Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zmrożone Jaskinie

  1. #1
    Łukasz
    Konto usunięte

    Zmrożone Jaskinie

    Nazwa:  Zmrożone Jaskinie.png
Wyświetleń: 671
Rozmiar:  1.63 MB

    Muzyka w lokacji:
    Powiązane lokacje:

    Występujące potwory:
    • Smoczy Gnom x1 i x2

    Legenda:

    Rozwiązanie mapy:

    Rozwiązanie wideo:
    Ostatnio edytowane przez Łukasz ; 02-07-2023 o 13:31

  2. #2
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    210
    do kolców K6 służy przycisk P5 ( Sam sprawdzałem i przez całą drogę musiałem lecieć ponieważ ten przełącznik będący mylnie powiązany z tymi kolcami nie działał pomimo 50 prób więc po kolei sprawdzałem przyciski do skutku)

  3. #3
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hydrei Zobacz post
    do kolców K6 służy przycisk P5 ( Sam sprawdzałem i przez całą drogę musiałem lecieć ponieważ ten przełącznik będący mylnie powiązany z tymi kolcami nie działał pomimo 50 prób więc po kolei sprawdzałem przyciski do skutku)
    Poprawione.
    Wcześniej jako, że sam nie miałem 100% pewności czy aby na pewno owy przycisk działa jak należy zaznaczyłem, że prawdopodobnie otwiera te kolce.
    Niemniej jednak dziękuję serdecznie za pomocną uwagę.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2019
    Postów
    144
    Pod "rozwiązaniem mapy" można wkleić link do poradnika Antka (yt), dla mnie przyjemniej rozwiązuje się z video-poradnikiem

    Dodane ~ Ł
    Ostatnio edytowane przez Łukasz ; 02-07-2023 o 13:32

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2013
    Postów
    38
    Czy da się zresetować skałę S5 po wrzuceniu jej do niewłaściwej dziury (tej na lewo od D3)?

  6. #6
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nekromanta Zobacz post
    Czy da się zresetować skałę S5 po wrzuceniu jej do niewłaściwej dziury (tej na lewo od D3)?
    Niestety nie.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2013
    Postów
    38
    Cytat Napisał Łukasz Zobacz post
    Niestety nie.
    W takim razie moim zdaniem zagadka jest słabo zaprojektowana (a przynajmniej ten jej fragment). Wszystko poza tym jednym elementem można resetować, co uczy nas, żeby nie przejmować się, jak gdzieś źle przesuniemy skałę. Dodatkowo jeszcze obok tego miejsca dostajemy enigmatyczną wskazówkę "wzrok bywa zwodniczy", która sugeruje że coś więcej jest na rzeczy (ja osobiście zinterpretowałem to tak, że jak wrzucę skałę do tej dziury, to okaże się, że gdzieś jest jeszcze jedna skała; albo może w ogóle skała przeturla się nad tą dziurą, w końcu nie należy ufać wzrokowi).

  8. #8
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nekromanta Zobacz post
    W takim razie moim zdaniem zagadka jest słabo zaprojektowana (a przynajmniej ten jej fragment). Wszystko poza tym jednym elementem można resetować, co uczy nas, żeby nie przejmować się, jak gdzieś źle przesuniemy skałę. Dodatkowo jeszcze obok tego miejsca dostajemy enigmatyczną wskazówkę "wzrok bywa zwodniczy", która sugeruje że coś więcej jest na rzeczy (ja osobiście zinterpretowałem to tak, że jak wrzucę skałę do tej dziury, to okaże się, że gdzieś jest jeszcze jedna skała; albo może w ogóle skała przeturla się nad tą dziurą, w końcu nie należy ufać wzrokowi).
    Oj uwierz mi, kiedy to rozwiązywałem miałem identyczną myśl.
    Niestety jak gra pokazuje czasem życie nie daje drugiej szansy (analogicza sytuacja występuje w Urkaden w Komnacie Przetrwania - jak nie otworzymy skrzynki zanim zmiażdży ją ściana to drugiej szansy nie będzie.)

  9. #9
    Cytat Napisał Nekromanta Zobacz post
    W takim razie moim zdaniem zagadka jest słabo zaprojektowana (a przynajmniej ten jej fragment). Wszystko poza tym jednym elementem można resetować, co uczy nas, żeby nie przejmować się, jak gdzieś źle przesuniemy skałę. Dodatkowo jeszcze obok tego miejsca dostajemy enigmatyczną wskazówkę "wzrok bywa zwodniczy", która sugeruje że coś więcej jest na rzeczy (ja osobiście zinterpretowałem to tak, że jak wrzucę skałę do tej dziury, to okaże się, że gdzieś jest jeszcze jedna skała; albo może w ogóle skała przeturla się nad tą dziurą, w końcu nie należy ufać wzrokowi).
    no wzrok jest zwodniczy więc musisz polegać na swojej intuicji. prosta sprawa
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •