Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Temat: Limit walk na arenie

  1. #31
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Ino Zobacz post
    Każdy kiedyś zaczyna pvp, moim zdaniem jest to droga zabawa do której należy się przygotować. Rozważyła bym więc dwie opcje:
    a) Jesteś osobą, która dopiero co wbiła 80 lvl. Nie masz nazbieranej większej ilości miksów - ta sytuacja sprowadza się do tego o czym piszesz - mogą szybko się zniechęcić.
    b) Jakimś cudem będąc osobą z podpunktu a) doszedłeś do wniosku, że warto się za to jakoś zabrać: ulepszyć eq, zaopatrzyć się w miksy. Przez jakiś czas (załóżmy 2 miesiące) bijesz minibossy, z których lecą ci odnówki i inne mikstury przydatne w pvp, wydropione eq sprzedajesz lub ulepszasz (chociażby za pomocą przetapiania, to bardzo niski nakład golda). W ten sposób jesteś przygotowany, pierwsze wrażenie o pvp cię nie zniechęciło, jesteś teraz w stanie wygrywać.

    Dla mnie logicznym jest wyciagnięcie wniosków z a --> b. Jeśli kończysz na a - no trudno, nie da ciebie przeznaczone jest posiadanie eq +7/8. Jeżeli w jakikolwiek sposób postanowiłeś, że jednak chcesz takie eq, zaciekawiła cię walka - dojdziesz do punktu b.
    Również nietrudne jest dojście do wniosku, że kupowanie miks za żetony to takie błędne koło. Bijemy się po to, żeby mieć żetony, jeśli wydamy żetony, po to żeby mieć żetony, to może po prostu lepiej nie wydawać ich wcale? (chyba że bijesz się tylko i wyłącznie dla zabawy, ale to raczej będzie walka manualna, które ze względu na to, że są dłuższe, a jednocześnie jest mniej graczy w ten sposób walczących - mniejsze zapotrzebowanie mikstur)

    Poza tym jeśli chodzi o kupowanie mikstur za golda - cena jest jednakowa i dla graczy z srebra/złota/diaxa jak i dla tych z aspiranta/brązu. Kazdy kiedyś był tym, który wbił 80 i każdy z nas kiedyś był biedny Pograj dłużej, poświęć trochę czasu - wzbogacisz się.
    Chyba, że potrzebny jakiś poradnik "jak zacząć pvp" w razie, gdyby ktoś nie zauważał swoich błędów.


    Dzięki
    W 2 miesiące to ja nadropię tych miksturek na 20 walk przy obecnym dropie i splicie na 4 osoby. To samo tyczy się eq, przez miesiąc biłem dzień w dzień po 2-3 arktosy poświęcając na to 100% eny , cały mój drop to 3 rózgi arktosa i peleryna (przez kilka dni nawet używałem bonusa do dropu 100%, ale jak dobrze pamiętam dostałem wtedy tylko jeden item). Niestety Nie ubierzesz się w ten sposób ani nie zaopatrzysz w mikstury.

  2. #32
    Rzuciłam przykładowym czasem (polecam swoją drogą biegać na każdego mini 24h, ale poradnik jak zarabiać golda już chyba nawet istnieje). Z podejściem, jakie prezentujesz zaraz dojdziemy do tego, że ta gra powinna być p2w, bo gracze z dużym stażem/grający cały czas przed upkiem są bogatsi i mają więcej miksów, a to niesprawiedliwe xD

    Ps. Mi eq z choinki też nie spadło.

  3. #33
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    708
    Cytat Napisał Infinitum Zobacz post
    W 100% zgadzam sie z tym postem.
    Gracze którzy mają juz wykute eq +7/8 (EneDueRabe itd) resetując ranking wygrywają praktycznie wszystkie walki przez co ich zyski są po prostu ogromne i nie porównywalne z zyskiem przeciętnego gracza (np. KOCURA).


    Przykład gracza Atronis
    Załącznik 14227
    gdzie kazda wygrana walka to od 35-60 żetonów (dodam że w 2 dni było ok 40 wygranych walk więc poważnie zastanowiłbym sie nad tą opcją)

    A tu raporty gracza Shreku
    Załącznik 14228
    gdzie kazda przegrana walka to ok 20 żetonów


    Jak dla mnie powinno się to zmienic ponieważ są to zbyt opłacalne (i częste) praktyki, które utrudniają gre "aspirantom"

    A jeżeli te nagrody za ligi to takie "ochłapy" jak ujął gracz Atronis to może wystarczy je zwiekszyć
    Od kiedy eq daję 100% wygraną? Trzeba mieć jakieś pojęcie i umiejętności w układaniu statów/skryptów . Jeżeli myślisz, że wkleisz jeden skrypt i będziesz walczył w jednym profilu to będziesz wygrywał 100% walk? => to w takim razie jesteś w błędzie.

  4. #34
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Infinitum Zobacz post
    W 100% zgadzam sie z tym postem.
    Gracze którzy mają juz wykute eq +7/8 (EneDueRabe itd) resetując ranking wygrywają praktycznie wszystkie walki przez co ich zyski są po prostu ogromne i nie porównywalne z zyskiem przeciętnego gracza (np. KOCURA).


    Przykład gracza Atronis
    Załącznik 14227
    gdzie kazda wygrana walka to od 35-60 żetonów (dodam że w 2 dni było ok 40 wygranych walk więc poważnie zastanowiłbym sie nad tą opcją)

    A tu raporty gracza Shreku
    Załącznik 14228
    gdzie kazda przegrana walka to ok 20 żetonów


    Jak dla mnie powinno się to zmienic ponieważ są to zbyt opłacalne (i częste) praktyki, które utrudniają gre "aspirantom"

    A jeżeli te nagrody za ligi to takie "ochłapy" jak ujął gracz Atronis to może wystarczy je zwiekszyć
    W którym miejscu one są opłacalne? Wydaję 10MF, toczę walki z których tracę wszystkie odno i zwracane mi są one w żetonach, które albo są spowrotem inwestowane w te odno albo przepalane u kowala i wtedy mam znacznie mniej odno. Zejdźcie na ziemie, tu nie ma profitu nigdzie...
    Co do twojego ostatniego zdania, to poprostu tygodniowe żetony są bardzo niskie w wyższych ligach i bardziej opłaca się zresetować i powalczyć i zostać w złocie/srebrze niż kisić punkty i siedziec w diamencie. Co za tym idzie możnaby zwiększyć profity dla każdej z lig.

    A i jeszcze jedna sprawa, jak już mnie wzieliście pod lupę, to ja mam dwie postaci wysoko w topce, zróbcie po 10 walk z 10 roznymi przeciwnikami 2 róznymi postaciami
    Może warto byłoby wrócić do 5 max walk do full bonusu lub też tak jak pisałem delikatnie podrasować profity za ligi.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 05-03-2021 o 20:41

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2020
    Postów
    10
    Podsumowując, zgadzam się z wypowiedzią Atronisa... Ilości żetonów jakie dostajemy po tygodniu walk jest naprawdę żenująca. Alternatywnym rozwiązaniem może być skrócenie czasowych limitów walk albo zwiększenie nagród dla graczy TOP15. Pozdrawiam, Shreku.

  6. #36
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Ino Zobacz post
    Rzuciłam przykładowym czasem (polecam swoją drogą biegać na każdego mini 24h, ale poradnik jak zarabiać golda już chyba nawet istnieje). Z podejściem, jakie prezentujesz zaraz dojdziemy do tego, że ta gra powinna być p2w, bo gracze z dużym stażem/grający cały czas przed upkiem są bogatsi i mają więcej miksów, a to niesprawiedliwe xD

    Ps. Mi eq z choinki też nie spadło.
    No tak update co 5 lat, zbierania mikstur cały rok, żeby pograć sobie PvP przez 2 tygodnie hmm... wszystko jest wporządku z grą, to tylko ludzie mają jakieś upośledzone urojenia.

    Kwestia eq to szczęście,jak bardzo kowal sprzyja. Byle jakie +6 nie jest problem zrobić, gorzej już z itemami 7/8.

  7. #37
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    No tak update co 5 lat, zbierania mikstur cały rok, żeby pograć sobie PvP przez 2 tygodnie hmm... wszystko jest wporządku z grą, to tylko ludzie mają jakieś upośledzone urojenia.

    Kwestia eq to szczęście,jak bardzo kowal sprzyja. Byle jakie +6 nie jest problem zrobić, gorzej już z itemami 7/8.
    Grając na rok przed update (nawet mniej, około 11 miesięcy, postacią od 1 lvla) zebrałam miksów na trochę potyczek w Devos (trzymanie się w brązie ok miesiąca-dwóch) oraz na dość aktywne pvp w Nordii jakieś 5 miesięcy (tak nadal mam sporo miksów).
    Zupełnie nie wiem co mają na celu Twoje posty, skoro niewiele wiesz na ten temat.
    A ludzie z eq+6 (nie, nie z tymi o idealnym bonusie) są w stanie utrzymywać się w srebrze, nawet w złocie.

  8. #38
    Skuzz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Shreku Zobacz post
    Wychodzę z propozycją dodania RESETU LIMITÓW WALK NA ARENIE za MF'y.
    czyli rozumiem że wydając pieniążki chcesz przymusić innych do walki ze sobą ponad limity?

  9. #39
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    587
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    W którym miejscu one są opłacalne? Wydaję 10MF, toczę walki z których tracę wszystkie odno i zwracane mi są one w żetonach, które albo są spowrotem inwestowane w te odno albo przepalane u kowala i wtedy mam znacznie mniej odno. Zejdźcie na ziemie, tu nie ma profitu nigdzie...
    Co do twojego ostatniego zdania, to poprostu tygodniowe żetony są bardzo niskie w wyższych ligach i bardziej opłaca się zresetować i powalczyć i zostać w złocie/srebrze niż kisić punkty i siedziec w diamencie. Co za tym idzie możnaby zwiększyć profity dla każdej z lig.

    A i jeszcze jedna sprawa, jak już mnie wzieliście pod lupę, to ja mam dwie postaci wysoko w topce, zróbcie po 10 walk z 10 roznymi przeciwnikami 2 róznymi postaciami
    Może warto byłoby wrócić do 5 max walk do full bonusu lub też tak jak pisałem delikatnie podrasować profity za ligi.
    Masz profit za wbijanie kolejnych lig
    https://discord.gg/TEPXex4Upd <---- NAJLEPSZY SERWER DISCORD

  10. #40
    Odeszliśmy od tematu swoją drogą, a jako, że sam jego założyciel napisał podsumowanie uznałabym dyskusję za wyczerpaną i zakończoną

  11. #41
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    Masz profit za wbijanie kolejnych lig
    O czym ty mówisz? Jak żetony za ligi są tylko raz w trakcie całej gry.

  12. #42
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Od kiedy eq daję 100% wygraną? Trzeba mieć jakieś pojęcie i umiejętności w układaniu statów/skryptów . Jeżeli myślisz, że wkleisz jeden skrypt i będziesz walczył w jednym profilu to będziesz wygrywał 100% walk? => to w takim razie jesteś w błędzie.
    A kto mówi, że eq daje wygraną? Problemem nie jest eq dające wygraną, a skopany system elo w którym resetnięty diament wygrywa wszystkie walki z aspirantami (innymi słowy, ranking nie działa jak powinien, bo nie chroni niedoświadczonych graczy przed starciem z doświadczonymi).

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Ino Zobacz post
    A ludzie z eq+6 (nie, nie z tymi o idealnym bonusie) są w stanie utrzymywać się w srebrze, nawet w złocie.
    A to jak najbardziej true. Ludzie zapominają o tym, że eq poniżej +8 to nie jest źle wycięta blacha, którą najlepiej wyrzucić. Eq +6 to świetna opcja dla biedaków, bo wykonanie go nie wymaga ani szczęścia, ani dużego nakładu finansowego. Przy tym jest całkiem silne. Różnica siły między najlepszymi +6 i +8 to jakoś 6%. Przy takiej różnicy sił umiejętności znaczą dużo więcej. Ba, te 6% sił może zostać nawet ograne przez niesprzyjające rng.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  13. #43
    Użytkownik Avatar Infinitum
    Dołączył
    03-03-2019
    Postów
    147
    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    Masz profit za wbijanie kolejnych lig
    Te bonusy sa jednorazowe

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •