno wychodzi. Kowal dopiero w eliar, nie sądzę, żeby zaawansowany gracz robił multi, na pewno nie po marcu 2020 kiedy Tomi zmienił taktykę i sporo osób wpadło (hehe). Gracze mniej zaawansowani, powiedzmy z 40, 50, 60 poziomem nie będą robić multi mając tak niski poziom- kucie eq dopiero w eliar, musieli by wbić podobny poziom do głównego konta na multi koncie. Do 40 poziomu na fabule nabijesz pewnie 400/500 żetonów, czyli ulepszysz jeden itemek na 80 poziom z +0 na +2 (nawet nie do +2), gdybyś miał 80 poziom. A tu pewnie wychodziłoby o wiele drożej ze względu na różnicę poziomów. No dobra, a co z eq na 40 lvl? Cóż, jeżeli ktoś robi multi konto, gra na nim powiedzmy miesiąc aby podbić jeden item, parę razy go przelosować i zrobić +3 to można najwyżej współczuć. Jeżeli zacznie walczyć to można łatwo wyczuć czy to multi, Tomi sprawdzi logi, handle, IP i po sprawie. Ogólnie nie poświęcałbym czasu takim ekstremalnym przypadkom, jest wiele innych sposobów na ominięcie regulaminu które przez parę lat były wykorzystywane przez topowych graczy, nikt nie interweniował. W przypadku multi są to albo nowicjusze, albo gracze pokroju Kiel i franki (chociaż teraz patrzę, jeden nieaktywny, drugi nie bije rośliniaków, chyba się bot popsuł xD).
    Ostatnio edytowane przez Apollyon ; 11-05-2021 o 11:50
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Dla mnie sytuacja w której na zablokowanej postaci nie mogę kuć uzbrojenia też jest niewygodna, ale można to łatwo uzasadnić: Wymuszanie wydawania punktów MF na ponowne zablokowanie postaci (pytanie tylko ile osób korzysta z tego typu rozwiązania i jaki jest z tego przychód)
    Istnieje szansa że umożliwienie kucia na niższych poziomach zmotywowałoby graczy do blokowania postaci + ożywiło PvP na niskich przedziałach. Jeżeli dodatkowo ceny kucia uzbrojenia na wyższy poziom zastałyby podniesione, to może cała koncepcja ma rację bytu.
    Wtedy żetony na niższych przedziałach miałyby jakąś wartość, sam pewnie poblokowałbym po 1 postaci na każdy przedział.
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •