Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany?

Głosujących
47. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    13 27.66%
  • Nie

    34 72.34%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Dodanie szansy na doładowanie z wymian łososia

  1. #16
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Jedyny problem jaki masz to Twoje lenistwo m.in. do zbierania golda.

    Na targu stoją 3 doładowania, jakoś kupców na nie nie widać (jedna sztuka już dobry tydzień stoi), jak widać nie ma zbytnio na to popytu więc nie ma sensu zwiększać drop.

    PS. po waszych wypowiedziach Pirrat i SQ to dodajmy wszystkie zdolki jakie są w grze do NPC za 1k/szt. żeby nie było wam trudno ich zdobyć.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 03-02-2021 o 16:32

  2. #17
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Na targu stoją 3 doładowania, jakoś kupców na nie nie widać (jedna sztuka już dobry tydzień stoi), jak widać nie ma zbytnio na to popytu więc nie ma sensu zwiększać drop.
    Nie ma popytu, bo większości "casualowych" graczy na to Doładowanie po prostu nie stać, a inni (np. ja) wolą sami wydropić niż płacić 10kk.

    Nikt nie mówi żeby dodać drop Doładowania do wszystkiego. Po prostu w porównaniu do czegokolwiek innego w tej grze, zdobycie tej jednej zdolności wymaga absurdalnego wkładu pracy i sporego szczęścia lub wydania majątku. W dodatku wiele graczy po prostu nienawidzi tego łowienia i wcale im się nie dziwię.
    ::::​)

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Nie wiem nad czym tak dyskutujecie, faktem jest że zdobycie tej zdolności wymaga trochę więcej czasu, ale zawsze były zdolności które było odrobinkę trudniej zdobyć. Cena o której piszecie była aktualna ale raczej nie na obecnym etapie, gdzie można tą zdolność kupić za 5,8kk.

    Może warto dorzucić tą zdolność jako drop również z innego unikatowego mini, ograniczenie któregoś questa z ilością zdolek jako nagrodą żeby zwiększyć szansę na doładowanie, albo jak Pirat pisze rozszerzenie uzyskania zdolności z "darmowej" przynęty.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Ja jestem casualowym graczem i mi zajelo 2 dni uzbieranie golda na doładowanie. Cena nie jest zbytnio wygórowana porównując cenę do itemków na 80. Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Infinitum
    Dołączył
    03-03-2019
    Postów
    147
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    Nie ma popytu, bo większości "casualowych" graczy na to Doładowanie po prostu nie stać, a inni (np. ja) wolą sami wydropić niż płacić 10kk.

    Nikt nie mówi żeby dodać drop Doładowania do wszystkiego. Po prostu w porównaniu do czegokolwiek innego w tej grze, zdobycie tej jednej zdolności wymaga absurdalnego wkładu pracy i sporego szczęścia lub wydania majątku. W dodatku wiele graczy po prostu nienawidzi tego łowienia i wcale im się nie dziwię.
    Nazwa:  6d2b65bf6071a280ec19a84b2bbe4151.png
Wyświetleń: 391
Rozmiar:  13.1 KB
    czy według ciebie tyle możliwości zdobycia doładowania to jest mało???

  6. #21
    Bergsteiger
    Konto usunięte
    Nie wystarczy, że już najopłacalniejsze są wymiany minibossów (za: Tomi), a robi się to dosłownie na "alt tabie" i z "palcem w dupie"... Jak się wypowiadać o społeczności MFO, skoro przeszkadza im, że zdobycie X przedmiotu jest trudniejsze niż 10-minutowe wymiany minibossów? Lenie? Obiboki? Niedorajdy? Płaczki? Mogę tak wymieniać cały dzień.

    Według mnie sama koncepcja przedmiotów, gemów, zdolności, uzbrojenia w MFO jest spaczona. Co jest w MFO obiektywnie rzadkiego? Od kiedy wszyscy ogarniają podstawowe mechaniki gry, bo ta wiedza stała się powszechna i oczywista, to nawet itemy +8 na maks. poziom są czymś zwyczajnym. Może jedynie artefakty, choć i tak ich obecny model jest z deczko gorszy od tego, który był w Eliar. A proszę zobaczyć na klasyki gatunku RPG - mnóstwo, mnóstwo różnego rodzaju bardzo rzadkich przedmiotów. W grach RPG online z dozwolonym handlem są przedmioty, za które na licytacjach ludzie płacą tysiące dolarów - takie są rzadkie. A tutaj? Tutaj wszystko albo da się grindować, albo w miarę tanio odkupić. Nie ma już uzbrojenia, które by leciało tylko z bossa (wprowadzono dawno temu receptury w Eternii i Urkaden). Przez taki model gry zaszczepiła się roszczeniowość wśród graczy pt. "wszystko mam móc zdobyć w danym okresie". Nie będę się rozwodził nad teoretycznymi możliwościami zmiany stanu rzeczy, ale niektóre z nich są naprawdę oczywiste i istniały w grze jeszcze kiedy praktycznie nikt jej nie ogarniał

  7. #22
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Cytat Napisał Infinitum Zobacz post
    Nazwa:  6d2b65bf6071a280ec19a84b2bbe4151.png
Wyświetleń: 391
Rozmiar:  13.1 KB
    czy według ciebie tyle możliwości zdobycia doładowania to jest mało???
    No to w takim razie mój błąd, bo myślałem że leci tylko z Pingwina.

    Jednak ignorując jednorazowe źródła (quest, wymiana lotosów, skrzynia), wciąż pozostaje jedynie łowienie (nie wiem czy za dungeon nagroda jest jednorazowa czy nie, to tu się nie wypowiem), czyli jedna z najbardziej znienawidzonych aktywności w tym update i w dodatku z największym nakładem energii na spotkanie jednego potwora unikatowego. Dlatego myślę, że można dorzucić drop do innego potwora unikatowego i ewentualnie jakiegoś mało popularnego minibossa (czyli na ten moment chyba Monkensteina?).
    ::::​)

  8. #23
    Użytkownik Avatar Hanhaki
    Dołączył
    10-09-2020
    Postów
    29
    usuńcie całkiem tą zdolność doładowanie z gry

  9. #24
    Jak rynek się nasyci to ceny polecą w dół. Spójrzcie co się stało z innymi zdolnościami, albo z kartami
    Żółwie tańczą jak szalone...

  10. #25
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    ceny zależeć będą od ilości osób łowiących ryby, ci co mieli łowić już łowili (karty)
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  11. #26
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    no to od raz dodajmy loot z rozdymek? Zdolność jest mocna i jest trudna do zdobycia, tak jak to było z bryzą.
    Nie chce banaa

  12. #27
    Skuzz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    ceny zależeć będą od ilości osób łowiących ryby, ci co mieli łowić już łowili (karty)
    XD czyli wychodzi, ze tylko 2 graczy zbiera karty

  13. #28
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał hurzysta Zobacz post
    no to od raz dodajmy loot z rozdymek? Zdolność jest mocna i jest trudna do zdobycia, tak jak to było z bryzą.
    Bryza nie była w połowie tak trudna do zdobycia jak Doładowanie, dropiła wtedy z kobry, minibossa 24h, którego wszyscy bili, na dodatek w składzie 4x30 lvl była mniej więcej tak trudna jak Lavos w 4x80. Już Norma i Odbicie były trudniejsze do zdobycie bo tylko z Gryfa 24+100. W tamtym upku wyszły na dodatek 3 kluczowe zdolki must-have które są potrzebne do dziś, Bryza, Poświęcenie i Normalizacja - jednak nie było deficytu, bo mini były proste, wszyscy je bili (dzien gracza wyglądał Kobra -> Gryf -> Ogr -> Dzban). Generalnie gdyby nie brak widocznych potworów, manu unikatów i sporej ilości setów eq to byłby tam raj na ziemi, ale jak gracze czują się za dobrze, to trzeba to zmienić, dlatego wszystkie mini z dobrym eq są teraz respione przez potworki. By żyło się lepiej, tylko nie wiem komu i dlaczego.

    A co do tematu - ja mam inny pomysł. Dlaczego słabsza i mocniejsza przynęta wychodzą dziennie mniej więcej tyle samo? Myślałem że Owady są po to by być tą słabszą przynętą, z beznadziejnymi rybami stricte pod Pingwina. Dlaczego więc ich jest tak mało, zaledwie 45? Proponuję zmniejszyć czas oczekiwania na Owady z 8h do 2h. Dlaczego do 2h? Bo to pozwoli spalić 360 eny z łapaniem owadów i łowieniem (180 owadów i 180 łowień), a jednocześnie raz na jakiś czas każe nam iść na Arimany, do tego osoby z większym limitem eny/doładowujące enę nie będą miały przewagi, a i op też nie jest (180 łowień, załóżmy że 3/4 udanych czyli 135 udanych to ciągle 1,35 pingwina (1% szans przy udanym łowieniu), w praktyce myślę że gracze śpią, robią coś w międzyczasie i przeciętny gracz przegapi z 4 tury owadów na dobę, to 120 łowień, czyli 90 udanych, czyli ciągle 0,9 pingwina, czyli ciągle poniżej pingwina na dobę). Jak widzicie więc 2h to optymalna wartość i na taką proponuję zmienić. Umożliwi to łatwiejsze wyłowienie pierwszego Doładowania i osoby które polują stricte na pierwsze Doładowanie nie zarobią dużo na łowieniu słabych ryb. Do tego będzie można szybciej dobić wyższe progi ryb z większą ilością ruchów przy łowieniu - co sprawi że popularność łowienia wzrośnie. A także będzie można więcej pobawić się w łapanie owadów, 45 owadów to spory zawód po tym jak w Devos świetlików było bodajże 150. Ktoś ma coś przeciwko i dlaczego?

  14. #29

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •