Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 126

Temat: Nowe ikonki statusów

  1. #31
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Mam jeszcze taki pomysł, aby tarcza w obronie magicznej zmieniała się w zależności od tego czy status zwiększa statystykę czy zmniejsza (podobnie jak z skupieniem/dekoncentracją i kolorami różdżek)
    Nazwa:  Bariera Magiczna.png
Wyświetleń: 567
Rozmiar:  13.1 KB / Nazwa:  Fluktuacja.png
Wyświetleń: 570
Rozmiar:  13.9 KB / Nazwa:  Obrona Magiczna +x%.png
Wyświetleń: 556
Rozmiar:  12.9 KB / Nazwa:  Obrona Magiczna -x%.png
Wyświetleń: 568
Rozmiar:  14.0 KB
    Tylko chyba obramowanie jest zbyt widoczne, zmieniłbym przeźroczystość z 75% na 50%.

    Podobne sztuczki mógłbym wykorzystać w innych statusach, np. w Przyspieszeniu obramówka postaci mogłaby być zielona, w spowolnieniu czerwona (i tak samo w niestandardowym statusie zmieniającym szybkość)
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 14-01-2021 o 20:44
    ***** ***

  2. #32
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Mam jeszcze taki pomysł, aby tarcza w obronie magicznej zmieniała się w zależności od tego czy status zwiększa statystykę czy zmniejsza (podobnie jak z skupieniem/dekoncentracją i kolorami różdżek)
    Nazwa:  Bariera Magiczna.png
Wyświetleń: 567
Rozmiar:  13.1 KB / Nazwa:  Fluktuacja.png
Wyświetleń: 570
Rozmiar:  13.9 KB / Nazwa:  Obrona Magiczna +x%.png
Wyświetleń: 556
Rozmiar:  12.9 KB / Nazwa:  Obrona Magiczna -x%.png
Wyświetleń: 568
Rozmiar:  14.0 KB
    Tylko chyba obramowanie jest zbyt widoczne, zmieniłbym przeźroczystość z 75% na 50%.

    Podobne sztuczki mógłbym wykorzystać w innych statusach, np. w Przyspieszeniu obramówka postaci mogłaby być zielona, w spowolnieniu czerwona (i tak samo w niestandardowym statusie zmieniającym szybkość)
    Mi się bardzo podobają nowe ikonki ogromny + bo są naprawdę piękne , co do tego pomysłu jest to genialne tylko czy można by było zrobić podobnie odnośnie bariery fizycznej ? tylko jakiś inny kolorek ?
    By skłonić człowieka do okrucieństw, każ mu wierzyć w absurdy.

  3. #33
    Można też spróbować dodać inne obramówki w zależności od siły danego statusu.
    Przykładowo- Atak +10% jasny niebieski, +20% ciemny niebieski itd.

    - - - - - - - - - -

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ll=1#post30863
    W razie gdyby ktoś szukał tego o czym wspomniał mapet, to proszę bardzo
    Ostatnio edytowane przez Violetta Valery ; 14-01-2021 o 21:19 Powód: poprawienie sensu gramatycznego wypowiedzi.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    To kiedy te nowe statusy będą wprowadzone?, bo już się z nimi oswoiłem co nieco.

  5. #35
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    To kiedy te nowe statusy będą wprowadzone?, bo już się z nimi oswoiłem co nieco.
    Fajnie, ale one nie czekają na to aż się z nimi oswoisz, temat powstał by poinformować graczy o zmianach i zebrać opinię / propozycje zmian.
    Zmiany będą dotyczyć prawie wszystkich ikonek statusowych, a samych specjalnych (tylko tych widocznych w walce, bo niewidocznych jest jeszcze więcej) jest już na mojej liście 60+
    Parę zaproponowanych zmian jest już wprowadzone.
    ***** ***

  6. #36
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Na mój gust ikonka furii jest trochę za duża, nietykalność nie wiadomo co to w ogóle jest, nie jestem przekonany do skupienia, wygląda jak lizak.

    Co do tego żółtego obramowania w Przyspieszeniu / spowolnieniu, może lepiej by to wyglądało gdyby dodał niebieskie / czerwone obramowanie zależnie od statusu ? Reszta prezentuje się całkiem spoko

    - - - - - - - - - -

    Tak się jeszcze zastanawiam, co byście powiedzieli żeby oddzielić od siebie statusy pozytywne i negatywne ? Żeby były one obok siebie (jeśli ktoś ma za długie imię po prostu można wyświetlić jego część. Zarówno w pvp jak i przy biciu bossów coś takiego by się przydało. Nie raz ktoś na pewno pominął jakiś ważny status negatywny np bijąc vivi naznaczenie które co chwile jest przysłaniane innymi statusami typu bariera / regeneracja itd.

  7. #37
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Na mój gust ikonka furii jest trochę za duża, nietykalność nie wiadomo co to w ogóle jest, nie jestem przekonany do skupienia, wygląda jak lizak.

    Co do tego żółtego obramowania w Przyspieszeniu / spowolnieniu, może lepiej by to wyglądało gdyby dodał niebieskie / czerwone obramowanie zależnie od statusu ? Reszta prezentuje się całkiem spoko

    - - - - - - - - - -

    Tak się jeszcze zastanawiam, co byście powiedzieli żeby oddzielić od siebie statusy pozytywne i negatywne ? Żeby były one obok siebie (jeśli ktoś ma za długie imię po prostu można wyświetlić jego część. Zarówno w pvp jak i przy biciu bossów coś takiego by się przydało. Nie raz ktoś na pewno pominął jakiś ważny status negatywny np bijąc vivi naznaczenie które co chwile jest przysłaniane innymi statusami typu bariera / regeneracja itd.
    Różdżkę również można zmienić, kwestia wyboru odpowiedniej wersji. Najlepiej by było, aby nowa różdżka również miała kryształ, tak aby była wersja czerwona i zielona.

    Z tymi obramówkami też jeszcze popróbuję zobaczyć jak to będzie wyglądać.

    A co do rozdzielenia statusów na 2 komórki - na ten moment nie ma takiej możliwości. Tomi tłumaczył to w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post335983

    tl;dr - Nie można zrobić dwóch komórek, bo systemowo są 3 rodzaje statusów (negatywne / pozytywne / specjalne) i nie da się ich połączyć w 2. Na 2 też zbytnio miejsca nie ma, a na 3 tym bardziej. Może wejdzie to:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post336083
    ***** ***

  8. #38
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Poniżej możecie sprawdzić kolejne zmiany, prace są na ukończeniu.
    Najważniejszą zmianą wchodzącą z tymi ikonami jest powiększenie menu walki, dzięki czemu wszystkie ikonki 24x24 nie będą zmniejszane do 20x20 (więc będą wyglądać lepiej), oraz cyfry w statusach specjalnych będą poprawnie widoczne.
    Pole wyboru postaci w menu walki będzie większe, więc może będzie też mniej missclicków przy wyborze postaci.
    Zachęcam do oceniania.

    Statusy pozytywne

    Statusy negatywne

    Statusy specjalne

    Zmieniłem obramówki niektórych statusów (np. Ślepota, Spowolnienie, Bariera Magiczna itp.) na podstawowe kolory z przeźroczystością 75%, więc tutaj będą wyglądać inaczej niż w grze.
    b.z. - bez zmian
    * - któryś rodzaj ikonki z innym wariantem kolorystycznym.

    TODO:
    Zmiana liczby "2" w statusach niestandardowych - lepiej wygląda jak jest odwrócona piątka
    Kanciaste "3" chyba też lepiej wygląda - do sprawdzenia.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 01-02-2021 o 14:58
    ***** ***

  9. #39
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    Poniżej możecie sprawdzić kolejne zmiany, prace są na ukończeniu.
    Najważniejszą zmianą wchodzącą z tymi ikonami jest powiększenie menu walki, dzięki czemu wszystkie ikonki 24x24 nie będą zmniejszane do 20x20 (więc będą wyglądać lepiej), oraz cyfry w statusach specjalnych będą poprawnie widoczne.
    Pole wyboru postaci w menu walki będzie większe, więc może będzie też mniej missclicków przy wyborze postaci.
    Zachęcam do oceniania.

    Statusy pozytywne

    Statusy negatywne

    Statusy specjalne

    Zmieniłem obramówki niektórych statusów (np. Ślepota, Spowolnienie, Bariera Magiczna itp.) na podstawowe kolory z przeźroczystością 75%, więc tutaj będą wyglądać inaczej niż w grze.
    b.z. - bez zmian
    * - któryś rodzaj ikonki z innym wariantem kolorystycznym.

    TODO:
    Zmiana liczby "2" w statusach niestandardowych - lepiej wygląda jak jest odwrócona piątka
    Kanciaste "3" chyba też lepiej wygląda - do sprawdzenia.
    a więc według mnie, ślepota będzie zbyt rażąca, lepiej zostawić ją na białym lub niebieskim tle, lepsza przejrzystrzosć
    Nie chce banaa

  10. #40
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cyfry już są użyte w ikonach mikstur, można stamtąd wziąć, żeby było jednolite

  11. #41
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Cyfry już są użyte w ikonach mikstur, można stamtąd wziąć, żeby było jednolite
    Sprawdzałem je, lecz doszliśmy (na serverze testowym) do wniosku, że są one za małe i lepiej wykorzystać większe wersje cyfr.
    ***** ***

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    110
    A czy można by było obok punktów życia dodać ile procent punktów życia ktoś posiada?

  13. #43
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał iPodrazam Zobacz post
    A czy można by było obok punktów życia dodać ile procent punktów życia ktoś posiada?
    Jak najedziesz na pasek HP w walce to pokazuje % posiadanego HP.
    ***** ***

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    110
    Tak, wiem, ale jak dla mnie wygodniej by było, gdyby było widoczne cały czas.

  15. #45
    Użytkownik Avatar Fang
    Dołączył
    15-03-2020
    Postów
    70
    Mogłyby być zapisane w ośrodku paska z HP, także MP. W dodatku pomyślałem o jakiejś ikonie obok HP i MP.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •