Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    0 0%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 100.00%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [P2] Wyłudzenia u kowala Mariusza (quest)

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71

    [P2] Wyłudzenia u kowala Mariusza (quest)

    Złoto wydane na przetapianie i łączenie uzbrojenia nie zawsze jest wliczane do uzbieranej sumy przez kowala Mariusza. Przy wykonywaniu operacji za ponad 100k (raz za ~120k, raz za ~240k) otrzymałem komunikat, że złoto nie zostało wliczone ze względu na próbę wyłudzenia. Nie wiem czy to jakieś celowe ograniczenie nabijania golda u kowala - nigdzie nie widziałem takiej informacji. Nie wiem czy ta wartość ponad 100k ma tutaj jakieś znaczenie, ale parę razy kułem też za mniejsze kwoty i wtedy wszystko było ok.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    możliwe że jest jakiś limit? limit złota?/dzienny
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Dzienny raczej nie - dzisiaj najpierw naprawiłem uzbrojenie za 30k (dodana 1/3, czyli ~10k) i zaraz po tym przetapiałem za ~120k.
    Kilka dni temu najpierw naprawiałem za 140k (dodane ~45k), a później kilka razy przetapiałem/łączyłem (między innymi raz łączyłem za 240k).

  4. #4
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Nie ma żadnego limitu.

    Pewnie przy otwartym oknie naprawy/ulepszania przełączyłeś się między postaciami/wylogowałeś/dokupiłeś złoto/wyciągałeś z depozytu na innej postaci. Możliwości jest wiele, ale wystarczy po prostu przyjść, naprawić/ulepszyć, odejść i wszystko działa jak należy.
    Jeśli jednak nie robiłeś nic z tego, co wymieniłem, to przyjrzę się temu.
    ***** ***

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    Nie ma żadnego limitu.

    Pewnie przy otwartym oknie naprawy/ulepszania przełączyłeś się między postaciami/wylogowałeś/dokupiłeś złoto/wyciągałeś z depozytu na innej postaci. Możliwości jest wiele, ale wystarczy po prostu przyjść, naprawić/ulepszyć, odejść i wszystko działa jak należy.
    Jeśli jednak nie robiłeś nic z tego, co wymieniłem, to przyjrzę się temu.
    Wydaje mi się, że się nie przełączałem - działałem tylko na jednej postaci. Tak czy inaczej, jeżeli wylogowanie i zalogowanie może spowodować, że złoto mi się nie doda, to uważam to za błąd.

    Prawdopodobnie w obydwu przypadkach, w których próbowałem 'wyłudzić' najpierw zamknąłem dialog z kowalem, a dopiero później dialog z itemkiem - czasami naciśnięcie ESC najpierw zamyka ten dialog pod spodem, a dopiero później ten na górze.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Teraz pokułem 'ostrożnie' - nie robiąc absolutnie nic poza przetapianiem i wliczyło mi golda za 80k (+8k) i 120k (+12k). Mimo to nadal uważam, że jest to błąd, jeśli operacje na depozycie lub przełączanie postaci powodują 'wyłudzenia'.

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Wlicza się tylko gold z zamawianych itemów, bo na tym polega ten quest. Nie na ulepszaniu/naprawianiu eq u kowala, które jest dostępne w każdym mieście.

    - - - - - - - - - -

    Czy coś uległo zmianie i teraz powinno wliczać też to?
    Zmiany u Kowala Mariusza w Azarad
    1) Skrócenie czasu oczekiwania na uzbrojenie zwykłe z 24 na 3 godziny.
    2) Obniżenie kosztów zamówienia w złocie o około 1/4.
    3) Zmiana wysokości zarobku NPC z zamówień uzbrojenia – już nie jest równowartością kosztu zamówienia w złocie, a przybiera wartości losowe do nawet 3-krotności poniesionego kosztu.
    4) Od teraz koszty naprawiania, ulepszania i przetapiania uzbrojenia doliczane są do uzbieranej przez niego sumy.
    5) Dodanie receptur na uzbrojenie z setu Głębin – dostępne wyłącznie po ukończeniu questu Kowal "na swoim" oraz Poławiaczem być. Odblokowanie łowienia jest konieczne, gdyż właśnie w przeręblu poszukujemy receptur.
    6) Zmiana nagród za uzbieranie potrzebnej kwoty i ukończenie questa – od teraz jest to losowe uzbrojenie z czterech podstawowych setów na poziom 80.
    W związku ze zmianami przygotowano mały podarek dla osób, którym udało się ukończyć quest przed wprowadzeniem ułatwień. Można go odebrać u Mariusza w jego pracowni.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •