Zobacz wyniki ankiety: Która propozycja Tobie odpowiada ?

Głosujących
32. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Propozycja nr 1

    10 31.25%
  • Propozycja nr 2

    4 12.50%
  • Żadna

    18 56.25%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 99

Temat: Drop złota

  1. #31
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Takie kilka faktów dla ciebie:
    1. Twoja odpowiedź na mój post nijak ma się do mojego postu.
    2. Jakby zwiększyć drop złota, to gracze z zaoszczędzoną kasą by wcale nie stracili, a otworzyłyby im się jeszcze większe możliwości zarobku. To nie tak, że "hurr durr kiedyś było lepiej", tylko gracze w rankingu golda po prostu potrafią/potrafili grać tak, by się bogacić. Najwyraźniej ty nie potrafisz. Pozdro od randoma, który był niegdyś drugi w goldzie, ale mu się znudziło i zaczął np. Ładować golda w opata/kupować zdolki za wysoookie ceny.
    3. Mechanizm rekompensaty istnieje, ale jest specjalnie tak zrobiony, żeby nie można było go używać do palenia mikstur na złoto. Nie pamiętam do końca wzoru, ale rekompensata się zaczyna przy chyba przekroczeniu kosztem mikstur połowy dropu złota z potwora.
    Bogacisz sie bo nie grasz aktywnie. Tez moge jak BM kupowac za bezcen i sprzedawac drozej albo energie zuzywac tylko na kopanie rudy i mineralow. Poza tym gold zbierałaś jak go dropiło duuuzo więcej niż teraz, takze nie mozna tego nawet porównywać. Za 5 lat moze Cie dogonie. Każdy kto gra w gre bije moby, mini dokłada do interesu, czego tutaj nie rozumiesz? Szadou zarzuca brak akceptacji a to Wy nie potraficie tego zaakceptować, że żeby się bogacić trzeba grać jak wy. Tj nie grać w ogóle, tylko handlować i kopać.
    No to jest źle zaprojektowany.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134
    Altair ale ty pierdzielisz farmazony XD
    i tak Pan Jezus powiedział.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    Altair ale ty pierdzielisz farmazony XD
    Argument pierwsza klasa. Trzymaj poziom Misiak.

  4. #34
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134
    Bo dalej idziesz w zaparte uważając, że bezkrytycznie masz rację. Ani Ja, ani Clover, ani YS wytykając ci błędy w twoim rozumowaniu nie jesteśmy w stanie ci przemówić do rozsądku, że to co proponujesz jest nie tylko bezsensowne ale i szkodliwe.
    Poza tym wiadomo, że ta propozycja i tak nie wejdzie w życie.
    To się robi już śmieszne.
    i tak Pan Jezus powiedział.

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    Altair ale ty pierdzielisz farmazony XD
    Ale zachowujcie proszę poziom rozmowy.

    Odnośnie samego tematu to śmiało można powiedzieć że po raz kolejny jest on poruszany, o ile dobrze pamiętam to Hydra coś wnioskował o zmiany w dropie złota.

  6. #36
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    Bo dalej idziesz w zaparte uważając, że bezkrytycznie masz rację. Ani Ja, ani Clover, ani YS wytykając ci błędy w twoim rozumowaniu nie jesteśmy w stanie ci przemówić do rozsądku, że to co proponujesz jest nie tylko bezsensowne ale i szkodliwe.
    Poza tym wiadomo, że ta propozycja i tak nie wejdzie w życie.
    To się robi już śmieszne.
    Czysta matematyka. Tutaj się nic nie rozumie tutaj się wylicza. Do tego podstawy ekonomii o ktorych ładny wykład dał wam Halfdann. To raczej Wy nie potraficie zrozumieć i zaakcetować jak to działa. Śmieszne jest to że nie potrafisz wyrazić swojej opinii i przyswoić wiedzy naukowej.
    Niska inflacja jest zdrowa i potrzebna. A to co teraz jest w grze jest toksyczne, bo kto miał się wzbogacić już to zrobił i teraz sobie gra. A nowy gracz musi robić to na co nie ma ochoty, żeby mieć gold na zwykłe granie.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 06-05-2021 o 11:27

  7. #37
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Śmieszne jest to że nie potrafisz wyrazić swojej opinii i przyswoić wiedzy naukowej.
    Swoją opinię wyraziłem już na początku tego tematu, lecz zauważając w jaki sposób odpowiadasz i mimo tego że nie masz racji uważasz, że twoja propozycja jest zbawienna dla całego mfo zaczyna mnie to śmieszyć.
    Co do przyswajania wiedzy naukowej to nie mam najmniejszego problemu. Chyba nie znamy się na tyle, abyś mógł oceniać moją wiedzę. To, że ktoś się z tobą nie zgadza nie oznacza od razu, że jest bezmózgiem z podstawówki, więc na twoim miejscu bym się wstrzymał z takimi wnioskami.

    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    A nowy gracz musi robić to na co nie ma ochoty, żeby mieć gold na zwykłe granie.
    I właśnie do tego doprowadzi twoja propozycja - że trzeba będzie wymieniać mini-bossy i porzucić inne aktywności aby zarobić, bo tylko to będzie opłacalne. I gdzie tu będzie miejsce na robienie tego na co każdy ma ochotę? Nie każdy ma takie podejście jak ty, że za "normalnie granie" uważa tylko zbijanie eny na mobkach i bicie mini.
    i tak Pan Jezus powiedział.

  8. #38
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    Swoją opinię wyraziłem już na początku tego tematu, lecz zauważając w jaki sposób odpowiadasz i mimo tego że nie masz racji uważasz, że twoja propozycja jest zbawienna dla całego mfo zaczyna mnie to śmieszyć.
    Co do przyswajania wiedzy naukowej to nie mam najmniejszego problemu. Chyba nie znamy się na tyle, abyś mógł oceniać moją wiedzę. To, że ktoś się z tobą nie zgadza nie oznacza od razu, że jest bezmózgiem z podstawówki, więc na twoim miejscu bym się wstrzymał z takimi wnioskami.
    Nie mam racji bo ... ? Jaki jest twój argument ?
    To co pisałeś na początku tematu ma się nijak, bo nie uwzględniłeś poniesionych kosztów. Realny zysk z tamtych wyliczeń trzeba by było podzielić na pół, a w niektorych przypadkach wyniósłby 1/4.
    Oceniam to co piszesz, a nie Ciebie. Niestety z wiedzą na temat matematyki, ekonomii jest u Ciebie bardzo źle i moim zdaniem nie powinieneś prowadzić tej dyskusji.


    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    I właśnie do tego doprowadzi twoja propozycja - że trzeba będzie wymieniać mini-bossy i porzucić inne aktywności aby zarobić, bo tylko to będzie opłacalne. I gdzie tu będzie miejsce na robienie tego na co każdy ma ochotę? Nie każdy ma takie podejście jak ty, że za "normalnie granie" uważa tylko zbijanie eny na mobkach i bicie mini.
    No widzisz, poraz kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz jak działa ekonomia i rynek. Skoro ludzie mieliby więcej golda to ceny wszystkich "zbierajek" kryształów północy, rud złota itd. Poszłaby w górę. Ci gracze niczego by nie stracili, ani nie zyskali (mieliby więcej golda którego wartość jest niższa niż teraz).

    Czy chcesz czy nie MFO jest grą MMO = Massive Multiplayer Online tzn. że jest nastawiona na granie z innymi ludźmi, po to są mini bossy, żeby je bić ze znajomymi i fajnie się przy tym bawić.

    Co do opłacalności, z moją propozycją gracz miałby do wyboru dwie opcje > expienie / bicie mini lub zbierajki i inne aktywności. W chwili obecnej mamy tylko jedną opcję tj. zbierajki bo przy nich nie ponosimy kosztów. Wałkuję to już kolejny raz, ale wciąż tego nie potrafisz przyswoić.
    Jest też trzecia opcja ale dla bardziej ambitnych, doświadczonych i z większą ilością czasu tj. Handel.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 06-05-2021 o 12:54

  9. #39
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Nie mam racji bo ... ?
    No jak grochem o ścianę XD
    Ta propozycja już dawno powinna być tam gdzie jej miejsce - w koszu.
    i tak Pan Jezus powiedział.

  10. #40
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Misiak Zobacz post
    No jak grochem o ścianę XD
    Ta propozycja już dawno powinna być tam gdzie jej miejsce - w koszu.
    Widzisz, tak niski poziom dyskusji chcesz prowadzić, że się nie będę do niego zniżał. Wciąż nie podałeś żadnego argumentu który byłby przeciwko, doczytaj chociaż resztę.



    Czekam na opinię innych graczy.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Nie mam racji bo ... ? Jaki jest twój argument ?
    To co pisałeś na początku tematu ma się nijak, bo nie uwzględniłeś poniesionych kosztów. Realny zysk z tamtych wyliczeń trzeba by było podzielić na pół, a w niektorych przypadkach na 3/4.
    Oceniam to co piszesz, a nie Ciebie. Niestety z wiedzą na temat matematyki, ekonomii jest u Ciebie bardzo źle i moim zdaniem nie powinieneś prowadzić tej dyskusji.




    No widzisz, poraz kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz jak działa ekonomia i rynek. Skoro ludzie mieliby więcej golda to ceny wszystkich "zbierajek" kryształów północy, rud złota itd. Poszłaby w górę. Ci gracze niczego by nie stracili, ani nie zyskali (mieliby więcej golda którego wartość jest niższa niż teraz).

    Czy chcesz czy nie MFO jest grą MMO = Massive Multiplayer Online tzn. że jest nastawiona na granie z innymi ludźmi, po to są mini bossy, żeby je bić ze znajomymi i fajnie się przy tym bawić.

    Co do opłacalności, z moją propozycją gracz miałby do wyboru dwie opcje > expienie / bicie mini lub zbierajki i inne aktywności. W chwili obecnej mamy tylko jedną opcję tj. zbierajki bo przy nich nie ponosimy kosztów. Wałkuję to już kolejny raz, ale wciąż tego nie potrafisz przyswoić.
    Jest też trzecia opcja ale dla bardziej ambitnych, doświadczonych i z większą ilością czasu tj. Handel.
    Jest też opcja expienia bez tracenia miksów lub ograniczenia do minimum Sposobów na zarobek jest mnóstwo obecnie. Expienie nie musi wcale na plus wychodzić. Zależy od tego jaki cel obierzesz. A jak dla Ciebie celem jest jak największy zarobek to tak jak pisałem przerzuć się na expowisko, gdzie zminimalizujesz koszty

  12. #42
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Kilka propozycji, które pojawiły się w tym temacie, ma sens.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 06-05-2021 o 13:51

  13. #43
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Dakard Zobacz post
    Jest też opcja expienia bez tracenia miksów lub ograniczenia do minimum Sposobów na zarobek jest mnóstwo obecnie. Expienie nie musi wcale na plus wychodzić. Zależy od tego jaki cel obierzesz. A jak dla Ciebie celem jest jak największy zarobek to tak jak pisałem przerzuć się na expowisko, gdzie zminimalizujesz koszty
    I tak i nie, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie przedziały poziomowe. Podwójny drenaż możemy użyć dopiero na 35 poziomie(jest to jedna z droższych zdolności i trzeba na nią uzbierać golda) do tego czasu musimy się leczyć miksturkami. To samo jeśli chodzi o takie zdolności jak mega drenaż i mega mana(ciężko dostępna), do 50/65 poziomu musimy się bez nich obejść. Cały czas jesteśmy zmuszeni do wydatków i trzeba mieć pojęcie o grze, ciągle farmić gold, żeby sobie ułatwić expienie / zarabianie. Chciałbym przypomnieć, że też grają tutaj dzieci po 10 lat, które nie wszystko muszą wiedzieć i na wszystkim się znać. Sam raz spotkałem się z ofertą 10-cio letniego gracza, który mi oferował praktycznie wszystko co miał, żeby kupić Normalizację(kolejny duży wydatek w okolicy 30 poziomu).

    Co do opłacalności potworków, jeśli chcemy expić tanio jesteśmy skazani na bicie pojedynczego potworka, w niektórych przypadkach dwóch potworków. Ale raczej nie opłaca się bić grup potrójnych - Do tych ostatnich zazwyczaj potrzebujemy eq z plusem które trzeba naprawiać (dodatkowy koszt). A to nie jest tak, że im mocniejsza grupa potworków tym bardziej powinna być opłacalna ? Masz dobre eq, gemy i skrypt, dlaczego nie możesz zarobić bijąc grupy x3 ?

  14. #44
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Przypomnę tylko, że całe złoto w grze pochodzi głównie z expa z potworków, w mniejszym stopniu z minibossów, skrzynek i Questów. + Te zakupione za MFy
    W latach 2011-2012 co drugi dzień byłem wstanie kupić 10 MF za złoto wydropione z potworków (Gdy była możliwość handlu)
    Obecnie za złoto z potworków mogę sobie kupić pare mixów i naprawić uzbrojenie.

    Gdy weszła Nordia większość złota zdobyłem sprzedając uzbrojenie i przedmioty kolekcjonerskie. Złoto zahomikowane w poprzednich latach.



    Większość tego złota została nabyta w dawnych czasach.




    Nie czytałem poprzednich postów, proszę nie bić.
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 06-05-2021 o 14:08
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  15. #45
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    I tak i nie, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie przedziały poziomowe. Podwójny drenaż możemy użyć dopiero na 35 poziomie(jest to jedna z droższych zdolności i trzeba na nią uzbierać golda) do tego czasu musimy się leczyć miksturkami. To samo jeśli chodzi o takie zdolności jak mega drenaż i mega mana(ciężko dostępna), do 50/65 poziomu musimy się bez nich obejść. Cały czas jesteśmy zmuszeni do wydatków i trzeba mieć pojęcie o grze, ciągle farmić gold, żeby sobie ułatwić expienie / zarabianie. Chciałbym przypomnieć, że też grają tutaj dzieci po 10 lat, które nie wszystko muszą wiedzieć i na wszystkim się znać. Sam raz spotkałem się z ofertą 10-cio letniego gracza, który mi oferował praktycznie wszystko co miał, żeby kupić Normalizację(kolejny duży wydatek w okolicy 30 poziomu).

    Co do opłacalności potworków, jeśli chcemy expić tanio jesteśmy skazani na bicie pojedynczego potworka, w niektórych przypadkach dwóch potworków. Ale raczej nie opłaca się bić grup potrójnych - Do tych ostatnich zazwyczaj potrzebujemy eq z plusem które trzeba naprawiać (dodatkowy koszt). A to nie jest tak, że im mocniejsza grupa potworków tym bardziej powinna być opłacalna ? Masz dobre eq, gemy i skrypt, dlaczego nie możesz zarobić bijąc grupy x3 ?
    Im większa grupka, tym jest bardziej opłacalna. Jeśli chodzi o exp. A wbijanie poziomów przed maksem jest podstawowym sposobem zwiększania siły postaci. Za tą opłacalność w expie jednak musisz jakoś zapłacić, na przykład złotem. Podwójny dren to nie jedyny sposób na tanie expienie, leczenie się warzywkami z dilli jest dostępne od 1 poziomu, eq z auto regenką od 10, bronie z pasywkami leczącymi mp od 25/30 zależnie od profesji. Wszystkie te rzeczy zmniejszają koszt expienia. Po wbiciu 35 poziomu otwiera się furtka zainwestowania kasy (albo czasu na wampirkach), aby cenę expienia zmniejszyć drastycznie. Czyli im później w grze, tym więcej mamy możliwości taniego expienia. Czyli tak, jak to działać powinno.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Kilka propozycji, które pojawiły się w tym temacie, ma sens.
    Kilka tak

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Bogacisz sie bo nie grasz aktywnie. Tez moge jak BM kupowac za bezcen i sprzedawac drozej albo energie zuzywac tylko na kopanie rudy i mineralow. Poza tym gold zbierałaś jak go dropiło duuuzo więcej niż teraz, takze nie mozna tego nawet porównywać. Za 5 lat moze Cie dogonie. Każdy kto gra w gre bije moby, mini dokłada do interesu, czego tutaj nie rozumiesz? Szadou zarzuca brak akceptacji a to Wy nie potraficie tego zaakceptować, że żeby się bogacić trzeba grać jak wy. Tj nie grać w ogóle, tylko handlować i kopać.
    No to jest źle zaprojektowany.
    Bogacę się, bo gram pod bogacenie się. Ty bijesz mini, bo grasz pod bicie mini.

    Twoim problemem jest to, że uważasz, że twoje poglądy są jedyne słuszne i tylko ci co się z tobą zgadzają mają prawo głosu, bo "oni są inteligentni, reszta to nieuki".
    Gra daje możliwość bogacenia się, jeśli chcesz się bogacić, daje też wiele innych możliwości. Jednakże gra ta działa jak życie: nie można mieć wszystkiego bez wysiłku. Chcesz mieć wszystko? Rób wszystko co gra oferuje. Nie chcesz robić wszystkiego? Okej, ale nie oczekuj że za nie zrobienie czegoś dostaniesz nagrodę.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •