Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Zwiększenie liczby poleceń w skrypcie o jeden

  1. #31
    Pirrat
    Konto usunięte
    Nie dałoby się zastąpić mikstury many, odnowienia czymś na wzór zdolności z gwiazdką? Że wybiera najwyższą dostępną w plecaku, wtedy dla mikstury many byłoby jedno polecenie a nie 2 czy 3.

    Ps: Kiedy ten dodatkowe polecenia ?

  2. #32
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Nie dałoby się zastąpić mikstury many, odnowienia czymś na wzór zdolności z gwiazdką? Że wybiera najwyższą dostępną w plecaku, wtedy dla mikstury many byłoby jedno polecenie a nie 2 czy 3.

    Ps: Kiedy ten dodatkowe polecenia ?
    Ogólnie to Mikstur Many mogłoby być nieskończenie wiele, jak Anti czy Rumianków, chyba nic by się nie zmieniło z wyjątkiem tego że byłby wykorzystywany jeden typ mikstury many, a nie 2/3

  3. #33
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Ogólnie to Mikstur Many mogłoby być nieskończenie wiele, jak Anti czy Rumianków, chyba nic by się nie zmieniło z wyjątkiem tego że byłby wykorzystywany jeden typ mikstury many, a nie 2/3
    6.03.2021 Leon napisał coś mądrego.

    @Tomi nie widzę przeciwwskazań do zrobienia ilości użyć MM oporowej, zwalnia to polecenie kopiuj wklej w zasadzie w każdym typie skryptu, nie rusza poziomu skomplikowania (pomijam dobrane składy na globale z uzupełniającymi się skryptami, z wiadomych względów). Delikatnie dotyka tylko odpływu golda bo ludzie dostosują skrypty do swojego maxmp, z tym że są to wartości pomijalne bo w expie i tak każdy pali MM1/MM2 niezależnie od ilości użyć, a walki innego typu to procent. Wtedy nie trzeba dodawać nowych poleceń więc zachowujemy szablon i problem rozwiązuje się automatycznie na wszystkich przedziałach, obecnych i przyszłych.

    A jeśli chodzi o dodatkowe polecenia tak poza tym to nie widzę potrzeby, dobrze zoptymalizowane skrypty zarówno pvp jak i te bardziej skomplikowane (małpa i materac, bo reszta to raczej nie) spokojnie się mieszczą, u mnie nawet zostaje miejsce.
    30 czerwca, dzień graczy wyklętych, w oborze zamkniętych[*]

  4. #34
    BTW. Standardowo jestem za likwidacją użycia jeszcze 1 odnówki wstecz - było by kolejne polecenie wolne i oszczędność miksów
    Albo, żeby istniał tylko jeden rodzaj odnówki (zawsze odnawia całe hp i mp jak eliksir) i z dwoma użyciami.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #35
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Ten przyrost powinien być zależny od liczby slotów oraz nowych statusów dostępnych podczas walk. Od 50 poziomu jest stały praktycznie zasób przedmiotów wykorzystywanych w walce, a liczba slotów i statusów rośnie.
    Myślałem, że faktycznie przyrost poleceń zatrzymał się na 50 lvl, ale widzę, że nie - rośnie wraz z liczbą slotów w broni unikatowej tj. 20+ sloty broni + 1ekstra dla maga
    Także w tym upku doszło 1 polecenie, a względem 50 lvl są dwa polecenia więcej.


    Wystarczyłoby dodać, żeby mag domyślnie atakował danym zaklęciem bez potrzeby wciskania tego w skrypt (tak jak jest to w przypadku wojownika), bo w chwili obecnej mozna powiedziec ze wojownik ma 30 polecen, mag tylko 29.
    Od dawna mag ma dodatkowe polecenie właśnie z tego powodu.


    Nie dałoby się zastąpić mikstury many, odnowienia czymś na wzór zdolności z gwiazdką? Że wybiera najwyższą dostępną w plecaku, wtedy dla mikstury many byłoby jedno polecenie a nie 2 czy 3.

    Nie bardzo.
    Bardziej możliwe było by wyrzucenie różnych MM/MŻ/MO i zastąpienie ich jedną - leczącą % HP i/lub MP.
    Ale to z kolei setki edycji/podmian dropów/nagród itp.
    Można by pomyśleć też nad zdolkami leczenia - jedna tylko dostępna równocześnie i np. 3 użycia. (to łatwe do wykonania)
    Wszystko to kiedyś było już rozważane na testowym i zawsze jakieś opory były.
    A to, że będą zmarnowane leczenia, a to że % mogą powodować zbytnie wzmocnienie znaczenia HP.
    Jakieś tam testy były, ale niejednoznaczne.
    To była by rewolucja - chyba zbyt duża jak na ten moment.

    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Ps: Kiedy ten dodatkowe polecenia ?
    W związku z tym, że jednak doszło w tym upku polecenie to stawiam to pod znakiem zapytania.

    Na pewno wejdzie podniesienie/zniesienie limitu na MM.
    Przy najbliższym zgraniu bazy danych do gry.

  6. #36
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Myślałem, że faktycznie przyrost poleceń zatrzymał się na 50 lvl, ale widzę, że nie -
    Nie chcę być złośliwy Tomi, ale czy to nie tak że podstawą dobrego adminowania jest zdawanie sobie sprawy z realiów? Proponuję pograć we własną grę jako zwykły gracz przez chociaż miesiąc po wbiciu 80 lvla

    20 + sloty broni + 1 dla maga to zdecydowanie za mało, zignorowałeś kompletnie argument przedstawiony przez Antka i mnie, obecnie wykorzystanie wszystkiego raz w skrypcie to prawie limit poleceń, a gdzie możliwość wykorzystywania rzeczy w różnych sytuacjach? Szczególnie pod PvE by się przydało - 30 poleceń to zdecydowanie za mało, powinno być minimum 40, to i tak niewiele biorąc pod uwagę fakt że wyjdzie średnio 1,5 polecenia na akcję

  7. #37
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Nie chcę być złośliwy Tomi, ale czy to nie tak że podstawą dobrego adminowania jest zdawanie sobie sprawy z realiów? Proponuję pograć we własną grę jako zwykły gracz przez chociaż miesiąc po wbiciu 80 lvla
    Nie jestem alfą i omegą, więc nie pamiętam na zawołanie każdego szczegółu wszystkich rozwiązań obecnych w grze i zmian na przestrzeni 10 lat.
    Przyjąłem za obowiązujący stan podany przez komentujące osoby - w końcu nie zakładam, że ktoś aktywnie korzystający z rozwiązań i proponujący zmiany nie wie co mówi. Sprawdziłem, sprostowałem.
    Właśnie w okolicach upka Devos były robione te zmiany tj. zwiększenie ze stałej liczby bodajże 20 poleceń do 20+sloty oraz dodanie 1 slotu dla maga. Miało to sens w związku z osiągnięciem maks zasobu leczeń i zwiększającej się liczby slotów. Rozwiązanie nadal spełnia swoje założenia.

    20 + sloty broni + 1 dla maga to zdecydowanie za mało, zignorowałeś kompletnie argument przedstawiony przez Antka i mnie, obecnie wykorzystanie wszystkiego raz w skrypcie to prawie limit poleceń, a gdzie możliwość wykorzystywania rzeczy w różnych sytuacjach? Szczególnie pod PvE by się przydało - 30 poleceń to zdecydowanie za mało, powinno być minimum 40, to i tak niewiele biorąc pod uwagę fakt że wyjdzie średnio 1,5 polecenia na akcję
    Do wszystkiego się odniosłem, w szczególności do kwestii PvE.
    Można się nie zgadzać z założeniami, ale przez ich pryzmat zmiany nie są konieczne.

  8. #38
    Mam pytanie odnośnie zwiększenia limitu mikstur MP.
    Bossy typu Graine, lewiatan również otrzymają możliwość używania ich więcej razy niż do tej pory?
    Czy zostanie jak jest?
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  9. #39
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie zwiększenia limitu mikstur MP.
    Bossy typu Graine, lewiatan również otrzymają możliwość używania ich więcej razy niż do tej pory?
    Czy zostanie jak jest?
    Jeśli ograniczenia użyć w ich skryptach opierają się na systemowym limicie to tak - również otrzymają zwiększenie limitu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •