Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Temat: Zdolnosci/statusy w eq

  1. #16
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Niekoniecznie musza to byc unikaty, byle to bylo ciekawe eq. Bo roznorodnosc poki co jest dosc niewielka.

  2. #17
    musaraj
    Konto usunięte
    Różnorodnośc jest. Wystarczy chwile spojrzec, a łątwo zauważyć model:
    broń z obr.mag, bron z obr. fiz, broń z speedem, bron z luckiem.
    Np. dodatki na 30 lv: amulet ze szczesciem, pas ze speedem, wisior z obroną, jedyny wyjątek, że okulary są takim wyjątkiem, z obr.mag jest broszka.
    buty na 30 lv: Skrzydlate z obr. mag, Ogrze z obr. fiz, Wygodne ze szczesiem, Bainckie ze speedem.
    Albo zbroje na 30 lv: Ogrza z obr. fiz, Szata z obr. mag, Banicki ze speedem, Fartuch ze szczesciem.
    Tu jest pewna różnorodność.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Ale to jest 30lv. A nizej? NIe ma tak dobrze.

  4. #19
    Troche zle mnie zrozumiales. Mi nie chodzi o to, zeby bylo pelno takiego eq, ale wlasnie o to, ze skoro jest rozdzka ze zdolnoscia dla maga, to dlaczego woj nie ma czegos fajnego? Do tego rzucic jakas zbroje 24-27 poziom, ewentualnie cos jeszcze. Nie mowie, zeby na kazdym lv byly nowe unikaty. Pomiedzy niech bedzie chociaz jeden taki zestaw (dla obydwu profesji, w koncu walczymy o dobry balans miedzy wojem, a magiem).
    Najlepiej jest unikać tworzenia unikatowych broni na poziomach "przelotowych". W przeciwnym wypadku trzeba by dodać aż 5 sztuk (różdżkę, miecz, włócznię, buławę i topór) - to chyba trochę za dużo, jak na parę sąsiadujących ze sobą poziomów, ajeśli nie będą to sąsiadujące poziomy, będzie problem z równowagą pomiędzy postaciami). A inne unikaty pojawiają się co parę poziomów i pewnie pojawiać się będą.

    Niekoniecznie musza to byc unikaty, byle to bylo ciekawe eq. Bo roznorodnosc poki co jest dosc niewielka.
    Z różnorodnością też nie ma co przesadzać - ilość kombinacji tworzenia "ciekawego" uzbrojenia (statusy, atrybuty) jest ograniczona, trzeba oszczędnie tym dysponować.

    Bo samo uzbrojenie jest różnorodne (statystyki).

  5. #20
    musaraj
    Konto usunięte
    Niżej tez. lv 5, wszystkie zbroje.
    lv 15-20: puszysty płaszcz, oszrniona, peleryna... tylko dziurawa sie odunikaciła
    ba, nawet na lv 10 jest podział w dodatkach i hełmach (Kspeluz - speed, Hełm - obrona, Amulet - Speed, Brozka - obr. mag, stalowy - szczescie)...

    Ale i tak mozna by na jednym lv (polecam 10x+6) dodac zbroje, buty i dodatek unikatowe i będzie fajniej

  6. #21
    Nyhariel
    Konto usunięte
    1. Adi, ale co to ma w ogole znaczyc - "poziomy przelotne"... czegos takiego nie powinno byc. Czemu administracja nie mysli o wszystkich graczach, a jedynie o tych na max lv?

    2. Musaraj chyba zle zrozumiales termin "roznorodnosc" w tym przypadku. Chodzi jedynie o to, zeby gracze mieli w co sie ubrac pomiedzy lv. Obecnie wyglada to... powiedzmy sobie szczerze - zalosnie. Wielu graczy ma ochote bijac max lv powalczyc sobie w tym czasie, jednak nie jest to do konca mozliwe. Niby jest, ale wyskoczyc z eq na 20lv majac 27 robi sie przerazajace...

  7. #22
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Cytat Napisał Ashariel Zobacz post
    1. Adi, ale co to ma w ogole znaczyc - "poziomy przelotne"... czegos takiego nie powinno byc. Czemu administracja nie mysli o wszystkich graczach, a jedynie o tych na max lv?

    Bo Administracji zależy na tym aby gracze wbijali lv, a nie siedzieli ciągle na tym samym.
    Unikatów i tak jest dość dużo. Więc dalej jestem na Nie.
    Może z twojej strony pomysł wydaje się łatwy,
    jednak dla administracji jest to dużo roboty,
    musieli by odpowiednio dopasować różne bonusy do broni.

    Zresztą tak jak pisał ADI ilość bonusów (np. statusów) jest ograniczona.
    Można to doskonale zobaczyć na przykładzie jastrzębiej i skrzydlatej różdżki.

    Chyba nie chcemy żeby były sytuacje że w danym przedziale lv (np. 30-40)
    było kilka przedmiotów z tym samym bonusem.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #23
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Wydaje mi sie, ze ani administracja, ani gracze nie zakladaja, ze gra ma byc najprostsza jak sie da ;] Jakby tak bylo, to juz dawno ja bym stworzyl taka gre, wiec nie mow o robocie administracji, o ktorej nic nie wiesz. Co wiecej powiem Ci, ze zrobienie czegos takiego to pikus. Doceniam staranie sie administracji, robia co tylko moga, by uprzyjemnic gre uzytkownikom, wiec ich nie ograniczaj swoimi durnymi tekstami, na ktorych temat nie masz pojecia. Nie sadze bys pracowal kiedys w RPG Makerze badz podobnym programie, wiec kiedy wypowiadasz sie, ze cos trudno zrobic to miej ku temu pewnosc, a nie lecisz na "chybil - trafil". Dopasowac bonusy do broni nie jest ciezko, przede wszystkim dlatego, ze powiedzialem, ze wystarczy jedna bron dla maga i jedna dla woja w "pomiedzy lv", do tego jakas zbroja dla obydwu profesji. Przepraszam, ale trzy zdolnosci nie jest ciezko wstawic, zeby sie nie powtarzaly...

    Co do poczatku Twojej wypowiedzi - nikomu nie chodzi o to, zeby siedziec na jednym lv, ale zeby wbijanie miedzy lv na ktorym jestesmy na max lv nie trwalo chwili i zebysmy mogli pobawic sie w tym czasie, a nie tylko spalac energie, by wbic max lv. Zapomniales juz po co sie gra? Dla zabawy... a moze sie myle?
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 08-08-2011 o 04:00

  9. #24
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ashariel Zobacz post
    Zapomniales juz po co sie gra? Dla zabawy... a moze sie myle?
    Nie zapominaj tylko, że nie wszystkich bawi to samo.
    To co dla jednego jest przyjemnością, dla drugiego może być katorgą - i odwrotnie.

    Niestety większość stara się narzucić innym swój sposób gry. Ja tak lubię, to i inni muszą, a tak niestety nie jest.
    Każdy może grać na swój sposób - taki, jaki najbardziej go bawi.

    I chyba należy to uszanować? Prawda?

    PS
    Tej uwagi nie bierz do siebie. Raczej wszyscy powinni o tym pamiętać.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    TeraMisiu kazdy gra jak chce, znaczna czesc lubi PVP, nieznaczna mysle, ze polubilaby, gdyby miala jakis zysk z tego wiekszy (po nie kazdy chce byc w TOPce rankowej). Jednak bicie sie stale na tych samych poziomach jest meczace.

    PS:Nie kazdy unikat musi miec zdolnosc/status.

  11. #26
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Wiem, że każdy gra jak chce. To chyba oczywista oczywistość.

    Ja pisałem zupełnie o czymś innym. Większość nie potrafi zaakceptować i uszanować tego, że ktoś gra inaczej, że co innego w grze go bawi.
    Jedni wolą walczyć mając niższy poziom, inni wbijają max lvl, kogoś interesuje tylko fabuła, albo bossy, kogoś innego głównie walki PvP, TvT.

    Pierwszy z brzegu przykład:
    Czy ktoś nastawiony na walki PvP uszanuje to, że ktoś inny nie chce walczyć? Nie. Zapewniam Cię, że nie.
    A planowany do wprowadzenia system wyzwań jeszcze bardziej będzie dyskryminował graczy, którzy nie chcą walczyć PvP.

    Zadziwiające w tym wszystkim jest to, że skoro, jak piszesz, tyle osób chce walczyć PvP, to ciężko jest znaleźć chętnych na walki PvP.

    Jednak bicie sie stale na tych samych poziomach jest meczace.
    Dla jednych męczące, dla innych nie.

  12. #27
    Nyhariel
    Konto usunięte
    TeraMisiu trzeba dokladniej czytac tematy, jezeli chce sie wypowiadac na ich temat. System wyzwan bedzie jedynie dla graczy od 100 pkt rankingowych, a moze nawet troche wiekszy bedzie prog. Wiec jak ktos sobie pyka na lv i nie chce walczyc pvp nie bedzie mial z tym problemu, bo nie bedzie uwzgledniany w systemie wyzwan. To po pierwsze. Po drugie, owszem kazdy lubi sie bawic inaczej, ale tak czy siak, kazdy gra dla zabawy. W jaki sposob by nie gral, to jest zabawa. Administracja robi co moze, zeby kazdy byl zadowolony, niestety zawsze komus nie bedzie cos pasowac.

    "Nie zapominaj tylko, że nie wszystkich bawi to samo.
    To co dla jednego jest przyjemnością, dla drugiego może być katorgą - i odwrotnie." - to jest tak na prawde odbieganie od tematu. Wprowadzenie zdolnosci do broni i ewentualnie do jakiegos jednego itemku w przelotnych lv nie zaszkodzi, ani graczom na pvp, ani graczom na lv. Tak wiec nie widze powiazania tej wypowiedzi z ogolem tematu.

  13. #28
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    do jakiegos jednego itemku
    Hmm
    -4 bronie dla woja
    -2 różdżki dla maga
    -zbroja
    -buty
    -hełm
    -dodatek

    Naliczyłem co najmniej 10 przedmiotów...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #29
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Moze dlatego, ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem Po pierwsze wystarczylaby jedna rozdzka, po drugie kto mowil o dodatku, butach, helmie? Ja wspomnialem o broni i o zbroi...

    "Wprowadzenie zdolnosci do broni i ewentualnie do jakiegos jednego itemku" - to jest pelna wypowiedz, wiec nie wyrywaj paru slow z kontekstu.
    "...do tego jakas zbroja dla obydwu profesji." - to mialby byc ten jeden itemek.

    Troche irytuje ciagle powtarzanie sie, kiedy ktos czegos nie doczyta, tak wiec prosze... czytajcie wszystko, a nie co trzecie slowo.
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 08-08-2011 o 15:34

  15. #30
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ashariel Zobacz post
    TeraMisiu trzeba dokladniej czytac tematy, jezeli chce sie wypowiadac na ich temat.

    ...Administracja robi co moze, zeby kazdy byl zadowolony, niestety zawsze komus nie bedzie cos pasowac.

    ...Tak wiec nie widze powiazania tej wypowiedzi z ogolem tematu.
    Przepraszam za off-top.
    Mimo wszystko zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Widzisz gapa ze mnie. Faktycznie niezbyt dokładnie przeczytałem informacje o systemie wyzwań.

    Wiem, że Administracja i Twórcy gry robią co mogą i naprawdę to doceniam.
    Zawsze też mam na uwadze, że "jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził" i zawsze znajdą się wiecznie niezadowoleni.
    A v3 jest naprawdę świetną grą, to co udało się wyprodukować... hmmm... tu brakuje mi słów . Powiedzmy po prostu: jest naprawdę dobre.


    I może tylko jeszcze mała uwaga. Z wywiadu z Jackiem wynikało, że to go męczy najbardziej:

    Najgorszą rzeczą są tzw. "haterzy", czyli osoby krytykujące wszystko, zawsze i wszędzie. Naprawdę można stracić motywację, gdy wkładasz w coś dużo pracy, a jedyne co słyszysz to narzekania.
    To, że tu i ówdzie coś krytykuję, czy zgłaszam jakieś uwagi, czy propozycje nie oznacza, że nie doceniam pracy i wysiłku włożonego w grę
    (dotyczy to także administratorów i moderatorów forum oraz wszystkich, którzy tworzą wszelkiego rodzaju poradniki, mapy, itp.).
    Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że także dzięki moim uwagom gra stanie się jeszcze lepsza.

    No to dość już tego off-topu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •