Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany?

Głosujących
47. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    13 27.66%
  • Nie

    34 72.34%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Dodanie szansy na doładowanie z wymian łososia

  1. #1
    Pirrat
    Konto usunięte

    Dodanie szansy na doładowanie z wymian łososia

    W grze występuje dysproporcja z dostępnością jednej zdolności i powinna być zmiana, choćby z powodu PvP, gdzie statusy na 5 tur są przesadną korzyścią. Łosoś jest jedyną rybą, która występuje w przypadku łowienia na "darmową" przynętę, a doładowanie jest tylko możliwe do uzyskania z ryb bezpośrednio powiązanych z gałkami arimana, które były warunkiem do walki o artefakt. Nie widzę powodu, dla którego nie można by teraz wprowadzić szansy na uzyskanie deficytowej zdolności z "darmowej" przynęty.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Coś tam, coś tam, "nie bo wszyscy będą to mieli".

    Moim zdaniem cena tej zdolności na targu jest absurdalna, w związku z czym powinna mieć zwiększony drop lub dodana do jednej z innych istniejących puli nagród.
    ::::​)

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Na nie, wystarczy zarobić 10kk i kupić na targu, tak jak ja.


    A tak na poważnie, w momencie w którym wydanie 10kk za zdolkę jest opłacalniejsze od dropienia jej, to coś jest nie tak z jej dropem. Obojętnie co zrobić, jak na moje można nawet dodać do Wendigo. Jak widać nikogo nie interesuje minigierka z bardzo wymagającym łowieniem, a dodanie tam ultra rzadkiej potężnej nagrody, wcale nie zwiększyło zainteresowania minigierką, a jedynie znienawidzenie do niej.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  4. #4
    Na nie. Przez ostatnie lata w społeczeństwie mfo zakorzeniło się przekonanie, że wszyscy muszą mieć na wyciągnięcie ręki każdą występującą w grze zdolność i całą gamę eq do wyboru. Dysproporcja w zdobyciu doładowania przyniosła miłą odmianę, bo dzięki niej w końcu trzeba się faktycznie postarać, aby zdobyć naprawdę przydatny przedmiot. Myślę, że w obecnej sytuacji mała ilość tych zwojów wyszła grze na dobre - swoją ceną i użytecznością sprowokowała jakąś grupę graczy do aktywności bardziej wymagającej niż bezmózgie grindowanie mibibossów raz w tygodniu, w dodatku ze stałą ekipą. Nie wiem czemu dysproporcja w występowaniu czegoś jest postrzegana aż tak skrajnie negatywnie. Dla mnie granie w grę, gdzie każdy zawsze ma wszystko jest po prostu nudne, dlatego nawet liczę na więcej takich sytuacji w przyszłości.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Nyan Cat Zobacz post
    Na nie. Przez ostatnie lata w społeczeństwie mfo zakorzeniło się przekonanie, że wszyscy muszą mieć na wyciągnięcie ręki każdą występującą w grze zdolność i całą gamę eq do wyboru. Dysproporcja w zdobyciu doładowania przyniosła miłą odmianę, bo dzięki niej w końcu trzeba się faktycznie postarać, aby zdobyć naprawdę przydatny przedmiot. Myślę, że w obecnej sytuacji mała ilość tych zwojów wyszła grze na dobre - swoją ceną i użytecznością sprowokowała jakąś grupę graczy do aktywności bardziej wymagającej niż bezmózgie grindowanie mibibossów raz w tygodniu, w dodatku ze stałą ekipą. Nie wiem czemu dysproporcja w występowaniu czegoś jest postrzegana aż tak skrajnie negatywnie. Dla mnie granie w grę, gdzie każdy zawsze ma wszystko jest po prostu nudne, dlatego nawet liczę na więcej takich sytuacji w przyszłości.
    Dysproporcja w pvp = złe zaprojektowanie gry.

    Wysoki próg wejścia do pvp wywindował jeszcze bardziej w górę.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  6. #6
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Trudno się nie zgodzić, że doładowanie pół roku po update jest zdolką "premium" czyli nie dla każdego (: Jako osoba dużo walcząca to stwierdzam, że ta zdolka robi ogromną różnicę i też nie rozumiem trochę tego, że ona musibyć taka rare. Nie powinno być sytuacji, że wszystkie zdolki są normalnie dostępne, a jedna jest praktycznie nie do zdobycia i to ta która robi największą różnicę w walkach PvP ; D

  7. #7
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Dać do wymiany za makrele jeśli nie wypada i będzie do wyboru albo przeróbka makreli na przynętę albo wymiana i szansa na zwój z wymiany
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 03-02-2021 o 04:42

  8. #8
    Użytkownik Avatar Vendetta
    Dołączył
    31-03-2020
    Postów
    119
    Cytat Napisał Nyan Cat Zobacz post
    Na nie. Przez ostatnie lata w społeczeństwie mfo zakorzeniło się przekonanie, że wszyscy muszą mieć na wyciągnięcie ręki każdą występującą w grze zdolność i całą gamę eq do wyboru. Dysproporcja w zdobyciu doładowania przyniosła miłą odmianę, bo dzięki niej w końcu trzeba się faktycznie postarać, aby zdobyć naprawdę przydatny przedmiot. Myślę, że w obecnej sytuacji mała ilość tych zwojów wyszła grze na dobre - swoją ceną i użytecznością sprowokowała jakąś grupę graczy do aktywności bardziej wymagającej niż bezmózgie grindowanie mibibossów raz w tygodniu, w dodatku ze stałą ekipą. Nie wiem czemu dysproporcja w występowaniu czegoś jest postrzegana aż tak skrajnie negatywnie. Dla mnie granie w grę, gdzie każdy zawsze ma wszystko jest po prostu nudne, dlatego nawet liczę na więcej takich sytuacji w przyszłości.
    Zgadzam się w 100%. Co chwile jojczycie o to, że jest za silne, to jest za słabe.. tylko i wyłącznie zmiany pod korzyść pvp... jak chcesz być dobry? To poświęć te kilka set pkt eny i idź a pingwiny.. Zdobądź zdolkę i powiedz światu, że jesteś super.. Od pewnego momentu mam głupie wrażenie, że ta gra staję się bardziej przyjazna dla ludzi umysłowo chorych.. wszystko podane na tacy.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Vendetta Zobacz post
    Zgadzam się w 100%. Co chwile jojczycie o to, że jest za silne, to jest za słabe.. tylko i wyłącznie zmiany pod korzyść pvp... jak chcesz być dobry? To poświęć te kilka set pkt eny i idź a pingwiny.. Zdobądź zdolkę i powiedz światu, że jesteś super.. Od pewnego momentu mam głupie wrażenie, że ta gra staję się bardziej przyjazna dla ludzi umysłowo chorych.. wszystko podane na tacy.
    Gra nie powinna zmuszać do niechcianych aktywności.
    Wyobraź sobie, że z wejściem upka nordia zablokowanoby każdemu możliwość walk pvp, a ta by się odblokowywała dopiero po pokonaniu Tanatosa. Jaki miałoby to sens? PvE blokujące możliwość walki PvP? No nie ma to sensu.
    Na szczęście tak skrajnego przypadku nie ma, ale wciąż jest mniej skrajny, niedostępność zdolności must have jeśli nie wykonamy jakiejś głupiej pobocznej minigierki tysiące razy jeśli nie mamy nadmiernego szczęścia. Nie ma to sensu. Tu nie chodzi o bycie dobrym. Posiadanie doładowania nie podnosi biernie IQ o 10%, tylko daje przewagę w walce, przewagę nie w umiejętnościach, czyli złą przewagę. I powiem szczerze, mam gdzieś pvp w tej grze, zarówno balansowanie pod pvp, jak i gracze pvp psują mi większość radości z tej gry (czytaj: gra by była lepsza bez tego), ale jako człowiek rozumny potrafię spojrzeć z drugiej strony: jakby mi fabuła kazała wbić ligę diamentową, żeby móc bić shivę czy amaterasu, to też bym się wnerwił.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  10. #10
    Pirrat
    Konto usunięte
    Ta gra zmusza do masochizmu bo jak inaczej nazwać te interakcje w łowieniu, 30 sekund na jeden punkt energii średnio ... Nielogiczne działanie samego systemu, że niektóre ryby można łowić i żadnej szansy na powodzenie, bo takiego komunikatu nie ma (mamy informację o przynęcie, ale już dodać o % szansy na wyłowienie to problem). Oszukana sprawiedliwość w kontekście unikatu - trzeba poświecić ~180 energii na łowienie aby mieć taką samą średnią spotkania 1/100 pkt energii. Jak tak wygląda model biznesowy mfo to nic dziwnego, że posiada taką aktywność. W kontekście gry to uzbrojenie powinno być czymś na co gracza poświęcają czas i fundusze, a nie zdolności, którego największym absurdem było kiedyś brak ożywienia w grze, bo wraz z odpływem osób na low lvl nie było jak go uzyskać, to jest dobre rozplanowanie, ciekawe jaka sytuacja będzie z kolejnym miastem - 20kk za zdolność bo próg PvP musi być ciągle podnoszony dla zwykłego gracza i żeby tylko elitarna grupa graczy mogła się bawić w tej piaskownicy. Odnowienie 4 też swego czasu było przedmiotem premium ... bo ktoś nieumiejętnie rozplanował drop (tylko arktos i kryształ daje z 100% pewnością) i większość co się pojawiła w grze to z eventu - absurdalne, jest tyle mapek wymian to daje się jakieś krople do oczu, mikstury poziou 3 ...

  11. #11
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Gra nie powinna zmuszać do niechcianych aktywności.
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Ta gra zmusza do masochizmu
    Nikt was do niczego nie zmusza, nie chcesz łowić to nie łów. Uzbieraj 10kk, zrób post na forum, nie minie kilka dni a odezwie się do Ciebie X osób z doładowaniem podanym na tacy.

    Dla mnie forma małej dostępności tej zdolności jest fajna, bo nadaje ludziom jakiś cel, na który mogą poświęcić swój czas. Bardzo chętnie zobaczyłbym coś podobnego w przyszłości.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Nikt was do niczego nie zmusza, nie chcesz łowić to nie łów. Uzbieraj 10kk, zrób post na forum, nie minie kilka dni a odezwie się do Ciebie X osób z doładowaniem podanym na tacy.
    Ktoś to doładowanie musi wydropić czyli ktoś to musi łowić. Pirat ma racje.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  13. #13
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Nikt was do niczego nie zmusza, nie chcesz łowić to nie łów. Uzbieraj 10kk, zrób post na forum, nie minie kilka dni a odezwie się do Ciebie X osób z doładowaniem podanym na tacy.

    Dla mnie forma małej dostępności tej zdolności jest fajna, bo nadaje ludziom jakiś cel, na który mogą poświęcić swój czas. Bardzo chętnie zobaczyłbym coś podobnego w przyszłości.
    Dziwne masz priorytety celu, myślałem, że dla większości to jest uzbrojenie, kolekcjonerki, karty a nie posiadanie zdolności ... Prędzej dostanę z jakiegoś wydarzenia niż z łowienia. Jak jest tak dobrze, kiedy jest tak źle to niech administracja się pochwali jaki odsetek graczy ma tą zdolność i ile pojawiło się w grze z źródła zwanego łowiskiem.

    Ps: Jaka jest logika w modyfikacji gry, kiedy dla Wendigo potrzeba jest dziesiątka tematów na przestrzeni wielu miesięcy, a Antyczna Maszyna dostaje osłabienie bez krytyki ze strony graczy ...
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 03-02-2021 o 15:47

  14. #14
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Dziwne masz priorytety celu, myślałem, że dla większości to jest uzbrojenie, kolekcjonerki, karty a nie posiadanie zdolności ...
    no to tutaj sam siebie zaorałeś, skoro napisałeś temat to Ty masz dziwny priorytet w zdobyciu zdolności. W moim przypadku wyglądało to tak "nie chce łowić, spoko kupie za golda" zrobiłem temat, co jakiś czas pisałem wiadomości prywatne / na czacie handel. Nie minął tydzień, a ktoś się do mnie odezwał.

    Daj ludziom odpowiednią zapłatę w postaci np. 10kk, a na pewno ktoś zrobi to za Ciebie. Jak pisałem nikt was nie zmusza do łowienia, zrobią to za was inni, którzy chcą zarobić w ten sposób.

    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Ps: Jaka jest logika w modyfikacji gry, kiedy dla Wendigo potrzeba jest dziesiątka tematów na przestrzeni wielu miesięcy, a Antyczna Maszyna dostaje osłabienie bez krytyki ze strony graczy ...
    to się nazywa testowanie na serwerze testowym, ich zdaniem była za mocna, więc znerfili. Najwidoczniej po problemie z wendigo, testerzy wzięli się za testy innych mini bossów.

  15. #15
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    no to tutaj sam siebie zaorałeś, skoro napisałeś temat to Ty masz dziwny priorytet w zdobyciu zdolności. W moim przypadku wyglądało to tak "nie chce łowić, spoko kupie za golda" zrobiłem temat, co jakiś czas pisałem wiadomości prywatne / na czacie handel. Nie minął tydzień, a ktoś się do mnie odezwał.

    Daj ludziom odpowiednią zapłatę w postaci np. 10kk, a na pewno ktoś zrobi to za Ciebie. Jak pisałem nikt was nie zmusza do łowienia, zrobią to za was inni, którzy chcą zarobić w ten sposób.

    to się nazywa testowanie na serwerze testowym, ich zdaniem była za mocna, więc znerfili. Najwidoczniej po problemie z wendigo, testerzy wzięli się za testy innych mini bossów.
    Ewidentnie nie dostrzegasz szerszego kontekstu problemu i nie będę wyprowadzał z błędu. Nie ośmieszaj testerów, że dla Wendigo potrzebują miesięcy aby coś przetestować albo "ocenić na podstawie wydarzeń z gry", a dla Maszynki już nie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •