Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Pingwin a raczej jego brak

  1. #1
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668

    Pingwin a raczej jego brak

    Temat ten przewijał się już kilkukrotnie jednakże wydaje mi się, że szansa na wyłowienie pingiwna jest zdecydowanie za mała, a podeprę to liczbami ze swojej postaci.


    Atronis 2293 liczba wszystkich podejść
    Atronis 1447 liczba wyłowionych
    Atronis 4 liczba pingwinów

    Co za tym idzie żeby spotkać pingwina licząc całą spaloną energię przezemnie wynosi to pingwin na 573 spalonej energii, natomiast jeśli weźmiemy tylko pod uwagę moje szanse czyli przy liczbie wyłowionych to jest to 362 energii na jednego pingwina. Nie oszukujmy się, ale łowiąc ani nie expimy, ani nie nabijamy AP w gemach, jedyne co dostajemy to nagrody za wyłowione ryby przy czym jedynie za Homary i Makrele są one wartościowe (chociaż i tu można polemizować). Moim zdaniem po X łowieniach dla pechowców pingwin powinien się pojawiać po powiedzmy 150 wyłowionych stworzeniach zawsze lub ewentualnie delikatnie podkręcić szansę na jego spotkanie.

    Jestem ciekaw jakie inni wykręcili liczby bez pingwina.

  2. #2
    Użytkownik Avatar aXe
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    100
    Zgadzam się! Zwiększcie te procenty wreszcie bo to paranoja. Zaraz tu wyskoczą, że pingwin to tylko dodatek - nieprawda! Łowienie jest nieopłacalne, a pingwin to jedyny powód aby ktoś się za to zabierał.

  3. #3
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,523
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Atronis 2293 liczba wszystkich podejść
    Atronis 1447 liczba wyłowionych
    Atronis 4 liczba pingwinów
    Nazwa:  kłamczuszek.png
Wyświetleń: 486
Rozmiar:  73.5 KB
    Tak średnio bym powiedział, że 4.



    Dodam tylko, że 1 osoba to nie jest wystarczająca grupa statystyczna.

    Nazwa:  niewiemalesięwypowiem2.png
Wyświetleń: 482
Rozmiar:  56.7 KB
    Nazwa:  niewiemalesięwypowiem1.png
Wyświetleń: 483
Rozmiar:  63.2 KB

    Nie wiem, czemu ta osoba narzeka, że pojawiają się rzadko pingwiny.
    Ostatnio edytowane przez YourShadow ; 22-01-2021 o 20:20

  4. #4
    Skuzz
    Konto usunięte
    Po 1 to nie 4 tylko 7 to że sobie padłeś to twój pech, po 2 u mnie zdarzyło się chyba 800 podejść bez pingwina, ale zadziałała sprawiedliwa losowość i giereczka oddała co do sztuki, po 3 na lazarku z kolei na 330prób miałem już 5 pingwinów.

    Podsumuje to tak. Popiszcie sobie dla rozładowania emocji.

  5. #5
    Pirrat
    Konto usunięte
    Sama mechanika łowienia jest zniechęcająca pod większością względów:
    - darmowa przynęta to porażka - kosztuję energię i dostajemy możliwość łowienia ryb, których wymiana to zwrot co najwyżej energii w przeliczeniu na złoto
    - aby sensownie móc wykorzystać dzienną energię na samo łowienie trzeba poświęcić z tydzień na zbieranie przynęt - darmowa + gałki
    - każdy punkt energii przy łowieniu to około 30 sekund interakcji z animacjami
    - szanse na otrzymanie czegoś wartościowego są zbyt niskie, tutaj powinien Tomi zainteresować się ile w grze osób posiada doładowanie z tego źródła
    - możliwość spotkania pingwina jest tylko przy pozytywnym wyłowieniu, przy czym istnieje zbyt duża losowość, czasem wykorzystując całą przynętę nie ma nawet komunikatu, że ryba bierze ...

  6. #6
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Fakt wyłowiłem 7, bo wziałem pod uwagę tylko te listy, a tam są zabite a nie złapane więc to mój błąd. To nie jest temat do rozładowania emocji Mamy pół roku po update a w top10 osób które zmarnowały energie na łowienie są osoby poniżej 4000 spalonej energii. To pokazuje, że łowowiących można policzyć na palcach jednej ręki.

  7. #7
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał YourShadow Zobacz post
    Nie wiem, czemu ta osoba narzeka, że pojawiają się rzadko pingwiny.
    Narzekam na samą mechanikę i jej opłacalność w kontraście do innych zajęć. 99% graczy zrezygnuje z łowienia w momencie otrzymania doładowania. Ścinka drzew to kolejne podobne do tego zajęcie, które było aktywne tylko do czasu artefaktów i progu 1k?. Nie wiem po co są tworzone mechaniki, które w mojej ocenie powinny być alternatywą a nie koniecznością. Pomijam ile trzeba zmarnować zasobów, aby mieć jakiekolwiek szanse na łowienie.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    To ja wam rzucę szanse na pingwina i jak chcecie to sobie liczcie ile średnio eny na dane przynęty trzeba wyrzucić na pingwina.
    Przy pomyślnym wyłowieniu w przeręblu jest 1% szansy na to, że wyskoczy na nas Pingwin.

  9. #9
    Skuzz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Mamy pół roku po update a w top10 osób które zmarnowały energie na łowienie są osoby poniżej 4000 spalonej energii. To pokazuje, że łowowiących można policzyć na palcach jednej ręki.
    niechęć taka jak pirata, lenistwo, chęć zdobycia najpierw eq z wymian minibossów
    co do szansy
    ozen 139
    krulas 157
    fancy foe 152
    grenada 124
    kone 140
    aman 168
    mop 134
    proof 161
    irena 134
    tengel 114

    grupa kontrolna 10 graczy którzy mają łącznie prawie 100k podejść do łowienia średnia wychodzi 1 pingwin na 142,3 podejścia do łowienia
    Ostatnio edytowane przez Skuzz ; 22-01-2021 o 20:45

  10. #10
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    To ja wam rzucę szanse na pingwina i jak chcecie to sobie liczcie ile średnio eny na dane przynęty trzeba wyrzucić na pingwina.
    Dla dziennej energii - 400 energii moje szybkie obliczenia:

    #1 Zwykły unikat ~ 2 spotkane.

    #2 Pingwin ~ 0.61 spotkane.
    Przynęty: 30 darmowej + ~ 40 gałek + ~ 24 kawałków makreli =~ 94 prób
    Szansa wyłowienia: ~65%

    Szanse powinny być podobne, a tutaj mamy dla dziennej energii ponad 3 razy mniej pingwinów niż dla innego źródła.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Skuzz Zobacz post
    niechęć taka jak pirata, lenistwo, chęć zdobycia najpierw eq z wymian minibossów
    co do szansy
    ozen 139
    krulas 157
    fancy foe 152
    grenada 124
    kone 140
    aman 168
    mop 134
    proof 161
    irena 134
    tengel 114

    grupa kontrolna 10 graczy którzy mają łącznie prawie 100k podejść do łowienia średnia wychodzi 1 pingwin na 142,3 podejścia do łowienia
    Przy uwzględnianiu tych liczb warto nadmienić, że wskazani gracze mają nabity próg +2 możliwości zmiany pozycji podczas łowienia, co dla zwykłego gracza nie jest z miejsca dostępne. Eq jest kwestią priorytetową choćby ze względu na fabułę ... a tutaj mamy tylko jeden powód aktywności graczy - zdolność. Nie wiem kto woli poświęcić 5 dni na jeden dzień łowienia, zamiast wymienić ~15 mini aby uzyskać użyteczne uzbrojenie w każdym obszarze - PvP, PvE.
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 22-01-2021 o 21:00

  11. #11
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Rzucę przykładem atronisa:
    Atronis 2293 liczba wszystkich podejść
    Atronis 1447 liczba wyłowionych

    Daje nam to 63% złowionych rybek. Skoro mamy 1% na pingwina przy udanym łowieniu to atronis dostaje pingwina na 158 eny wydanej na łowienie czyli w granicach tej normy 150 eny = 1 unikat. Zdobywania przynęt chyba nie powinno się w to wliczać, bo respiąc unikata w normlanych warunkach (na mobkach) dostajemy tylko gold, exp, ap z potworków i eq z unikata. W przypadku pingwina zdobywanie przynęt na armianach to gold, exp, ap i wydajemy dodatkową ene na łowienie, ale za to mamy też fajne nagrody z wymian (między innymi omega drogie doładowanie), eq z pingwina też leci i doładowanie też.

  12. #12
    Skuzz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Przy uwzględnianiu tych liczb warto nadmienić, że wskazani gracze mają nabity próg +2 możliwości zmiany pozycji podczas łowienia, co dla zwykłego gracza nie jest z miejsca dostępne. Eq jest kwestią priorytetową choćby ze względu na fabułę ... a tutaj mamy tylko jeden powód aktywności graczy - zdolność. Nie wiem kto woli poświęcić 5 dni na jeden dzień łowienia, zamiast wymienić ~15 mini aby uzyskać użyteczne uzbrojenie w każdym obszarze - PvP, PvE.
    tylko pierwsze 3 i nie powiedziałbym, że np mnie do łowienia zachęciła tylko zdolność
    może nie jestem dobry w karty, ale strzelam, że karta węgorza makreli i homara będzie warta gruby worek golda, a samo w sobie łowienie wyszło u mnie na plus oczywiście licząc wszystko oprócz kart
    Ostatnio edytowane przez Skuzz ; 22-01-2021 o 21:14

  13. #13
    Pirrat
    Konto usunięte
    Szansy na walkę jest już obnażona, że jest dużo niższa nawet na tak dużej próbie jak przytoczone dane. Bronienie opłacalności pingwina z punktu alternatywy dla innych zajęć, jest tylko przez pryzmat doładowania, uzbrojenie z wymian i pingwina nie jest większości graczy potrzebne do życia. Dla mnie łowienie i ścinka drzew to marnowanie potencjału na jakieś zajęcie alternatywne w tej grze, trzeba spędzić wiele dni i poświęcić zasoby, które w bardzo długim czasie mogą się choćby w części zwrócić, a gdzie tu pole do tego, aby gracz się rozwijał? Mam nadzieje, że wasze obrony będą tak samo skuteczne jak w innym kwestiach gry, które większość graczy krytykuje.

    Ps: Pomyłka w moich szacunkowych obliczeniach jest jeszcze gorzej
    1) Od teraz szansa na złapanie wynosi 1/150 energii, a nie 1/200 energii. (czyli co 150 walka z 1x, co 75 walka z 2x i co 50 walka z 3x)

  14. #14
    Skuzz
    Konto usunięte
    Pozyskiwanie przynęt nie wlicza się do szansy na złapanie pingwina xD Być może będzie wprowadzona zmiana żeby uniknąć sytuacji w której nie masz unikata przez dużą ilość podejść, ale to już będzie zależało od Tomiego

  15. #15
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,523
    Bronienie opłacalności pingwina z punktu alternatywy dla innych zajęć, jest tylko przez pryzmat doładowania, uzbrojenie z wymian i pingwina nie jest większości graczy potrzebne do życia.
    Po to się łowi ryby.


    Nie wiem, czemu zakładacie, że każdy unikat powinien mieć taką samą szansę na resp, bo nigdzie nikt nie mówił, że tak powinno być.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •