Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Temat: Zdolnosci/statusy w eq

  1. #1
    Nyhariel
    Konto usunięte

    Zdolnosci/statusy w eq

    Obecnie zdolnosci czy statusy sa w eq na max lv ze zwiekszeniem upka (20lv, 30lv) i bedzie tak zapewne caly czas. Wyjatkiem jest Jastrzebia rozdzka na 26lv ze zdolnoscia Refleksu na 10 tur. Mozecie mnie poprawic, ale jest to chyba jedyna rzecz "pomiedzy levelami", ktora ma jakas zdolnosc. Moja propozycja juz w tej chwili jest raczej oczywista. Proponuje dodac zdolnosci do ekwipunku pomiedzy (np. Jakas tam zbroja na 34lv bedzie miala zdolnosc czegos tam). Obecnie wyglada to troche glupio jak bijemy lv np. z 20lv na 30lv i oplaca sie az do 30lv chodziz z eq na 20lv, bo pomiedzy eq jest duzo gorsze i do walki z graczami i czesto potworami. Obecnie tak na prawde eq "pomiedzy" nie ma racji bytu, spokojnie mogloby go nie byc.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Ale większość unikatów jest właśnie na np. 20, 30 lv.
    Jest to zrobione specjalnie.
    Jak będzie jakiś unikat np. na 23 lv z jakąś fajną zdolnością to i tak nikt nie będzie go nosił,
    bo będzie za słaby w porównaniu z innym na 30lv.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3
    Auto-status "Regeneracja" nadaje Amulet Kajana (10lv) i Banickie Buty (27lv). To uzbrojenie na graniczne lv (20,30) to unikaty, więc ich statystyki są podbite.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Chaos troszke pomysl. Ashowi chodzi o dobre eq na ten przykladowy 23lv. Takie eq mialoby status/zdolnosc/whatever, ale to nie znaczy, ze byloby gorsze.

    PS:Goblinowy miecz jeszcze jest i amulet kajana.

  5. #5
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Jastrzebia rozdzka moim zdaniem jest dosyc wykozaczona na woja (30lv) a jest na 26lv ;] Obecnie idac pomiedzy lv nie ma sensu kupowac eq na powiedzmy 23lv, bo jest po prostu gorsze od tego na 20, ze wzgledu przede wszystkim na zdolnosci czy statusy zawarte w uzbrojeniu na "rowny lv". Coraz wiecej osob zatrzymuje sie pomiedzy lv, zeby powalczyc i na 25lv musza walczyc z eq na 20. Obecnie gra wyglada tak - wbijamy max lv, walczymy (pvp,bossy,minibossy) i czekamy na upka. Po czym jak najszybciej wbijamy kolejny max lv i znowu to samo. Duzo ciekawiej czas pomiedzy upkami by sie wypelnial, gdyby gracze walczyli pomiedzy lv. Gdyby to teraz wprowadzic to pewne jest, ze pare walk by sie odbylo na 33, 34,35... 39lv. W koncu i tak bysmy dobili ten 40lv i to na spory kawal czasu przed upkiem ;] Gra bardzo duzo traci na tym, ze wszyscy cisna jak najszybciej lv na max i walcza dopiero jak go wbija, bo szybko to sie nudzi i coraz wiecej graczy odchodzi, albo sie nie loguja, czekajac na kolejnego upka.

    PS. Goblinowy miecz jest na 20lv - czyli jak byl max lv 20. Do tego mozna dopisac Zatruta wlocznie itp. (ale to wciaz jest byly max lv)
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 06-08-2011 o 18:25

  6. #6
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    W sumie racja. Obecnie najwiecej PVP jest na 10lv (amulet kajana), 15lv (miksy lv2-czesto ludzie tez walcza na 17lv, jak dochodzi peleryna nimfy i rozdzka dla magow), na 20lv (miecz/wlocznia), od 26 jest jastrzebia, pozniej jeszcze buty, ale na tych przejsciowych rzeczywiscie malo chetnych jest.

  7. #7
    Nyhariel
    Konto usunięte
    No wiec wlasnie... i to jest ogromny blad. Przez to ludzie, ktorzy wbili max lv, chwile sie na nim pobawili rezygnuja z gry. Dzieki eq, o ktorym wspominam gracze dluzej by sobie pograli pomiedzy levelami. Co to za sztuka wbic max lv, testowac ile wlezie az wyjda dobre staty. Gdyby to eq zostalo wprowadzone, trzeba byloby kombinowac na kazdy lv z kolei, zdecydowanie urozmaiciloby to cala gre.

    Wady: Brak
    Zalety: Zero nudy, mniej odchodzacych od gry uzytkownikow, lepiej rozwiniete pvp pomiedzy lv.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Za szybko da się wbić maksymalny poziom, moim zdaniem przy codziennym expieniu na dobrych potworkach dało go się wbić w 2-3 tygodnie(od 20 do 30lvl'a). Pomysł ciekawy, ale większość graczy i tak będzie wbijać szybko max level, może ci co mają drugą postać będą zbierać te itemki.
    Co do zwykłego eq pomiędzy lvl ma ona racje bytu dla słabszych graczy i mnie zamożnych, sam jak wbijałem lvl na drugiej postaci to kupowałem dużo tego eq.

  9. #9
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Mysle, ze bedzie mialo to troche inny skutek, na ktory zreszta licze. Ludzie zaczna robic postacie na lv i postacie na pvp. Mysle, ze z czasem kazdy mialby taki zestaw. Owszem zapewne postacia na pvp w koncu i tak wbijaloby sie ten max lv, ale wolniej bo bylaby swiadomosc, ze mozna powalczyc pomiedzy levelami.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Szybko beda wbijac max lv, bo poki co jest dosc maly, ale jak przykladowo po upku bedzie powiedzmy max lv=40, to nabicie go bedzie trwalo coraz dluzej.

  11. #11
    El Fortuno
    Konto usunięte
    myślę że po upku będzie limit lv podniesiony do 45 lv ponieważ dużo graczy ma już ponad 30 lv dobry temat jastrzębia pomiędzy 20-30 lv posiada status i jest dostępna dla maga wojownicy nie posiadają broni z statusem... male raczej administracja w nowych bosach da ekwipunek z statusami pomiżej maksymalnego poziomu

  12. #12
    Koridor
    Konto usunięte
    Dokładnie. Każdy nast. lvl będzie co raz dłużej się wbijał, nawet Tomi napisał, jak ludzie marudzili, że za szybko się expi i potem nudy, że w dalszych etapach będzie się expić jeden lvl tak jak z 30-31, a nawet 31-32. W związku z tym sądzę, że jest to nieuniknione wprowadzenie większej ilości unikatów (już nie koniecznie ze statusami) na lvl między progami.

    PS
    Myślałem, że nast. upek to będzie do 50 lvl (Urkaden i Eliar), a tu co raz więcej słyszę do 40 xD

  13. #13
    Nyhariel
    Konto usunięte
    No wiec wlasnie Koridor ;] Skoro dluzej bedzie sie bilo lv, to wiadomo, ze gracze beda chcieli co nieco powalczyc pomiedzy levelami. Dlatego tez uwazam, ze propozycja powinna zostac zaakceptowana i wprowadzona w gre.

  14. #14
    Gdyby to teraz wprowadzic to pewne jest, ze pare walk by sie odbylo na 33, 34,35... 39lv.
    Nie wydaje mi się, żeby problemem było to, o czym wspominasz. Gdyby gracze chcieli walczyć to walczyliby - bez względu na poziom postaci, przeciwnik zawsze ma dostęp do tego samego uzbrojenia. Problemem może być najwyżej brak równowagi pomiędzy profesjami (np. wspomniana Jastrzębia Różdżka - w okolicach jej poziomu Wojownik nie ma niczego ciekawego do wyboru).

    Wydaje mi się, że to, co proponujesz miałoby skutek odwrotny od zamierzonego. Dodatkowy spory wydatek co parę poziomów zniechęciłoby do PvP przeciętnych graczy (którzy już teraz niespecjalnie chcą walczyć). Skompletowanie zwykłego ekwipunku oraz unikatów sprzed kilku poziomów jest w zasięgu każdego gracza. Właśnie przedziały poziomowe pomiędzy maksymalnymi poziomami (w tym wypadku 21-29) sprzyjają PvP.

    Poza tym unikatów nie może być za dużo (wtedy traciłby sens podział na zwykłe uzbrojenie i unikaty). Pewnie skończyłoby się to tym, że zostałyby one rozłożone po poszczególnych poziomach zamiast na maksymalnym poziomie (tak, jak teraz większość), a wtedy narzekania byłoby w drugą stronę - że na maksymalnym poziomie trzeba walczyć ze śmieciami sprzed kilku poziomów.

  15. #15
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Troche zle mnie zrozumiales. Mi nie chodzi o to, zeby bylo pelno takiego eq, ale wlasnie o to, ze skoro jest rozdzka ze zdolnoscia dla maga, to dlaczego woj nie ma czegos fajnego? Do tego rzucic jakas zbroje 24-27 poziom, ewentualnie cos jeszcze. Nie mowie, zeby na kazdym lv byly nowe unikaty. Pomiedzy niech bedzie chociaz jeden taki zestaw (dla obydwu profesji, w koncu walczymy o dobry balans miedzy wojem, a magiem).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •