Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Temat: Szybkie leczenie - zmiany ( na lepsze )

  1. #1
    TeraMisiu
    Konto usunięte

    Szybkie leczenie - zmiany ( na lepsze )

    1. Zwiększenie liczby wyświetlanych mikstur i przedmiotów (teraz jest maksimum = 999).
    2. Dodanie opcji Wylecz całkowicie dla przedmiotów.




    Dyskusja była tutaj: mixy powyżej 999 sztuk.

    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    To nie jest błąd, tylko celowe działanie.
    Proszę wytłumaczyć jaki jest cel tego działania skoro 3 cyfry już w tym momencie to za mało i powtórzę:
    Za chwilę postaci będą miały znacznie więcej HP i już widać, że limit 999 będzie śmiesznie mały.

  2. #2
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Czuje sie jakis inny... ja przy sobie mam max 100 mixow ;p

  3. #3
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    A przejrzałeś, choćby pobieżnie, tamten temat?

    Powtórzę:

    Zrób proste obliczenia. Ile kosztuje wyleczenie 1000 HP przy wykorzystaniu miksturki 1, miksturki 2, miksturki 3 i przedmiotów (marchewki, jabłka, czy co tam jeszcze jest). Zobacz co wychodzi najtaniej i czym najbardziej opłaca się leczyć.

    I ile tego trzeba mieć, żeby po to co chwila nie latać.

    Jeśli ktoś nie umie liczyć, to wydaje majątek na mikstury, zamiast pogłówkować.
    Jak widzę podejście autorów do wykonywania modyfikacji ułatwiających grę, to mam wrażenie, że o to właśnie im chodzi.
    Tylko nie wiem w jakim celu. Przecież gra ma przyciągać graczy, a nie odpychać.
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 05-08-2011 o 13:44

  4. #4
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Co Ci da to, ze bedziesz mial wyswietlana informacje, ze masz 857758597645 miksow?
    999 w zupelnosci starczy, na calej energii tego nie wykorzystasz, a w razie czego bedziesz wiedzial, ze musisz isc do sklepu uzupelnic zapasy.
    PS:Jest taka fajna zakladka jak plecak.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Też mi to obojętne.
    999 w zupełności wystarcza.
    Nie ma potrzeby zmieniania tego.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    JA ponowię swoją propozycję, aby ilość cyfr w szybkim leczeniu zwiększała się o 1 co 10-20 lvli.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2011
    Postów
    80
    To nie ma większego znaczenia lepiej skupić się teraz na dalszej fabule niż zawracać sobie takimi bzdurami głowę.

  8. #8
    AloneInTheDark
    Konto usunięte
    Dajcie mu BAN bo chyba nie rozumie że tak ma być.
    Jak masz powyżej 999 to nie potrzeba Ci wiedzieć ile - chcesz to patrz w przedmioty, jak zejdzie poniżej 1000, to będziesz widział i wiedział że trzeba uzupełnić.

    Jeszcze raz ponawiam prośbę o Ban'a dla ego pana.

  9. #9
    Proszę wytłumaczyć jaki jest cel tego działania skoro 3 cyfry już w tym momencie to za mało i powtórzę:
    Za chwilę postaci będą miały znacznie więcej HP i już widać, że limit 999 będzie śmiesznie mały.
    Nie widzę związku. Nieistotne jest ile dokładnie masz mikstur, istotna jest informacja, czy się kończą (a tą funkcję obecne rozwiązanie jak najbardziej spełnia).

    Przykład: masz 5k mikstur, co starcza na długo. Na liczniku pojawia się 998? Czas udać się do sklepu na zakupy i uzupełnić zapasy.

  10. #10
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Zostawmy na chwilę moją propozycję i zerknijmy na koszty leczenia HP. To też może się graczom przydać.

    Przyjmijmy, że leczymy 6000 HP.
    Teraz potrzeba na to kilku ruchów. Jak wzrośnie poziom postaci, tyle (przynajmniej tyle) będziemy leczyć w każdym ruchu.


    a) Koszt zakupu
    b) Ilość leczonego HP
    c) Koszt wyleczenia 6000 HP
    d) Ilość potrzebna do wyleczenia 6000 HP


    1. Marchewki
    a) 6 G
    b) 150 HP
    c) 240 G
    d) 40 sztuk


    2. Jabłko
    a) 12 G
    b) 300 HP
    c) 240 G
    d) 20 sztuk


    3. MŻ 1
    a) 20 G
    b) 400 HP
    c) 300 G
    d) 15 sztuk


    4. MŻ 2
    a) 100 G
    b) 800 HP
    c) 750 G
    d) 7,5 sztuk


    5. MŻ 3
    a) 200 G
    b) 1300 HP
    c) 923,1 G
    d) 4,6 sztuk


    Jak widać najbardziej opłaca leczyć się marchewkami lub jabłkami.
    Przy czym w sytuacji gdy mamy np. 1900/2000HP, to wystarcza jedna (tańsza 2x od jabłka) marchewka.

    Zatem marchewki są najbardziej opłacalne do leczenia.


    Na chwilę obecną limit 999 jakoś tam wystarcza.

    Co się stanie, gdy postać będzie miała 12k HP i w każdym ruchu potrzeba będzie wyleczyć około 6k HP?

    1. Na każde leczenie potrzeba 40 marchewek.
    2. Nie ma przycisku Wylecz całkowicie dla marchewki. Jeśli chcę wyleczyć tylko HP, to muszę kliknąć 40 razy.
    3. Jeśli mam 1100 marchewek i zużywam 40 w każdym ruchu, to już po 28 ruchach nie będę ich miał - można nie zauważyć.


    Zatem ja nie mówię czy limit 999 jest dobry teraz, bo teraz jakoś wystarcza, ale co będzie za jakiś czas?
    I to tyle. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 06-08-2011 o 01:15

  11. #11
    Koridor
    Konto usunięte
    2. W takim przypadku musisz również leczyć MP ciemnymi winogronami :P Chociaż tutaj można dodać całkowite leczenie.
    3. Jeśli masz 1100 marchewek i zużywasz 40 w każdym ruchu, to już po 28 ruchach nie będziesz ich miał, więc możesz sobie kupić coś droższego i mniej opłacalnego. Teraz załóżmy, że zwiększono limit wyświetlania do 9999. Jak teraz wygląda sytuacja? Masz 1100 marchewek i zużywasz 40 w każdym ruchu, po 28 ruchach już nie masz ani jednej. Widać, iż sytuacja się nie zmieniła wcale.

    Także jestem przeciw. Masz mniej niż 999 czegoś tam to czas na zakupy, wystarczy kupić sobie więcej, a przecież co chwilę nie powinieneś być ciekaw ile już marchewek zostało. (chociaż obecne sprawdzenie nie będzie wielkim wysiłkiem dla tego kto klika 40 razy w leczenie co jeden ruch)

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    NIE NIE NIE, niech go ktoś ubije w końcu, bo ja to zrobię w końcu!

  13. #13
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    więc możesz sobie kupić coś droższego i mniej opłacalnego.
    Jeśli koś lubi przepłacać, to czemu nie.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Teraz załóżmy, że zwiększono limit wyświetlania do 9999.
    Jak teraz wygląda sytuacja? Masz 1100 marchewek i zużywasz 40 w każdym ruchu, po 28 ruchach już nie masz ani jednej. Widać, iż sytuacja się nie zmieniła wcale.
    Czyżby się nie zmieniła? Mam 1100 marchewek. Jaka jest różnica przy limicie wyświetlenia 999, a limicie 9999?
    W którym przypadku zobaczę ile mam naprawdę?



    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    NIE NIE NIE, niech go ktoś ubije w końcu, bo ja to zrobię w końcu!
    Bij Waść, wstydu oszczędź.


    To tylko propozycja. Mnie by ułatwiła życie. Jak widać ludzie wolą je sobie utrudniać.


    Dlaczego nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, na proste pytania?

    1. Zarówno w plecaku (przedmiotach), jak i w szybkim leczeniu jest podobna ilość miejsca.
    Skoro w plecaku można pokazać prawidłową ilość, to dlaczego nie można jej pokazać w szybkim leczeniu?

    2. Jest utworzony mechanizm Wylecz całkowicie dla mikstur.
    Dlaczego nie można zastosować go do przedmiotów?
    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 06-08-2011 o 02:05

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Jak będziesz dobrym graczem, to nie będziesz się musiał leczyć, a te twoje kilka G zaoszczędzone nie zrobi ci różnicy Te jabłka, winogrona itp. są urozmaiceniem dla niskich lvl
    Co to tej ekonomi w zakupie miksów to w v2 kupowałem po 200 tysięcy miksów many i życia do leczenia pomimo, że miałem ~200lvl bo się bardzo opłacało. Jedyną denerwującą rzeczą był limit zakupu (999 sztuk) co z czasem w tej wersji może być też irytujące.

  15. #15
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał aiszek Zobacz post
    Jak będziesz dobrym graczem, to nie będziesz się musiał leczyć
    Sam chyba nie wierzysz w to co napisałeś.
    Albo nie ma dobrych graczy, albo każdy, nawet nie wiem jak dobry gracz, musi się leczyć.

    Cytat Napisał aiszek Zobacz post
    a te twoje kilka G zaoszczędzone nie zrobi ci różnicy Te jabłka, winogrona itp. są urozmaiceniem dla niskich lvl
    Co to tej ekonomi w zakupie miksów to w v2 kupowałem po 200 tysięcy miksów many i życia do leczenia pomimo, że miałem ~200lvl bo się bardzo opłacało.
    Przeczysz sam sobie. Albo nie robi różnicy, albo bardzo się opłaca.

    W v2 gram już ponad 4 lata (od 2007 roku) i zapewniam Cię, że zarówno tu w v3, jak i tam w v2 to się bardzo opłaca.
    Oszczędności są naprawdę duże. Powyżej przedstawiłem wyliczenia kosztów. Każdy sam sobie może wyliczyć ile zaoszczędzi.

    Tylko nikomu pewnie nie będzie się chciało, bo to i trochę matematyki, i trochę ekonomii. Ja natomiast nikogo do oszczędności nie zamierzam zmuszać.
    Natomiast jeśli ktoś chce ze mną na ten temat dyskutować, to niech najpierw jednak policzy, a nie od razu mówi NIE, NIE, NIE.



    Cytat Napisał aiszek Zobacz post
    Jedyną denerwującą rzeczą był limit zakupu (999 sztuk)
    Właśnie. W v2 najchętniej pływałbym z Salamandrii na Arkadię i tam kupował miksy lvl1 (im niższy lvl tym bardziej się to opłaca). Nawet wliczając koszty podróży statkiem ( 1kk w jedną stronę - razem 2kk ) wychodzi się na plus. Pływałbym... gdyby nie, jak to eufemistycznie ująłeś, denerwujące ograniczenie limitu zakupu do 999 sztuk.
    Szlag człowieka trafia, jeśli chce kupić kilkaset tysięcy miksów. Naprawdę nie wiem po co jest takie ograniczenie....
    Zamiast wpisać odpowiednią liczbę, to człowiek musi godzinami klepać to 999, 999, 999, ....

    Zatem przez ten denerwujący limit w v2 można ograniczyć się do kupowania miksów lvl3. Traci się na tym złoto, ale oszczędza... zdrowie psychiczne (miksów lvl3 można kupić troszkę mniej niż lvl1).


    Cytat Napisał aiszek Zobacz post
    co z czasem w tej wersji może być też irytujące.
    Nieee. Na całe szczęście w tej wersji działa to normalnie: podajesz dowolną liczbę. Na razie nie widzę ograniczeń.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •