Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Zwiększenie liczby poleceń w skrypcie o jeden

  1. #1
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668

    Zwiększenie liczby poleceń w skrypcie o jeden

    Wychodzę z propozycją zwiększenia liczby poleceń w skrypcie o jeden, ponieważ w Nordii przy długich walkach i dużych kosztach zdolności często wojownik w broni atrowej nie da rady użyc wszystkich zdolek używając 6 mikstur many jednego rodzaju to samo tyczy się maga czasami miksutry many 4 i 5 nie starczą. Zdaje sobie sprawę, że moge wywalić inne polecenie, ale skoro na wyższych przedziałach jest znacznie więcej ładowań many to jedno polecenie EXTRA nie powinno być problemem.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Jak najbardziej za, +1 polecenie dla obu profesji lub chociaż dla wojownika.
    Jeśli nie gramy pod rękawice (a powoli ku temu zmierzamy) to faktycznie dużo częściej trzeba ładować manę.

  3. #3
    Pirrat
    Konto usunięte
    Ten przyrost powinien być zależny od liczby slotów oraz nowych statusów dostępnych podczas walk. Od 50 poziomu jest stały praktycznie zasób przedmiotów wykorzystywanych w walce, a liczba slotów i statusów rośnie.

  4. #4
    Pirrat
    Konto usunięte
    Nie chcę być niemiły, ale czy takie proste do realizacji propozycje potrzebują kilkudziesięciu dni na akceptacje lub odrzucenie?

  5. #5
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Wystarczyłoby dodać, żeby mag domyślnie atakował danym zaklęciem bez potrzeby wciskania tego w skrypt (tak jak jest to w przypadku wojownika), bo w chwili obecnej mozna powiedziec ze wojownik ma 30 polecen, mag tylko 29.

  6. #6
    Ja bym zwiększył o 50, wtedy można by było stworzyć sensowny skrypt.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  7. #7
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Wystarczyłoby dodać, żeby mag domyślnie atakował danym zaklęciem bez potrzeby wciskania tego w skrypt (tak jak jest to w przypadku wojownika), bo w chwili obecnej mozna powiedziec ze wojownik ma 30 polecen, mag tylko 29.
    Ja przykładowo na magu mam dwa polecenia na same zaklecia (w różdżce arktosa) przy innych rozgach też trzeba 2 polecenia na same zaklecia, żeby to sensownie wyglądało Co do mojej propozycji to przy takiej ilości zdolności, statusów itp, jedno polecenie więcej wiele nie zmieni, ale ułatwi to chociaż coś.

  8. #8
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Ja bym zwiększył o 50, wtedy można by było stworzyć sensowny skrypt.
    Głos rozsądku, skończcie kastrować nam skrypty

  9. #9
    Wystarczyłoby dodać, żeby mag domyślnie atakował danym zaklęciem bez potrzeby wciskania tego w skrypt (tak jak jest to w przypadku wojownika), bo w chwili obecnej mozna powiedziec ze wojownik ma 30 polecen, mag tylko 29.
    Czy mag nie ma dostępnego w skrypcie jednego polecenia więcej (od wojownika)? Właśnie na zaklęcie

    Edit. Sprawdziłam, mag ma 30 poleceń, woj 29.
    Ostatnio edytowane przez Ino ; 03-03-2021 o 22:16

  10. #10
    Tak tylko przypomnę, że poza umiejętnością do napisana skomplikowanego skryptu, również istotną umiejętnością jest umiejętność optymalizacji skryptu przy ograniczonych zasobach.

    Zwiększenie ilości poleceń tym bardziej odstraszy od pisania skryptów, bo już teraz jest to czasochłonne i wymaga dość dużo wiedzy jak na standardy dzisiejszych gier Samemu od zera napisałem tylko jeden skrypt w ciągu ostatnich paru lat, resztę po prostu modyfikowałem.

  11. #11
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Ja bym zwiększył o 50, wtedy można by było stworzyć sensowny skrypt.
    Trochę bez sensu, nie masz mieć skryptu jak boss tylko jak gracz. Dodanie 50 dodatkowych poleceń mija się z celem .

  12. #12
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Tak tylko przypomnę, że poza umiejętnością do napisana skomplikowanego skryptu, również istotną umiejętnością jest umiejętność optymalizacji skryptu przy ograniczonych zasobach.
    Pod PvP to może tak.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Zwiększenie ilości poleceń tym bardziej odstraszy od pisania skryptów, bo już teraz jest to czasochłonne i wymaga dość dużo wiedzy jak na standardy dzisiejszych gier Samemu od zera napisałem tylko jeden skrypt w ciągu ostatnich paru lat, resztę po prostu modyfikowałem.
    Mnie nie odstraszy, ja lubie robić skrypty, pod exp, na unikaty, minibossy, im więcej możliwości tym lepiej. Pod pvp ograniczenia zrozumiem.
    Tworzenie skryptów też jest ciekawym elementem tej gry.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  13. #13
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    sam mam jakieś tam doświadczenie w robieniu skryptów i przydało by się te 20 poleceń dodatkowych bo to kaleczy skrypty i to bardzo
    Nie chce banaa

  14. #14
    1. Odno 2
    2. Odno 3
    3. Odno 4
    4. Leczenie 3
    5. Leczenie 4
    6. Życie 3
    7. Życie 4
    8. Życie 5
    9. Rege
    10. Osłona
    11. Skupa
    12. Miks speed
    13. Runa
    14. Kamień
    15. Anti
    16. Rumianek
    17. Mana 3
    18. Mana 4
    19. Mana 5
    20. Norma
    21. Zdolka 4
    22. Zdolka 5
    23. Zdolka 6
    24. Zdolka 7
    25. Zdolka 8
    26. Zdolka 9
    27. Zaklęcie

    To wszystko powyżej to minimum do prostego skryptu.

    I zostają nam aż 3 polecenia, które można wykorzystać do czegoś innego. Jeśli chciałbym zrobić bicie najmocniejszym zaklęciem to musiałbym zrezygnować z dobitki i ochrony przed dublem. A gdzie dopiero wykorzystywanie normalizacji w różnych okolicznościach? A użycie mikstur odno, których nie zużyliśmy, bo warunki nie zostały spełnione, a pod koniec walki mogły nas uratować?

    Obecna liczba poleceń w ogóle nie pozwala się wykazać. Najlepiej mają ci co nawalą maks ataku i speeda i wygrywają w paru turach.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  15. #15
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    1. Odno 2
    2. Odno 3
    3. Odno 4
    4. Leczenie 3
    5. Leczenie 4
    6. Życie 3
    7. Życie 4
    8. Życie 5
    9. Rege
    10. Osłona
    11. Skupa
    12. Miks speed
    13. Runa
    14. Kamień
    15. Anti
    16. Rumianek
    17. Mana 3
    18. Mana 4
    19. Mana 5
    20. Norma
    21. Zdolka 4
    22. Zdolka 5
    23. Zdolka 6
    24. Zdolka 7
    25. Zdolka 8
    26. Zdolka 9
    27. Zaklęcie

    To wszystko powyżej to minimum do prostego skryptu.

    I zostają nam aż 3 polecenia, które można wykorzystać do czegoś innego. Jeśli chciałbym zrobić bicie najmocniejszym zaklęciem to musiałbym zrezygnować z dobitki i ochrony przed dublem. A gdzie dopiero wykorzystywanie normalizacji w różnych okolicznościach? A użycie mikstur odno, których nie zużyliśmy, bo warunki nie zostały spełnione, a pod koniec walki mogły nas uratować?

    Obecna liczba poleceń w ogóle nie pozwala się wykazać. Najlepiej mają ci co nawalą maks ataku i speeda i wygrywają w paru turach.
    1. Nie musisz używać wszystkich zdolek, jeżeli Cię ograniczają polecenia usuń te, które dają najmniejszy zysk
    2. Warunek na runę jako mag?
    3. Rumianek też nie jest super konieczny
    4. Konieczność użycia 3 rodzajów mp to rzadkość

    Chociaż nie twierdzę, że gdzieś tu nie ma problemu kategorii - czy może to jest czas zmniejszyć ilość zdolności występujących w walce? Dodać balansowanie zdolek na przestrzeni ilości slotów przez nie zajmowane?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •