Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    0 0%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 100.00%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [P4] Wybór celu w skrypcie auto

  1. #1
    Pirrat
    Konto usunięte

    [P4] Wybór celu w skrypcie auto

    https://mfo3.pl/r/b5b445b20

    Tura 18 - używam Leczenia 3 na niewłaściwy cel, poniżej polecenia.

    Nazwa:  d7e0564954d90d66bd16ecb92b21605f.png
Wyświetleń: 222
Rozmiar:  17.5 KB
    Nazwa:  c3616885d6fd72d8ae5328303adf566a.png
Wyświetleń: 224
Rozmiar:  20.4 KB

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Wytłumacz co rozumiesz pod określeniem "niewłaściwy"?

    Od razu uprzedzam, że warunki nie określają tego jaki cel jest obierany, a tylko to, czy dana komenda zostanie wykonana.
    Cel jest "automatyczny" - wybierany wg z góry ustalonego algorytmu na który gracz nie ma wpływu.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Wytłumacz co rozumiesz pod określeniem "niewłaściwy"?

    Od razu uprzedzam, że warunki nie określają tego jaki cel jest obierany, a tylko to, czy dana komenda zostanie wykonana.
    Cel jest "automatyczny" - wybierany wg z góry ustalonego algorytmu na który gracz nie ma wpływu.
    Czy ten algorytm nie powinien priorytetować osoby z niższym hp/%hp?
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  4. #4
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Wytłumacz co rozumiesz pod określeniem "niewłaściwy"?

    Od razu uprzedzam, że warunki nie określają tego jaki cel jest obierany, a tylko to, czy dana komenda zostanie wykonana.
    Cel jest "automatyczny" - wybierany wg z góry ustalonego algorytmu na który gracz nie ma wpływu.
    "niewłaściwy" - rozumiem cel, który nie spełnia warunków polecenia, w tym przypadku jest to moja postać posiadająca ponad 63%HP na której zostało wykonane polecenie. W moim rozumowaniu powinno zostać wykonane na celu posiadającym najniższe %HP i jednocześnie spełniającym inne warunki w tym przypadku brak zombie i nietykalności. W obecnej formie działania moja postać może zostać uleczone posiadając prawie całe HP, co jest bezsensownym działaniem, bo mam możliwość definiowania poleceń odnoszących się wyłącznie do mnie.

    Nie mam wiedzy jak działa algorytm wyboru, ale może istnieje możliwość wyodrębnienie poleceń związanych z dodawaniem HP - leczenia, mikstur, odnowień. Ewentualnie zdefiniowanie celu wykluczających nas z wykonania polecenia, ale tutaj jest zbyt duża zależność poleceń drużyny z naszą postacią - uwzględnia nas w tych warunkach.

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Warunki na wykonanie akcji na jakimś celu != warunkom wyboru konkretnej osoby jeśli cel jest niejednoznaczny tj. w tym przypadku drużyna (tego nie kontroluje gracz).
    Te pierwsze zostały spełnione, także akcja została wykonana na celu wybranym wg z góry określonego algorytmu (także nie jest to "błąd")

    Można zaproponować zmianę algorytmu wyboru celu automatycznego, ale na pewno nie będziemy rozbudowywali skryptów o nowe pole do określania warunków na wybór konkretnego celu spośród członków drużyny.

  6. #6
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Warunki na wykonanie akcji na jakimś celu != warunkom wyboru konkretnej osoby jeśli cel jest niejednoznaczny tj. w tym przypadku drużyna (tego nie kontroluje gracz).
    Te pierwsze zostały spełnione, także akcja została wykonana na celu wg z góry określonego algorytmu (także nie jest to "błąd")

    Można zaproponować zmianę algorytmu wyboru celu automatycznego, ale na pewno nie będziemy rozbudowywali skryptów o nowe pole do określania warunków na wybór konkretnego celu spośród członków drużyny.
    Przy ewentualnej modyfikacji wyboru celu automatycznego, poza leczeniem warto zwrócić uwagę na statusy, bo występują podobne sytuacje, że akcja jest wykonywana na celu, który nie posiada statusu - kwestia poleceń MojaDrużyna.IlośćStatusów.Status > 0.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Najwidoczniej w przypadku leczeń pod uwagę brane jest brakujące HP, a nie HP%.
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Przy ewentualnej modyfikacji wyboru celu automatycznego, poza leczeniem warto zwrócić uwagę na statusy, bo występują podobne sytuacje, że akcja jest wykonywana na celu, który nie posiada statusu - kwestia poleceń MojaDrużyna.IlośćStatusów.Status > 0.
    Z tymi statusami, to akcja wykonywana jest na pierwszym od góry graczu, który ma ten status - często rumianki lub krople do oczu idą nie w tą postać co trzeba. Jakiś czas temu proponowałem, żeby pierwszy warunek w poleceniu określał gracza, na którym ma zostać wykonana akcja (np. moja postać/przeciwnik/automatycznie/pierwszy warunek)

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Można zaproponować zmianę algorytmu wyboru celu automatycznego, ale na pewno nie będziemy rozbudowywali skryptów o nowe pole do określania warunków na wybór konkretnego celu spośród członków drużyny.
    Skoro tak, to nie ma tutaj nic więcej do zrobienia. Skrypty i tak już są wystarczająco rozwinięte.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •