Zobacz wyniki ankiety: Zgadzasz się?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    21 53.85%
  • nie

    18 46.15%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Temat: Propozycja dot. wymiany minibssów w pojedynkę

  1. #16
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Zawsze możesz sprzedać itemy z unikatów na targu i za kasę kupić sobie porządne EQ
    To już nie te czasy na sprzedawanie eq. Lato idzie, coraz mniej osób gra. Większości już się Nordią znudziła / nie mają co robić, połowa tych przedmiotów z unikatów jest bardzo niskiej wartości.

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    To już nie te czasy na sprzedawanie eq. Lato idzie, coraz mniej osób gra. Większości już się Nordią znudziła / nie mają co robić, połowa tych przedmiotów z unikatów jest bardzo niskiej wartości.
    Eq przecież też traci na wartości, sam mówiłeś o tym w innym temacie
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  3. #18
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Eq przecież też traci na wartości, sam mówiłeś o tym w innym temacie
    No i co ma ten Twój komentarz do mojego postu i do tego tematu ?


    PS.
    EQ z mini wciąż ma kilkaset % większą wartość niż większość itemów z unikatów.

  4. #19

    Rebalans minibossów

    Proponuję zmienić minibossy z Nordii, aby dało się je pokonać we dwie osoby, albo nawet solo. Obecnie znalezienie 4 osób na wymianę graniczy z cudem.

    Od razu obalam argument, że "jeśli chcesz najlepszego eq to musisz się postarać". Uzbrojenie na 80lv już trudno opchnąć na targu poniżej średniej ceny.

    Nie utrudniajmy gry tym, którzy jeszcze w to grają
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #20
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Jak najbardziej za!
    Od razu niech nie wypowiadają się osoby z tekstami typu " Ja nie mam problemu ze znalezieniem teamu, więc skąd masz go Ty? " Wiele osób ma więcej niż 600 pkt energii. Każda taka osoba praktycznie nie ma szans wymienić większych ilości z limitu gdyż po prostu nie ma z kim. A jaka jest różnica w wymianie solo mając 100% szans na 1% dropu niż mieć 4 szanse po 25% na 1% dropu? (% sza na drop to tylko przykład).

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Ja również jak najbardziej byłbym za tym, bo od jakiegoś czasu zrezygnowałem z wymian. Szukanie 3 osób i jeszcze ich synchronizowanie, żeby wszyscy łaskawie przyszli od razu, a nie walczyli pvp / bójek / bili innych mini jest strasznie uciążliwe, a i tak często nie udaje się zebrać składu. Niestety, prawdopodobnie ta propozycja (jak i poprzednia kocura) są nie na rękę administracji, bo jest to dodatkowa praca i dostosowywanie gry pod małą liczbę graczy. Jeśli gra ma przynosić dochody, to musi być więcej graczy, a wtedy problem sam się rozwiąże, chociaż w tym przypadku gra niestety zwyczajnie umrze.

    Co do samej propozycji, to rebalans minibossów jest opcją, która prawdopodobnie wymagałaby najmniej pracy admina, a więcej czasu od testerów/pomocników - co jest na pewno na +. Niestety, to by się wiązało z zupełną zmianą ich mechaniki, a co za tym idzie skryptów, itd.

    Ja widziałbym jeszcze alternatywę w postaci bonusu / mikstury do użycia przed lub w czasie walki, która klonowała by naszą postać odpowiednią liczbę razy (od 2 do 4). Dzięki temu, moglibyśmy stoczyć walkę 4x Evo vs Arktos. Przy takim rozwiązaniu, na pewno musiałaby być jeszcze dodatkowa kara do dropu (lub droga mikstura), żeby promować wymiany. Niestety, to wymaga dodatkowej pracy od admina (zapewne niemałej).

    Podsumowując, na obecne realia bardzo bym się cieszył gdyby którakolwiek z tych propozycji weszła, ale niestety w to wątpię.

    UPDATE: W poprzednim temacie ktoś napisał, że do bicia solo jest instancja - jak najbardziej się zgadzam i jest to jedna z fajniejszych aktywności w grze. Według mnie, dodanie do trybu aktywności dropu wszystkich itemków unikatowych na 80lv (nie tylko klasztornego) sprawiłoby, że może byłoby to dokładnie to o co chodzi - bicie potworków solo z szansami na drop unikatowego uzbrojenia. Aktualnie w tryb aktywności trzeba wkładać masę golda licząc na kartę - w każdym innym przypadku zostajemy praktycznie z niczym (średnio pewnie ok. -50k G i ~40min na podejściu).
    Ostatnio edytowane przez Evo ; 03-06-2021 o 18:08

  7. #22
    Albo opcja jak na testowym - możliwość bicia kilkoma swoimi postaciami.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  8. #23
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Ale Fernisa i Monka da się zabić w 2 osoby. Na Arktosa jak by dawać sobie osłony magiczne i miksy regeneracji też na luzie. Jedynym problemem jest kryształowy. Na niego zawsze trzeba się leczyć do 100% i trzeba bić w 4 osoby. Ale z 2-giej strony to nie muszą być osoby na 80lvl. Tak nawet lepiej bo ma się miksy hp2. Lavosa i Nixxly da się solo. Zupełnie nie rozumiem problemu.

    Cytat Napisał Evo Zobacz post
    Ja również jak najbardziej byłbym za tym, bo od jakiegoś czasu zrezygnowałem z wymian. Szukanie 3 osób i jeszcze ich synchronizowanie, żeby wszyscy łaskawie przyszli od razu, a nie walczyli pvp / bójek / bili innych mini jest strasznie uciążliwe, a i tak często nie udaje się zebrać składu. Niestety, prawdopodobnie ta propozycja (jak i poprzednia kocura) są nie na rękę administracji, bo jest to dodatkowa praca i dostosowywanie gry pod małą liczbę graczy. Jeśli gra ma przynosić dochody, to musi być więcej graczy, a wtedy problem sam się rozwiąże, chociaż w tym przypadku gra niestety zwyczajnie umrze.
    Ja mam nawet za dużo propozycji wymian. Więcej niż przyrost eny pozwala mi wymieniać.
    Ostatnio edytowane przez Oma Ghostrick ; 03-06-2021 o 22:51 Powód: literówka

  9. #24
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Ale Fernisa i Monka da się zabić w 2 osoby. Na Arktosa jak by dawać sobie osłony magiczne i miksy regeneracji też na luzie. Jedynym problemem jest kryształowy. Na niego zawsze trzeba się leczyć do 100% i trzeba bić w 4 osoby. Ale z 2-giej strony to nie muszą być osoby na 80lvl. Tak nawet lepiej bo ma się miksy hp2. Lavosa i Nixxly da się solo. Zupełnie nie rozumiem problemu.



    Ja mam nawet za dużo propozycji wymian. Więcej niż przyrost eny pozwala mi wymieniać.
    Kryształowego można spokojnie we 3 ubić.

  10. #25
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Ale Fernisa i Monka da się zabić w 2 osoby. Na Arktosa jak by dawać sobie osłony magiczne i miksy regeneracji też na luzie. Jedynym problemem jest kryształowy. Na niego zawsze trzeba się leczyć do 100% i trzeba bić w 4 osoby. Ale z 2-giej strony to nie muszą być osoby na 80lvl. Tak nawet lepiej bo ma się miksy hp2. Lavosa i Nixxly da się solo. Zupełnie nie rozumiem problemu.



    Ja mam nawet za dużo propozycji wymian. Więcej niż przyrost eny pozwala mi wymieniać.
    Jak potrzebujesz żeby w walce ze zwykłym mini bossem twoja drużyna zużywała łącznie 8 mikstur specjalnych (+ czasami mikstury odnowienia) na niepewną wygraną to to nie jest zabijanie na luzie.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Jak potrzebujesz żeby w walce ze zwykłym mini bossem twoja drużyna zużywała łącznie 8 mikstur specjalnych (+ czasami mikstury odnowienia) na niepewną wygraną to to nie jest zabijanie na luzie.
    4 mikstury regeneracji i 4 osłony magiczne to wydatek rzędu 14k golda. Jedna odnówka 4 (arktos to dropi) jest niemalże 3 razy więcej warta. Poza tym mówimy o biciu full auto.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    byłoby fajnie, ale na pewno nikomu by się tego rebalansu nie chciało robić, poza tym mam wrażenie, że obecne grono testerów woli podnosić stopnie trudności niż je obniżać
    ::::​)

  13. #28
    Nie sądzicie że lepiej zająć się tworzeniem nowego contentu do gry (zanim zaczniecie marudzić że upki co 5 lat), zamiast zrzucać na testerów niepotrzebne robienie przeciwników w nordii od nowa, bo nie możecie sobie znaleźć kolegów do bicia...? Skoro 2 lub 3 osoby w tym temacie narzekają na brak kompanów, to może po prostu umówcie się razem i będziecie mniej osamotnieni.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Ino Zobacz post
    Nie sądzicie że lepiej zająć się tworzeniem nowego contentu do gry (zanim zaczniecie marudzić że upki co 5 lat), zamiast zrzucać na testerów niepotrzebne robienie przeciwników w nordii od nowa, bo nie możecie sobie znaleźć kolegów do bicia...? Skoro 2 lub 3 osoby w tym temacie narzekają na brak kompanów, to może po prostu umówcie się razem i będziecie mniej osamotnieni.
    Co jeśli te trzy narzekające osoby pracują w innych godzinach, więc nie mogą grać w tych samych? Argument na poziomie twojego.

    Nie chodzi o szukanie osób, a o dziwnie rozłożoną trudność mini. Porównajmy takiego arktosa z na przykład kapłanem, garudą, czy orkiem. Te trzy ostatnie dało się solować na 50 lvlu w eq +8. Dropią one również eq na 50 lvl.
    Arktosa może na 100 się wysoluje. Ale jakoś dropi eq na 80 lvl.
    A jak ktoś rzuci argumentem, że mini muszą być coraz trudniejsze, to ja rozumiem, że mini w ballis będą do zabicia dopiero w osiem osób?
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    162
    Gdyby te mini bossy nie były takie trudne, lub też każdy powrót tam nie kosztował energii/mikstur, to może nie byłoby problemu Bo nie oszukujmy się większość osób odmawia/nie odpisuje na propozycje wymian, gdyż widzi, że pisze ktoś z kim uważa, że będzie padał, lub też uważa, że jak się zgodzi to itak trzeba będzie szukać jeszcze dwóch osób, które niekoniecznie mogą się znaleźć z tego samego powodu co wyżej, lub też robią jakąś inną aktywność w grze/nie mają energii.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •