Zobacz wyniki ankiety: Propozycje zmiany otchłani

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zmiana Gustawa Rapiera na innego bossa

    29 70.73%
  • Poziom w trybie aktywności nie spada po porażkach

    15 36.59%
  • Możliwość zrobienia resetu statystyk w każdej komnacie

    18 43.90%
  • Decydowanie czy poziom otchłani NIE będzie kasowany wraz z nowym miesiącem

    23 56.10%
  • Koszt użytych mikstur obowiązuje tylko w 10 komnacie

    30 73.17%
  • Nie chcę zmian

    4 9.76%
  • Przyrost trudności jest wolniejszy w trybie aktywności

    9 21.95%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Temat: Ankieta dot. zmian w instancji otchłani

  1. #16
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To odpada ze względów technicznych.
    Automatycznie wywala: "Poziom w trybie aktywności nie spada po porażkach".

    a reset statystyk to przecież P2W

    A co by pan admin powiedział na przesunięcie Inkarnacji parę poziomów wstecz i znerfienie Rapiera u podstawy? Chyba by nie było z tym wielkich problemów technicznych?

  2. #17
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    A co by pan admin powiedział na przesunięcie Inkarnacji parę poziomów wstecz i znerfienie Rapiera u podstawy? Chyba by nie było z tym wielkich problemów technicznych?
    Ja byłem tutaj zaangażowany jedynie od strony technicznej, więc co do meritum balansu się nie wypowiadam i zostawiam to lepiej zorientowanym.
    Zmiana parametrów jest możliwa od strony technicznej.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    a reset statystyk to przecież P2W

    W trybie aktywności nagrody są nieadekwatne (nie licząc możliwości dropienia karty) w stosunku do ceny usługi, żeby nazywać to takim p2w. Plus usługa pomoże z jedną walką, ale nie gwarantuje nawet jednej w pełni wygranej instancji. W trybie umiejętności można wejść, zobaczyć jaki zestaw potworów się trafił, wyjść, resetować. W środku trybu umiejętności rzeczywiście p2w dawałoby przewagę na stałe w rankingu, ale w aktywności mogłoby być dostępne i raczej nikt by nie narzekał, nie licząc tych paru osób co narzekają na każde ułatwienie, bo "kuuuurła kiedyś było trudniej i żyliśmy". Tak samo nie rozumiem posunięcia z zablokowaniem w tym upku efektywnego korzystania z miksów przyspieszenia podczas zagadek. Wasza decyzja, aczkolwiek są to w pełni mikstury premium, które po zakończeniu wyścigów o artefakty właściwie powinny jak na moje działać np. W zamieci. Po to w końcu ludzie płacą te mfy, by mieć łatwiej, chociaż w fabule głównej.
    P2w zawsze było nierozłączną częścią darmowych gier, bo inaczej gra na siebie nie zarabia. Ofc nie ma tutaj mowy o p2w na poziomie sprzedawania w sklepie premium eq +10, ale jeśli byłaby np. opcja zakupu, czy też wynajęcia tymczasowego eq na poziomie +7 (w sumie jakby dodać taki sklepik do instancji za mfy to łuhuhu, fajnie by było), to takie p2w wciąż nie daje przewagi bezpośredniej, a jedynie czasową. I tak samo p2w nie jest problemem, jeśli w gruncie rzeczy " rywalizacja" jest drugoplanowa (jak przy np. Wyścigu graczy o maks lvl, czy tutaj, wyścigu graczy w trybie aktywności), bo główna nagroda to nie miejsce w rankingu, a karta.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  4. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To odpada ze względów technicznych.
    Automatycznie wywala: "Poziom w trybie aktywności nie spada po porażkach".

    a reset statystyk to przecież P2W

    te 2 propozycje odpadaja ze wzgledow technicznych.
    To reszta propozycji bedzie zalezec do Tworcy otchlani ?

    a co do p2w to dobrowolny wybor kazdego gracza.



    https://s6.ifotos.pl/img/denoltwor_qqqpsph.jpg
    Ostatnio edytowane przez kone ; 14-03-2021 o 11:41

  5. #20
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Czyli według słów Tomiego, jedyne nad czym można debatować z tych propozycji, to:
    a) ewentualna wymiana bossa
    b) miksy własne tylko podczas walki z bossem głównym
    c) przyrost trudności

    No to tak:

    a) kwestia jest taka, że bossy w piątej komnacie są specyficznymi bossami. Innymi słowy, nie nada się tam każdy boss. Potrzebny jest taki, który ma specyficzny sposób walki (dla viviego jest to uważanie na przedwieczny wybuch co 8 tur, dla trolla górskiego jest to przygotowanie się na szał trolla, a dla gustawa zabicie na dubla przed krytyczną pomocą, więc trzeba szukać czegoś podobnego). Jakieś propozycje macie? Rozważyłabym pozostałe bossy z upka wyklętej góry, czyli Sarina (który paraliżuje/uniemożliwia używanie poleceń, wymuszając zmianę stylu walki, z tym że trzeba by mu zablokować słodką śmierć + sarin jak to sarin jest mocno losowy, więc w sumie to nie uważam tego za najlepszy z pomysłów), albo znerfiony Kheer'aman (Idk jak, może dać mu tylko jedną zjawę zamiast trzech? z drugiej strony to będzie oznaczało, że to jednak nie będzie ten sam boss co wcześniej, więc... no tak w sumie nie do końca pasuje). Z arenki na pewno odpadają wszelkie bossy pvp, bo są za łatwe do zrushowania. Grainne wydaje mi się zbyt hiterska na instancję, Tellus i Logan zbyt "normalnymi" bossami. Efrix w sumie ma ciekawą mechanikę, ale ta mechanika nie zmienia zbytnio sposobu walki przeciwko niej. Variablis mógłby nawet być ciekawy na miejsce Gustawa. Może Zmora? Tylko na zmorę większość by się pewnie popłakała bardziej, niż na gustawa pewnie. Herszt Banitów w sumie byłby dobrym zastąpieniem Gustawa, bo w gruncie rzeczy tak jak Gustaw, poniżej 10% hp się leczy, więc trzeba go pokonać zanim to zrobi.
    b) Jak najbardziej za. Albo chociaż wywalić zużycie miksów z tych bossów "słabych" (2 i 8 komnata), nie jest to żadne niezwykłe wyzwanie posiadać te miksy, a tylko upierdliwość, że się zużywają. Tylko tutaj już pewnie dochodzi balansowanie na linii koszt walk -> nagroda. Więc znając życie, obcinając zużycie miksów, będzie trzeba obciąć nagrody.
    c) Jak już wspominałam, osobiście wolałabym osłabienie skalowania ogólnego i ewentualnie bazowej trudności pierwszego podejścia, niż tylko w trybie aktywności, bo jak dla mnie poziom n-ty w jednym i drugim trybie powinien być taki sam pod względem trudności (możemy mieć inne zdanie na ten temat, ale dla mnie tak być powinno). Tryb umiejętności w końcu w pewnym sensie ma nam pokazać, na co stać nasze umiejętności, a nie nasze szczęście. Tryb umiejętności jest na moje takim przygotowaniem pod tryb aktywności.



    A tak swoją drogą, @Tomi, co byś powiedział na wprowadzenie trzeciego trybu, trybu treningowego, który różniłby się tym od innych, że zawsze miałby poziom pierwszy, wejście do niego byłoby znacznie tańsze, ale nie byłoby za niego nagród? Taki tryb casualowy dla ludzi, którzy a) nie starają się o nagrody, tylko chcą się pobawić wiele razy i b) chcą przetestować czy w ogóle mają szansę na wygraną na poziomie pierwszym, czy najpierw muszą zrobić znacznie lepsze eq.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  6. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Czyli według słów Tomiego, jedyne nad czym można debatować z tych propozycji, to:
    a) ewentualna wymiana bossa
    b) miksy własne tylko podczas walki z bossem głównym
    c) przyrost trudności

    No to tak:

    a) kwestia jest taka, że bossy w piątej komnacie są specyficznymi bossami. Innymi słowy, nie nada się tam każdy boss. Potrzebny jest taki, który ma specyficzny sposób walki (dla viviego jest to uważanie na przedwieczny wybuch co 8 tur, dla trolla górskiego jest to przygotowanie się na szał trolla, a dla gustawa zabicie na dubla przed krytyczną pomocą, więc trzeba szukać czegoś podobnego). Jakieś propozycje macie? Rozważyłabym pozostałe bossy z upka wyklętej góry, czyli Sarina (który paraliżuje/uniemożliwia używanie poleceń, wymuszając zmianę stylu walki, z tym że trzeba by mu zablokować słodką śmierć + sarin jak to sarin jest mocno losowy, więc w sumie to nie uważam tego za najlepszy z pomysłów), albo znerfiony Kheer'aman (Idk jak, może dać mu tylko jedną zjawę zamiast trzech? z drugiej strony to będzie oznaczało, że to jednak nie będzie ten sam boss co wcześniej, więc... no tak w sumie nie do końca pasuje). Z arenki na pewno odpadają wszelkie bossy pvp, bo są za łatwe do zrushowania. Grainne wydaje mi się zbyt hiterska na instancję, Tellus i Logan zbyt "normalnymi" bossami. Efrix w sumie ma ciekawą mechanikę, ale ta mechanika nie zmienia zbytnio sposobu walki przeciwko niej. Variablis mógłby nawet być ciekawy na miejsce Gustawa. Może Zmora? Tylko na zmorę większość by się pewnie popłakała bardziej, niż na gustawa pewnie. Herszt Banitów w sumie byłby dobrym zastąpieniem Gustawa, bo w gruncie rzeczy tak jak Gustaw, poniżej 10% hp się leczy, więc trzeba go pokonać zanim to zrobi.
    b) Jak najbardziej za. Albo chociaż wywalić zużycie miksów z tych bossów "słabych" (2 i 8 komnata), nie jest to żadne niezwykłe wyzwanie posiadać te miksy, a tylko upierdliwość, że się zużywają. Tylko tutaj już pewnie dochodzi balansowanie na linii koszt walk -> nagroda. Więc znając życie, obcinając zużycie miksów, będzie trzeba obciąć nagrody.
    c) Jak już wspominałam, osobiście wolałabym osłabienie skalowania ogólnego i ewentualnie bazowej trudności pierwszego podejścia, niż tylko w trybie aktywności, bo jak dla mnie poziom n-ty w jednym i drugim trybie powinien być taki sam pod względem trudności (możemy mieć inne zdanie na ten temat, ale dla mnie tak być powinno). Tryb umiejętności w końcu w pewnym sensie ma nam pokazać, na co stać nasze umiejętności, a nie nasze szczęście. Tryb umiejętności jest na moje takim przygotowaniem pod tryb aktywności.



    A tak swoją drogą, @Tomi, co byś powiedział na wprowadzenie trzeciego trybu, trybu treningowego, który różniłby się tym od innych, że zawsze miałby poziom pierwszy, wejście do niego byłoby znacznie tańsze, ale nie byłoby za niego nagród? Taki tryb casualowy dla ludzi, którzy a) nie starają się o nagrody, tylko chcą się pobawić wiele razy i b) chcą przetestować czy w ogóle mają szansę na wygraną na poziomie pierwszym, czy najpierw muszą zrobić znacznie lepsze eq.
    opcji jest sporo kwestia ktora wybrac. Ale zwroc uwage ze kazde wejscie do trybu aktywnosci kosztuje 80k kazde przejscie poziomu, jak przegrasz placisz 10k. Czyli zrobisz 10 przejsc wydajesz juz 800k. Gdzie trafia sie porazki i ponowne wejscia to tak przyjmijmy ze ta zabawa 1kk Cie wyniesie. Czy za 1 miejsce 300 zetonow i jakies eq na 80 level z rekompensuje Ci to ? I mnie osobiscie te nagrody nie interesuja bo eq wydropie na mini a zetony wbije podczas walk

  7. #22
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    W trybie aktywności nagrody są nieadekwatne (nie licząc możliwości dropienia karty) w stosunku do ceny usługi, żeby nazywać to takim p2w. Plus usługa pomoże z jedną walką, ale nie gwarantuje nawet jednej w pełni wygranej instancji. W trybie umiejętności można wejść, zobaczyć jaki zestaw potworów się trafił, wyjść, resetować. W środku trybu umiejętności rzeczywiście p2w dawałoby przewagę na stałe w rankingu, ale w aktywności mogłoby być dostępne i raczej nikt by nie narzekał, nie licząc tych paru osób co narzekają na każde ułatwienie, bo "kuuuurła kiedyś było trudniej i żyliśmy".
    Mógłbym uznać argumentację, ale odblokowanie resetu statystyk było by możliwe tylko w obu trybach jednocześnie (uwarunkowanie tech).

    Wracając do meritum:
    Mają być jakieś ułatwienia w poziomie trudności wybranych przeciwników/całości.

    Nad usługami przeznaczonymi dla trybu aktywności (innymi niż reset stat, ale przydatnymi) też myślimy.


    Tak samo nie rozumiem posunięcia z zablokowaniem w tym upku efektywnego korzystania z miksów przyspieszenia podczas zagadek. Wasza decyzja, aczkolwiek są to w pełni mikstury premium, które po zakończeniu wyścigów o artefakty właściwie powinny jak na moje działać np. W zamieci. Po to w końcu ludzie płacą te mfy, by mieć łatwiej, chociaż w fabule głównej.

    Generalnie było założenie, aby wyzwania fab. były jednakowe dla wszystkich.
    Faktycznie, może tej równości aż za dużo w MFO

    Tryb treningowy - dużo pracy przy modyfikacji obecnych skryptów, a mam wątpliwość czy miało by to aż takie wzięcie. Nie było od początku z taką myślą projektowane.
    Szczerze mówiąc to chcielibyśmy jak najszybciej mieć wszelkie modyfikacje do Nordii już za sobą. Ostatnia większa fala zmian wejdzie pewnie w przeciągu miesiąca.

  8. #23
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Panie admin, a co bys powiedział na przesunięcie Inkarnacji od wcześniejszych poziomów? Myślę że nikt by się nie obraził jakby była od np 5 poziomu

  9. #24
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Panie admin, a co bys powiedział na przesunięcie Inkarnacji od wcześniejszych poziomów? Myślę że nikt by się nie obraził jakby była od np 5 poziomu
    Wtedy jest za mało szans na zdobycie karty Smoka Jaskiniowego.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Mógłbym uznać argumentację, ale odblokowanie resetu statystyk było by możliwe tylko w obu trybach jednocześnie (uwarunkowanie tech).

    Wracając do meritum:
    Mają być jakieś ułatwienia w poziomie trudności wybranych przeciwników/całości.

    Nad usługami przeznaczonymi dla trybu aktywności (innymi niż reset stat, ale przydatnymi) też myślimy.



    Generalnie było założenie, aby wyzwania fab. były jednakowe dla wszystkich.
    Faktycznie, może tej równości aż za dużo w MFO

    Tryb treningowy - dużo pracy przy modyfikacji obecnych skryptów, a mam wątpliwość czy miało by to aż takie wzięcie. Nie było od początku z taką myślą projektowane.
    Szczerze mówiąc to chcielibyśmy jak najszybciej mieć wszelkie modyfikacje do Nordii już za sobą. Ostatnia większa fala zmian wejdzie pewnie w przeciągu miesiąca.
    Największe problemy sprawiają komnaty z potworami z dużym luckiem lub atakiem, albo tym i tym jak np. Smoczy Gnom, Tygrys Górski, Cyklops, Makaki 3x no i oczywiście Gustawem Rapierem. Przez obecny przyrost lucka grając jako mag nie dziwi mnie fakt, że mój trujący pocisk nie trafia ani obrażeniami ani statusem. A że zazwyczaj w ciągu walki mam dosłownie 1-2 okienka na początku walki aby tego użyć sprawia, że jest to aż nadto losowe.

    Reszta komnat, czyt. 2,5,8 i 10 wyglądają ok, może z wyjątkiem 8 komnaty z Aniołami Dnia i Nocy choć może to kwestia tego, że mam oba te atrybuty na minus, więc żeby to miało sens ktoś inny powinien się na ich temat wypowiedzieć.

  10. #25
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Wtedy jest za mało szans na zdobycie karty Smoka Jaskiniowego.
    Można się cofnąć <5 poziomu, więc niekoniecznie

  11. #26
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Można się cofnąć <5 poziomu, więc niekoniecznie
    Płacąc łącznie 110k, albo więcej jeśli zwiększa limit przegranych.

    edit: no ewentualnie czekając miesiąc.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 17-03-2021 o 10:00

  12. #27
    a 40 lvl też może robić otchłań instancji?

  13. #28
    Nie może- to rozrywka na 80 poziom.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  14. #29
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Mógłbym uznać argumentację, ale odblokowanie resetu statystyk było by możliwe tylko w obu trybach jednocześnie (uwarunkowanie tech).

    Wracając do meritum:
    Mają być jakieś ułatwienia w poziomie trudności wybranych przeciwników/całości.

    Nad usługami przeznaczonymi dla trybu aktywności (innymi niż reset stat, ale przydatnymi) też myślimy.



    Generalnie było założenie, aby wyzwania fab. były jednakowe dla wszystkich.
    Faktycznie, może tej równości aż za dużo w MFO

    Tryb treningowy - dużo pracy przy modyfikacji obecnych skryptów, a mam wątpliwość czy miało by to aż takie wzięcie. Nie było od początku z taką myślą projektowane.
    Szczerze mówiąc to chcielibyśmy jak najszybciej mieć wszelkie modyfikacje do Nordii już za sobą. Ostatnia większa fala zmian wejdzie pewnie w przeciągu miesiąca.
    Proponuje abyście Wasze propozycje przedstawili przed zmianami. Aby gracze mogli się z nimi zapoznać i wypowiedzieć na ten temat. Czy to ma sens. Moja propozycje już przedstawiałem a brzmiała następująco aby w Trybie Aktywności na 6-7 poziomie była możliwość zamiany Smoka na Inkarnacje za pomocą np. 10 MF.
    Pytając graczy o opinie na ten temat nie bardzo chcą płacić za spotkanie z Inkarnacją. Ja ich rozumiem bo dla mnie to akurat lotto mogę zapłacić aby ją skasować
    A dla tych co nie chcą płacić można zagadki przygotować. Kto odgadnie ten zamieni sobie smoka na inkarnacje. Pisałem do szanownego Prezesa MFO z zapytaniem o sytuacje techniczną jak to się przedstawia. Ale na szczęście odpisał, że pomyślimy. Wiec to chyba dobra prognoza :P

    I mam takie pytanie do ekspertów a brzmi ono tak: Czy jest możliwość poprawienia zdolności MEGA ZATRUCIE aby działała na potworki ???

  15. #30
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Co do zagadek to nie, ponieważ jest wyczerpalna pula zagadek (o ile ktokolwiek by je tworzył a nie zostałyby wzięte z internetu gdzie są do nich odpowiedzi) i alternatywa z MF będzie bezcelowa. Na pewno oczekuję, że w trybie aktywności nie będą pobierane potki w 2,5,8 komnacie, albo zostanie usunięty koszt wejścia do dungeonu. No i znerfienie lucka i ataku.

    Co do mega zartucia to daje zatrucie na nielimitowaną liczbę tur, co przy odpowiednio wysokim szczęściu automatycznie wygrywałoby walki. Zmiana ilości tur też raczej nie wchodzi w grę, ponieważ jest to zdolność używana w tvt choć nie wiem, czy nie szybciej/lepiej jest kogoś zabić niż otruć więc teoretycznie można by zmniejszyć liczbę tur do 4/5.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •