Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzasz się z pomysłami?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zgadzam się z oboma pomysłami

    4 25.00%
  • Zgadzam się tylko z 1 pomysłem

    5 31.25%
  • Zgadzam się tylko z 2 pomysłem

    0 0%
  • Nie zgadzam się z żadnym z pomysłów

    7 43.75%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zlecenia oraz System znajomych

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345

    Pomysł Zlecenia oraz System znajomych

    Witam.
    Moja propozycja dotyczy dodania Zleceń czyli mini zadań od NPCtów oraz Systemu znajomych lub ewentualnego zamiany Obserwowanych na znajomych.

    Zaczynając od pierwszego czyli od Zleceń. Polegało by to na tym że od konkretnych NPCtów dostajemy dzienne zadania które polegają np na zabiciu konkretnej ilości potworów lub zabiciu potworka unikatowego. (Zapraszam też do udzielenia się do tematu może jakieś lepsze pomysły będą.) Za zadania można by dostawać standardowo trochę złota i żetony oraz może zbroję jakąś słabszą ale osobiście myślałem o wyboru nagrody. Nagrody by były coraz lepsze z większą ilością wykonanych zadań ale za to zadania były by trudniejsze i wymagały by poświęceniu np materiałów z potworów. Można by też dodać wyzwania tygodniowe oraz miesięczne. Przykładowo zabij 6000 Wargów i 10 Fenrisów w miesiąc a nagrodą była by dowolna część eq z setu wilczego z losowym bonusem od +3 do +8 po 2 sztuki 600 żetonów i 2kk złota. (Oczywiście nagrody mogły by być inne oraz liczba potworów do zabicia też oraz rodzaj ich. To po prostu przykład ale według mnie ma potencjał do zmian.) Wyzwania tygodniowe by podobnie wyglądały ale ze słabszymi nagrodami i mniejszą ilością potworków do zabicia. Można by też zrobić zadnie tygodniowe które każdy by dostał do zrobienia i pierwsze 3 osoby dostają najlepsze nagrody od 3-10 miejsce trochę gorze nagrody 11-25 drobne upominki. Można by dodać zakładkę na zadania dzienne obok Dziennika albo w dzienniku lub ewentualnie zadania u NPC sprawdzać.

    Jeśli chodzi o system znajomych wyglądało by to w sumie tak jak by się każdy spodziewał dodajemy się do znajomych z danym graczem on i ja musimy zaakceptować to czy chcemy być w znajomych np. ja wysyłam zaproszenie do kolegi to on musi zaakceptować zaproszenie do znajomych. Można by też zrobić profil prywatny lub też tylko dla znajomych z pewnymi ograniczeniami.
    Ostatnio edytowane przez Cumliak ; 05-02-2021 o 16:24

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    I po co taka lista znajomych, skoro obserwowani są znacznie wygodniejsi, nie musisz nic akceptować ani nic takiego, by ich dodać.

    Dzienne zadania wielokrotnie proponowane, nie przeszło.

    A wilcza zbroja jest tylko jedna, więc
    dowolna zbroja z setu wilczego z losowym bonusem od +3 do +8 po 2 sztuki 600 żetonów i 2kk złota.
    no nie będzie zbytniej "dowolności".
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    I po co taka lista znajomych, skoro obserwowani są znacznie wygodniejsi, nie musisz nic akceptować ani nic takiego, by ich dodać.

    Dzienne zadania wielokrotnie proponowane, nie przeszło.

    A wilcza zbroja jest tylko jedna, więc no nie będzie zbytniej "dowolności".

    Miałem na myśli EQ wilcze. Poczekaj edytuje

  4. #4
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Pomysł zadań jest spoko, ale to już było kilka razy proponowane i nie przeszło.

    Z drugiej strony plusem tej gry jest to ze nie siedzisz w niej cały dzień tylko wchodzisz > robisz co masz zrobić i wychodzisz.
    Każda aktywność która zmuszałaby Ciebie do czegokolwiek w dużym nakładzie dziennym byłaby mało przyjemna, bo ludzie z góry mają ustawiony jakiś cel na który przeznaczają energię, a takie zadania zmuszałyby Ciebie do robienia ich, żeby dostać określoną nagrodę.

    Kolejna rzecz, że musiałyby to być rzeczy dostosowane na każdy poziom co innego do zrobienia albo bardzo ogólnikowe w stylu "zabij X mini bossów / unikatów".

    Jedyne co można by dodać to jakieś dzienne zadania od NPC w Nordii dostępne od 80 poziomu, które nie wymaga duzego nakladu czasu / energii w zamian za jakąś drobną nagrodę typu 50k golda albo 5 rogów arimana coś w tym stylu i np małe szanse na jakieś przyzwanie mini bossów albo zdolności nawet 0,1% by wystarczyło. (zrobić ~10 questów i każdego dnia losowo by było zmieniane - nawet jakieś mini gierki, cokolwiek)

  5. #5
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post

    Dzienne zadania wielokrotnie proponowane, nie przeszło.
    Nie było żadnego odzewu ze strony Tomiego, ten temat jest nierozstrzygnięty i nie było jednogłośnej decyzji czy przejdzie

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Fuckinslayin Zobacz post
    Nie było żadnego odzewu ze strony Tomiego, ten temat jest nierozstrzygnięty i nie było jednogłośnej decyzji czy przejdzie
    Czyli innymi słowy, nadal nie przeszło.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  7. #7
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Czyli innymi słowy, nadal nie przeszło.
    Myślałem że mówisz już stricte, że nie przeszło. W takim razie honor zwracam

  8. #8
    Użytkownik Avatar Fang
    Dołączył
    15-03-2020
    Postów
    70
    Co do zadań, nie muszą być losowe u NPC, tylko każdy by mógł wybrać zgodnie z poziomem trudności: łatwy, normalny, trudny. Za łatwe zadania byłyby drobne nagrody, za normalny średnie, a za trudne zaawansowane. Każdy mógłby wybrać te zadania, które mu odpowiadają.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •