Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za zamianą Gustawa Rapiera ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak na Jednooki Berseker

    13 72.22%
  • Nie

    5 27.78%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: propozycja zmiany instancji otchłani

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26

    propozycja zmiany instancji otchłani

    Witam
    Chciałem zaproponować zmianę w instancji w otchłani ale na początek małe porównanie:
    - Tryb umiejętności - poziom nie spada , miksturki tracę tylko i jedynie w 10 komnacie.
    Tryb ogólnie dla graczy, którzy lubią wyzwania. Artefakt został już zdobyty to robienie tego trybu nie ma sensu. ( jedyny taki, że nic się nie traci bo na powyżej 10 poziomu są mega schody )

    -Tryb aktywności- Tryb dla graczy mniej lubiących wyzwania ( takie jak w trybie umiejętności) bardziej dla kolekcjonerów kart ( smok jaskiniowy oraz inkarnacja otchłani)
    Tracimy mikstury w 2,5,8 i 10 komnacie. Trzy krotne przegranie na danym poziomie powoduje spadkiem poziomu. Skalowanie poziomu bossów i potworów takie same jak w trybie umiejętności !!! także mamy dwa tryby umiejętności pod dwiema innymi nazwami. Co najlepsze w trybie aktywności każdy nowy miesiąc kasuje Twój CIĘZKO osiągnięty poziom !! Absurd !!
    Kilka powodów dlaczego:
    - Robienie instancji zajmuje sporo czasu i nerwów
    -tracimy własne mikstury ( kosztowne)
    -przegrywając spadamy z poziomem
    I nasuwa się proste pytanie jak zdobyć kartę inkarnacji ?!
    Inkarnacja w dwóch trybach pojawia się na 13 poziomie.
    Do tej pory nie zauważyłem aby ktoś dotarł do 13 poziomu w trybie aktywności ( tryb dla kolekcjonerów kart) aby zmierzyć się z inkarnacja.
    Problem tkwi w tym , że 1 z 3 zestawów a mianowicie ten z gustawem rapierem to totalna porażka.... Ten boss jest tak specyficzny, że nie da się pod niego zrobić statów, które będą też odpowiadały do walk z innymi potworami bądź bossami. I jak ktoś ma taki zestaw w trybie aktywności to go unika i czeka tydzień .Aby ten zestaw mu się zmienił. I jak ktoś robi tryb aktywności to tydzień czasu sporo strata , gdzie poziom spada po porażkach ( które sa nieuniknione ). I jak dojść do tego 13 poziomu aby w 10 komnacie spotkać sie face to face z inkarnacja ?! NIE DA SIĘ !! bo ludzie grający w mfo3 pracują , inni uczą sie. I mamy nowy miesiąc i od nowa poziomu można wbijać..... Ciekawe gdzie Twórca miał mózg tworząc takie cos.
    Dodam, że nagrody za przejście w trybie umiejętności to totalna porażka.
    Dostalem:
    - miecz arktosa 0, krwawy szał i odn 3 ( za przejście 14 poziomu, więcej nerwów i czasu straciłem)
    - kryształowy hełm 0 , miksturke speeda i mobilke ( za przejście 15 poziomu, to samo sporo nerwów i czasu)

    Do tej pory z inkarnacja spotkało się kilku graczyw trybie umiejętnosci: Enedue,Platynowy,Kilgor, Krulas, Ja Kone, Przemijanie, Krulas, Kaindan 8 graczy !!

    A w trybie aktywności ( dla kolekcjonerów kart ) wynik mega kozacki bo aż i tylko 0 !!

    Więc wnioski same się nasuwają !

    ]Moja propozycja zmiany :

    - Gustaw Rapier aby został wymieniony na Jednooki Berseker albo Collen Słaby ( obaj bija mieczem tak jak Gustaw)

    -Skalowanie poziomów w Trybie aktywności NIE MOŻE BYĆ takie same jak w trybie umiejętności !!! powinno być o wiele mniejsze w porównaniu do trybu umiejętności

    - Zlikwidowanie kasowania zdobytego poziomu w trybie aktywności z nowym miesiącem !! Powinien pojawić się komunikat w nowym miesiącu czy chcesz skasować swój ciężko osiągnięty poziom w trybie aktywności. Nagrody są tam przyznawane za największą liczbę przejść. Więc każdy decyduje sam czy kasuje poziom i robi przejścia czy dany gracz będzie zdobywał kolejne poziomy aby zdobyć karty ( smoka i inkarnacji )

    -Możliwość robienia Resetu statystyk w komnacie ( nikt nie walczy już o artefakt i kto chce to sobie zrobi reset )



    Przechodzenie instancji powinno sprawiać przyjemność, odskocznie od codziennych wymian mini , łowienia, zbieractwa. A jedynie co daje to sporą dawkę nerwów i na sama myśl ,że mam zestaw z Gustawem Rapierem odechciewa mi się !! A nagrody totalna porażka......

    Bardzo proszę aby wypowiadały się osoby, które próbowały swoich sił w instancji bo wiedzą o czym pisze...

    Pozdrawiam Kucyk Pony ( kone )
    Ostatnio edytowane przez kone ; 12-03-2021 o 00:03

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    No jasne ze tak (najgorsze i tak dla mnie są 3x potepione) bo przy nich jest straszne rng.
    Tak samo przy gustawie trzeba dużo uników i 25 % miecz bo inaczej nie da rady
    Ostatnio edytowane przez Kamillo ; 11-03-2021 o 23:18

  3. #3
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Popieram, instancja jest okropna a kart Inkarnacji Otchłani jest 0 (!) po 9 miesiącach

  4. #4
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Popieram, instancja jest okropna a kart Inkarnacji Otchłani jest 0 (!) po 9 miesiącach
    Wymagasz karty Inkarnacji, gdy zabiło ją 9 osób i nie zapowiada się, żeby ktoś jeszcze to zrobił w najbliższym czasie? xD

  5. #5
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    259
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Wymagasz karty Inkarnacji, gdy zabiło ją 9 osób i nie zapowiada się, żeby ktoś jeszcze to zrobił w najbliższym czasie? xD
    A dlaczego ubilo ja tylko 9 osob? bo dojscie do tego jest okropne i bez resow albo farta nawet nie dojdziesz do tego 13 poziomu.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Wymagasz karty Inkarnacji, gdy zabiło ją 9 osób i nie zapowiada się, żeby ktoś jeszcze to zrobił w najbliższym czasie? xD
    właśnie dlatego nie ma kart bo nikt nie robi
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Wymagasz karty Inkarnacji, gdy zabiło ją 9 osób i nie zapowiada się, żeby ktoś jeszcze to zrobił w najbliższym czasie? xD
    Tak, zabiło ją tylko 9 osób bo jest trudna do dojścia i w tym tkwi cały problem, w trybie Aktywności dojść do niej jest niemal niemożliwe, wszystkie walki z nią odbyły się w trybie umiejętności którego w pewnym momencie też się nie da robić, dlatego sądzę że należy coś zrobić z tą instancją

  8. #8
    Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że inkarnacja jest dopiero od któregoś poziomu. Myślałem, że jest 50/50 na trafienie.

    Jak dla mnie to w obu trybach nie powinny zużywać się mikstury specjalne.
    Ponadto tryb aktywności mógłby być cały czas na 1 poziomie z możliwością spotkania inkarnacji.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  9. #9
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Poddałem się po przejściu 13 poziomu (czyli z inkarnacją jeszcze nie walczyłem), bo dostałem Gustawa. Ale nawet po zresetowaniu zestawu nie mam motywacji ani chęci do grindowania bo jest to zwyczajnie za ciężkie i czasochłonne. +- 40 minut walk, gdzie w większości z nich jest ogromne rng (potępieni, makaki, smoczy gnom, cyklops, tygrys górski) , a nagrody ... no są, jakieś, ale są. Jak już to proponowałbym to o czym wcześniej pisałem z graczem kone, a mianowicie:

    -obniżenie podstawowego skalowania otchłani (osłabienie 1 komnaty) i zmniejszenie skalowania się statystyk z kolejnymi poziomami (czyli prócz nerfa na bazę, nerf na skalowanie), a w szczególności szczęścia i ataku u potworów (najchętniej zostawiłbym je bez zmian od 1 poziomu). Ale żeby nie było, znerfiłbym też nagrody, logiczne.

    -Zmiana Gustawa Rapiera na Jednookiego Berserkera

    -Jeszcze mniejsze skalowanie w trybie aktywności (tak, 1 punkt dotyczy trybu umiejętności), oraz wybór jak w temacie. Kontynuujemy po miesiącu walkę z tego samego miejsca czy od zera.

    EDIT: https://mfo3.pl/r/bb97a4628 346 deffa, zdecydowanie tak powinno to wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 11-03-2021 o 23:53

  10. #10
    Kilgor
    Konto usunięte
    W instancji panuje mega ogromne rng. W trybie umiejętności można się z tym bawić, padniesz na 1 komnacie, wychodzisz, wchodzisz i zaczynasz od nowa jak gdyby nic.

    W aktywności jest trochę inaczej, powyżej 10 gdy zaczynają się już schody łatwo można się poślizgnąć i stracić ten poziom. Myślę, że zmiana tego jest warta przemyślenia, bo dojście do inkarnacji w tym trybie jest naprawdę wyzwaniem (albo cudem jak kto woli).

  11. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Wymagasz karty Inkarnacji, gdy zabiło ją 9 osób i nie zapowiada się, żeby ktoś jeszcze to zrobił w najbliższym czasie? xD
    8 graczy zabilo inkarnacje a byc moze tym 9 graczem bedzie Goldenko czego mu zycze
    Ostatnio edytowane przez kone ; 12-03-2021 o 00:04

  12. #12
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał kone Zobacz post
    8 graczy zabilo inkarnacje a byc moze tym 9 graczem bedzie Goldenko czego mu zycze
    Już 9

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Jestem dopiero na 5 poziomie instancji, więc nie wypowiem się odnośnie trudności dojścia do inkarnacji otchłani, Gustawa itp., ale byłbym za usunięciem kosztów miksów w komnatach 2,5 i 8 w trybie aktywności. Aktualnie nawet nie zamierzam podchodzić do trybu aktywności, bo jest on wg mnie zupełnie nieopłacalny.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jako że nie przeszłam jeszcze otchłani, to nie wypowiem się na temat wystarczająco trafnie, ale... Czy to takie złe, że gra posiada wyzwanie na lata? Wyzwanie, które ukończą tylko ci najwytrwalsi?

    1. Problem w tym, że bossy w otchłani są wybrane przez swoje mechaniki, a nie atrybut. Zgadzam się, że gustaw może być wnerwiający, ale collen słaby na jego miejsce się nie nadaje. Jak na moje po prostu przydałby się nerf na gustawa w otchłani (np. Nie używa krytycznej pomocy, albo jego broń ma limit leczenia (np. 50% zadawanych obrażeń), albo niech po podwójnym drenie nie używa eliksiru).

    2. Tu... Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, jako tryb aktywności, mógłby pozostawać ciągle na 1 poziomie, z drugiej strony to by sprawiło, że na 100 poziomie, instancja będzie auto rozdawajką nagród. Zmniejszone skalowanie jest chyba jedynym słusznym wyborem, z tym, że brzmi to kinda nienaturalnie.

    3. Ależ to jest tryb aktywności, a nie tryb "nabij sobie wysoki poziom", więc resetowanie poziomu trudności pasuje. W końcu celem tego trybu nie ma być utrzymywanje wysokiego poziomu trudności.

    4. W sumie na tak. Resetowanie statów powinno być dostępne przed każdą walką w grze.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  15. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    13-10-2019
    Postów
    26
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Jako że nie przeszłam jeszcze otchłani, to nie wypowiem się na temat wystarczająco trafnie, ale... Czy to takie złe, że gra posiada wyzwanie na lata? Wyzwanie, które ukończą tylko ci najwytrwalsi?

    1. Problem w tym, że bossy w otchłani są wybrane przez swoje mechaniki, a nie atrybut. Zgadzam się, że gustaw może być wnerwiający, ale collen słaby na jego miejsce się nie nadaje. Jak na moje po prostu przydałby się nerf na gustawa w otchłani (np. Nie używa krytycznej pomocy, albo jego broń ma limit leczenia (np. 50% zadawanych obrażeń), albo niech po podwójnym drenie nie używa eliksiru).

    2. Tu... Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, jako tryb aktywności, mógłby pozostawać ciągle na 1 poziomie, z drugiej strony to by sprawiło, że na 100 poziomie, instancja będzie auto rozdawajką nagród. Zmniejszone skalowanie jest chyba jedynym słusznym wyborem, z tym, że brzmi to kinda nienaturalnie.

    3. Ależ to jest tryb aktywności, a nie tryb "nabij sobie wysoki poziom", więc resetowanie poziomu trudności pasuje. W końcu celem tego trybu nie ma być utrzymywanje wysokiego poziomu trudności.

    4. W sumie na tak. Resetowanie statów powinno być dostępne przed każdą walką w grze.
    Jakie wyzwanie na lata ? skoro tryb umiejętności jest taki sam jak tryb aktywności( pisałem już różnice czym to się różni )

    Propozycja zamiany Gustawa została zapraponowana na Jednookiego Berskera badz Collena slabe ( gustaw to woj bijacy mieczem, te dwie propozycje spelniaja te warunki)

    Jaka rozdawajka nagród bo nie bardzo rozumiem. W trybie aktywności sam decydowac powinienes czy z nowym miesiacem Twoj poziom kasuje sie do 1 czy pozostajesz na danym poziomie np 10. Co za tym idzie majac 10 poziom zrobisz mniej przejśc w miesiacu jak ten gracz co zacznie od 1 poziomu ( nagrody sa za jak najwieksza ilosc przejsc) wiec kazdy sam decyduje czy zdobywa kolejne poziomy aby wydropic karty smoka badz otchlani albo kasuje poziom i leci po nagrody


    Co do skalowania poziomu to w trybie aktywnosci poziom powinien rosnac wolniej w porownaniu do trybu umiejetnosci. Np. Przeszedlem 1 poziom w trybie umiejetnosci to na 2 poziomie w tym trybie te potwory i bossy sa silniejsze np o 15%. Wiec w trybie aktywnosci jezeli przejde 1 poziom to drugi poziom powinien wzrosnac np o 5%.

    Reset stat powinien byc (nawet pod typowego antywoja czy antymaga bez blokad) w kazdej komnacie podczas przechodzenia poziomu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •