Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 126

Temat: Nowe ikonki statusów

  1. #16
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Nietyk bym zostawił jak jest.
    Poza tym-paraliż, pomylenie, refleks będą wyglądać niezbyt estetycznie; trzeba dodać im obramowanie jak przy ślepocie czy precyzji.
    Poza tym- podoba mi się
    Wyglądają dobrze w nowej wersji. Nie widzę żadnego problemu z nimi.




    Mam za to inne pytanie: czy jak część statusów będzie przeskalowana, a część nie, to czy nie będzie to biło po oczach? Bo mam wrażenie, że tak może być. Na sztywnym screenie nie jestem tego w stanie ocenić, dopiero w pełnej walce widać to sensownie.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Gracze na nowo będą musieli się przyzwyczajać. Jestem na NIE na takie zmiany. Jedynie opcja wybrania czy stary zestaw czy nowy zestaw chce gracz jest do przyjęcia.
    To ustawią je alfabetycznie i twoim zdaniem problem zniknie, nie trzeba będzie się przyzwyczajać.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  2. #17
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    do spowolnienia pasuje stara ikonka blokady zdolności i nie podoba mi się ten żółty obrys dla ślepoty, przyspieszenia, spowolnienia, na precyzji jest kilka punktow mniej więc wygląda OK
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  3. #18
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Zatrucie koniecznie musi być zielone, przecież animacja zatruwania zdolnościami ma taki kolor
    Okej, ma to sens. Spróbuję przerobić aktualną zieloną ikonkę zatrucia (bo jest parę wariantów) na jaśniejszą wersję, gdyż ta ciemna może być słabo widoczna w oknie walki.
    Podgląd innych kolorów zatruć: Nazwa:  Nowe zatrucia.png
Wyświetleń: 445
Rozmiar:  3.5 KB

    Przykładowo taki wygląd byłby chyba okej: Nazwa:  Zatrucie nr 7 — kopia (2).png
Wyświetleń: 650
Rozmiar:  10.2 KB


    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Gracze na nowo będą musieli się przyzwyczajać. Jestem na NIE na takie zmiany. Jedynie opcja wybrania czy stary zestaw czy nowy zestaw chce gracz jest do przyjęcia.
    Temat dotyczy zebrania opinii o nowych ikonach, nie pytam czy zmiany mają wejść lub nie. Zmiany wejdą, jest już to potwierdzone przez administracje.

    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Propozycja: Konfiguracja mapy -> Ikony statusów: ["Nowe", "Stare"]; Domyślnie: Nowe
    Nie jest to możliwe do wprowadzenia, i szkoda czasu na takie rozwiązania. Ikonki będą takie same u wszystkich.

    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Dla mnie początkowe statusy (pojawiające się w grze do upka Eliar włącznie) powinny zostać w starej wersji a zmienione tylko te nieczytelne np. olśnienie, wzmocnienie, przełamanie.
    Wcześniej była na forum publicznym ankieta jaki rodzaj ikonek powinien zostać wprowadzony. Zarówno na forum publicznym jak i testowym znacząco wygrała opcja ikonek bez tła.

    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Szczęście i nieszczęście może być nie do odróżnienia dla daltonistów.
    Spróbuję coś zrobić w tej kwestii. Być może spróbuję znaleźć inny kształt koniczynki, lub spróbować zrobić oddzielną ikonkę.
    Na testowym próbowałem zrobić coś w formie zbitego lustra, lecz efekty nie były zadowalające.

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Mam za to inne pytanie: czy jak część statusów będzie przeskalowana, a część nie, to czy nie będzie to biło po oczach? Bo mam wrażenie, że tak może być. Na sztywnym screenie nie jestem tego w stanie ocenić, dopiero w pełnej walce widać to sensownie.
    Sprawdzałem wygląd wszystkich ikonek (jak by wyglądały w walce) i raczej nie ma takiego problemu. Specjalnie dlatego zrobiłem w pierwszym poście parę screenów nowych ikonek w walce, by zobaczyć, że downgrade ich nie wygląda tak źle.

    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    do spowolnienia pasuje stara ikonka blokady zdolności i nie podoba mi się ten żółty obrys dla ślepoty, przyspieszenia, spowolnienia, na precyzji jest kilka punktow mniej więc wygląda OK
    Spowolnienie to jest właśnie stara ikonka blokady zdolności, tylko z tą obramówką i innym kolorem strzałki.
    Ogólnie czarne ikony są niewidoczne w tle walki (np. ludzik ze starej blokady zdolności), dlatego są te obramówki.
    Ale same obramówki można jeszcze zmienić, np. ich kolor, albo przeźroczystość - kolory obramówek złotych są nieprzeźroczyste, ale nowa Bariera Magiczna ma niebieską obramówkę z widocznością 50%.
    Załączony obraz Załączony obraz  
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 14-01-2021 o 14:56
    ***** ***

  4. #19
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Pytanie - kiedy wejdą te zmiany?

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Skoro zmiany i tak wejdą i będą wymuszone to powinny być wcześniej ogłoszone te zmiany - ostateczne, by każdy mógł się z nimi zapoznać. W innym razie może być sporo irytacji/zamieszania w walkach przy identyfikacji statusów, które są już praktycznie lat 10.
    Opcja wyboru stara/nowa wersja ikon powinna być dla obecnych użytkowników. Dla nowych rejestracji tylko nowa wersja wymuszona. Gdy większość dotychczasowych graczy będzie już mieć nowe statusy w opcjach będzie można już na stałe wymusić wszystkim. Jeśli tego nie będzie to na pewno powstanie zamieszanie...

  6. #21
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Skoro zmiany i tak wejdą i będą wymuszone to powinny być wcześniej ogłoszone te zmiany - ostateczne, by każdy mógł się z nimi zapoznać. W innym razie może być sporo irytacji/zamieszania w walkach przy identyfikacji statusów, które są już praktycznie lat 10.
    Opcja wyboru stara/nowa wersja ikon powinna być dla obecnych użytkowników. Dla nowych rejestracji tylko nowa wersja wymuszona. Gdy większość dotychczasowych graczy będzie już mieć nowe statusy w opcjach będzie można już na stałe wymusić wszystkim. Jeśli tego nie będzie to na pewno powstanie zamieszanie...
    Masz jedyną i niepowtarzalną okazję zapoznać się z ikonami zanim wejdą do gry w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post335959
    Ciekawostka: jest to jednocześnie pierwszy post w temacie w którym właśnie piszesz. Zapoznawaj się do woli.

  7. #22
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Pytanie - kiedy wejdą te zmiany?
    Standardowo, daty nie podam bo jeszcze nie wiem czy będę musiał wprowadzać zmiany w wielu ikonkach czy nie, oraz czy znajdę na nie czas, bo robię to w wolnych chwilach.
    Zdecydowana większość ikonek jest już sprawdzona i mogłyby by zostać zmienione już teraz, lecz chcę, by po wejściu poprawek już zbyt dużo nie było.
    Sama zmiana będzie niedługo.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Skoro zmiany i tak wejdą i będą wymuszone to powinny być wcześniej ogłoszone te zmiany - ostateczne, by każdy mógł się z nimi zapoznać. W innym razie może być sporo irytacji/zamieszania w walkach przy identyfikacji statusów, które są już praktycznie lat 10.
    Opcja wyboru stara/nowa wersja ikon powinna być dla obecnych użytkowników. Dla nowych rejestracji tylko nowa wersja wymuszona. Gdy większość dotychczasowych graczy będzie już mieć nowe statusy w opcjach będzie można już na stałe wymusić wszystkim. Jeśli tego nie będzie to na pewno powstanie zamieszanie...
    Przecież możesz się z nimi zapoznać już teraz, chyba po to jest ten temat
    A ostateczne zmiany (te, które wejdą do gry, bo jeszcze coś się może zmienić) będą pokazane na forum w temacie "wprowadzone zmiany" lub w zakładce "aktalności" w panelu gracza.
    Opcji wyboru nie będzie dla nikogo.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 14-01-2021 o 15:43
    ***** ***

  8. #23
    Podobają się dla mnie te ikonki.
    Po ostatnich aktualizacjach straszny miszmasz się zrobił i trudno było ogarnąć co się dzieje w niektórych walkach. Jestem jak najbardziej za ujednoliceniem ikonek.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    112
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Zatrucie koniecznie musi być zielone, przecież animacja zatruwania zdolnościami ma taki kolor
    Słodka Śmierć jest zielona

  10. #25
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Spróbuję coś zrobić w tej kwestii. Być może spróbuję znaleźć inny kształt koniczynki, lub spróbować zrobić oddzielną ikonkę.
    Na testowym próbowałem zrobić coś w formie zbitego lustra, lecz efekty nie były zadowalające.
    A propos tego, czy takie rozwiązanie byłoby okej?
    Nazwa:  Pomyślność.png
Wyświetleń: 425
Rozmiar:  19.8 KB / Nazwa:  Nieszczęście.png
Wyświetleń: 433
Rozmiar:  14.3 KB

    Cytat Napisał iPodrazam Zobacz post
    Słodka Śmierć jest zielona
    Wg mnie jest taka bardziej żółta, ale taka już nie będzie, jakiś inny kolor zatrucia mu dobiorę.
    ***** ***

  11. #26
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Czy możliwe jest rozdzielenie negatywnych oraz pozytywnych zdolności na dwa okna obok siebie? w tym momencie pozytywy i negatywy przewijają się w jednym oknie przez co przy wielu statusach trochę to miesza.
    Ostatnio edytowane przez KOCUR ; 14-01-2021 o 17:29

  12. #27
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał KOCUR Zobacz post
    Czy możliwe jest rozdzielenie negatywnych oraz pozytywnych zdolności na dwa okna obok siebie? w tym momencie pozytywy i negatywy przewijają się w jednym oknie przez co przy wielu statusach trochę to miesza.
    To już byłaby przebudowa menu walki, a temat tego nie dotyczy. MapY mówił, że podobno taki temat był kiedyś poruszany, lecz nie wiadomo co dalej z nim.
    ***** ***

  13. #28
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    - bardzo ładne
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  14. #29
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Przez te 10 lat przyzwyczaiłem się do fioletowego Zatrucia. Chyba szoku doznam jak już wejdą te zmiany

    - - - - - - - - - -

    Swoją drogą ciekawe, że przez 10 lat nikt nie napisał, że kolorki się nie zgadzają
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 14-01-2021 o 18:29

  15. #30
    pogchamp
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Szczęście i nieszczęście może być nie do odróżnienia dla daltonistów.
    Jest do odróżnienia, Pomyślność ma dużo jaśniejszą ikonkę

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •