Zobacz wyniki ankiety: Jaki standard ikonek wg Ciebie jest najlepszy?

Głosujących
88. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Biała poświata dla wszystkich ikonek

    28 31.82%
  • Biała poświata wyłącznie dla wybranych ikonek

    28 31.82%
  • Stałe tło dla wszystkich ikonek

    22 25.00%
  • Zmienne tło dla wszystkich ikonek (zielone/czerwone/niebieskie)

    28 31.82%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Ankieta dot. ikonek statusów #1 - poświata/tło

  1. #1
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605

    Ankieta dot. ikonek statusów #1 - poświata/tło

    Nawiązując do dyskusji rozpoczętej w poniższym temacie:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...tatusów/page8

    Poniżej przedstawiamy parę opcji propozycji ikonek. Na pierwszy rzut chcemy dowiedzieć się, który standard ikonek ma być tym podstawowym:
    a) z poświatą - dla wszystkich lub wyłącznie wybranych ikonek
    b) z tłem - takim samym dla wszystkich statusów lub różnym w zależności od rodzaju statusu [tło zielone/czerwone/niebieskie)

    Poniżej pokazuję stworzone przykłady wszystkich ikonek przedstawiające obie propozycje powyżej.
    Na screenach są zasymulowane mniej więcej odległości jakie mniej więcej są w grze oraz na tle odpowiadającym tłu walki.

    Ikonki bez poświaty:
    Bez poświaty, strzałki wersja mini

    Bez poświaty, strzałki wersja medium

    Bez poświaty, strzałki wersja max


    Ikonki z poświatą:
    Z białą poświatą, strzałki wersja mini

    Z białą poświatą, strzałki wersja medium

    Z białą poświatą, strzałki wersja max


    Ikonki z tłem: (wyłącznie strzałki medium są pokazane na poniższych ss)
    Z zielonym tłem, strzałki wersja medium

    Z czerwonym tłem, strzałki wersja medium

    Z niebieskim tłem, strzałki wersja medium



    Na przykładach są również pokazane zmiany niektórych ikon na podstawie zebranych opinii:
    1) Zmniejszone niektóre ikony:
    • Regeneracja
    • Skamienienie
    • Refleks
    • Pomylenie
    • Paraliż
    • Furia
    • Krwawienie + niebieski odpowiednik
    • Zombie
    • Klątwa
    • Miecz (w mobilizacji i innych)


    2) Zmienione wyglądy niektórych ikon:
    • Ślepota
    • Precyzja
    • Bariera Magiczna - większa tarcza z niebieskim wypełnieniem lub bez niego (ew. białe jak będzie poświata)
    • Skupienie - inny kolor różdżki (niebieski), inne kąty ułożenia jej (aktualnie na ukos, trochę przekrzywiona lub prosta)
    • Nietykalność - parę nowych propozycji


    3) Wybór między wielkością strzałek:
    • Mini strzałki
    • Medium strzałki
    • Max strzałki


    Lecz są to jeszcze tylko propozycje. Ostateczne zmiany będą jeszcze konsultowane w oddzielnych ankietach.

    PS: Zarówno tło jak i poświata jest automatycznie tworzona i dopasowywana do ikonki.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 24-02-2021 o 01:24
    ***** ***

  2. #2
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    - Biała poświata wyłącznie dla wybranych ikonek: bariery, skupienie, mobilizacja, może zatrucie, krwawienie, wyciek many
    - Regeneracja, zombie, klątwa, ślepota, refleks, furia, pomylenie, precyzja bez zmian, teraz jest OK
    - Bez poświaty wszystkie statusy specjalne z cyferkami. Aktualne zaokrąglone strzałki mogłyby zostać.
    - Z nietykalności ten ludzik na pomarańczowym tle wygląda spoko (bez poświaty) ew. ten drugi różowy (większy ludzik)
    - Rózgi, miecze pionowo
    - Strzałki medium jakościowo wyglądają najlepiej
    - Pomyślność, Nieszczęście - po co kombinować ze strzałkami, zielony i czerwony (obecnie bez poświaty wygląda dobrze)
    - O ikonkach z tłem nic nie powiem (wygląda strasznie)
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 24-02-2021 o 12:46
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  3. #3
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Jeśli Pomyślność i Nieszczęście będzie bez strzałek, to będzie to wyglądało jak statusy typu Skamienienie. Więc albo ze strzałkami, albo z plusem i minusem (tak jak jest obecnie)

    - - - - - - - - - -

    Choć mi strzałki w tamtych statusach by nie przeszkadzały.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 24-02-2021 o 07:28

  4. #4
    Użytkownik Avatar Hanhaki
    Dołączył
    10-09-2020
    Postów
    29
    A gdzie opcja "przywrócenie starych ikonek" ?

  5. #5
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Większość ikonek wygląda lepiej z poświatą, ale takie jak skamienienie, regeneracja, refleks itd. powinny zostać bez.

    -Skupa pionowa lub przekrzywiona w prawo
    -Mobilka pionowa
    -Pomyślność i Nieszczęście powinno zostać jak jest teraz
    -Strzałki medium wyglądają najlepiej ; kolor niebieski i czerwony
    -Zatrucie dałbym jaśniejszy kolor coś podobnego do pomyślności
    -ikonki z tłem - katastrofa
    -nietykalność jest lepsza(pierwsza od lewej) niż poprzednia, ale mimo wszystko ta pierwsza wersja była najlepsza
    -Statusy specjalne mogłyby zostać z zakrzywioną strzałką i błękitnym kolorem - wtedy by się odróżniały i wyglądałyby na specjalne.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 26-02-2021 o 01:10

  6. #6
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Ikonki "Z białą poświatą, strzałki wersja medium", wyglądają najlepiej do tego delikatna zmiana wielkości reg, prec, itd. będzie ok + zmiana tych zaokrąglonych strzałek (aktualne po porostu źle wyglądają gdzie łuk nie jest łukiem a "schodkami") na proste skierowane w górę lub w dół zależnie od statusu.

    Według mnie tak to powinno wyglądać:
    Ostatnio edytowane przez KOCUR ; 24-02-2021 o 13:59

  7. #7
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Hanhaki Zobacz post
    A gdzie opcja "przywrócenie starych ikonek" ?
    Nie ma i nie będzie.
    ***** ***

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2014
    Postów
    31
    Można by dać różne tło. Statusy specjalne (niezdejmowalne, typu oświecenie, demobilizacja) mogłyby mieć niebieskie tło. Czerwone by miały statusy negatywne (paraliż, zombie etc.), a zielone zaś pozytywne (regenka, skupa, mobilka, szybkosc etc.). Ułatwiłoby ewentualnym nowym graczom oswojenie się ze statusami, a i uważam, że reszcie by nie przeszkadzała taka zmiana.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał marszałek XD Zobacz post
    Można by dać różne tło. Statusy specjalne (niezdejmowalne, typu oświecenie, demobilizacja) mogłyby mieć niebieskie tło. Czerwone by miały statusy negatywne (paraliż, zombie etc.), a zielone zaś pozytywne (regenka, skupa, mobilka, szybkosc etc.). Ułatwiłoby ewentualnym nowym graczom oswojenie się ze statusami, a i uważam, że reszcie by nie przeszkadzała taka zmiana.
    Mnie by bardzo przeszkadzała, wydaje mi się że nie tylko mnie.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Mnie by bardzo przeszkadzała, wydaje mi się że nie tylko mnie.
    potwierdzam, ikonki z tłem wyglądają tragicznie.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Jak dla mnie statusy pozytywne powinny być bez żadnych dodatkowych ikonek, plusów, strzałek w górę, powinny być tylko dla negatywnych - minusy, strzałki w dół.

    Być może statusy specjalne powinny być wyróżnione w jakiś sposób, by było wiadomo że to status specjalny a nie standardowy.

    Mam nadzieję że w miarę szybko będą wprowadzone ostateczne wersje statusów do gry, niezależnie już jakie ostatecznie będą, chyba już zbyt długo trwa ten cyrk.

  12. #12
    dla mnie wszystkie ikonki są spoko tylko mocna bariera mocna bariera magiczna i nietykalność takie dupne. stara nietykalność lepsza.
    dla statów pozytywnych dobre jest zielone tło dla negatywnych czerwone

  13. #13
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Te tła będą wyglądały okropnie. Już lepsze byłoby dodanie kwadratowych ramek wszystkim statusom i tam inne kolorki zależnie od tego czy status jest pozytywny, neutralny czy negatywny.

  14. #14
    a mi się wydaje że lepiej aby miały białe okrągłe ramki wyróżniające się na czarnym tle okna walki

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Strzałki/znaczki ogólnie trochę zagracają, ale nie da się ich pozbyć z wyjątkiem opcji z różnym kolorem tła (w takim czy innym kształcie) - wtedy samym kolorem by pokazywało czy to jest zwiększenie czy zmniejszenie.

    Z tych konkretnych propozycji mój głos poszedł by pewnie na to co wskazał KOCUR wyżej tj.:

    - za względu na spójność/konsekwencję - niekoniecznie najlepszy wygląd w każdym przypadku.
    (może dla cyferek bym inny układ wybrał lub opcję z wieloma strzałkami)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •