Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Automatyczne ustawienie profilu na top 15

  1. #1
    Użytkownik Avatar Asteronitum
    Dołączył
    11-03-2021
    Postów
    170

    Automatyczne ustawienie profilu na top 15

    Witam, przychodzę z propozycją automatycznego ustawiania profilu podczas top 15, tak jak to jest podczas zapisywania się na arenę. Piszę to właściwie dlatego ponieważ dziś gdy wszedłem na forum złapał mnie Burmester, gdy byłem zapisany na top 15 nawet tego nie zauważyłem a kiedy wróciłem do gry walczyłem na wojownika w profilu na maga, przez co miałem pewną przegraną walkę.
    Z Bogiem.

  2. #2
    Ja proponuję usunąć obronę top 15, bo jest głupia.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Ja proponuję usunąć obronę top 15, bo jest głupia.
    Za, to zachęci graczy do pvp!
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  4. #4
    Mnie na przykład od walk manualnych zupełnie odstrasza perspektywa obrony topki.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Których graczy?
    Tych, których obrona topki czy bójki rankingowe odstraszają od zdobycia wyższej rangi niż nieklasyfikowany. Tak, mówię o sobie, ale pewnie nie jestem jedyną taką osobą.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Nie twierdzę że obecny system jest idealny, ale całkowite jego zlikwidowanie prowadzi do kiszenia rankingu

    i wybierania sobie przeciwników do walki

    Osobiście gdyby nie wyzwania top15, to na większości przedziałów nie miałbym z kim walczyć.

    Pozostaje mieć nadzieję że zapowiadane modyfikacje wyzwań zmienią coś w obecnej sytuacji na lepsze.
    od tego jest kara utraty rankingu w przypadku nie stoczenia wystarczającej ilości walk na arenie, nie będzie kiszenia rankingu

    arena jest kinda anonimowa, wybieranie sobie przeciwników nie jest proste, bo nie masz nigdy pewności na kogo trafisz

    Czyli gdyby gracze nie byli zmuszani do walk to by nie walczyli? Oh nie, biedni gracze pvp nie mogą walczyć z kimś, kto nie chce walczyć! Gra powinna zachęcać do walczenia, a nie zmuszać. Zmuszając, zniechęca.

    Też mam taką nadzieję, ale chyba nie w ten sam sposób.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  7. #7
    Poddanie walki na arenie gdy akurat zostaniesz zaskoczony podczas bicia mini
    Ale nie po to człowiek się stara wbić ten ranking, żeby potem poddawać walki.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  8. #8
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Za, to zachęci graczy do pvp!
    Żeby zachęcić do grania PvP, trzeba zrobić rewolucję dropu. Bo teraz w Nordii leci tyle golda co leciało 8 lat temu w Urkaden, a mikstury są dużo droższe. W skrzynkach na mapie czy drop z mini bossa jaki dostajemy jest po prostu śmieszny. Może w 2012 roku 2 osłony były dobre, ale teraz taka skrzynka jest po prostu śmieszna.

    Skrzynka przy nowym upku mogłaby zawierać 30-50 osłon, wtedy można powiedzieć, że jest to coś dobrego, a tak równie dobrze mogłoby tych skrzynek nie być, bo tylko irytują ludzi.

    Co do wymiany mini, często mikstury więcej nas kosztują niż dostajemy golda po zabiciu (wartość i popyt eq ciągle spada, nie jest to realny zarobek - dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że drop jest tak mały, że czasami wypada jedna sztuka uzbrojenia na 100 mini).

    Do tego jeszcze wahania dropu golda podczas walki z potworami, kto wpadł na tak żałosny pomysł, żeby rano leciało np 460g za 2 mobki, a wieczorem 430... ?

    Kolejna sprawa to taka, że do PvP trzeba się przygotować, oprócz eq potrzebne są też mikstury i inne przedmioty. Licząc jedną walkę na 80 lvlu pełnych mikstur i przedmiotów kosztuje ona ~100k.

    na 80 lvl średnio 1 eny = 250g przeliczając to na pełne odnowienie energii przez cały dzień czyli 400eny x 250g = 100k
    Czyli jeśli na expieniu nie marnujemy żadnej mikstury, dziennie możemy stoczyć jedną walkę PvP i wyjść na zero. - Nie jest to zbyt zachęcające, zwłaszcza, że eq trzeba naprawiać, kowal również pobiera opłate w goldzie przy łączeniu itemków.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 02-05-2021 o 23:34

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    W skrzynkach na mapie czy drop z mini bossa jaki dostajemy jest po prostu śmieszny. Może w 2012 roku 2 osłony były dobre, ale teraz taka skrzynka jest po prostu śmieszna. uzbrojenia na 100 mini).
    2 osłony to rarytas. W mroźnej plątaninie dostajemy, uwaga, jedną miksturę skupienia/mobilizacji. Ja na prawdę nie wiem co ta skrzynka tam robi XD
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    30-01-2021
    Postów
    2
    Po prostu usunąć "obronę TOP 15". Upierdliwość tej opcji polega na tym, że wystarczy odwrócić wzrok na minutę i właściwie już jest po walce. Dodatkowo brak możliwości zaproponowania remisu na arenie, właściwie dlaczego? W takich przypadkach nawet kosztem braku żetonów i zaliczenia tej walki do limitu byłoby to chyba "polubownym rozwiązaniem". Problem ewentualnego kiszenia rankingu niejako rozwiązuje się już sam, wszak punkty są odbierane za unikanie walki. Zdaję sobie sprawę, że miało to pewnie na celu wywarcie większej presji na tych, którzy PvP traktują poważnie. Niemniej wystarczy spojrzeć jedynie na logowania postaci, które TOP 15 bronią by zorientować się, że skutek chyba inny jest od zamierzonego. Jakby tego było mało, komunikat z areny nadal nie zawsze wyskakuje na pierwszym planie kiedy ogląda się raport z walki czy przegląda targ.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •