Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 126

Temat: Nowe ikonki statusów

  1. #91
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Ja i SQ pisaliśmy o nietykalności która wygląda okropnie, szczerze mówiąc poprzednia wersja była lepsza.
    Mi tam się ta nietyklaność podoba.
    Nie chce banaa

  2. #92
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Ja i SQ pisaliśmy o nietykalności która wygląda okropnie, szczerze mówiąc poprzednia wersja była lepsza.
    zgadam się . ta nietykalność jest głupia . wolałem poprzednią .
    ale podoba mi sie to że nareszcie rozróżniam demobilizacje i to drugie coś xd. bo nigdy nie wiedziałem które to które

  3. #93
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post324079
    Pół roku było na dyskusję, ale lepiej narzekać jak już weszło zamiast rozmowy w trakcie prac, prawda?
    Co więcej było tam powiedziane o ikonkach z zakrzywioną strzałką, jak i również taką zieloną
    Krytyka pojawiała się już wtedy. W mniejszym stopniu, niż teraz, ale jak olano ją, to po co ludzie mieli krytykować bardziej? Do tego dochodzi ten problem, o którym xani mówi. Przy wprowadzaniu czegoś takiego, pełny efekt widać dopiero po tym, jak wejdzie do gry. Nie podchodźcie proszę do sprawy na zasadzie "no wcześniej coś tam płakaliście, ale nie na temat strzałek, to teraz już nie możecie płakać na ich temat". I tak jak mi osobiście zmiany nie przeszkadzają, jestem w stanie zrozumieć problem statusów, w których głównym elementem jest zielona strzałka. Zlewają się ze sobą w pewnym stopniu, przez co wydają się być innym statusem. Osobiście na ikonkę patrzę tylko gdy mam dokładnie jeden status, więc mnie tak nie będzie boleć, jak nic się nie zmieni, ale podejście Ino "mi nie przeszkadza, więc wam też nie może" jest, żeby nie obrażać, nieprofesjonalne.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  4. #94
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    To są propozycje ikonek:



    Ja jestem za strzałkami prostymi niebieskimi dla statusów standardowych (mobilizacja, bariera) i jasnymi niebieskimi (zaokrąglonymi) dla statusów niestandardowych (specjalnych) (Atak Plus, Szybkość Plus, Wzmocnienie)
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  5. #95
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Podkreślę tylko, że te ikonki wyżej będą miały efekt podświetlenia (dodatkowo SQ nie wstawił serc z tymi strzałkami, a zrobiłem też i takie).
    Za jakiś czas będę pokazywał efekty tej pracy.

    - - - - - - - - - -

    Na wzór propozycji Squadrona pokazuję wam inną wersję ikonek statusów - małe strzałki, bez jaskrawych kolorów, z białym podświetleniem.

    Poniżej są ssy z różnymi strzałkami. Czerwona strzałka skierowana w dół (dla statusów przeciwnych, np. Demobilizacja) i zielona/niebieska skierowana w górę dla statusów pozytywnych (wymienionych poniżej).

    UWAGA
    Polecam otwierać screeny w nowej karcie i przybliżyć tak, aby screen nie był rozmazany, by można było ocenić prawdziwy wygląd w walce.
    Bariera
    Bariera Magiczna
    Mobilizacja
    Skupienie
    Przyspieszenie
    Wzmocnienie
    Olśnienie

    Brakuje powyżej jedynie pomyślności ze strzałką, może zrobię za jakiś czas.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że ssy nie pokazują dokładnie tego samego co będzie w grze, ale na ten moment nie mam lepszego sposobu pokazać wam zmiany przed wprowadzeniem ich do gry.

    Ze spraw do omówienia:
    1) Kolor strzałki w górę = Jaki kolor strzałki pasuje wam jako ten podstawowy - zielony czy niebieski?

    Dla statusów niestandardowych (np. Atak Fizyczny +40%) zostanie stary (aktualny z gry) wygląd ikonki z cyframi (i jasnoniebieską strzałką)
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Tak, bariera magiczna tutaj będzie miała taki sam kolor jak "standardowa" i białą obramówkę - poprawię to przed zmianami.


    2) Kolor różdżki w skupieniu = Jaki kolor "kryształu" najbardziej będzie pasował? Czy ma się on zmieniać w zależności od statusu (np. Skupienie - zielony, dekoncentracja - czerwony) czy kolor ma być stały? Może jeszcze inny odcień różdżki?

    3) Kolor bariery magicznej = Aktualny kolor "tarczy" jest prosto z gry - zostawić go w takim stanie jak jest czy może go zmienić? Z tej zieleni zrobić jakiś inny odcień, np. niebieski?

    4) Pomyślność = w przypadku gdyby powstała ikonka pomyślności ze strzałką - chcecie, żeby została koniczyna, czy może dać poprzednią ikonę?

    5) Nietykalność = powrót starej ikonki, nowa ikonka wzorowana na tej co była (najbardziej by pasowała opcja starej obramówki a do środka dodać jakiegoś ludzika) czy zostać przy aktualnym wyglądzie tarczy?
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 18-02-2021 o 00:45
    ***** ***

  6. #96
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    1) Niebieski

    Zielona strzałka nie pasuje do zwykłych statusów, zawsze ten zielony kojarzył się ze statusami specjalnymi - to przez tą ikonkę
    dlatego dla statusów pozytywnych skupa / mobil itd. upierałbym się nad kolorem Niebieskim

    Od początku gry strzałki miały kolor niebieski i nikomu to nie przeszkadzało - to jest kolor przyjemny dla oka.


    2) Kolor kryształu może się zmieniać w zależności od statusu tj Skupienie - niebieski ; Dekoncentracja - czerwony ; rózga sama w sobie jest okej.
    3) Jest dobrze tak jak jest na screenie
    4) Koniczyna jest spoko, ale nie mamy za bardzo porównania jak wyglądałaby teraz stara ikonka bez białego tła więc ciężko się wypowiedzieć
    5) wydaje mi się, że nie ma sensu zmieniać starej ikonki

    Pytanie, co z tymi ikonkami ? Porównując je do Mobilki / bariery są o dużo za duże, poprzednie wersje były lepsze.

    Cytat Napisał Squadron Zobacz post

    Ikonki do zmniejszenia: (nietykalność całkowicie do zmiany)
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 18-02-2021 o 14:47

  7. #97
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Koniczyna jest fajna, nie ma potrzeby dodawania strzałek. Zielony kolor kryształu dla skupienia też jest ok.
    Ikonki klątwy, regeneracji bez dodatkowego czarnego paska wyglądają już lepiej, nie wyglądają na takie duże. Furia nadal jest dosyć spora ale do zaakceptowania.
    Jeśli chodzi o barierę magiczną wspominałem ci o tej niebieskiej obramówce, ta zieleń w środku jest ok.




    - przy tej ikonie może to zostać bez zmian (jako status niestandardowy)
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 18-02-2021 o 01:57
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  8. #98
    Pirrat
    Konto usunięte
    1) Zielony, niebieski kojarzy się jako symbol neutralności.
    2) Jestem za stałym kolorem.
    3) Mnie osobiście ta wewnętrzna poświata lekko irytuje, taki nieestetyczny blask jej nadaje.
    4) Obecna forma jest ok - kończyna.
    5) Nietykalność powinna przybrać inną ikonę, obecna jest brzydka.

  9. #99
    1. zielony
    2. stały- niebieski (ewentualnie- niebieski przy pozytywnym, czerwony przy negatywnym)
    3. jest git
    4. aktualna koniczynka jest w porządku
    5. poprzednia ikona
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  10. #100
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    od początku gry były strzałki niebieskie i nikomu to nie przeszkadzało, nikt nie narzekał, niebieski jest kolorem uniwersalnym czyli najbardziej lubianym i najmniej nielubianym czyli nikomu przeszkadzać nie będzie
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  11. #101
    1. Zdecydowanie zielony w tym bardziej stonowanym, nierażącym odcieniu.
    2. Zielony/czerwony dla skupienia/dekoncentracji - w kolorze strzałek.
    3. Dla mnie git
    4. Koniczynka, ma zdecydowanie więcej wspólnego że szczęściem niż poprzednia wersja.
    5. To mi obojętne, jeśli nowa większości przeszkadza pokombinowałabym z nową tak jak zasugerowałeś, bo nie wiem co wspólnego ma książka z nietykalnością.

  12. #102
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Propozycje odcieni bariery magicznej (bez podświetlenia - z podświetleniem będę mógł zrobić ssy dopiero po zgraniu)
    Pierwsze 3 są bez zmian.
    Nazwa:  Osłonki.png
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  2.0 KB
    Kolory można dopasować dowolnie, np. stały kolor dla każdego statusu, inny kolor dla statusu pozytywnego/negatywnego itd.
    ***** ***

  13. #103
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Propozycje odcieni bariery magicznej (bez podświetlenia - z podświetleniem będę mógł zrobić ssy dopiero po zgraniu)
    Pierwsze 3 są bez zmian.
    Nazwa:  Osłonki.png
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  2.0 KB
    Kolory można dopasować dowolnie, np. stały kolor dla każdego statusu, inny kolor dla statusu pozytywnego/negatywnego itd.

    Stały kolor dla każdego statusu
    Z proponowanych kolorów niebieski pasuje najlepiej (aktualny też jest ok)


    Nazwa:  uGUV9fg.png
Wyświetleń: 216
Rozmiar:  132.4 KB
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 18-02-2021 o 19:11
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  14. #104
    Użytkownik Avatar Hanhaki
    Dołączył
    10-09-2020
    Postów
    29
    Dodajcie ankietę niech gracze zdecydują czy chcą stare czy nowe ikonki

  15. #105
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Królowa Zobacz post
    Dodajcie ankietę niech gracze zdecydują czy chcą stare czy nowe ikonki
    Jeżeli powstaną jakieś ankiety (a najpewniej jeszcze na sam koniec powstaną, dla drobnych zmian kosmetycznych) to będą one na forum.
    Powrót starych ikonek (oraz wprowadzenia wyboru ikonek z tłem/bez tła) nie jest brany pod uwagę.
    ***** ***

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •