Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 126

Temat: Nowe ikonki statusów

  1. #46
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Zmiany w tym zakresie nie są planowane, temat dotyczy ikon statusów.
    Swoje propozycje zmian możecie proponować w odpowiednim dziale: https://forum.mfo3.pl/forumdisplay.php?2-Propozycje
    ***** ***

  2. #47
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    troche za duże te ikonki moim zdaniem
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  3. #48
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    troche za duże te ikonki moim zdaniem
    Osobiście uważam, że to już tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, tak miałem na początku wprowadzania zmian na serverze dev.
    Poszerzyło się również miejsce na pole gracza w menu (z 21px na 26px wysokości - wcześniej był tylko 1px zapasu nad ikonką, teraz jest po 1px na dole i górze), a zmiana ta umożliwiła użycie większych ikonek bez downgradeowania ich.
    Na ten moment ikonki działają tylko w nowych walkach od wprowadzenia zmiany.

    W razie jakichkolwiek błędów (np. niewidoczność jakiejś ikonki na konkretnej mapie) lub propozycji zmian zapraszam do pisania w tym temacie.

    Mam nadzieję, że zmiany się wam spodobają i poprawią czytelność (romby z literami były okropne)

    - - - - - - - - - -

    Poniżej pokazuję ostateczne zmiany ikonek.

    - - - - - - - - - -

    Statusy pozytywne

    Statusy negatywne

    Statusy specjalne
    ***** ***

  4. #49
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Tu nie chodzi o przyzwyczajenie, ponieważ:
    - tło w starych ikonach robiło kontrast między statusem, a tłem w polu walki, teraz się to wszystko totalnie zlewa -> ciemne ikonki, czarne tło,
    - tło w ikonach niweluje efekt zmiany przejścia między ikonami, wychodzi bardziej gładko,
    - ikony są odrobinę za duże, a może gridem coś nie tak, bo wychodzi 1px pasek pomiędzy graczami,
    - niektóre zmiany są drastyczne, jak w przypadku zatrucia, aczkolwiek wydaje mi się że to kwestia braku tła.

    Moja sugestia to zrobienie dwóch motywów ikon i nowi gracze startują z nowym motywem + mogą zmienić i zobaczyć jakie jest "zainteresowanie".

  5. #50
    Użytkownik Avatar aXe
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    100
    Jaki jest powód zmiany?

  6. #51
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    te ikonki z zóltym obrysem są złe
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  7. #52
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Tu nie chodzi o przyzwyczajenie, ponieważ:
    - tło w starych ikonach robiło kontrast między statusem, a tłem w polu walki, teraz się to wszystko totalnie zlewa -> ciemne ikonki, czarne tło,
    - tło w ikonach niweluje efekt zmiany przejścia między ikonami, wychodzi bardziej gładko,
    - ikony są odrobinę za duże, a może gridem coś nie tak, bo wychodzi 1px pasek pomiędzy graczami,
    - niektóre zmiany są drastyczne, jak w przypadku zatrucia, aczkolwiek wydaje mi się że to kwestia braku tła.

    Moja sugestia to zrobienie dwóch motywów ikon i nowi gracze startują z nowym motywem + mogą zmienić i zobaczyć jakie jest "zainteresowanie".
    Pisaliśmy o tym na PW, ale chcę by odpowiedź była widoczna dla każdego.
    Ikonki bez tła zostały wybrane przez graczy jako te podstawowe.
    Dla przykładu mogę zrobić parę ssów (lub ew. nagrań, by było widać moment "przejścia" ikonek) nowych ikonek z tłem lub bez niego, i wtedy zrobić jeszcze raz głosowanie dla graczy.

    Cytat Napisał aXe Zobacz post
    Jaki jest powód zmiany?
    Ustandaryzowanie wyglądu wszystkich ikonek (jak i samych statusów), by były bardziej spójne stylistycznie i łatwiejsze do "przeczytania" w porównaniu do poprzednich wersji (np. trójkątów z literami).

    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    te ikonki z zóltym obrysem są złe
    Jaki inny kolor proponujesz? Na ten moment (gdy ikonki są bez tła) jakieś obramowanie musi być, inaczej będą kompletnie niewidoczne.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 14-02-2021 o 23:53
    ***** ***

  8. #53
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    polecam usunąć to dodatkowe czarne tło i spróbuj użyć białego obrysu (zamiast żółtego)
    ikonka pomylenia też źle wygląda na tym dodatkowym czarnym tle, sprawdź na większej przezroczystości albo całkowicie usuń
    dałbym bardziej jaskrawy kolor, dla zatrucia też (kolor pomyślności jest ok)

    na forum na innym tle wszystko to wygląda inaczej niż w grze


    tutaj moja propozycja ikonki zatrucia i zmiany obrysu na biały
    Nazwa:  T6Ms23M.png
Wyświetleń: 284
Rozmiar:  174.8 KB

    jaśniejsze pomylenie
    Nazwa:  laxHeeK.png
Wyświetleń: 255
Rozmiar:  176.0 KB
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 15-02-2021 o 00:27
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  9. #54
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Proponuję przywrócić wielkość ikonki regeneracji z poprzedniego stanu ta jest za duża a przez to także delikatnie rozmyta co źle wygląda, tak samo z ikonka refleksu.

  10. #55
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał KOCUR Zobacz post
    Proponuję przywrócić wielkość ikonki regeneracji z poprzedniego stanu ta jest za duża a przez to także delikatnie rozmyta co źle wygląda, tak samo z ikonka refleksu.
    ???
    Ale przecież wcześniej były rozmyte, teraz są w swojej normalnej jakości.
    Załącznik 12549
    Po lewej stronie jest podgląd jak było przed zmianą, po prawej jest aktualny (nierozmazany) wygląd.


    SQ - białe obramówki wyglądają okej, ale na obramowanie strzałki może zabraknąć miejsca. Zrobię parę przykładowych ssów jak mogłoby to wyglądać.
    Aktualne obramówki są jaskrawym żółtym z przeźroczystością 75%, dlatego nie rzucają się aż tak w oczy.
    ***** ***

  11. #56
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Może w takim wypadku zamiast strzałek warto się zastanowić nad obrysami danego statusu kolorem, odpowiednio zielony wzmocnienie / czerwony osłabienie.?

    Zwróćcie uwagę jak słabo widoczne są teraz ikonki przez brak tła - zatrucie jest prawie niewidoczne, okulary są czarne, itd., ale w większości to "wina" tła.

    Ja mimo wszystko zastanowiłbym się nad ustaleniem z Tomim czy jest opcja zrobienia dwóch motywów ikon, ponieważ to tylko podmiana na CSS zmiennej z obrazkiem gdzie są ikony + ewentualna możliwość zmiany wielkości ikon, bo 24 mimo wszystko zbyt obciążają cały widok.

  12. #57
    Cytat Napisał Sensei Sonquar Zobacz post
    Może w takim wypadku zamiast strzałek warto się zastanowić nad obrysami danego statusu kolorem, odpowiednio zielony wzmocnienie / czerwony osłabienie.?
    Ta opcja raczej odpada ze względu na daltonistów.
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  13. #58
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Ta opcja raczej odpada ze względu na daltonistów.
    Daltoniści sobie poradzą

  14. #59
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Ta opcja raczej odpada ze względu na daltonistów.
    wystarczą strzalki zreszta i tak jest jeszcze opis statusu. Ale jesli chodzi o samo patrzenie to strzalki jak mowilem wystarczą.

  15. #60
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Co do tego żółtego obramowania w Przyspieszeniu / spowolnieniu, może lepiej by to wyglądało gdyby dodał niebieskie / czerwone obramowanie zależnie od statusu ?
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Różdżkę również można zmienić, kwestia wyboru odpowiedniej wersji. Najlepiej by było, aby nowa różdżka również miała kryształ, tak aby była wersja czerwona i zielona.

    Z tymi obramówkami też jeszcze popróbuję zobaczyć jak to będzie wyglądać.
    Było poruszone wcześniej, ale niestety zapomniane.

    Furia bardzo źle wygląda, poprzednia wersja była dużo lepsza, refleks i regeneracja również. Nietykalność też wygląda okropnie.

    Co do strzałek pozytywnych statusów ten zielony za mocno bije w oczy, ja bym wrócił do poprzedniego niebieskiego.

    Jeśli plusiki wam odpowiadają, można spróbować przyspieszenia z niebieskim i czerwonym obramowaniem, zamiast strzałek dodać odpowiednio +/-.
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 15-02-2021 o 11:59

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •