Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Temat: Zwiększenie liczby poleceń w skrypcie o jeden

  1. #16
    1. Z tym mogę się zgodzić. Jako mag mam wrażenie, że niektóre zdolności nie dają nic poza zużyciem dużej ilości MP.
    2. Zawsze jakiś hit, gdy nie mamy many, albo na paraliżu no i żetony.
    3. Wredna i Pechowa są w użyciu, więc uważam, że jak najbardziej jest potrzebny.
    4. Do momentu, aż przyjdzie jakiś super defer i okaże się, że pół walki biłeś go łapą.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  2. #17
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Ideą mojego tematu nie było wprowadzenie 50 poleceń dodatkowych w skrypcie (to jest poprostu głupie) tylko jednego. Obecnie bez problemu da się stworzyć skrypt który będzie potrafił w sposób prosty przejąc inicjatywę i wystarczy tylko trochę pogłówkować (odnoszę się tu do postu Antka). Trzeba przyznać jednak, że przez taką ilość poleceń jaką mamy znacznie ciężej jest zrobić optymalny skrypt na defera, którego walki są znacznie dłuższe a co za tym idzie pochłaniają wieksze zasoby mikstur. W tym przypadku tez mikstur many. Wiadomo, że tworzenie skryptów od zera jest czasochłonne, ale ja też głównie bazowałem na szablonie ze wcześniejszych miast który poprostu przerabiałem. Można by ten temat dalej ciągnąć, że przez taką liczbę poleceń zdecydowanie łatwiej jest grać pod duży speed, bo jeśli ktoś chce grać pod większy luck to traci powiedzmy 4 polecenia na same leczenia przed dublami =]

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    3. Rumianek też nie jest super konieczny
    4. Konieczność użycia 3 rodzajów mp to rzadkość
    3. Cios ciszy/wredna chmura
    4. Trafiasz na defera magiem i po X turach bijesz z łapy bo zużyłeś 12 mikstur many

    Wiadomo, można się teoretycznie na wszystko przygotować, ale przez to trzeba miec ileś profili, a tak możnaby takie bzdury upchać w jednym, ale tak jak mówię napewno nie jestem zwolennikiem zwiększania liczby poleceń o niewiadomo ile. Moim zdaniem 1/2 polecenia już by sporo uprościły.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 04-03-2021 o 14:25

  3. #18
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    1. Odno 2
    2. Odno 3
    3. Odno 4
    4. Leczenie 3
    5. Leczenie 4
    6. Życie 3
    7. Życie 4
    8. Życie 5
    9. Rege
    10. Osłona
    11. Skupa
    12. Mobilka
    13. Runa
    14. Kamień
    15. Antidotum
    16. Rumianek
    17. Mana 3
    18. Mana 4
    19. Osłona Magiczna
    20. Normalizacja
    21. Przeczekanie
    22. Ożywienie
    23. Poświęcenie
    24. Mega Przyspieszenie
    25. Mega Mana
    26. Krople do oczu
    27. Zaklęcie
    28. Drenaż
    29. Róg
    30. Klasztorna Różdżka - 12 slotów
    31. Miniboss Wendigo
    32. Sole trzeźwiące
    33. Mikstura ożywienia
    34. Leczenie siebie, leczenie sprzymierzeńców
    35. Nie myślcie tylko o PVP

    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 04-03-2021 o 14:36
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  4. #19
    Pirrat
    Konto usunięte
    Brakuje jeszcze:
    - polecenia na przeciwdziałania krwawieniu, poprzednie miasta uwzględniły tylko zatrucie jako status odejmujący HP poniżej progu leczenia.
    - pasywki, które implikują używanie dwóch zaklęć, aby efektywnie z nich korzystać - najbardziej jaskrawy przykład to laska zorzy
    - klasztorna różdżka z 12 slotami, gdzie nie ma miejsca na jakieś optymalizacje ...
    - przyspieszenie u przeciwnika - są dwa sposoby przeciwdziałania, musimy wybrać jeden albo rzucamy sobie przyspieszenie albo ryzykujemy ze zdolnością w przypadku maga - przyspieszenie lub spowolnienie

    Ewentualnie niech powstaną dwa profile dedykowane PvP ze zwiększona liczbą poleceń które możemy modyfikować.
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 04-03-2021 o 14:45

  5. #20
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Pozwólcie ludziom się wykazać w tworzeniu skryptów.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  6. #21
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Jedno polecenie ekstra + zwiększenie liczby użyć mikstur MP, aby nie było scenariusza, że dwa rodzaje to za mało.
    Na powyższe mogę się zgodzić.
    BTW. Standardowo jestem za likwidacją użycia jeszcze 1 odnówki wstecz - było by kolejne polecenie wolne i oszczędność miksów

    MoP niejako wyjaśnił skąd opór przed zwiększaniem tego dalej.
    Dalsze zwiększanie nakładu pracy na skrypty, aby się liczyć.
    W PvP auto liczy się też umiejętność gospodarowania tym co jest dostępne - optymalizacja skryptu.
    Poza PvP - skrypty nie muszą w 100% zastępować manuala. Gracz musi wybrać czy auto z ograniczeniami czy manual z pełną kontrolą.

  7. #22
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Admin, nie dotykaj odnówek, i tak za dużo rzeczy zostało wykastrowane, Leczenie 2 i Odno 1 jeszcze by mogły być przydatne w Nordii, Miksy 2 też zważając na to że mamy Wendigo i Giganta, proszę nie dotykać więcej miksów, w MFO2 jakoś nie trzeba było robić takich rzeczy i słabsze miksy umierały po prostu śmiercią naturalną, dlaczego tutaj nie mogą, szczególnie że godzi to w PvE?

    Co do tych poleceń, Antek napisał właściwie jak wygląda skrypt na PvP, 27 poleceń podstawowy skrypt, wyleci 1 miks many to 26, przy dodatkowym poleceniu mamy zamiast 3 poleceń aż 5 dodatkowych - czy to dużo? Ja mam 2 polecenia na dobijanie (w normalnych warunkach powinny być 4), 2 polecenia na leczenie przed dublem przeciwnika (optymalna wartość powinna uwzględniać wszystkie leczenia) i 1 dodatkowe leczenie przy bardzo niskim HP - natomiast, czego mi brakuje? Możliwości użycia Kamienia, Runy w większej ilości sytuacji (dodatkowe 2 polecenia), Normalizacji w innej sytuacji (dodatkowe polecenie), Przebicie w większej ilości sytuacji (dodatkowe polecenie), Odbicie w dodatkowej sytuacji (powiedzmy że dodatkowe polecenie, ale sytuacji na Odbicie jest mnóstwo, a do skryptu zmieściła mi się jedna)

    Jeszcze dodam coś o skryptach PvE - https://mfo3.pl/r/be08658c6 wysolowany Lavos na auto, brakowało mi tutaj 1 dodatkowej Wody Święconej kiedy mam Regenkę i Zombie i z tego co pamiętam czegoś jeszcze, dlatego udało mi się to dopiero za którąś próbą i to przy wykorzystaniu wszystkich leczeń, Squadron napisał zresztą o 33 poleceniach w podstawowym skrypcie na Wendigo, a przypominam że on jest bardziej skomplikowany

    Dodatkowym argumentem jest Klasztorna Rózga, wykorzystanie 12 zdolek jest niemal niemożliwe czy to PvP czy PvE, nie mówiąc już o różnych sytuacjach wykorzystania tych zdolek - załóżmy że zakładam Medytację i chcę aby ją używało w 2 sytuacjach, na dublu i na koniec jak nie będzie dubla a zostanie, to już są 2 dodatkowe polecenia

    Proponuję 40 poleceń w skryptach, to naprawdę nie jest jakaś wielka ilość która sprawi że nagle trzeba będzie pisać 1 skrypt przez miesiąc, a szczególnie w PvE poprawi sytuację

  8. #23
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jedno polecenie ekstra + zwiększenie liczby użyć mikstur MP, aby nie było scenariusza, że dwa rodzaje to za mało.
    Na powyższe mogę się zgodzić.
    BTW. Standardowo jestem za likwidacją użycia jeszcze 1 odnówki wstecz - było by kolejne polecenie wolne i oszczędność miksów

    MoP niejako wyjaśnił skąd opór przed zwiększaniem tego dalej.
    Dalsze zwiększanie nakładu pracy na skrypty, aby się liczyć.
    W PvP auto liczy się też umiejętność gospodarowania tym co jest dostępne - optymalizacja skryptu.
    Poza PvP - skrypty nie muszą w 100% zastępować manuala. Gracz musi wybrać czy auto z ograniczeniami czy manual z pełną kontrolą.
    Argument MoP'a akurat jest słaby, bo większość skryptów to otrzymuje się od kogoś, nawet do PvP szablony krążą po prezentacjach. Wystarczy stworzyć szablon ze wszystkimi przedmiotami na wzór skryptu prostego, kiedy przechodzimy z niego do zaawansowanego. Problemem nie są skrypty a wymyślanie dziwacznym mini i naszpikowanie ich milionem statusów, do których nie ma poleceń.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    W pve skrypty są głównie do expa, bo manualnie nikt by nie chciał expić. Wszelkie możliwości tworzenia skryptów na mini/bossy to pójście wam na rękę, a nie standard.
    To, że nie starcza wam poleceń na minibossa globalnego to żaden argument, albowiem te mini celowo są robione na trudne wyzwanie w manualu. A auto zawsze będzie miało domyślnie trudniej od manu.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  10. #25
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    W pve skrypty są głównie do expa, bo manualnie nikt by nie chciał expić. Wszelkie możliwości tworzenia skryptów na mini/bossy to pójście wam na rękę, a nie standard.
    To, że nie starcza wam poleceń na minibossa globalnego to żaden argument, albowiem te mini celowo są robione na trudne wyzwanie w manualu. A auto zawsze będzie miało domyślnie trudniej od manu.
    Jakby skrypty miały wystarczająco poleceń to istniałby jeden do wszystkich mini, a nie 10 profili, bo wprowadzane co chwile są nowe statusy na które trzeba mieć jakąś logikę w działaniu. Globale mogą otrzymać jakieś ukryte statusy jak pasywy różdżek i wtedy nie masz możliwości stworzenia skryptu.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Jakby skrypty miały wystarczająco poleceń to istniałby jeden do wszystkich mini, a nie 10 profili, bo wprowadzane co chwile są nowe statusy na które trzeba mieć jakąś logikę w działaniu. Globale mogą otrzymać jakieś ukryte statusy jak pasywy różdżek i wtedy nie masz możliwości stworzenia skryptu.
    Tak i jest to zamierzone i dla mnie pozytywne działanie.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  12. #27
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Obecnie 30 poleceń NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OPTYMALIZACJĄ, jest to w takim samym stopniu optymalizacja jak biedni ludzie wchodzący na debet aby kupić jedzenie, no po prostu da się tak tylko teoretycznie, jest to brutalne kastrowanie skryptu - optymalizowanie skryptu powinno polegac na tym że da się go przemyśleć i w najmniejszej możliwej ilości poleceń ułożyć skrypt dobrze wykorzystujący swoje zdolki i przedmioty, obecnie jak bardzo byś się nie starał, nie wykorzystasz dobrze 9 zdolek (ekhm klasztorna ekhm ekhm), wszystkich leczeń, przedmiotów, nie zabezpieczysz się dobrze przed dublem, ogólnie żeby wszystko dobrze wykorzystać to powinny być przynajmniej 2 polecenia na każdą akcję (52 poleceń), a ja proponuję 40 poleceń, czyli liczbę która nie zmieni bardzo dużo

  13. #28
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Obecnie 30 poleceń NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OPTYMALIZACJĄ, jest to w takim samym stopniu optymalizacja jak biedni ludzie wchodzący na debet aby kupić jedzenie, no po prostu da się tak tylko teoretycznie, jest to brutalne kastrowanie skryptu - optymalizowanie skryptu powinno polegac na tym że da się go przemyśleć i w najmniejszej możliwej ilości poleceń ułożyć skrypt dobrze wykorzystujący swoje zdolki i przedmioty, obecnie jak bardzo byś się nie starał, nie wykorzystasz dobrze 9 zdolek (ekhm klasztorna ekhm ekhm), wszystkich leczeń, przedmiotów, nie zabezpieczysz się dobrze przed dublem, ogólnie żeby wszystko dobrze wykorzystać to powinny być przynajmniej 2 polecenia na każdą akcję (52 poleceń), a ja proponuję 40 poleceń, czyli liczbę która nie zmieni bardzo dużo
    Argumentacja w 100% trafna, kilka dodatkowych poleceń zwłaszcza do PvE na pewno by się przydała. Co do PvP, trudno wyczuć, ale coraz więcej mamy zdolek / statusów i nie da się tego wszystkiego wstawić, tak jak ktoś wspomniał, ustawiamy zdolkę / item na kontrę, ale jeżeli ona nie nastąpi to dobrze by było aby skrypt użył tej zdolki / itemka w późniejszym etapie.

    Cytat Napisał Clover Zobacz post
    Tak i jest to zamierzone i dla mnie pozytywne działanie.
    Wypowiada się ta osoba, która gra w tą grę mało aktywnie... jak grasz odświętnie od eventu do eventu albo raz w tygodniu, to nie psuj innym ludziom gry. Usiądź z boku i nie udzielaj się tam gdzie z czegoś mało korzystasz.

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Jedno polecenie + limit MM to moje ostatnie słowo w tym temacie - i zaznaczam, że jest to zmiana głównie z myślą pod PvP auto, bo tutaj mogę przyjąć pewne argumenty.
    Jak napisał wcześniej Clover - wymagający przeciwnicy PvE są domyślnie do bicia manual (często wręcz celowo tylko manual). Auto przewidziane jednocześnie dla "leniwych" (czy może lepiej "nieczasowych") i tych, którzy pomimo ograniczeń potrafią stworzyć na takich przeciwników w miarę skuteczny skrypt i dzięki temu mieć korzyści czasowe.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Wypowiada się ta osoba, która gra w tą grę mało aktywnie... jak grasz odświętnie od eventu do eventu albo raz w tygodniu, to nie psuj innym ludziom gry. Usiądź z boku i nie udzielaj się tam gdzie z czegoś mało korzystasz.

    Wypowiada się ta osoba, która gra od 2011 roku i przez tyle lat zdążyła zaobserwować i zrozumieć zamierzenia twórców*

    A co do mojej niskiej aktywności: true, tak to jest, że w dorosłym życiu nie ma tyle czasu na grę, co za dziecka, więc moja aktywność spadła. Mimo to pozostaję w myślę top 5 osób które najwięcej razy przeszły główną fabułę w mfo do ostatecznego punktu. Za czasów devos powstało u mnie, a po skończeniu nimi gry skasowane zostało wiele postaci. Było sporo czasu, w którym grałam aktywnie i wiem o czym mówię. Walki pve poza expieniem celowo dążą do bycia nieogarnianymi przez skrypt. Nie jesteś w stanie udowodnić, że tak nie jest, więc nie rzucaj moją aktywnością jako argumentem, że się mylę.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •